Постанова № 36465815, 09.12.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.12.2013
Номер справи
805/16422/13-а
Номер документу
36465815
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 грудня 2013 р. Справа №805/16422/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 11:10 год.

Донецький окружний адміністративний суд у складі судді

головуючого судді Мальцевої Н.Г.

за участі секретаря судового засідання Ростова Я.С.

представника позивача Міщанин А.В., діє за дов. №68 від 19.11.2013 року

представника відповідача Поливанова Л.М., діє за дов.№2 від 02.01.2013 року

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області, м.Красноармійськ

до Державного підприємства "Красноармійськвугілля", м.Димитров

про стягнення коштів

Красноармійська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Донецькій області звернулася до суду з адміністративним позовом до Державного підприємства "Красноармійськвугілля" про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 9797697,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що Державне підприємство "Красноармійськвугілля" є юридичною особою, перебуває на обліку в Красноармійській ОДПІ як платник податків, повинно платити податки та збори в порядку і розмірах, установлених законом. Станом на 12.11.2013 року має податковий борг з податку на додану вартість в сумі 9797697,00 грн., який виник внаслідок несплати відповідачем самостійно узгоджених податкових зобов'язань згідно за податковою декларацією №9022706509 від 22.04.2013 року, рішенням № 52/19-113 про розстрочення грошових зобов'язань з податку на додану вартість від 30.04.2013 року на суму 2077234,00 грн., договором №52/19-113 від 30.04.2013 року, рішенням про скасування розстрочення грошових зобов'язань №56с/05-99-11-02-12-3 від 07.11.2013 року; податковою декларацією №90287413863 від 18.05.2013 року, рішенням №83/19-113 про розстрочення грошових зобов'язань з податку на додану вартість від 30.05.2013 року на суму 1961738,00 грн., договором №83/19-113 від 30.05.2013 року, рішенням про скасування розстрочення грошових зобов'язань №59с/05-99-11-02-12-3 від 07.11.2013 року; податковими деклараціями №9036410378, №9036402690, №9036400409 від 20.06.2013 року, рішенням №95/05-99-11-02 про розстрочення грошових зобов'язань з податку на додану вартість від 27.06.2013 року, договором №95/19-113 від 27.06.2013 року на суму 2424687,00 грн., рішенням про скасування розстрочення грошових зобов'язань № 60с/05-99-11-02 від 07.11.2013 року; податковою декларацією №9043648615 від 20.07.2013 року, рішенням № 107/05-99-11-02-13-8 про розстрочення грошових зобов'язань з податку на додану вартість від 30.07.2013 року на суму 1166071,00 грн., договором №107/05-99-11-02-13-8 від 30.07.2013 року, рішенням про скасування розстрочення грошових зобов'язань №61с/05-99-11-02 від 07.11.2013 року; податковою декларацією №9051712633 від 20.08.2013 року, рішенням №129/05-99-11-02-13-8 про розстрочення грошових зобов'язань з податку на додану вартість від 30.08.2013 року на суму 2167967,00 грн., договір №41/11 від 30.08.2013 року, рішення про скасування розстрочення грошових зобов'язань №64с/05-99-11-02-13-8 від 07.11.2013 року.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, навів обставини, викладені в позові.

27.11.2013 року на адресу суду надійшла заява Державного підприємства "Красноармійськвугілля" про встановлення способу та порядку виконання постанови суду, згідно з якою, відповідач позов визнає, проте, на час розгляду справи у Державного підприємства "Красноармійськвугілля" існують обставини, що істотно ускладнять своєчасне та повне виконання судового рішення Донецького окружного адміністративного суду, в зв'язку з його тяжким фінансово-економічним становищем. За таких обставин, просив відстрочити виконання постанови у цій справі.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав, підтримав заяву про встановлення способу і порядку виконання рішення суду, навів обставини, викладені в заяві.

Представник позивача стосовно заяви Державного підприємства "Красноармійськвугілля" про встановлення способу і порядку виконання рішення суду покладався на розсуд суду.

Заслухавши представників сторін, перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд,-

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство "Красноармійськвугілля" зареєстровано розпорядженням Димитровської міської ради №79р 25.03.2003 року, є юридичною особою, ідентифікаційний код 32087941, адреса: 85320, Донецька область, м.Димитров, вул.Ватутіна, 1 (а.с.7).

Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АЄ №619968, Державне підприємство "Красноармійськвугілля" зареєстроване у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за №10002928300 (а.с.8-9).

Відповідно до довідки про взяття на облік платника податків форми № 4-ОПП №26910/29-014-4 від 30.06.2011 року, Державне підприємство "Красноармійськвугілля" перебуває на обліку в ДПІ у м.Димитрові (код ДПІ - 506) як платник податків з 31.03.2003 року за №144 (а.с.10).

Платниками податків відповідно до п.15.1. ст.15 Податкового кодексу України визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Відповідно до п. 63.1. ст. 63 Податкового кодексу України облік платників податків ведеться з метою створення умов для здійснення контролюючими органами контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій, дотримання податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Судом встановлено, що Державне підприємство "Красноармійськвугілля" з 31.03.2003 року знаходиться на податковому обліку в Димитровському відділенні Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області та є платником податків та зборів, платежів згідно з діючим законодавством, у тому числі платником податку на додану вартість.

Приписами підпункту 19-1.1.2. пункту 19-1. 1. ст.19-1 Податкового кодексу України визначено, що однією з функцій органів доходів і зборів є здійснення контролю за своєчасністю подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів.

Пунктом 41.1. статті 41 Податкового кодексу України визначено, що контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску, його територіальні органи.

Підпунктом 14.1.137. пункту 14.1. статті 14 Податкового кодексу України визначено, що орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Органами стягнення, в розумінні п. 41.2. ст.42 Податкового кодексу України, є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень.

Красноармійська ОДПІ є органом стягнення, який в межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків і зборів.

Державне підприємство "Красноармійськвугілля" є платником податку на додану вартість, який відповідно до пп. 9.1.3., пп. 9.1.10. п.9.1. ст.9 Податкового кодексу України, належить до загальнодержавних податків.

Відповідно до ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом, неухильно додержуватись Конституції України та законів України.

Одним з обов'язків платника податків та зборів за пп. 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України є обов'язок сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, вставлених цим Кодексом.

За приписом п. 36.1 ст. 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Відповідно до п.46.1. ст.46 Податкового кодексу України 46.1 податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Приписом пункту 49.3. статті 49 Податкового кодексу України визначено що, податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один із таких способів: а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою; б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Державне підприємство "Красноармійськвугілля" подало до Красноармійської ОДПІ податкові декларації: 22.04.2013 року №9022706509 на суму 2077234,00 грн. (а.с.16-17); 18.05.2013 року №90287413863 на суму 1961738,00 грн. (а.с.18-19); 27.06.2013 року №9036410378 року на суму 2424687,00 грн. (а.с.20-21); 20.07.2013 року №9043648615 на суму 1166071,00 грн. (а.с.28-29); 20.08.2013 року №9051712633 на суму 2167967,00 грн. (30-31), якими відповідачем самостійно визначено грошове зобов'язання з податку на додану вартість.

Відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації.

Згідно з пп.14.1.39. п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України грошовим зобов'язанням платника податків є сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що податковий борг - сума узгодженого зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

З аналізу пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України вбачається, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником в строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п.100.2. ст.100 Податкового кодексу України платник податків має право звернутися до контролюючого органу із заявою про розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу.

Приписами п.100.1. ст.100 Податкового кодексу України встановлено, що розстроченням, відстроченням грошових зобов'язань або податкового боргу є перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов'язань або податкового боргу під проценти, розмір яких дорівнює розміру пені, визначеному п.129.4. ст.129 цього Кодексу, яким передбачено, що після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Відповідно до п.100.6. ст.100 Податкового кодексу України розстрочені суми грошових зобов'язань або податкового боргу (в тому числі окремо - суми штрафних (фінансових) санкцій) погашаються рівними частками починаючи з місяця, що настає за тим місяцем, у якому прийнято рішення про надання такого розстрочення.

Пунктом 100.13. ст.100 Податкового кодексу України визначено, що порядок розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику.

Згідно з п.100.2. ст.100 Податкового кодексу України платник податків має право звернутися до контролюючого органу із заявою про розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу. Платник податків, який звертається до контролюючого органу із заявою про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань, вважається таким, що узгодив суму такого грошового зобов'язання.

Згідно з розрахунком суми заборгованості ДП "Красноармійськвугілля", наданим Красноармійської ОДПІ, вбачається що податковий борг відповідача виник внаслідок несплати самостійно визначених податкових зобов'язань за податковими деклараціями на додану вартість: 22.04.2013 року №9022706509 на суму 2077234,00 грн. (а.с.16-17); 18.05.2013 року №90287413863 на суму 1961738,00 грн. (а.с.18-19); 27.06.2013 року №9036410378 року на суму 2424687,00 грн. (а.с.20-21); 20.07.2013 року №9043648615 на суму 1166071,00 грн. (а.с.28-29); 20.08.2013 року №9051712633 на суму 2167967,00 грн. (30-31).

За рішенням Красноармійської ОДПІ №52/19-113 від 30.04.2013 року ДП "Красноармійськвугілля" надано розстрочення грошових зобов'язань за податковою декларацією №9022706509 від 22.04.2013 року на період з 30.04.2013 року по 16.12.2013 року на суму 2077234,00 грн. (а.с.32), на підставі якого між позивачем та відповідачем 30.04.2013 року було укладено договір №52/19-113 про розстрочення грошових зобов'язань (а.с.37-39).

За рішенням Красноармійської ОДПІ №83/19-113 від 30.05.2013 року ДП "Красноармійськвугілля" надано розстрочення грошових зобов'язань за податковою декларацією №90287413863 від 18.05.2013 року на період з 30.05.2013 року по 16.12.2013 року на суму 1961738,00 грн. (а.с.33), на підставі якого між позивачем та відповідачем 30.05.2013 року було укладено договір №83/19-113 про розстрочення грошових зобов'язань (а.с.40-42).

За рішенням Красноармійської ОДПІ №95/05-99-11-02 від 27.06.2013 року ДП "Красноармійськвугілля" надано розстрочення грошових зобов'язань за податковою декларацією №9036410378 від 20.06.2013 року на період з 27.06.2013 року по 16.12.2013 року на суму 2665520,00 грн. (а.с.34), на підставі якого між позивачем та відповідачем 27.06.2013 року було укладено договір №95/19-113 про розстрочення грошових зобов'язань (а.с.48-50).

За рішенням Красноармійської ОДПІ № 107/05-99-11-02-13-8 від 30.07.2013 року ДП "Красноармійськвугілля" надано розстрочення грошових зобов'язань за податковою декларацією №9043648615 від 20.07.2013 року на період з 30.07.2013 року по 16.12.2013 року на суму 1166071,00 грн. (а.с.35), на підставі якого між позивачем та відповідачем 30.07.2013 року було укладено договір №107/05-99-11-02-13-8 про розстрочення грошових зобов'язань (а.с.51-53).

За рішенням Красноармійської ОДПІ №129/05-99-11-02-13-8 від 30.08.2013 року ДП "Красноармійськвугілля" надано розстрочення грошових зобов'язань за податковою декларацією №9051712633 від 20.08.2013 року на період з 30.08.2013 року по 16.12.2013 року на суму 2167967,00 грн. (а.с.36), на підставі якого між позивачем та відповідачем 30.08.2013 року було укладено договір №41/11 про розстрочення грошових зобов'язань (а.с.45-47).

Тобто, Державне підприємство "Красноармійськвугілля", в розумінні п.100.2. ст.100 Податкового кодексу України, є таким, що узгодив суму грошового зобов'язання.

Відповідно до п.100.12. ст.100 Податкового кодексу України договори про розстрочення (відстрочення) можуть бути достроково розірвані з ініціативи контролюючого органу в разі, якщо платник податків порушує умови погашення розстроченого грошового зобов'язання чи податкового боргу або відстроченого грошового зобов'язання чи податкового боргу, передбачені пп.100.12.2. п.100.12. ст.100 Податкового кодексу України.

Оскільки відповідач порушив умови погашення розстроченого грошового зобов'язання, 07.11.2013 року контролюючим органом прийняті рішення про скасування розстрочення грошових зобов'язань №56с/05-99-11-02-12-3, №59с/05-99-11-02-12-3, №60с/05-99-11-02, №61с/05-99-11-02, №64с/05-99-11-02-13-8 (а.с.54, 55, 56, 57, 58).

Таким чином, судом встановлено, що заборгованість ДП "Красноармійськвугілля" виникла внаслідок несвоєчасної сплати узгоджених податкових зобов'язань з податку на додану вартість, яка станом на 12.11.2013 року складає 9797697,00 грн., що підтверджується розрахунком суми заборгованості ДП "Красноармійськвугілля", наданим позивачем (а.с.5-6).

Відповідно до п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-111 від 21 грудня 2000 року, що діяв до 01.01.2011 року, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Позивачем на виконання Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-111 від 21 грудня 2000 року, що діяв на той час, на юридичну адресу відповідача були направлені перша податкова вимога №1/36 від 05.04.2003 року (а.с.11) та друга податкова вимога №2/52 від 07.05.2003 року (а.с.12).

Як вбачається з зворотного боку облікової картки платника податків ДП "Красноармійськвугілля" в період з 2003 року по 2013 рік постійно мало податковий борг.

За таких обставин, оскільки на момент набрання чинності Податковим кодексом України, тобто станом на 01.01.2011р відповідач мав невиконане грошове зобов'язання зі сплати податкового боргу податкові вимоги №1/36 від 05.04.2003 року та №2/52 від 07.05.2003 року є чинними.

Однак заходи, вжиті податковим органом, не призвели до погашення відповідачем податкового боргу.

Відповідно до пп.7.2.1. п.7.2. ст.7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-111, діючого до 01.01.2011 року, джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення є будь-які активи платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законодавчими актами.

Пунктом 8.1. ст.8 цього ж Закону встановлено, що з метою захисту інтересів бюджетних споживачів активів платника податків, що має податковий борг, передаються у податкову заставу.

Відповідно до п.87.2. ст. 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Згідно п.89.3. ст.89 Податкового кодексу України, майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу. Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника контролюючого органу, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг.

Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

09.06.2003 року позивачем було прийнято рішення №37 про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів (а.с.13).

Красноармійською ОДПІ проведено опис майна у податкову заставу, складено акти від 03.07.2009 №1, від 8.09.2012 №9 (а.с.14).

Активи ДП «Красноармійськвугілля» передано у податкову заставу, майно та майнові права боржника зареєстровано у державному реєстрі обтяжень рухомого майна за №8933752, №13026831 (а.с.15).

При цьому, пунктом 100.14. ст.100 Податкового кодексу України передбачено, що розстрочення, відстрочення податкового боргу не звільняють майно платника податків з податкової застави.

Втім, всі прийняті Красноармійською ОДПІ заходи не призвели до погашення податкового боргу.

Відповідно до пп.20.1.34. п.20.1. ст.20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

За приписом п.п. 95.1 - 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до довідки, наданої позивачем, ДП «Красноармійськвугілля» має відкриті в установах банків рахунки (а.с.59).

Враховуючи викладене, приймаючи до уваги ті обставини, що податковий борг ДП «Красноармійськвугілля» існує та не сплачений у встановлені законом строки, зважаючи на визнання позову відповідачем, позов Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області підлягає задоволенню.

Стосовно заяви Державного підприємства «Красноармійськвугілля» щодо встановлення порядку виконання даного судового рішення шляхом розстрочення податкового боргу в сумі 9797697,00 грн. на 1 рік, суд вважає необхідним зазначити наступне.

Приписом частини 1 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України, передбачено, що у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання судових рішень в адміністративних справах можуть бути визначені у самому судовому рішенні. Так само на відповідних суб'єктів владних повноважень можуть бути покладені обов'язки щодо забезпечення виконання рішення.

В матеріалах справи міститься заява відповідача, згідно з якою Державне підприємство "Красноармійськвугілля" зазначає, що на даний час відповідач не має коштів для негайного виконання судового рішення в зв'язку з тяжким фінансово-економічним становищем, а саме негативною динамікою виробничих показників, а також у зв'язку з недоодержанням бюджетного фінансування, яке призвело до недоліку коштів. Фінансовий стан підприємства не стабільний, відповідач фінансово залежний від бюджетного фінансування, значне перевищення кредиторської заборгованості над дебіторською заборгованістю свідчить про залежність підприємства від кредиторів, поряд з цим має місце зростання собівартості товарної вугільної продукції, зменшення придатності основних засобів, отримані доходи не покривають проведених витрат, що в кінцевому результаті призвело до збиткової діяльності. Також, причинами нестабільного фінансового становища за 3 квартал 2012 є: дефіцит коштів на поточну діяльність, у зв'язку із чим відбулося значне зниження матеріальних витрат на забезпечення виробничого циклу; недолік бюджетного фінансування для оснащення лав і прохідницьких вибоїв, відсутність мінімально необхідного фінансування на підтримку в працездатному стані діючого очисного фронту; зріст цін на товари, роботи, послуги, споживані в процесі виробництва. Крім того, рухоме та нерухоме майно ДП «Красноармійськвугілля» знаходиться у податковій заставі, що значно ускладнює виконання рішення суду, оскільки виключає можливість вільного розпорядження належним підприємству майном. Також, згідно з наказом Мінпаливєнерго від 10.11.2005 № 568 ДП "Красноармійськвугілля" включено в перелік підприємств паливно-енергетичного комплексу, які прийняли рішення про участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до вимог Закону України від 23.06.2005 №2711-IV "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу", метою якого є сприяння поліпшенню фінансового становища підприємств паливно-енергетичного комплексу, запобіганню їх банкрутству та підвищенню рівня інвестиційної привабливості шляхом урегулювання процедурних питань та впровадження механізмів погашення заборгованості, надання суб'єктам господарської діяльності права їх застосування, визначення порядку взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування, розпорядників бюджетних коштів із суб'єктами господарської діяльності щодо застосування механізмів погашення заборгованості. Заборгованість ДП "Красноармійськвугілля" по податкам складається з заборгованості, яка не попадає під дію Закону, тому її погашення в короткій термін може призвести до ще більшого погіршення фінансового становища, що не відповідає меті Закону.

За таких обставин, відповідач просив встановити порядок виконання судового рішення 805/16422/13-а шляхом відстрочення виконання постанови суду на 1 рік.

Розглянувши вказану заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку про її обгрунтованість, збитковість ДП "Красноармійськвугілля" та неможливість виконання рішення суду, внаслідок чого, заява відповідача про встановлення способу, строків і порядку виконання судового рішення підлягає задоволенню.

З огляду на наведене, враховуючи ті обставини, що податковий борг Державного підприємства "Красноармійськвугілля" в сумі 9797697,00 грн. існує та не сплачений на момент розгляду справи, приймаючи до уваги збиткове становище підприємства на даний час, що може ускладнити виконання даного рішення, суд дійшов висновку про необхідність відстрочення виконання рішення у цій справі на 1 рік.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 8 - 11, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Державного підприємства «Красноармійськвугілля» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 9797697,00 грн. задовольнити.

Стягнути з рахунків Державного підприємства «Красноармійськвугілля», код ЄДРПОУ 32087941, у банках, які його обслуговують заборгованість з податку на додану вартість в сумі 9797697 (дев'ять мільйонів сімсот дев'яносто сім тисяч шістсот дев'яносто сім) грн. 00 (нуль) коп. на користь бюджету на р/р 31115029700034 в ГУ ДКСУ в Донецькій області, МФО 834016, код платежу 3014010100.

Відстрочити виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду на 1 рік з моменту набрання постановою законної сили.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Мальцева Н.Г.