Справа № 569/15646/13-а
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 жовтня 2013 року
Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Рудика Л.Д. розглянувши у порядку скороченого провадження у м. Рівне справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення виконкому Рівненської міської ради про визнання протиправними дій суб»єкту владних повноважень, зобов»язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до УПСЗН виконкому Рівненської міської ради про визнання протиправними дій суб»єкту владних повноважень, зобов»язання вчинити певні дії, мотивуючи його тим,що з 23.06.2006 року він перебуває на обліку в управлінні соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому як учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії. Постановою Рівненського міського суду від 09 вересня 2011 року, яка набрала законної сили відповідач зобов»язаний був провести перерахунок та виплатити йому допомогу на оздоровлення за 2011 рік в розмірі відповідно до ст.. 48 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». В липні 2013 року він звернувся до Головного управління Державної казначейської служби України в Рівненській області із заявою про виконання виконавчого листа, виданого Рівненським міським судом 18.06.2013 року про зобов»язання та виплату присудженої постановою Рівненського міського суду від 09 вересня 2011 року допомоги на оздоровлення за 2011 рік. Проте його заяву ДКУ було повернуто, оскільки виконавчий лист не містить суми коштів, яку необхідно стягнути, а УПСЗН відмовилось надати довідку з перерахунку цієї допомоги.
30.09.2013 року до суду надійшло письмове заперечення представника відповідач УПСЗН виконавчого комітету Рівненської міської ради, в якому він просить в задоволенні позову відмовити у повному обсязі.
Суд визнав наявні матеріали достатніми для прийняття судового рішення в порядку скороченого провадження та ухвалення постанови відповідно до ч. 6 ст. 183-2 КАС України.
Як вбачається із матеріалів справи відповідно до постанови Рівненського міського суду 09 вересня 2011 року Визнано неправомірними дії УПСЗН в м.Рівне. Зобов»язано Управління праці та соціального захисту населення м.Рівне провести перерахунок та вип.латити ОСОБА_1 допомогу на оздоровлення на 2011 рік в розмірі відповідно до ст.. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 28 серпня 2012 року вказана постанова рівненського міського суду залишена без змін. На виконання вказаних рішень суду 18 червня 2013 року Рівненським міським судом Рівненської області видано виконавчий лист.
Відповідно до листа ГУ ДКС України в Рівненській області повернуто виконавчий лист ОСОБА_1 разом з доданими документами у зв»язку з тим, що не визначено розміру, з якого може здійснюватись перерахунок.
Листом УПСЗН виконавчого комітету Рівненської міської ради від 26.07.2013 року повідомлено Головному управлінню ДКС України в рівненській області про те, що здійнити нарахування щорічної допомоги на оздоровлення за 2011 рік згідно виконавчого листа від 18.06.2013 року не має можливості, оскільки не визначено розміру, з якого має здійснюватись перерахунок.
Судом встановлено, що відповідач перебуває на обліку в УПСЗН Рівненського міськвиконкому, як учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії з 23.06.2006 року є інвалідом 2 групи, що підтверджується копією посвідчення серії А№423927 від 22.08.2006 року.
В 2011, 2012, 2013 році позивачу було нараховано та виплачено щорічну допомогу на оздоровлення в розмірі 120 гривень .
Відповідно до ст.. 48 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи « № 796-XII від 28 лютого 1991 року щорічна допомога на оздоровлення особам, постраждалим внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС, в розмірі п»яти мінімальних заробітних плат. Розмір мінімальної заробітної плати визначається на момент виплати допомоги.
Розмір мінімальної заробітної плати визначається Законами України про державний бюджет на відповідний рік, а отже посилання відповідача на те, що розмір мінімальної заробітної плати, з якої здійснюється перерахунок не передбачений законодавством не заслуговує на увагу.
Відповідно до Положення про Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради від 28.04.2011 року № 499 Управління у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства праці та соціальної політики України, наказами начальника головного управління праці та соціального захисту населення Рівненської обласної державної адміністрації, рішеннями Рівненської міської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, а також цим Положенням.
Відповідно до п. 2.1.7. вказаного положення завданням та обов»язком забезпечення виплати передбачених законодавством компенсацій та допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Відповідно до п. 2.2.18 зазначеного положення Управлдіння праці та соціального захисту населення сприяє громадянам в одержанні документів, необхідних для призначення окремих видів допомог.
А отже відмова позивачу в отриманні довідки з перерахунку його щорічної допомоги суперечить законодавству, Положенню про Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради від 28.04.2011 року № 499 та є неправомірною.
Керуючись ст.ст. 71, 159, 160, 162, 163 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Визнати протиправними дії Управління Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради щодо відмови у наданні довідки з перерахунку допомоги на оздоровлення ОСОБА_1 за 2011 рік.
Зобов»язати управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому надати довідку з перерахунку його щорічної допомоги на оздоровлення за 2011 рік в розмірі п»яти мінімальних заробітних плат на день виплати з урахуванням виплачених сум.
Постанова підлягає до негайного виконання.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського Апеляційного Адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Рівненського міського суду
Рівненської областіОСОБА_2