Справа №333/10330/13-а
Провадження №2-а/333/268/13
У Х В А Л А
Іменем України
30 грудня 2013 року м.Запоріжжя
Суддя Комунарського районного суду м.Запоріжжя Тучков С.С., розглянувши матеріали адміністративної справи №333/10330/13-а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Заводського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження, -
В С Т А Н О В И В:
26.12.2013 року до Комунарського районного суду м.Запоріжжя надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Заводського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження, в якій позивач просить суд визнати протиправною та скасувати постанову старшого державного виконавця Заводського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції Безгіної Н.В. від 03.12.2013 року про відкриття виконавчого провадження №40986806.
Відповідно до ст.55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Частиною 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої цієї статті.
Позивач звернувся до суду з позовом до Заводського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження ВП №40986806 за виконавчим документом №5103, виданим 05.02.2013 року РА ЗМР по Комунарському району, про стягнення з ОСОБА_1 на користь держави суми штрафу в розмірі 1700 гривень.
Справи за позовами про оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання рішень інших органів (посадових осіб) належать до справ адміністративної юрисдикції незалежно від суб'єкта звернення до суду (ч.5 ст.82 Закону України «Про виконавче провадження»).
Аналіз ч.1 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України свідчить про те, що адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам лише щодо виконання рішень судів.
Таким чином, ч.1 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України визначено виключні випадки підсудності адміністративних справ місцевим загальним судам як адміністративним судам. Жодного з цих випадків з адміністративного позову не вбачається.
Відповідно до Закону України «Про державну виконавчу службу» державна виконавча служба входить до системи органів Міністерства юстиції України.
У пункті 9 Постанови Пленуму Вищого Адміністративного суду України «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу
оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби» №3 від 13.12.2010 року зазначено, що позовні заяви стосовно рішень, дій або бездіяльності державних виконавців та посадових осіб Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України та відділів державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, районних, міських (міст обласного значення), районних у містах відділів державної виконавчої служби відповідних управлінь юстиції підсудні окружним адміністративним судам, оскільки відповідачем у таких справах є відповідний орган виконавчої служби, незалежно від того, чи оскаржуються рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби.
Згідно ч.2 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, їх посадова та службова особа, підсудні окружним адміністративним судам.
Отже, оскарження дій органу державної влади, яким є державна виконавча служба, підсудні окружним адміністративним судам.
У зв'язку з викладеним, підсудність даної справи має визначатися відповідно до ч.2 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до п.6 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що дана справа з урахуванням вимог ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України не підсудна Комунарському районному суду м.Запоріжжя, тому адміністративний позов підлягає поверненню позивачу разом з доданими до неї документами для подання до належного суду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.18, 108 України, суд, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Заводського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження - повернути позивачу для подання до належного суду.
Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали разом із копією адміністративного позову та всіма доданими до нього документами направити позивачу.
Ухвала може бути оскаржена у п'ятиденний строк з дня отримання її копії шляхом подачі апеляційної скарги до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Комунарський районний суд м.Запоріжжя.
Суддя Комунарського районного суду
м.Запоріжжя С.С. Тучков