Постанова № 36529709, 24.10.2013, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.10.2013
Номер справи
2а-1597/11/0970
Номер документу
36529709
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"24" жовтня 2013 р. Справа № 2a-1597/11/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді Боброва Ю.О.,

за участю секретаря судового засідання Дмитрашко О.М.,

представників сторін:

позивача - Парахоняка Л.П.,

відповідача - Гошовської Л.І, Гриньківа І.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу

за позовом Болехівської центральної міської лікарні

до Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області

про визнання неправомірними дій, визнання нечинною вимоги від 12.01.2011 року за №350-18-01/08, -

ВСТАНОВИВ:

17.05.2011 року Болехівська центральна міська лікарня (надалі - позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до Контрольно-ревізійного управління в Івано-Франківській області в особі Долинського районного регіонального контрольно-ревізійного відділу про визнання неправомірними дій, визнання нечинною вимоги від 12.01.2011 року за №350-18-01/08 в частині порушень при нарахуванні працівникам лікарні надбавок за тривалість безперервної роботи, за чергування вдома, за класність водіям та за роботу на санітарному транспорті, щодо стягнення з них вказаних нарахованих та виплачених надбавок, проведення претензійно-позовної роботи, звірок і перерахунків з фондами (пункти 2, 3, 4, 5 вимоги).

19.05.2011 року за вказаним позовом судом відкрито провадження у справі №2a-1597/11/0970 та призначено її до розгляду. Провадження у справі зупинялося з 14.06.2011 року до 29.05.2013 року - через необхідність набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі за №2а-967/10/0970 та з 26.06.2013 року по 18.09.2013 року - у зв'язку з призначенням судової бухгалтерської експертизи.

Ухвалою суду від 19.06.2013 року після реорганізації Державної фінансової інспекції України допущено заміну відповідача в даній справі на його правонаступника - Державну фінансову інспекцію в Івано-Франківській області (надалі - відповідач).

Позовні вимоги обґрунтовуються наступним. У грудні 2010 року Долинським районним регіональним контрольно-ревізійним відділом проведена позапланова ревізія окремих питань фінансово-господарської діяльності Болехівської центральної міської лікарні (надалі - Болехівська ЦМЛ), за результатами якої складний акт від 24.12.2010 року за №350-21/01. На підставі цього акту 12.01.2011 року відповідачем на адресу лікарні направлена вимога №350-18-01/08 про усунення виявлених ревізією порушень. Зокрема, у пунктах 2-5 вимоги встановлені порушення щодо зайвого нарахування працівникам лікарні наступних надбавок: за тривалість безперервної роботи - в сумі 70629,67 грн., за класність водіям - в сумі 17617,68 грн., за чергування працівниками вдома - в сумі 41618,64 грн. та за роботу на санітарному транспорті - в сумі 5902,89 грн. Крім того, у вказаних пунктах вимоги Болехівську ЦМЛ зобов'язано провести претензійно-позову роботу з відповідними працівниками лікарні щодо повернення зайво нарахованих та виплачених надбавок, проведення звірок з фондами та перерахунку зайво сплачених коштів. Однак, на думку позивача, обставини, установлені контрольно-ревізійним органом в акті перевірки та вказані в оскаржуваній вимозі від 12.01.2011 року щодо зайвого нарахування зазначених вище надбавок суперечать нормам законодавства України, яке регламентує порядок визначення посадових окладів у гірських населених пунктах та розрахунок заробітної плати у таких регіонах. Також, при встановленні правомірності надбавки двом водіям лікарні за роботу на санітарному транспорті перевіряючими не враховано, що автомобілі ВАЗ-2121 «Нива» та ГАЗ-31022 «Волга» фактично використовуються виключно як санітарний транспорт. Тому, висновки відповідача щодо зайвого нарахування надбавок є безпідставними, суперечать нормам закону та фактичним обставинам.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю з підстав, зазначених у позовній заяві. Просив позов задовольнити в повному обсязі.

Представники відповідача проти позову заперечили з мотивів, викладених у письмових запереченнях. Просили відмовити в задоволенні позову.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, показання спеціаліста і свідка, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення проти них, дослідивши і оцінивши докази, суд установив наступне.

Відповідно до постанови Долинського районного суду від 03.12.2010 року Долинським районним регіональним контрольно-ревізійним відділом Контрольно-ревізійного управління в Івано-Франківській області з 07.12.2010 року по 24.12.2010 року проведена позапланова виїзна ревізія окремих питань фінансово-господарської діяльності Болехівської центральної міської лікарні за період з 01.01.2008 року по 01.12.2010 року. За результатами ревізії складний акт від 24.12.2010 року за №350-21/01 (а.с. 20-41 т.1).

Ревізією, серед іншого, виявлені порушення при нарахуванні та виплаті заробітної плати працівникам лікарні протягом 2008-2010 років.

Зокрема, установлено, що при встановленні посадових окладів, надбавок та доплат медичним працівникам поліклінік та амбулаторій у порушення пунктів 1.5 та 4.6 наказу Міністерства охорони здоров'я України від 05.10.2005 року за №308/519 «Про оплату праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення», із змінами та доповненнями (надалі - Наказ №308/519) в тарифікаційних списках відображено розміри надбавки за тривалість безперервної роботи, виходячи з посадового окладу (тарифної ставки) за посадою, яку займають працівники згідно з пунктами 2.1-2.2 з врахуванням підвищення за кваліфікаційну категорію та з урахуванням інших підвищень, надбавок, доплат (за проживання в населеному пункті, що має статус гірського), замість посадового окладу згідно з пунктами 2.1-2.2 з врахуванням підвищення за кваліфікаційну категорію та без урахування інших підвищень, надбавок, доплат, що призвело до зайвого нарахування та виплати надбавки за тривалість безперервної працівникам на загальну суму 70629,67 грн. (а.с. 26 т.1).

Також, відповідно до акта ревізії, у порушення підпункту 4.5.3 Наказу №308/519 в тарифікаційних списках водіям міської лікарні встановлювалась щомісячна надбавка за класність до тарифної ставки з урахуванням інших підвищень (за проживання в населеному пункту, що має статус гірського), замість тарифної ставки, що призвело до зайвого нарахування та виплати цієї надбавки на загальну суму 17617,68 грн. (а.с. 27 т.1).

Крім того, згідно акта, у порушення пункту 5.1 Наказу №308/519 розмір надбавки за чергування вдома нараховувався виходячи з посадового окладу (тарифної ставки) за посадою, яку займають працівники згідно з пунктами 2.1-2.2 з врахуванням підвищення за кваліфікаційну категорію та з урахуванням інших підвищень, надбавок, доплат (за проживання в населеному пункті, що має статус гірського), замість посадового окладу згідно з пунктами 2.1-2.2 з врахуванням підвищення за кваліфікаційну категорію та без урахування інших підвищень, надбавок, доплат, що призвело до зайвого нарахування та виплати цієї надбавки працівникам лікарні на загальну суму 41618,64 грн. (а.с. 28 т.1).

Окрім вказаного, ревізією установлено, що в порушення підпункту 2.4.4 Наказу №308/519 та наказу Міністерства охорони здоров'я України від 02.10.2000 року за №232 «Про затвердження Переліку спеціальних та спеціалізованих транспортних засобів сфери охорони здоров'я України, що відносяться до складі (категорії) «Санітарних», із змінами та доповненнями (надалі - Наказ №232) водіям ОСОБА_4 та ОСОБА_5, які працюють на автомобілях ГАЗ-31022 «Волга», державний номер НОМЕР_1 та ВАЗ-2121 «Нива», державний номер НОМЕР_2 за 2008-2009 роки та січень 2010 року підвищено тарифну ставку на 20 відсотків в той час, як зазначені автомобілі не зареєстровані як «Санітарні», що призвело до зайвого нарахування та виплати цієї доплати на загальну суму 5902,89 грн. (а.с. 29 т.1).

У зв'язку з вказаними вище установленими в ході ревізії порушеннями Долинським районним регіональним контрольно-ревізійним відділом на адресу Болехівської ЦМЛ 12.01.2011 року скерована вимога за №350-18-01/08 про усунення порушень, виявлених ревізією (а.с. 15-19 т.1).

У пунктах 2-5 оскаржуваної вимоги вказані, аналогічні зазначеним вище, порушення Наказів №308/519 та №232, які призвели до зайвого нарахування працівникам лікарні наступних надбавок: за тривалість безперервної роботи - в сумі 70629,67 грн., за класність водіям - в сумі 17617,68 грн., за чергування працівниками вдома - в сумі 41618,64 грн. та за роботу на санітарному транспорті - в сумі 5902,89 грн. Крім того, у вказаних пунктах вимоги Болехівську ЦМЛ зобов'язано провести претензійно-позову роботу з відповідними працівниками лікарні щодо повернення зайво нарахованих та виплачених надбавок, проведення звірок з фондами та перерахунку зайво сплачених коштів.

Разом з тим, у судовому засіданні встановлено, що висновки контрольно-ревізійного органу про порушення вказаних вище наказів, викладені в акті ревізії від 24.12.2010 року за №350-21/01 та завдання матеріальної шкоди державі внаслідок зайвого нарахування та виплати надбавок і доплат працівникам лікарні суперечать закону, вказаним наказам та фактичним обставинам справи, з огляду на наступне.

Допитана в якості свідка в даній адміністративній справі заступник начальника Територіальної державної інспекції з питань праці в Івано-Франківській області ОСОБА_8 показала суду, що Болехівською ЦМЛ протягом 2008-2010 років працівникам лікарні правомірно нараховувалися надбавки за тривалість безперервної роботи, за чергування вдома та за класність водіям з урахуванням підвищеного посадового окладу, який встановлюється в населеному пункту, що має статус гірського. Оскільки, для нарахування доплат, надбавок, премій працівникам, які працюють у гірських районах слід використовувати розмір посадового окладу з урахуванням 25 відсоткового підвищення. У зв'язку з тим, що державною фінансовою інспекцією після проведеної ревізії було зобов'язано лікарню провести перерахунок та стягнути з працівників виплачені з урахуванням підвищеного посадового окладу кошти, Інспекцією у травні 2013 року проведена перевірка, складний акт та внесений припис про усунення порушень законодавства з питань оплати праці.

Крім того, свідок зазначила, що питання нарахування заробітної плати працівникам, в тому числі, відповідних установлених законодавством премій, надбавок і доплат відносяться до компетенції Державної інспекції України з питань праці. Тому, ревізори Долинського контрольно-ревізійного відділу неправомірно зробили висновки про зайве нарахування та виплату працівникам лікарні надбавок за тривалість безперервної роботи, за чергування вдома та за класність водіям.

Аналогічні показання по справі надав суду допитаний в якості спеціаліста директор приватного підприємства «Західно-Українська аудиторсько-консалтингова група «Лекс» ОСОБА_7, який має кваліфікацію аудитора та досвід роботи в цій галузі. При цьому, він пояснив, що відповідно до Закону України «Про статус гірських населених пунктів» посадовий оклад працівників, які працюють в гірських районах підвищується на 25 відсотків. Тому, усі інші надбавки та доплати повинні розраховуватися, виходячи з цього розміру посадового окладу. Підвищення посадового окладу в гірській місцевості не може бути окремою іншою надбавкою, оскільки це є мінімальною гарантією держави за роботу в особливих природних географічних і геологічних умовах. У зв'язку з чим, працівниками Долинського контрольно-ревізійного відділу в акті ревізії Болехівської ЦМЛ зроблені неправильні трактування положень закону та висновки щодо порядку нарахування і виплати працівникам лікарні надбавок за тривалість безперервної роботи, за чергування вдома та доплати за класність водіям.

Відповідно до акта перевірки додержання законодавства про працю та загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 24.05.2013 року за №09-02-037/537 Територіальної державної інспекції з питань праці в Івано-Франківській області судом установлено, що після ревізії КРУ в Болехівській ЦМЛ допускаються порушення частини 4 статті 97 та статті 100 Кодексу законів про працю України. Зокрема, адміністрацією лікарні в односторонньому порядку прийнято рішення з питань оплати праці, які погіршують умови, встановлені законодавством, угодами, колективними договорами. Робота в складних природно-кліматичних умовах є самостійною підставою для визначення підвищеної оплати праці шляхом збільшення тарифних ставок (окладів). Однак, в Болехівській ЦМЛ при нарахуванні медпрацівникам надбавок занижується посадовий оклад, встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 14.08.1995 року №648, що суперечить КЗпПУ (а.с. 84 т.2).

На усунення вказаних порушень Інспекцією внесений припис від 24.05.2013 року за №09-02-037/537-520 (а.с. 153 т.1).

Суд вважає показання свідка і спеціаліста, а також висновки акта перевірки Територіальної державної інспекції з питань праці в Івано-Франківській області від 24.05.2013 року за №09-02-037/537 достовірними і правомірними та приймає їх до уваги, враховуючи наступне.

Закон України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» від 15.02.1995 року за №56/95-ВР, із змінами та доповненнями (надалі - Закон №56/95-ВР) встановлює критерії, за якими населені пункти набувають статусу гірських, визначає основні засади державної політики щодо розвитку гірських населених пунктів та гарантії соціального захисту громадян, що у них проживають, працюють або навчаються.

Відповідно до частини 1 статті 6 Закону умови оплати праці осіб, які працюють у гірських районах, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України №648 від 11.08.1995 року «Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах» на підприємствах, в установах, організаціях та військових частинах, розташованих на території населених пунктів, яким надано статус гірських, тарифні ставки і посадові оклади працівників, військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації та Державної кримінально-виконавчої служби, визначені генеральною, галузевими та регіональними угодами як мінімальні гарантії в оплаті праці, а також встановлені за рішенням Кабінету Міністрів України або за його дорученням, підвищуються на 25 відсотків.

Спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України і Міністерства охорони здоров'я України від 05.10.2005 року за №308/519 «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення», який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 17 жовтня 2005 року за №1209/11489 (надалі - Наказ №308/519) затверджені умови оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери.

Відповідно до пункту 1.5 Наказу №308/519 посадові оклади керівників закладів охорони здоров'я, визначені за пунктами 2.1-2.2 з урахуванням підвищення за кваліфікаційну категорію, не можуть бути нижчими від посадових окладів керівників структурних підрозділів - лікарів (провізорів) відповідної або нижчої кваліфікації, визначених за пунктами 2.1-2.2 з урахуванням підвищення за оперативне втручання. Цей порядок встановлення посадових окладів не застосовується для керівників, які не мають кваліфікаційної категорії.

Пунктом 2.4.4 Наказу №308/519 установлено, що водіям санітарних автомобілів місячні тарифні ставки підвищуються на 20 відсотків. Перелік автомобілів, віднесених до санітарних, затверджується Міністерством охорони здоров'я України.

Згідно пункту 4.5.3 Наказу №308/519 водіям автотранспортних засобів установлюється щомісячна надбавка за класність до тарифної ставки в розмірах: водіям II класу - 10 відсотків, водіям I класу - 25 відсотків. Надбавка нараховується за фактично відпрацьований водієм час.

Пунктом 4.6 Наказу №308/519 визначено порядок установлення надбавок. Так, надбавки за тривалість безперервної роботи нараховуються виходячи з посадового окладу (тарифної ставки) за посадою, яку займають працівники, визначеного згідно з пунктом 2.1-2.2, з урахуванням підвищення за кваліфікаційну категорію і без урахування інших підвищень, надбавок, доплат (за винятком лікарів МСЕК, працівників протичумних закладів та структурних підрозділів з боротьби з особливо небезпечними інфекціями інших закладів). Лікарям МСЕК, центрів (бюро) медико-соціальних експертиз, працівникам протичумних закладів та структурних підрозділів з боротьби з особливо небезпечними інфекціями інших закладів надбавки за тривалість безперервної роботи нараховуються від посадового окладу, підвищеного у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці.

Надбавки, перелічені в пунктах 4.2-4.4, нараховуються працівникам на посадовий оклад (тарифну ставку) з урахуванням підвищень, у пункті 4.5 - на посадовий оклад, визначений згідно з пунктами 2.1-2.2, з урахуванням підвищень за кваліфікаційну категорію.

Відповідно до пункту 5.1 Наказу чергування вдома в денний та нічний час ураховується як півгодини за кожну годину чергування та оплачується, виходячи з посадового окладу, визначеного за пунктам 2.1-2.2, з урахуванням підвищення за кваліфікаційну категорію.

Таким чином, враховуючи зазначені вище норми законодавства, адміністрацією Болехівської ЦРЛ при встановленні посадових окладів, надбавок та доплат медичним працівникам поліклінік та амбулаторій відповідно до Наказу №308/519 в тарифікаційних списках правомірно відображено розміри надбавки за тривалість безперервної роботи, за класність водіям та за чергування вдома, виходячи з посадового окладу (тарифної ставки) за посадою, яку займають працівники згідно з пунктами 2.1-2.2 з врахуванням підвищення за кваліфікаційну категорію та з урахуванням інших підвищень, надбавок, доплат (за проживання в населеному пункті, що має статус гірського).

Такий висновок суду, окрім вказаного вище підтверджується роз'ясненнями Територіальної державної інспекції з питань праці в Івано-Франківській області від 27.05.2013 року за №01-21/1352 та Державного департаменту нагляду за додержанням законодавства про працю від 27.06.2008 року за №013-0944-46, які відповідно до законодавства уповноважені надавати роз'яснення з питань оплати праці (а.с. 154-156, 157 т.1).

Що стосується нарахування та виплати надбавки водіям за роботу на санітарному транспорті судом установлено наступне.

Наказом Міністерства охорони здоров'я від 02.10.200 року за №232 затверджено Перелік спеціальних та спеціалізованих транспортних засобів галузі охорони здоров'я України, що відносяться до складу (категорії) санітарних.

Так, до спеціальних санітарних транспортних засобів відносяться: швидка медична допомога; невідкладна медична допомога; реанімаційний; оперативний медицини катастроф; оперативно-рятувальний надзвичайних ситуацій; спеціальні перевезення (трупів, анатомічних матеріалів, інші).

До спеціалізованих санітарних транспортних засобів відносяться: медична служба; пересувні пункти забору та переливання крові; рентгенологічні; асенізаційні та дезінфекційні; пересувні медичні лабораторії; аварійно-технічні служби.

Судом установлено, що автомобілі ГАЗ-31022 «Волга», державний номер НОМЕР_1 та ВАЗ-2121 «Нива», державний номер НОМЕР_2, які перебувають на балансі Болехівської ЦРЛ, фактично використовуються як санітарні транспортні засоби.

Вказаний висновок суду підтверджується дослідженими судом письмовими доказами. Так, відповідно до наказів за №№47, 49 від 16.10.2002 року автомобіль ГАЗ-31022 «Волга», 1998 року випуску взятий на облік як санітарний (а.с. 12 т.1, 27 т.2).

Автомобіль марки ВАЗ-2121 «Нива», державний номер НОМЕР_2 перебував на обліку як санітарний до введення в дію Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 року за №1388.

Крім того, вказані транспортні засоби відповідно до карток обліку основних засобів лікарні зареєстровані як санітарні автомобілі (а.с. 37-38 т.2).

Також, дослідженням в судовому засіданні шляхових листів автомобілів ГАЗ-31022 «Волга», державний номер НОМЕР_1, ВАЗ-2121 «Нива», державний номер НОМЕР_2 та Книги обліку викликів лікарів Болехівської ЦРЛ установлено, що вказані транспортні засоби протягом 2008-2010 років та на даний час фактично використовуються виключно як санітарні автомобілі (а.с. 43-71 т.2).

Тому, суд не бере до уваги посилання відповідача на відсутність в технічних талонах вказаних транспортних засобів у 2008-2010 роках відповідного запису «Санітарний автомобіль» та встановлених написів на кузовах, як підставу для того, щоб не нараховувати та виплачувати надбавку водіям за роботу на санітарному транспорті.

При цьому, суд враховує, що суть надбавки за роботу на санітарному транспорті, установленої пунктом 2.4.4 Наказу №308/519 полягає в компенсації державою працівнику ризику можливого захворювання при контакті з хворими.

Таким чином, в Болехівській ЦМЛ правомірно нараховані та виплачені надбавки водіям ОСОБА_4 та ОСОБА_5 за роботу на санітарному транспорті протягом 2008 - 2010 років.

У відповідності до статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб про захист яких вони просять.

Таким чином, ураховуючи встановлені в судовому засіданні фактичні обставини даної адміністративної справи, норми чинного законодавства що регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку про те, що пункти 2, 3, 4, 5 вимоги Долинського районного регіонального контрольно-ревізійного відділу Контрольно-ревізійного управління в Івано-Франківській області про усунення порушень, встановлених ревізією, від 12.01.2011 року за №350-18-01/08 суперечать фактичним обставинам справи, прийняті безпідставно та необґрунтовано, не відповідають нормам закону, тому їх слід визнати протиправними та нечинними.

У зв'язку з вказаним, слід визнати протиправними дії службових осіб Контрольно-ревізійного управління в Івано-Франківській області в особі Долинського районного регіонального контрольно-ревізійного відділу (Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області) щодо встановлення в акті ревізії Болехівської центральної міської лікарні від 24.12.2010 року за №350-21/01 та вимозі про усунення порушень, встановлених ревізією, від 12.01.2011 року за №350-18-01/08 висновків про порушення:

- пунктів 1.5, 4.6 наказу Міністерства охорони здоров'я «Про оплату праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту» від 05.10.2005 року за №308/519, що призвело до зайвого нарахування працівникам лікарні надбавки за тривалість безперервної роботи на загальну суму 70629 (сімдесят тисяч шістсот двадцять дев'ять) грн. 67 коп. та зайвого перерахування до державних цільових фондів нарахувань на заробітну плату на загальну суму 25567 (двадцять п'ять тисяч п'ятсот шістдесят сім) грн. 94 коп.;

- підпункту 4.5.3 пункту 4.5 наказу Міністерства охорони здоров'я «Про оплату праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту» від 05.10.2005 року за №308/519, що призвело до зайвого нарахування водіям лікарні надбавки за класність на загальну суму 17617 (сімнадцять тисяч шістсот сімнадцять) грн. 68 коп. та зайвого перерахування до державних цільових фондів нарахувань на заробітну плату на загальну суму 6377 (шість тисяч триста сімдесят сім) грн. 60 коп.;

- пункту 5.1 наказу Міністерства охорони здоров'я «Про оплату праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту» від 05.10.2005 року за №308/519, що призвело до зайвого нарахування працівникам лікарні надбавки за чергування вдома на загальну суму 41618 (сорок одна тисяча шістсот вісімнадцять) грн. 64 коп. та зайвого перерахування до державних цільових фондів нарахувань на заробітну плату на загальну суму 15065 (п'ятнадцять тисяч шістдесят п'ять) грн. 94 коп.;

- підпункту 2.4.4 пункту 2.4 наказу Міністерства охорони здоров'я «Про оплату праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту» від 05.10.2005 року за №308/519, що призвело до зайвого нарахування водіям лікарні доплати за роботу на санітарному транспорті на загальну суму 5902 (п'ять тисяч дев'ятсот дві) грн. 89 коп. та зайвого перерахування до державних цільових фондів нарахувань на заробітну плату на загальну суму 2136 (дві тисячі сто тридцять шість) грн. 89 коп.

Відповідно до вимог частини 1 статті 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України. Таким чином, на користь позивача слід стягнути з Державного бюджету України понесені ним судові витрати в сумі 3,40 грн.

На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 11, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії службових осіб Контрольно-ревізійного управління в Івано-Франківській області в особі Долинського районного регіонального контрольно-ревізійного відділу (Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області) щодо встановлення в акті ревізії Болехівської центральної міської лікарні від 24.12.2010 року за №350-21/01 та вимозі про усунення порушень, встановлених ревізією, від 12.01.2011 року за №350-18-01/08 висновків про порушення:

- пунктів 1.5, 4.6 наказу Міністерства охорони здоров'я «Про оплату праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту» від 05.10.2005 року за №308/519, що призвело до зайвого нарахування працівникам лікарні надбавки за тривалість безперервної роботи на загальну суму 70629 (сімдесят тисяч шістсот двадцять дев'ять) грн. 67 коп. та зайвого перерахування до державних цільових фондів нарахувань на заробітну плату на загальну суму 25567 (двадцять п'ять тисяч п'ятсот шістдесят сім) грн. 94 коп.;

- підпункту 4.5.3 пункту 4.5 наказу Міністерства охорони здоров'я «Про оплату праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту» від 05.10.2005 року за №308/519, що призвело до зайвого нарахування водіям лікарні надбавки за класність на загальну суму 17617 (сімнадцять тисяч шістсот сімнадцять) грн. 68 коп. та зайвого перерахування до державних цільових фондів нарахувань на заробітну плату на загальну суму 6377 (шість тисяч триста сімдесят сім) грн. 60 коп.;

- пункту 5.1 наказу Міністерства охорони здоров'я «Про оплату праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту» від 05.10.2005 року за №308/519, що призвело до зайвого нарахування працівникам лікарні надбавки за чергування вдома на загальну суму 41618 (сорок одна тисяча шістсот вісімнадцять) грн. 64 коп. та зайвого перерахування до державних цільових фондів нарахувань на заробітну плату на загальну суму 15065 (п'ятнадцять тисяч шістдесят п'ять) грн. 94 коп.;

- підпункту 2.4.4 пункту 2.4 наказу Міністерства охорони здоров'я «Про оплату праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту» від 05.10.2005 року за №308/519, що призвело до зайвого нарахування водіям лікарні доплати за роботу на санітарному транспорті на загальну суму 5902 (п'ять тисяч дев'ятсот дві) грн. 89 коп. та зайвого перерахування до державних цільових фондів нарахувань на заробітну плату на загальну суму 2136 (дві тисячі сто тридцять шість) грн. 89 коп.

Визнати протиправними та нечинними пункти 2, 3, 4, 5 вимоги Долинського районного регіонального контрольно-ревізійного відділу Контрольно-ревізійного управління в Івано-Франківській області (Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області) про усунення порушень, встановлених ревізією, від 12.01.2011 року за №350-18-01/08.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Болехівської центральної міської лікарні (ідентифікаційний код в ЄДРПОУ 01993440, вул. Коновальця, 2, м. Болехів Івано-Франківської області, 77202) судовий збір в сумі 3 (три) грн. 40 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки, встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя: /підпис/ Ю.О. Бобров

Постанова в повному обсязі складена 28.10.2013 року.