Постанова № 3644193, 14.05.2009, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.05.2009
Номер справи
2-а-9120/08/2170
Номер документу
3644193
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

u

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 14 травня 2009 р. 13 год. 30 хв.

Справа № 2-а-9120/08/2170 Кат. 6.14  

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Попова В.Ф.,

при секретарі: Головчук Ю.І.,

за участю:

представника позивача - Попова О. О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

 інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Херсонськійобласті

до закритого акціонерного товариства "Управління виробничо-технологічноїкомплектації"

про стягнення штрафних санкцій,

встановив:

 Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю (далі -ДАБК)у Херсонській області звернулась до суду з позовом, в якому просить стягнути з закритого акціонерного товариства (далі -ЗАТ) Управління виробничо-технологічної комплектації123000 грн. штрафних санкцій. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що під час проведення інспекцією ДАБК у Херсонській області планової перевірки виробництва ЗАТ Управління виробничо-технологічної комплектаціїзалізобетонних та бетонних виробів були встановлені порушення державних норм та правил. Представниками відповідача не було надано жодного легітимного документа, яким підтверджувалася б відповідність продукції державним стандартам, на підприємстві відсутня випробувальна лабораторія, не ведеться вхідний та приймально-здавальний контроль за якістю продукції. На підприємстві відсутні акти технічного нагляду, що свідчить про те, що він не проводився. За результатами розгляду протоколу від 02.09.2008 р. № 27 начальником інспекції ДАБК у Херсонській області винесено постанову про накладення на відповідача штрафу.

В судовому засіданні представник позивача заявлені вимоги підтримав. Пояснив, що інспекцією ДАБК у Херсонській області було встановлено порушення відповідачем державних норм та правил. Зазначив, що підприємства, які виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції несуть відповідальність у вигляді штрафу за виробництво, реалізацію або застосування в будівництві будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, які не відповідають державним стандартам, нормам і правилам у розмірі двадцяти п'яти відсотків вартості реалізованої продукції. Вартість реалізованої продукції складає 492000 грн., а отже розмір штрафу -123000 грн.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, заперечення на позовну заяву не надав. Про час та місце слухання справи відповідач повідомлений належним чином.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.

Відповідно до ч. 7 п. 4 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2006 р. N 1434 Держархбудінспекція відповідно до покладених на неї завдань проводить перевірку відповідності виконання будівельних робіт, будівельних матеріалів, виробів і конструкцій вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічним умовам, затвердженим проектним рішенням; своєчасності та якості проведення передбачених нормативно-технічною і проектною документацією зйомок, замірів, випробувань, а також ведення журналів робіт, паспортів, сертифікатів та іншої документації; наявності у виконавця будівельних робіт у передбачених законодавством випадках сертифікатів на будівельні матеріали, вироби і конструкції; додержання встановленого порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів.

Згідно до ст. 2 Закону України Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудуванняінспекції державного архітектурно-будівельного контролю здійснюють державний нагляд за додержанням підприємствами вимог містобудівної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, державних стандартів, норм і правил при здійсненні проектування, будівельних робіт, виготовленні будівельних матеріалів, виробів і конструкцій.

Як вбачається з протоколу № 27 про правопорушення у сфері містобудування від 02.09.2008 р. 2 вересня 2008 р. головним державним інспектором інспекції ДАБК в Херсонській області Грейц А. О. проведено перевірку відповідності будівельних матеріалів, виробів, конструкцій державним стандартам, нормам і правилам на ЗАТ Управління виробничо-технологічної комплектації. У результаті перевірки встановлено порушення вимог державних норм.

Відповідно до вимог ст. 1 Закону України Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудуванняпідприємства, їх об'єднання, установи та організації незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту, виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядчика, несуть відповідальність у вигляді штрафу за виробництво, реалізацію або застосування в будівництві будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, які не відповідають державним стандартам, нормам і правилам або проектним рішенням, а так само підлягають обов'язковій сертифікації, але не пройшли її, - у розмірі двадцяти п'яти відсотків вартості реалізованої продукції.

За змістом ст. ст. 2, 3 Закону України Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудуваннясправи про правопорушення, передбачені цим Законом, розглядаються Державною архітектурно-будівельною інспекцією України та її територіальними органами. Накладати штраф від імені інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю мають право начальник Державної архітектурно-будівельної інспекції України та його заступники, начальники інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю та їх заступники у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Підставою для розгляду справи про правопорушення у сфері містобудування є протокол, складений уповноваженою на те особою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю за результатами перевірки.

18 вересня 2008 р. начальником інспекції ДАБК у Херсонській області прийнято постанову, відповідно до якої на відповідача накладено штраф у розмірі 123000 грн.

Згідно з вимогами ст. 3 3акону України Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудуванняштраф підлягає сплаті підприємством у п'ятнадцятиденний термін з дня його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку.

На теперішній час відповідачем штраф не сплачений.

Таким чином, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 2, 11, 70, 71, 86, 159-163, суд

постановив :

 Позов інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Херсонській області до закритого акціонерного товариства "Управління виробничо-технологічної комплектації" про стягнення штрафних санкцій задовольнити повністю.

Стягнути з закритого акціонерного товариства "Управління виробничо-технологічної комплектації" (код 04638917) 123000 гривень штрафних санкцій, накладених згідно постанови інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Херсонській області від 18.09.2008 р. № 960.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Попов В.Ф.

Повний текст постанови виготовлено 14.05.2009 р.