ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 грудня 2013 року м.Львів № 813/9165/13-а
15 год. 12 хв.
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сподарик Н.І., за участі секретаря судового засідання Гуменюк В.М., представника позивача Борис А.С., представник відповідача Збитковська І.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Львівського міського центру зайнятості до Львівської митниці Міністерства доходів і зборів про стягнення коштів,
встановив:
Львівського міського центру зайнятості звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Львівської митниці Міністерства доходів і зборів про стягнення коштів в розмірі 19 478,54 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_4 перебував на обліку в Львівському міському центру зайнятості з 31.07.2012 року по 20.04.2012 р. та отримав допомогу з безробіття в сумі 19 478,54 грн. Відповідно до ч. 4 ст. 35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» зазначені кошти підлягають поверненню працедавцем, оскільки ОСОБА_4 був поновлений на роботі за рішенням суду. Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав пояснення аналогічні позовній заяві, просив позов задовольнити повністю.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечила з підстав зазначених у письмових запереченнях від 25.12.2013 року за та пояснила, що ОСОБА_4 при розгляді справи про поновлення його на роботі був зобов'язаний надати суду інформацію про те, що він знаходиться на обліку в центрі зайнятості та отримує допомогу по безробіттю. Відповідно до статті 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» у частинах 2 та 3 передбачено, що застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Тому вважає, що відповідач не повинен повертати ці кошти. Просить суд відмовити в задоволенні позову повністю.
Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши долучені до матеріалів справи докази, оцінивши їх в сукупності та встановив наступні фактичні обставини справи.
ОСОБА_4 працював на Львівській митниці, наказом Державної митної служби України № 1279-к від 20.06.2012 року припинено його перебування на державній службі в митних органах України.
31.07.2012 року ОСОБА_4 подав до Львівського міського центру зайнятості заяву про надання статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю.
Відповідно до наказу Львівського міського центру зайнятості від 31.07.2013 року № НТ120731 ОСОБА_4 був наданий статус безробітного та призначено допомогу по безробіттю, що підтверджується витягом з наказів про прийняті рішення по даній особі ПК № 135012072400033.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 16.10.2012 року ОСОБА_4 було поновлено на роботі та зобов'язано Львівську митницю виплатити на користь позивача середній заробіток за час вимушеного прогулу з 22.06.2012 року по 16.10.2012 року середній заробіток у сумі 15 311,52 грн.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 16.05.2013 року вищевказана постанова залишена без змін.
Наказом Львівського міського центру зайнятості № НТ 130607 від 07.06.2013 року ОСОБА_4 був знятий з обліку як безробітний та йому припинено виплату допомоги по безробіттю.
За період з 31.07.2012 року по 20.05.2013 року ОСОБА_4 Львівським міським центром зайнятості була виплачена допомога по безробіттю в розмірі 19 478,54 грн., що підтверджується розрахунком позовних вимог (а.с.3).
Оцінюючи встановлені обставини та доводи сторін суд керується наступним.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі ч. 2 ст. Закону України «Про зайнятість населення» безробітний - особа віком від 15 до 70 років, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів як джерела існування, готова та здатна приступити до роботи.
Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», зокрема статтею 7, також передбачено такий вид забезпечення безробітного як допомога по безробіттю.
У передбаченому законом порядку ОСОБА_4 у зв'язку з його звільненням з роботи, було присвоєно статус безробітного і призначено виплату допомоги по безробіттю.
Згідно з п. п. 2 п. 1 ст. 31 цього ж Закону виплата допомоги по безробіттю припиняється, в тому числі у разі поновлення безробітного на роботі за рішенням суду.
Внаслідок поновлення ОСОБА_4 на роботі в митних органах на підставі рішення Львівського окружного адміністративного суду, дану особу було знято з обліку як безробітну та припинено здійснення виплати допомоги по безробіттю.
Відповідно до ч. 4 ст. 35 цього ж Закону сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг безробітному у разі поновлення його на роботі за рішенням суду утримується із роботодавця.
Згідно з п. 20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 219 від 14.02.2007 року, громадяни, зареєстровані як такі, що шукають роботу, та безробітні, знімаються з обліку з дня поновлення безробітного на роботі за рішенням суду, що набрало законної сили. При цьому в картці робиться запис про прийняття на роботу, зазначаються дата та номер наказу. Повернення виплачених безробітному коштів здійснюється відповідно до частини четвертої ст.35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
Щодо посилання відповідача на ч. 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», як на підставу для обґрунтування відмови повернути кошти, суд спростовує, оскільки ці нормативно-правові акти передбачають порядок стягнення незаконно виплачених коштів з осіб органами державної служби зайнятості, які їх виплачували.
Беручи до уваги те, що суму виплаченої допомоги відповідачем не повернуто, обов'язок повернення виплаченої допомоги підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Львівської митниці Міністерства доходів і зборів ( м. Львів, вул. Костюшка,1; ідентифікаційний код 38700759 ) на користь Львівського міського центру зайнятості (м. Львів, вул. Кн. Ольги,122; рахунок 37170001000584, банк : ГУДКСУ у Львівській області, ЗКПО 25555035, МФО 825014, КЕКВ 1341- повернення допомоги з безробіття ОСОБА_4 від Львівської митниці Міністерства доходів і зборів) кошти у сумі 19 478 (дев'ятнадцять тисяч чотириста сімдесят сім) грн.54 коп.
Судові витрати з відповідача не стягуються.
Апеляційну скаргу на постанову суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, виготовленої в повному обсязі. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 30 грудня 2013 року.
Суддя Сподарик Н.І.