Постанова № 3645400, 22.04.2009, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.04.2009
Номер справи
2-а-4502/08/2170
Номер документу
3645400
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

u

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 22 квітня 2009 р. Справа № 2-а-4502/08/2170

                                       Кат. 6.6.5 

Херсонський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді: Кравченко К.В., при секретарі:  Печений Є.В.,   за  участю представників: позивача –Шевченко К.В., відповідача  -  не з’явився, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ДПІ у м. Херсоні до  ТОВ Фірма "Імпрод" ЛТД про стягнення фінансових санкцій,

встановив:

 Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі - позивач) звернуласьз адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю Фірма “Імпрод”ЛТД (далі - відповідач) про стягнення  фінансових санкцій у сумі  13734,7 грн.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала та просила задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві. 

Відповідач в судове засідання не з’явився, про дату та час судового розгляду справи повідомлений належним чином, заперечень по суті позову не надав.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив наступне.

З матеріалів справи вбачається, що 11.03.2008 року при проведенні перевірки оптової бази по вул.. Паровозна, 4 м. Херсон, яка належить ТОВ Фірма “Імпрод”ЛТД, щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктами підприємницької діяльності, складено акт перевірки № 21030158/0235 від 11.03.2008 року.

За даним актом перевірки позивачем встановлені порушення п.9, п. 11, п. 13 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”від 06.07.1995р. № 265/95-ВР (далі –Закон № 265/95-ВР) та прийнято рішення про застосування до позивача штрафних санкцій №0002322305 від 13.03.2008р. в сумі 473,10 грн., згідно п. 4, 6 ст. 17, ст. 22 цього Закону.

Також, з наведеного вище акту перевірки, вбачається порушення вимог п. 2.6 ст. 2 “Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні”, затвердженого Постановою НБУ № 637 від 15.12.2004р., за наслідками якого позивачем винесено рішення про застосування штрафних санкцій від 13.03.2008р. № 0002332305 на суму 13261,00грн., відповідно до абз. 3 п. 1 Указу Президента України № 436/95 від 12.06.1995р. “Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки”. 

Пунктом 9, 11, 13 ст. 3 Закону № 265/95-ВР встановлено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції, зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідальність за порушення п. 9, ст. 3 зазначеного вище Закону передбачено п. 4 ст. 17 даного Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

За порушення п. 11 ст. 3 Закону № 265/95-ВР застосовується штраф у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості, згідно п. 6 ст. 17 Закону про РРО.

Пунктом 13 ст. 3 Закону № 265/95-ВР визначено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції, зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Статтею 22 зазначеного вище Закону передбачено, що  у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Відповідно до ст. 15 Закону № 265/95-ВР, контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”від 4 грудня 1990 року N 509-XII, державні податкові інспекції забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами.

Також п. 11 ч. 1 ст. 10 наведеного вище Закону визначено, що податкові інспекції подають до судів позови про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до положень Закону “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”визначено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у визначених цим Законом розмірах.

Статтею 25 Закону № 265/95-ВР  встановлено, - суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Згідно пп. 2.6 п. 2 Положення № 637, уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.

Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 зазначеного Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.

У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).

Відповідно до пп. 4.3 п. 4 даного Положення записи в касовій книзі проводяться касиром за операціями одержання або видачі готівки за кожним касовим ордером і видатковою відомістю в день її надходження або видачі.

Пунктом 1 Указу Президента України № 436/95 від 12.06.1995р. “Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки”встановлено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу: за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.

Відповідно до п. 2 Указу № 436/95, штрафні санкції, передбачені цим Указом, застосовуються до осіб, зазначених у статті 1 цього Указу, органами державної податкової служби на підставі матеріалів проведених ними перевірок.

Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002322305, №0002332305 від 13.03.2008р. на загальну суму 13734,7 грн. одержані відповідачем 13.03.2008р..

Приймаючи до уваги викладені обставини, а також враховуючи, що відповідачем штрафні санкції в добровільному порядку не сплачені, позовні вимоги підлягають задоволенню.

          На підставі викладеного,  керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 158 –163, 167 КАС України, суд

 постановив:

 Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю Фірма “Імпрод”ЛТД (ЄДРПОУ 23132224) штрафні санкції в сумі 13734,7 грн. до Державного бюджету на р/р №31118104700002, код платежу 21080900, одержувач Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230 в УДК  у Херсонській обл., МФО 852010. 

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили  після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                                                                          Кравченко К.В.