ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
03 січня 2014 р. справа № 227/6038/13-а
Суддя-доповідач Донецького апеляційного адміністративного суду Арабей Т. Г. , розглянувши апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Добропільської міської ради на постанову Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 03 грудня 2013 р. у справі № 227/6038/13-а (головуючий І інстанції Тітова Т.А.) за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Добропільської міської ради Управління Державної казначейської служби України у м.Добропіллі Донецької області про виплату недоотриманої суми допомоги на оздоровлення,-
В С Т А Н О В И В :
02 січня 2014 року до Донецького апеляційного адміністративного суду надійшла адміністративна справа № 227/6038/13-а з апеляційною скаргою Управління праці та соціального захисту населення Добропільської міської ради на постанову Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 03 грудня 2013 року.
Апеляційна скарга не відповідає вимогам ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з чим така скарга підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч. 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору. Однак, до апеляційної скарги не було додано документу про сплату судового збору у встановленому розмірі.
З матеріалів справи вбачається, що апелянт до апеляційної скарги не долучив платіжне доручення про сплату судового збору, та просив звільнити його від сплати судового збору за подачу апеляційної скарги на постанову Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 03 грудня 2013 р. у справі № 227/6038/13-а.
Клопотання Управління праці та соціального захисту населення Добропільської міської ради про звільнення від сплати судового збору задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Відповідно до п.20 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», пільги щодо сплати державного мита мають органи праці та соціального захисту населення - за подання позовів щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсації, виплат та доплат, установлених законодавством. По даній справі відповідач не звільняється від сплати судового збору.
Відсутність фінансування на витрати по сплаті судового збору не є поважною причиною для звільнення відповідача від сплати судового збору, тому що держава не визнала за необхідне звільнити державний орган - Управління праці та соціального захисту населення від сплати судового збору.
Згідно до п. п. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» в редакції Закону України від 19.09.2013 року N 590-VII, який набрав чинності 23.10.2013 року, за подання апеляційної скарги на рішення суду, розмір судового збору складає 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми. За подання адміністративного позову майнового характеру розмір ставки судового збору складає 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Частиною 1 статті 4 цього ж Закону встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно Закону України "Про державний бюджет України на 2013 рік розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2013 року становить 1147 грн.
Таким чином, апелянт повинен сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги на постанову суду за вимогами майнового характеру у розмірі 860,25 грн. (1147 * 1,5 м.з.п. *0,5).
Відповідно до ст.ст. 108, 189 Кодексу адміністративного судочинства України зазначені обставини тягнуть за собою залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків, шляхом подання оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі 860 грн. 25 коп. за наступними реквізитами для сплати судового збору: рахунок - 31210206781005, код ЄДРПОУ - 38034015, МФО банку - 834016, отримувач коштів - Калінінське.УК/Калінінс. р-н/22030001, банк отримувача - ГУДКСУ у Донецькій обл., призначення платежу - судовий збір, Код класифікації доходів - 22030001.
Керуючись ч.1 та ч. 5 ст. 108, ст. 187, ч.5 ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Добропільської міської ради на постанову Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 03 грудня 2013 р. у справі № 227/6038/13-а за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Добропільської міської ради Управління Державної казначейської служби України у м.Добропіллі Донецької області про виплату недоотриманої суми допомоги на оздоровлення - залишити без руху.
Встановити строк для усунення виявлених недоліків апеляційної скарги протягом семи днів з наступного дня після отримання копії цієї ухвали.
Після усунення недоліків апеляційної скарги у строк, встановлений судом, вона вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.
В разі невиконання вимог цієї ухвали апеляційна скарга повертається апелянту.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів.
Суддя Т.Г.Арабей