КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 грудня 2013 року № 810/6181/13-аNT>
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши у м. Києві в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України у Миронівському районі Київської області до товариства з обмеженою відповідальністю «ВІК-Р.С.Ф» про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України у Миронівському районі Київської області звернулось до Київського окружного адміністративного суду із позовною заявою, в якій просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «ВІК-Р.С.Ф» заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в сумі 38933,48 грн.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що відповідач є платником єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» і зобов’язаний сплачувати до Пенсійного фонду України єдиний внесок.
Ухвалою суду від 19.11.2013р. відкрито провадження у справі №810/6181/13-а, розгляд якої відповідно до ст. 183-2 КАС України здійснюється у порядку скороченого провадження.
Одночасно вказаною ухвалою суду відповідачу запропоновано у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали подати до відділу документообігу суду заперечення на позов або заяву про визнання позову.
Копію ухвали суду надіслано відповідачу на адресу, яку зазначено у даному позові та у копії свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи.
З наявного в матеріалах справи повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення № 0113315200198 слідує, що ухвалу суду від 19.11.2013 позивачем отримано 22.11.2013, проте письмові заперечення проти позову суду не надано.
Отже, справа вирішується судом за наявними матеріалами.
Дослідивши наявні у справі докази, суд дійшов висновку про необхідність задоволення позову.
З матеріалів справи слідує, що ТОВ «ВІК-Р.С.Ф» (код ЄДРПОУ 36263844, місцезнаходження: 08800, Київська область, м. Миронівка, вул. Леніна, буд. 130) є юридичною особою, являється платником внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (страхувальником), перебуває на обліку в управлінні ПФ та відповідно до ст. 6 Закону №2464-VІ несе обов’язки з нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в установлені строки у повному обсязі.
ТОВ «ВІК-Р.С.Ф» подано звіт про суму нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів Пенсійного фонду України за червень 2013 року із визначеною сумою єдиного внеску у розмірі 38933,48 грн.
Самостійно визначений розмір єдиного внеску у строк, встановлений Законом №2464-VІ, відповідачем не сплачено.
З матеріалів справи слідує, що у зв’язку з порушенням відповідачем платіжної дисципліни позивачем на підставі ч. 4 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010р. №2464-VI виставлено відповідачу вимогу від 02.07.2013р. про сплату боргу, яку відповідачем отримано 09.07.2013р. Вказану вимогу відповідачем протягом 10 робочих днів після її отримання оскаржено не було, внаслідок чого сума боргу вважається узгодженою згідно із ч. 4 ст. 25 Закону №2464-VІ.
ТОВ «ВІК-Р.С.Ф» суму боргу не сплачено, у зв’язку з чим позивач звернувся до суду з даним позовом.
Спеціальний законом, який визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку є Закон України від 08.07.2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Згідно із ст. 1 Закону України від 08.07.2010р. №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон №2464-VІ) єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) – це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідно до п.1 ст.4 Закону №2464-VІ платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Відповідно до пунктів 1 та 4 ч. 2 ст. 6 Закону №2464-VІ платник єдиного внеску, зокрема, зобов'язаний: своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; вести облік виплат (доходу) застрахованої особи та нарахування єдиного внеску за кожним календарним місяцем і календарним роком, зберігати такі відомості в порядку, передбаченому законодавством; подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.
Згідно з ч. 8 ст. 9 Закону №2464-VІ платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Згідно з ч. 12 ст. 9 Закону №2464-VІ єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Відповідно до ст. 1 Закону №2464-VІ сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена територіальними органами Пенсійного фонду України у випадках, передбачених цим Законом, визнається недоїмкою по сплаті єдиного внеску.
Функції із забезпечення збору єдиного внеску, ведення обліку надходжень від його сплати та здійснення контролю за сплатою єдиного внеску згідно ст. 12 Закону №2464-VІ покладаються на Пенсійний фонд України.
Згідно ч.1 ст.13 цього Закону Пенсійний фонд України та його територіальні органи мають право стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску та застосовувати фінансові санкції, передбачені цим Законом.
Згідно абз. 1 ч. 4 ст. 25 Закону №2464-VІ територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Абзацами 3 та 4 ч. 4 ст. 25 зазначеного Закону встановлено, що платник єдиного внеску зобов’язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.
Згідно абз. 6 ч. 14 ст. 25 Закону №2464-VІ у разі, якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Виходячи з меж заявлених позовних вимог, оскільки суму заборгованості до УПФУ у Миронівському районі Київської області в розмірі 38933,48 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; заборгованість у вказаному розмірі підтверджується доказами, наявними у матеріалах справи; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості або її оскарження на день прийняття рішення не надано, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 69-72, 158-163, 183-2, 256 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «ВІК-Р.С.Ф» (код ЄДРПОУ 36263844, місцезнаходження: 08800, Київська область, м. Миронівка, вул. Леніна, буд. 130) на користь Управління Пенсійного фонду України у Миронівському районі Київської області (код ЄДРПОУ 22200840) заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за травень – червень 2013 року у сумі 38 933 (тридцять вісім тисяч дев’ятсот тридцять три) грн. 48 коп.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Лапій С.М.