Рішення № 36436616, 19.09.2013, Олександрівський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Жовтневий районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
19.09.2013
Номер справи
331/5341/13-ц
Номер документу
36436616
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа №2/331/1579/13

331/5341/13-ц

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 вересня 2013 року місто Запоріжжя

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя в складі :

головуючого судді - Скользнєвої Н.Г.,

при секретарі - Постарнак М.М.,

за участю представника

позивача - Бірюкової Ю.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Запоріжжі цивільну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Жовтневому району до ОСОБА_2 про стягнення надміру виплачених коштів,

В С Т А Н О В И В:

У липні 2013 року Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Жовтневому району звернулося до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення надміру виплачених коштів.

В обґрунтування позовних вимог зазначило, що згідно заяви про призначення житлової субсидії від 14.12.2010 р., ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, надавалась субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на період з 01.12.2010 р. по 30.04.2011 р.

При перевірці правильності та повноти наданої ОСОБА_2 інформації державними соціальними інспекторами управління виявлено, що ОСОБА_2 не вказала у декларації доходи від оренди нежитлового приміщення та отримання прибутку від ведення підприємницької діяльності члена її сім'ї ОСОБА_3, фізичної особи - підприємця, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 (згідно відомостей, наданих ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя від 16.03.2011).

Таким чином, права на призначення субсидії ОСОБА_2 не мала. Загальна сума надміру виплачених бюджетних коштів у вигляді субсидій становить 1177,68 грн., за період з 01.12.2010 р. по 28.02.2011 р.

Уравлінням ОСОБА_2 повідомлено щодо виявленої переплати державних коштів, у вигляді субсидії та запропоновано їх повернути добровільно та повторно.

Так, з жовтня 2011 вона управлінню частково повертала переплачені кошти на загальну суму 677,68 грн., не сплачений залишок склав 500,00 грн.

На підставі викладеного, просить суд стягнути з ОСОБА_2 на користь Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Жовтневому району суму надміру виплаченої державної соціальної допомоги за період з 01.12.2010 р. до 30.04.2011 р. в розмірі 500 гривень 00 копійок.

В процесі розгляду справи позивач уточнив свої позовні вимоги та остаточно просив суд стягнути ОСОБА_2 суму надміру виплаченої державної соціальної допомоги за період з 01.12.2010 р. до 30.04.2011 р. в розмірі 200 гривень 00 копійок, посилаючись на те, що на розрахунковий рахунок Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Жовтневому району відповідачем було частково повернуто переплачені кошти в розмірі 300,00 грн. (переказ від 23.07.2013р. в розмірі 100,00 грн., переказ від 23.08.2013р. в розмірі 200,00 грн.)

Представник позивача у судовому засіданні наполягала на позовних вимогах Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Жовтневому району та просила суд їх задовольнити в повному обсязі.

Відповідач по справі ОСОБА_2 у судове засідання не з'явилася, хоча про час день та місце слухання справи була повідомлена належним чином. Причину неявки суду не повідомила. Заперечень стосовно позовних вимог позивача, суду не надала.

Прийнявши до уваги заяву представника позивача, суд ухвалою від 19 вересня 2013 року ухвалив провести заочний розгляд справи та ухвалити заочне рішення.

Суд, вивчивши позовні вимоги позивача, перевіривши наявні в матеріалах справи докази, взявши до уваги пояснення представника позивача, приходить до наступного.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Матеріалами справи встановлено, що згідно заяви про призначення житлової субсидії від 14.12.2010 р., ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, надавалась субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на період з 01.12.2010 р. по 30.04.2011 р.

При перевірці правильності та повноти наданої ОСОБА_2 інформації державними соціальними інспекторами управління виявлено, що ОСОБА_2 не вказала у декларації доходи від оренди нежитлового приміщення та отримання прибутку від ведення підприємницької діяльності члена її сім'ї ОСОБА_3, фізичної особи - підприємця, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 (згідно відомостей, наданих ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя від 16.03.2011).

Відповідно до п. 6, п. 7, п. 8, п. 12, п. 13 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.95 р. № 848, (в редакції станом на момент звернення особи з заявою до правління) субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, наймачу державного та громадського житлового фонду, членові житлово-будівельного (житлового) кооперативу, власнику (співвласнику) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації. Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, у тому числі осіб, призваних на строкову військову службу. Розрахунок сукупного доходу для призначення субсидії провадиться відповідно до Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої спільним наказом Мінсоцполітики, Мінфіну, Мінекономіки, Держкомсім'ямолоді, Держкомстату. Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного (за останні шість місяців або два квартали, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії) сукупного доходу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку). Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає органу праці та соціального захисту населення довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні. У органі праці та соціального захисту населення громадянин заповнює заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, за формами, затвердженими Мінпраці. Зазначені заява та декларація можуть бути надіслані поштою органу праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника. Громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру. Надання раніше призначеної субсидії припиняється: якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію і визначення її розміру, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії, - з місяця, в якому виявлено порушення. Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію. У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.

Відповідно до Порядку повернення коштів надміру виплачених за призначеними субсидіями, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.97 р. № 39/283/90/5 у разі виявлення при перевірці надання громадянами свідомо документів із неправильними відомостями управління вправі повернути ці кошти у судовому порядку (якщо їх не повернено в добровільно встановлений строк).

Таким чином, права на призначення субсидії ОСОБА_2 не мала. Загальна сума надміру виплачених бюджетних коштів у вигляді субсидій становить 1177,68 грн., за період з 01.12.2010 р. по 28.02.2011 р.

Уравлінням ОСОБА_2 повідомлено щодо виявленої переплати державних коштів, у вигляді субсидії та запропоновано їх повернути добровільно та повторно.

Так, з жовтня 2011 вона управлінню частково повертала переплачені кошти на загальну суму 977,68 грн., не сплачений залишок склав 200,00 грн.

Таким чином, зібрані у справі докази вказують на наявність підстав для задоволення позову про стягнення з ОСОБА_2 надміру виплаченої суми соціальної допомоги в розмірі 200 гривень 00 копійок.

Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 88 ЦПК України якщо позивач на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ставка судового збору за подання позовної заяви майнового характеру встановлена в розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Оскільки мінімальна заробітна плата на 1 січня 2013 року становить 1147,00 грн., то з відповідача на користь держави підлягає стягненню судовий збір за подання позовної заяви майнового характеру в розмірі 229,40 грн.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214 - 215, 224 -226 ЦПК України, Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 р. № 848, Методикою обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої спільним наказом Мінсоцполітики, Мінфіну, Мінекономіки, Держкомсім'ямолоді, Держкомстату від 15.11.2001 № 486/202/524/455/3370, Порядком повернення коштів надміру виплачених за призначеними субсидіями, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.1997 р. № 39/283/90/5,

В И Р І Ш И В :

Позов Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Жовтневому району задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, яка зареєстрована та мешкає за адресою: АДРЕСА_1, (ІПН: НОМЕР_1) на користь Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Жовтневому району, яке знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул.. Дзержинського, буд. № 26 (р/р № 35419034004277 в ГУДКСУ в Запорізькій області, МФО 813015, ОКПО 37573843) суму надміру виплаченої державної соціальної допомоги у вигляді субсидії за період з 01.12.2010 р. по 28.02.2011 р. в розмірі 200 (двісті) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_2, яка зареєстрована та мешкає за адресою: АДРЕСА_1, (ІПН: НОМЕР_1) на користь держави (Державний бюджет Жовтневого району м. Запоріжжя, код ЄДРПОУ: - 38025440, Банк одержувача: - ГУДКСУ у Запорізькій обл.., МФО: 813015, рахунок: 31214206700003, код бюджетної кодифікації: 22030001) судовий збір за подання позову майнового характеру в розмірі 229 (двісті двадцять дев'ять) гривень 40 копійок.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, який його ухвалив, за письмовою заявою відповідача протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через Жовтневий районний суд м. Запоріжжя шляхом подання в 10-денний строк з дня отримання рішення суду апеляційної скарги.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

Суддя: Н.Г.Скользнєва

19.09.2013