Постанова № 36407270, 26.12.2013, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.12.2013
Номер справи
818/8829/13-а
Номер документу
36407270
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 грудня 2013 р. Справа №818/8829/13-a

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Прилипчука О.А.,

за участю секретаря судового засідання - Кононенко Є.Є.,

представника позивача - Сапунова М.І.,

представника відповідача - Примак Я.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №818/8829/13-a

за позовом Державної фінансової інспекції в Сумській області

до Управління житлово-комунального господарства Конотопської міської ради

про зобов'язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

Державна фінансова інспекція у Сумській області (далі по тексту - позивач, ДФІ у Сумській області) звернулась до суду з позовом до Управління житлово-комунального господарства Конотопської міської ради (далі по тексту - відповідач), в якому просить суд:

- зобов'язати Управління житлово-комунального господарства Конотопської міської ради (код ЄДРПОУ 23045927) виконати п.4 та п.6 листа - вимоги від 04.07.2013 р. №102-14/1004, а саме:

1) відобразити в обліку дебіторську заборгованість за надмірно сплаченими коштами на користь ПП "Грантбуд" в результаті завищення вартості робіт на суму 45528,39 грн., провести відшкодування зайвих виплат шляхом стягнення з ПП "Грантбуд", у відповідності до вимог чинного законодавства, коштів на суму 45528,39 грн. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у проведенні зайвих виплат, шкоду у порядку та розмірі встановленому ст.ст. 130-136 Кодексу законів про працю України. Перерахувати до бюджету повернуті кошти по зайво проведених видатках за минулі бюджетні періоди.

2) відобразити в обліку дебіторську заборгованість за надмірно сплаченими коштами на користь ФОП ОСОБА_3 в результаті завищення вартості робіт на суму 166627,78 грн., провести відшкодування зайвих виплат шляхом стягнення з ФОП ОСОБА_3, у відповідності до вимог чинного законодавства, коштів на суму 166627,78 грн. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у проведенні зайвих виплат, шкоду у порядку та розмірі встановленому ст.ст. 130-136 Кодексу законів про працю України. Перерахувати до бюджету повернуті кошти по зайво проведених видатках за минулі бюджетні періоди.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що на виконання п.3.4.4.1 Плану контрольно-ревізійної роботи Державної фінансової інспекції в Сумській області на І квартал 2013 року Конотопською об'єднаною державною фінансовою інспекцією була проведена планова ревізія фінансово-господарської діяльності та використання коштів Державного фонду регіонального розвитку Управління житлово-комунального господарства Конотопської міської ради за період з 01.03.2011 р. по 28.02.2013 р., в ході якої виявлено ряд порушень фінансово-бюджетної дисципліни, що викладені в акті ревізії від 11.06.2013 р. №02-22/9.

З метою повного усунення виявлених фактів порушень, на підставі п. 7 ст. 10 Закону «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 р. № 2939-ІІІ, відповідачу направлено лист-вимогу від 04.07.2013 р. №102-14/1004 та визначено термін зворотного інформування про вжиті заходи з наданням копій завірених первинних, розпорядчих та інших підтверджуючих документів до 02.08.2013 р.

Позивачем була отримана інформація від відповідача (листи від 15.07.2013 р. № 478, від 17.09.2013 р. № 478 та від 11.10.2013 р. за №478), згідно яких вбачається, що відповідачем повністю виконані пункти 2, 3, 5 листа-вимоги, та не виконані пункти 4 та 6.

Таким чином, станом на день пред'явлення позову залишаються невиконаними пункти 4 та 6 листа-вимоги від 04.07.2013 р. №102-14/1004, згідно яких відповідача було зобов'язано:

- відобразити в обліку дебіторську заборгованість за надмірно сплаченими коштами в результаті завищення вартості робіт, провести відшкодування зайвих виплат шляхом стягнення з підрядника коштів в сумі 45528,39 грн. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у проведенні зайвих виплат, шкоду у порядку та розмірі встановленому ст.ст. 130-136 Кодексу законів про працю України. Перерахувати до бюджету повернуті кошти по зайво проведених видатках за минулі бюджетні періоди.

- відобразити в обліку дебіторську заборгованість за надмірно сплаченими коштами в результаті завищення вартості робіт, провести відшкодування зайвих виплат шляхом стягнення з підрядника коштів в сумі 166627,78 грн. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у проведенні зайвих виплат, шкоду у порядку та розмірі встановленому ст.ст. 130-136 Кодексу законів про працю України. Перерахувати до бюджету повернуті кошти по зайво проведених видатках за минулі бюджетні періоди.

Враховуючи вищевикладене, оскільки відповідачем фактично не забезпечено вжиття заходів щодо відшкодування завданих збитків правовідносинами з ПП «Грантбуд» в розмірі 45528,39 грн., та ФОП ОСОБА_3 в розмірі 166627,78 грн., що ставить під загрозу можливість ефективного управління фінансовими ресурсами бюджету об'єкта контролю, а тому позивач приходить до висновку про необхідність зобовязання відповідача виконати пункти 4 та 6 листа-вимоги від 04.07.2013 року № 102-14/1004.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не заперечував.

Заслухавши доводи представників сторін, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що в період з 12.03.2013 р. по 07.06.2013 р. Конотопською об'єднаною державною фінансовою інспекцією проведено ревізію фінансово-господарської діяльності та використання коштів Державного фонду регіонального розвитку Управління житлово-комунального господарства Конотопської міської ради за період з 01.03.2011 р. по 28.02.2013 р., за результатами якої складено акт ревізії №02-22/9 від 11.06.2013 р. (а.с. 11-16).

04.07.2013 року начальнику Управління житлово-комунального господарства Конотопської міської ради Примаку Я.П. пред'явлено вимогу №102-14/1004 «Про усунення порушень, виявлених під час ревізії» (а.с. 17-18).

Пунктами 4 та 6 листа-вимоги від 04.07.2013 р. №102-14/1004, відповідача було зобов'язано:

- відобразити в обліку дебіторську заборгованість за надмірно сплаченими коштами в результаті завищення вартості робіт, провести відшкодування зайвих виплат шляхом стягнення з підрядника коштів в сумі 45528,39 грн. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у проведенні зайвих виплат, шкоду у порядку та розмірі встановленому ст.ст. 130-136 Кодексу законів про працю України. Перерахувати до бюджету повернуті кошти по зайво проведених видатках за минулі бюджетні періоди.

- відобразити в обліку дебіторську заборгованість за надмірно сплаченими коштами в результаті завищення вартості робіт, провести відшкодування зайвих виплат шляхом стягнення з підрядника коштів в сумі 166627,78 грн. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у проведенні зайвих виплат, шкоду у порядку та розмірі встановленому ст.ст. 130-136 Кодексу законів про працю України. Перерахувати до бюджету повернуті кошти по зайво проведених видатках за минулі бюджетні періоди.

Задовольняючи позовні вимоги, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 138 Кодексу адміністративного судочинства України предметом доказування є обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення або які мають інше значення для вирішення справи (причини пропущення строку для звернення до суду тощо) та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.

Отже, відповідно до змісту наведеної норми процесуального права та зважаючи на те, що вимогами заявленого позову є вчинення дій відповідачем, предметом доказування у даній справі мають бути обставини, які свідчать про наявність підстав, з якими законом пов'язує можливість виконання зазначених дій у судовому порядку, встановлення факту їх виконання у добровільному порядку або встановлення відсутності такого факту тощо.

При цьому, питання правомірності пред'явлення вимоги про зобов'язання Управління житлово-комунального господарства Конотопської міської ради виконати п. 4,6 листа-вимоги від 04.07.2013 р. №102-14/1004, не є предметом позову по даній справі, а тому суд не має процесуальних повноважень у межах розгляду даної справи здійснювати його правовий аналіз.

Як встановлено з матеріалів справи, відповідачем не було оскаржено вимогу Державної фінансової інспекції у Сумській області пред'явлену Управлінню житлово-комунального господарства Конотопської міської ради 04.07.2013 р. №№102-14/1004 з підстав її незаконності у судовому порядку, а тому, зазначена вимога є чинною.

Визначені вимогою суб'єкта владних повноважень дії вчинені не були.

Відповідно до ч.2 ст. 15 Закону України " Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні " законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що контролюються.

Таким чином, зважаючи на встановлені у справі обставини та з огляду на правові приписи законодавства, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог та наявність правових підстав для зобов'язання Управління житлово-комунального господарства Конотопської міської ради виконати п.4,6 листа-вимоги від 04.07.2013 р. №102-14/1004 а саме: 1) відобразити в обліку дебіторську заборгованість за надмірно сплаченими коштами на користь ПП "Грантбуд" в результаті завищення вартості робіт на суму 45528,39 грн., провести відшкодування зайвих виплат шляхом стягнення з ПП "Грантбуд", у відповідності до вимог чинного законодавства, коштів на суму 45528,39 грн. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у проведенні зайвих виплат, шкоду у порядку та розмірі встановленому ст.ст. 130-136 Кодексу законів про працю України. Перерахувати до бюджету повернуті кошти по зайво проведених видатках за минулі бюджетні періоди; 2) відобразити в обліку дебіторську заборгованість за надмірно сплаченими коштами на користь ФОП ОСОБА_3 в результаті завищення вартості робіт на суму 166627,78 грн., провести відшкодування зайвих виплат шляхом стягнення з ФОП ОСОБА_3, у відповідності до вимог чинного законодавства, коштів на суму 166627,78 грн. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у проведенні зайвих виплат, шкоду у порядку та розмірі встановленому ст.ст. 130-136 Кодексу законів про працю України. Перерахувати до бюджету повернуті кошти по зайво проведених видатках за минулі бюджетні періоди.

Отже, суд приходить до висновку, що вимога Державної фінансової інспекції у Сумській області про зобов'язання Управління житлово-комунального господарства Конотопської міської ради виконати п. п.4 та п.6 листа - вимоги від 04.07.2013 р. №102-14/1004, а саме: 1) відобразити в обліку дебіторську заборгованість за надмірно сплаченими коштами на користь ПП "Грантбуд" в результаті завищення вартості робіт на суму 45528,39 грн., провести відшкодування зайвих виплат шляхом стягнення з ПП "Грантбуд", у відповідності до вимог чинного законодавства, коштів на суму 45528,39 грн. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у проведенні зайвих виплат, шкоду у порядку та розмірі встановленому ст.ст. 130-136 Кодексу законів про працю України. Перерахувати до бюджету повернуті кошти по зайво проведених видатках за минулі бюджетні періоди; 2) відобразити в обліку дебіторську заборгованість за надмірно сплаченими коштами на користь ФОП ОСОБА_3 в результаті завищення вартості робіт на суму 166627,78 грн., провести відшкодування зайвих виплат шляхом стягнення з ФОП ОСОБА_3, у відповідності до вимог чинного законодавства, коштів на суму 166627,78 грн. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у проведенні зайвих виплат, шкоду у порядку та розмірі встановленому ст.ст. 130-136 Кодексу законів про працю України. Перерахувати до бюджету повернуті кошти по зайво проведених видатках за минулі бюджетні періоди підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної фінансової інспекції в Сумській області до Управління житлово-комунального господарства Конотопської міської ради про зобов'язання вчинити дії -задовольнити в повному обсязі.

Зобов'язати Управління житлово - комунального господарства Конотопської міської ради (код ЄДРПОУ 23045927) виконати п.4 та п.6 листа - вимоги від 04.07.2013 р. №102-14/1004, а саме:

- відобразити в обліку дебіторську заборгованість за надмірно сплаченими коштами на користь ПП "Грантбуд" в результаті завищення вартості робіт на суму 45528,39 грн., провести відшкодування зайвих виплат шляхом стягнення з ПП "Грантбуд", у відповідності до вимог чинного законодавства, коштів на суму 45528,39 грн. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у проведенні зайвих виплат, шкоду у порядку та розмірі встановленому ст.ст. 130-136 Кодексу законів про працю України. Перерахувати до бюджету повернуті кошти по зайво проведених видатках за минулі бюджетні періоди.

- відобразити в обліку дебіторську заборгованість за надмірно сплаченими коштами на користь ФОП ОСОБА_3 в результаті завищення вартості робіт на суму 166627,78 грн., провести відшкодування зайвих виплат шляхом стягнення з ФОП ОСОБА_3, у відповідності до вимог чинного законодавства, коштів на суму 166627,78 грн. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у проведенні зайвих виплат, шкоду у порядку та розмірі встановленому ст.ст. 130-136 Кодексу законів про працю України. Перерахувати до бюджету повернуті кошти по зайво проведених видатках за минулі бюджетні періоди.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) О.А. Прилипчук

З оригіналом згідно

Суддя О.А. Прилипчук

Повний текст постанови складено 27.12.2013 року.