Постанова № 3658359, 03.04.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.04.2009
Номер справи
2а-947/09/1270
Номер документу
3658359
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Категорія 6.9

 

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

 Іменем України

3 квітня 2009 року   Справа 2а-947/09/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Ушакова Т.С.

при секретарі судового засідання Ігнатович О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора м. Кіровська Луганської області в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергозбереження в особі Територіального управління державної інспекції з енергозбереження по Луганській області до Обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода» в особі Кіровського департаменту Світлічанського регіонального виробничого управління про стягнення суми економічних санкцій,

За участю сторін:

прокурор: Захарова Н.П.,

від позивача: не з'явився,

від відповідача: не з'явився,

В С Т А Н О В И В :

29 вересня 2008 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора м. Кіровська Луганської області в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергозбереження в особі Територіального управління державної інспекції з енергозбереження по Луганській області до Обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода» в особі Кіровського департаменту Світлічанського регіонального виробничого управління про стягнення суми економічних санкцій в сумі 144183,62 грн.

В судовому засіданні прокурор підтримав позовні вимоги.

Представник позивача, представник відповідача в судове засідання не з'явилися, причин неявки суду не повідомили, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлялися.

Суд, вислухавши думку прокурора, вивчивши матеріали справи та дослідивши докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що Обласне комунальне підприємство «Компанія «Луганськвода» зареєстровано як суб'єкт господарювання управлінням державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради 17.06.2003 року, номер запису про включення відомостей про юридичну особу до Єдиного державного реєстру 25370169Ю0043438.

Статтею 27 Закону України «Про енергозбереження» передбачено, що порушення законодавства про енергозбереження тягне за собою встановлену цим Законом, а також чинним законодавством України дисциплінарну, адміністративну або цивільну відповідальність.

Пунктом ІІ додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 02.09.1993 року №699 «Про заходи щодо ефективного використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів в народному господарстві» за перевитрати паливно-енергетичних ресурсів внаслідок їх неефективного використання, виявлені органами Державної інспекції з енергозбереження, сплачується підвищена плата у двократною розмірі.

Відповідно до п. 4 Положення Державна інспекція з енергозбереження має право застосовувати економічні санкції до підприємств відповідно до законодавства у разі виявлення фактів перевитрати ними зазначених ресурсів внаслідок неефективного їх використання.

З матеріалів справи слід, що Територіальним управлінням Державної інспекції з енергозбереження по Луганській області проведено планову комплексну перевірку стану використання паливно-енергетичних ресурсів Кіровського департаменту Світлічанського регіонального виробничого управління обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода», за результатами якої складено акт № 18-12/119.

В ході перевірки встановлено, що відповідачем було допущено нераціональне витрачання електроенергії в кількості 188131 кВтг (19% від загального споживання) на суму 72091,81 грн. Також виявлено перевищення фактичних технологічних втрат води над нормативними, що призвело до неефективного використання електроенергії в кількості 186491,1 кВтг/рік на суму 71463,39 грн. Фактичний коефіцієнт потужності системи електропостачання перевищує нормативний, що призвело до неефективного використання електроенергії в кількості 1639,9 кВтг/рік на суму 628,42 грн.

18 липня 2008 року до Акту комплексної перевірки стану використання паливно-енергетичних ресурсів підприємствами водопровідно-каналізаційного господарства № 18-12/112 було винесено припис, який було передано представнику підприємства 29 липня 2008 року.

Відповідно до п. 15 Порядку проведення перевірок ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів на підприємствах, в установах та організаціях та усунення фактів їх неефективного використання, затвердженого наказом Державного комітету України з енергозбереження №64 від 04.08.2000 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції 25.09.2000 року за №653/4874), рішення про сплату підвищеної плати за неефективне використання енергоресурсів приймається відповідно до законодавства України на підставі акта перевірки підприємства, складеного інспектором і оформлюється постановою про сплату підвищеної плати.

 Постановою начальника територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по луганській області № 18-12/119-1 від 18.07.2008 року на підставі Положення про Державну інспекцію з енергозбереження, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.06.2000 року № 1039 та Порядку проведення перевірок, затвердженого Наказом Державного комітету з енергозбереження від 04.08.2000 року № 64, відповідно до ст. 11 Закону України «Про енергозбереження» та постанови Кабінету Міністрів України від 02.09.1993 року № 699 та від 07.07.2000 року № 1071 застосовано підвищену плату за виявлені перевитрати паливно-енергетичних ресурсів - електроенергії в кількості 188131 кВтг/рік у розмірі 144183,62 грн.

Зазначена постанова відповідачем не оскаржена.

Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування економічних санкцій, позовні вимоги визнаються обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як прокурор звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачував судовий збір.

Керуючись ст. ст. 17, 87, 89, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Прокурора м. Кіровська Луганської області в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергозбереження в особі Територіального управління державної інспекції з енергозбереження по Луганській області задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода» суму підвищеної плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів у розмірі 144183,62 грн. (сто сорок чотири тисячі сто вісімдесят три гривні 62 копійки) до Державного бюджету України.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СУДДЯ Т.С. УШАКОВ