Справа № 119/10415/13-п
3/119/2656/13
ПОСТАНОВА
Іменем України
30 грудня 2013 р. м. Феодосія
Феодосійський міський суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого: судді Шаповал А.В.
при секретарі: Кочкіної А.В.
за участю прокурора: Панової А.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, яка надійшла з Прокуратури м. Феодосії АР Крим відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця смт. Нижньогірськ АР Крим, громадянина України, працюючого заступником директора Колективного підприємства „Крома-С", депутата Берегової сільської ради м. Феодосії АР Крим, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_2, ІПН НОМЕР_1
за ст. 172-6 ч. 1 КпАП України, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, будучи обраним депутатом Берегової сільської ради м. Феодосії АР Крим в одномандатному виборчому окрузі № 15 згідно постанови Берегової сільської виборчої комісії м. Феодосії АР Крим № 51 від 24.11.2010 р., будучи суб'єктом корупційного правопорушення відповідно до п.п. „б" п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції" і ч. 3 ст. 8 Закону України „Про статус депутатів місцевих ради", відповідно до якої на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України „Про засади запобігання і протидії корупції", в порушення вимог ч. 1 ст. 12 Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції", згідно з якою суб'єкти декларування зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік, достовірно знаючи про необхідність подання до 01.04.2013 р. декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2012 р., не надав її до Берегової сільської ради м. Феодосії АР Крим у вказаний строк, чим порушив вимоги щодо фінансового контролю.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого корупційного правопорушення підтверджується:
Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні інкримінованого корупційного правопорушення не визнав і пояснив суду, що в 2010 р. він обраний депутатом Берегової сільської ради м. Феодосії АР Крим. Крім того, з 1997 року по теперішній час він працює на посаді заступника директора в КП „Крома-С". Декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2012 р. приблизно в кінці лютого - на початку березня 2013 р. він подав за місцем своєї роботи до КП „Крома-С". Копію вказаної декларації у вказаний період часу він також подав секретарю Берегової сільської ради м. Феодосії ОСОБА_2 Вважає, що він не зобов'язаний подавати декларацію до Берегової сільської ради, оскільки він подав її за місцем роботи КП «Крома-С».
Допитана в судовому засіданні свідок ОСОБА_2 пояснила суду, що вона працює секретарем Берегової сільської ради м. Феодосії АР Крим. У лютому 2012 р. вона в усній формі нагадувала депутатам, в тому числі в ОСОБА_1, про необхідність подачі декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру до 01.04.2013 р. Крім того, 25.03.2013 р. на засіданні депутатської комісії вона роздала депутатам бланки декларації і інструкцію про порядок її заповнення. Депутат ОСОБА_1 дотепер декларацію до Берегової сільської ради не подав, а також про те, що він подав вказану декларацію за місцем своєї роботи, він їй не повідомляв, копію вказаної декларації він їй також не передавав.
Крім того, вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого корупційного правопорушення підтверджується:
- постановою Берегової сільської виборчої комісії м. Феодосії АР Крим від 24.11.2010 р. № 51 про реєстрацію депутатів Берегової сільської ради, згідно з якою ОСОБА_1 зареєстрований депутатом в одномандатному виборчому окрузі № 15 (а.с. 7-8);
- відповіддю на запит № 2479/02-31 від 20.11.2013 р. від сільського голови с. Берегове ОСОБА_3 про надання інформації щодо депутатів, які не надали декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2012 р., серед яких зазначений і ОСОБА_1 (а.с. 9-10);
- відповіддю на запит № 2505/02-31 від 27.11.2013 р. від сільського голови с. Берегове ОСОБА_3, згідно з якою в особовій картці депутата ОСОБА_1 відсутня декларація про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2012 р., інформація в письмовому або усному вигляді про надання ним декларації за місцем роботи КП „Крома-С" до Берегової сільської ради не надходила (а.с. 11).
За таких обставин суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого корупційного правопорушення доведена.
Суб'єктом правопорушень ст. 172-6 КУпАП є особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є депутати місцевих рад.
Як вбачається з матеріалів справи, Берегова сільська рада м. Феодосії АР Крим є органом місцевого самоврядування, який діє відповідно до чинного законодавства України, у тому числі до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» передбачає, що особи, зазначені у п. 1 ч. 1 ст. 4 зазначеного закону, зобов'язані щорічно до 01 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік.
Порядок зберігання документів і використання відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2012 року за № 16, чітко визначає, що декларації зберігаються в особових справах у кадрових підрозділах відповідних органів державної влади або органів місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права.
Отже, подання вказаних декларацій депутатами, які не працюють на постійній основі у відповідній раді та у державних органах, підприємствах та установах подаються до апаратів відповідних рад, а не до приватного підприємства.
ОСОБА_1, працюючи заступником директором КП „Крома-С", тобто юридичної особи приватного права повинен був подавати декларацію до сільської ради, а не до юридичної особи, оскільки юридичною особою публічного права є особа, яка створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади АРК або органу місцевого самоврядування (Цивільний кодекс України).
Таким чином, доводи ОСОБА_1 не є такими, що звільняють останнього від відповідальності за порушення Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», саме тому у діях ОСОБА_1 все ж таки вбачається склад правопорушення передбаченого ст. 172-6 ч.1 КУпАП.
На підставі викладеного суд вважає, що дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України - як неподання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, передбаченої Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції".
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, в зв'язку з чим суд вважає, що в якості стягнення йому необхідно призначити штраф у межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КпАП України.
Керуючись ст. 172-6 ч. 1, 284, 294 КпАП України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні корупційного адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КпАП України і накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340-00 грн.
Штраф підлягає внесенню протягом 15-ти діб на р/р 31112106700024, отримувач Держбюджет м. Феодосії, код 21081100, банк ГУ ДКУ в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740709.
У разі несплати правопорушником штрафу не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 в доход держави на поточний рахунок № 31216206700024 в ГУ ДКС України в АР Крим, отримувач Державний бюджет м. Феодосія, код ЄДРПОУ отримувача 37986011, МФО банку 824026, судовий збір у сумі 36 грн. 54 коп.
Строк пред'явлення до виконання протягом 3 місяців.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим протягом 10 діб з дня її винесення.
Суддя А.В. Шаповал