ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"03" січня 2014 р. Справа № 809/13/14
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Микитюк Р.В., розглянувши матеріали адміністративного позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Тлумацькому районі про визнання протиправними дій та скасування рішень про застосування фінансових санкцій та нарахування пені,-
В С Т А Н О В И В:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в Тлумацькому районі про визнання протиправними дій та скасування рішень про застосування фінансових санкцій та нарахування пені.
Відповідно до частини 2 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Згідно частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Судом встановлено, що позивачем в позовній заяві заявлено вимоги майнового та немайнового характеру, а квитанція №16162.55.7 від 03.09.2013 року на суму 20,00 грн., яка міститься в матеріалах позову свідчить про неповну сплату судового збору та подавалася позивачем до суду 03.09.2013 року з позовною заявою за позовом до управління Пенсійного фонду в Тлумацькому районі (справа №809/2708/13-а), що підтверджується довідкою відділу документального забезпечення - канцелярії Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 02.01.2014 року, однак належних доказів про те, що дані кошти позивачу не поверталися не надано.
За таких обставин, суд вважає, що вказана квитанція не є належним доказом сплати судового збору за поданням до суду даної позовної заяви, оскільки вказані кошти сплачені за подання іншого позову.
За змістом вимог частини 1 і 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначається Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до абзацу 1 частини 1 статті 3 вказаного Закону судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно з п. 1 ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду позову майнового характеру судовий збір справляється у розмірі 2 відсотків розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, за подання позову немайнового характеру, судовий збір справляється у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Частиною 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", встановлено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
При визначенні характеру даного адміністративного позову суд виходить із наступного.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
З огляду на викладене адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій, в тому числі про визначення іншими органами контролю грошових зобов'язань.
Із змісту позовних вимог вбачається, що позивач просить скасувати рішення управління Пенсійного фонду України в Тлумацькому районі Івано-Франківської області від 06.06.2013 року № 329 про стягнення 1857,00 грн. штрафу та пені за несвоєчасну сплату єдиного внеску і рішення від 18.06.2013 року №5 про стягнення 3391,83 грн. штрафу та пені за несвоєчасну сплату страхових внесків.
Таким чином, суд вважає, що звернені до суду дані позовні вимоги є майновими.
Крім того, суд зазначає, що позовна вимога щодо визнання протиправними дій управління Пенсійного фонду України в Тлумацькому районі Івано-Франківської області щодо притягнення позивача до відповідальності у вигляді застосування штрафів та нарахування пені за несвоєчасну сплату страхових та єдиного внесків є немайнового характеру. За подання позову немайнового характеру, судовий збір справляється у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, що встановлений статтею 4 Закону України "Про судовий збір".
Також судом встановлено, що позовна заява не підписана позивачем та відсутня дата, а на копії позовної заяви для відповідача закреслено дату.
Частиною 4 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Отже, на підставі вищенаведеного позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Таким чином, встановлені недоліки позовної заяви підлягають усуненню у строк до 15.01.2014 року шляхом подання безпосередньо до суду належних доказів про сплату судового збору за подання адміністративного позову майнового та немайнового характеру в розмірі передбаченого Законом України "Про судовий збір", документу, який б підтверджував те, що судовий збір в сумі 20, 00 грн. відповідно до квитанції №16162.55.7 від 03.09.2013 року за раніше поданий позов не повертався позивачу, позовної заяви та її копій із підписом позивача та зазначенням дати.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
З огляду на вказане суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає залишенню без руху.
Суд також зазначає, що згідно положень частини 1 статті 9 Закону України „Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до інформації, яка міститься на офіційному веб-порталі "Судова влада України" в розділі "Реквізити для сплати судового збору" для сплати судового збору з 06.02.2012 року визначені наступні платіжні реквізити для його перерахування, а саме: номер рахунку -31218206784002 (банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби в Івано-Франківській області), ЄДРПОУ отримувача -37952250, МФО банку отримувача 836014.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 106, 107, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Тлумацькому районі про визнання протиправними дій та скасування рішень про застосування фінансових санкцій та нарахування пені - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків у строк до 15.01.2014 року шляхом подання безпосередньо до суду документу про сплату судового збору за подання адміністративного позову майнового та немайнового характеру в розмірі передбаченого Законом України "Про судовий збір", надати відповідні докази належного документа про сплату судового збору (чи доказів, які б підтверджували те, що судовий збір за раніше поданий позов не повертався), позовної заяви та її копій із підписом позивача та зазначенням дати.
Роз'яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Микитюк Р.В.