Постанова № 36560019, 11.01.2014, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.01.2014
Номер справи
816/7199/13-а
Номер документу
36560019
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 січня 2014 року м. ПолтаваСправа № 816/7199/13-а

Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Головко А.Б., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Лохвицькому районі Полтавської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

20 грудня 2013 року Управління Пенсійного фонду України в Лохвицькому районі Полтавської області звернулось до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати штрафної санкції у розмірі 170 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що відповідач, який є платником страхових внесків, всупереч вимогам Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" не сплатив у передбачений законом строк штрафну санкцію у розмірі 170 грн., у зв'язку з чим виникла заборгованість, яка підлягає стягненню.

26 грудня 2013 року відповідач отримав копію ухвали про відкриття скороченого провадження, що підтверджується відміткою про отримання у повідомленні про вручення рекомендованого поштового відправлення. Разом з тим, у строк, встановлений частиною 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем не подано до суду заперечень проти позову чи заяви про визнання позову.

Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 взятий на облік в Управлінні Пенсійного фонду України в Лохвицькому районі Полтавської області.

Відповідно до ч. 3 ст. 11 Закону України "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування" від 09.06.2003 року №1058-IV в редакції яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин (далі - Закон №1058-IV) загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), та члени сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.

Відповідно до п.п. 4 п. 8 розділу XV Прикінцевих положень Закону №1058-IV фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, придбання спеціального торгового патенту), та члени сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеному цим Законом у фіксованому розмірі.

Сума страхового внеску встановлюється зазначеними особами самостійно для себе та членів їх сімей, які беруть участь у провадженні такими особами підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах. При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу та не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподаткованого доходу (прибутку), загального оподаткованого доходу, з якої сплачуються страхові внески.

Відповідно абзацу дев'ятого статті першої Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ", мінімальний страховий внесок - сума коштів, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір страхового внеску, встановлених законом на день отримання заробітної плати (доходу).

Частиною третьою статті 20 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що обчислення страхових внесків територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі складених актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески. Обчислення територіальними органами Пенсійного фонду сум страхових внесків за минулі періоди провадиться виходячи з розміру страхового внеску, що діяв на день нарахування виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Згідно пп. 5.3.1 п. 5.3 розділу 5 Інструкції "Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України" затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року за № 64/8663 (далі Інструкція №26-1), страхові внески нараховуються даних у річних розрахунках, звітах, даних у розрахунку авансових сум страхових внесків, даних річних розрахунків про нараховані та сплачені суми фіксованого розміру страхових внесків, отриманих від фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування своїх доходів, отриманих від податкових органів відомостей про результати перевірок діяльності таких осіб, що призвели до збільшення або зменшення розмірів страхових внесків.

Відповідно до ст. 19 Закону №1058-IV та розділу 4 Інструкції "Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України" затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року за № 64/8663 (далі Інструкція №26-1) відповідач, як суб'єкт підприємницької діяльності який, обрав особливий спосіб оподаткування, повинен сплачувати до Пенсійного фонду України страхові внески за 2007 рік у розмірі 33,2% від розміру заробітної плати.

Відповідно до п. 5 ч. 9 ст. 106 Закону №1058-IV за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На підставі п. 5 ч. 9 ст. 106 Закону №1058-IV посадовою особою Управління Пенсійного фонду України в Лохвицькому районі Полтавської області винесено рішення №21 від 31.07.2008 року про застосування штрафної санкції у розмірі 170 грн.

Вказане рішення відповідач особисто отримав 06.08.2008 року що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

Відповідно до частини дванадцятої статті 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування " страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану страхувальника.

Таким чином, відповідач не сплатив штрафну санкцію до Пенсійного фонду України, у зв'язку з чим виникла заборгованість по сплаті штрафної санкції у розмірі 170 грн., що підтверджується відомостями з картки особового рахунку відповідача.

Абзацом 8 частини третьої статті 106 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування " передбачено право органу Пенсійного фонду на звернення до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.

З огляду на викладене, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-162, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Лохвицькому районі до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати штрафної санкції задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в Лохвицькому районі (код ЄДРПОУ 22532217) заборгованість зі сплати штрафної санкції у розмірі 170 грн. (сто сімдесят гривень).

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції.

Суддя А.Б. Головко