"fs79">ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 грудня 2013 року
Справа № 2а/0370/1497/11
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Дмитрука В.В.,
розглянувши в місті Луцьку в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом прокурора Луцького району в інтересах держави в особі Луцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області до спільного міжгосподарського підприємства по агропромисловому будівництву «Луцькагробуд» про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Луцького району в інтересах держави в особі Луцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області звернувся з позовом до спільного міжгосподарського підприємства по агропромисловому будівництву «Луцькагробуд» (далі - СМП по агропромисловому будівництву «Луцькагробуд») про стягнення податкового боргу з рахунків у банківських установах в сумі 14701 грн.14 коп.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в ході проведеної позивачем перевірки дотримання вимог чинного законодавства щодо своєчасного та повного внесення платежів до державного та місцевого бюджетів, податків та інших обов’язкових платежів встановлено, що за відповідачем рахується податковий борг зі сплати податку на додану вартість. Відповідно до чинного законодавства України здійснений 27.02.2009р. позивачем переказ коштів до бюджету в сумі 15970грн. не вважається завершеним, оскільки кошти до бюджету не надійшли, а тому обов’язок юридичної особи щодо сплати податкового зобов’язання з ПДВ у вказаному розмірі не припинився, в зв’язку з чим всі сплачені СМП по агропромисловому будівництву “Луцькагробуд” в подальшому платежі зараховувались в погашення недоїмки по сплаті ПДВ, а перевіркою дотримання граничних строків сплати узгодженого податкового зобов’язання за період з 31.08.2009р. по 17.11.2010р. і встановлено затримку у сплаті даних зобов’язань. Відповідач добровільно податковий борг не сплатив, а тому позивач просить стягнути з відповідача на користь держави податковий борг в сумі 14701 грн.14 коп.
Відповідач в судове засідання не прибув повторно, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, причини неприбуття до суду не повідомив, клопотання про розгляд справи за його відсутності не заявив. Пред’явлені позовні вимоги не оспорив, заперечення на адміністративний позов не подав. Таким чином, перешкоди для розгляду справи у судовому засіданні, передбачені статтею 128 Кодексу адміністративного судочинства України, відсутні.
Відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи суд здійснює в порядку письмового провадження.
Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що в задоволенні адміністративного позову слід відмовити з огляду на таке.
Судом встановлено, що СМП по агропромисловому будівництву «Луцькагробуд» зареєстроване Луцькою районною державною адміністрацією Волинської області як юридична особа та з 30.04.1993р. за №597 перебуває на обліку як платник податків у Луцькій ОДПІ, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 398262 та довідкою Луцької ОДПІ від 13.07.2005р. №529.
23.11.2010р. головним державним податковим інспектором відділу адміністрування податку на додану вартість управління оподаткування юридичних осіб Луцької ОДПІ була перевірка дотримання граничних строків сплати узгодженого податкового зобов’язання за період з 31.08.2009р. по 17.11.2010р. СМП АПБ “Луцькагробуд”, про що складено акт перевірки №8267/15-115/03583060/119 від 23.11.2010р.
Перевіркою встановлено порушення позивачем ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. №2181-ІІІ (далі – Закон України №2181-ІІІ) у вигляді незабезпечення підприємством своєчасної сплати узгодженого податкового зобов’язання з податку на додану вартість протягом граничного строку сплати:
- 30.08.2010р. (сплачено 14.09.2010р.) на суму 14 383грн.26коп.;
- 30.09.2010р. (сплачено 29.10.2010р.) на суму 5 560грн.;
- 30.10.2009р. (сплачено 26.01.2010р.) на суму 794грн.41коп.;
- 01.02.2010р. (сплачено 19.04.2010р.) на суму 75грн.78коп.;
- 31.05.2010р. (сплачено 27.08.2010р.) на суму 1712грн.;
- 30.06.2010р. (сплачено 27.08.2010р.) на суму 3116грн.56коп.;
- 30.06.2010р. (сплачено 30.08.2010р.) на суму 1202грн.44коп.;
- 30.07.2010р. (сплачено 30.08.2010р.) на суму 5248грн.;
- 31.08.2009р. (сплачено 26.01.2010р.) на суму 415грн.53коп.;
- 30.09.2009р. (сплачено 26.01.2010р.) на суму 3943грн.;
- 30.10.2009р. (сплачено 16.02.2010р.) на суму 289грн.48коп.;
- 30.10.2009р. (сплачено 22.03.2010р.) на суму 822грн.01коп.;
- 02.03.2010р. (сплачено 27.08.2010р.) на суму 293грн.;
- 30.03.2010р. (сплачено 27.08.2010р.) на суму 835грн.;
- 30.04.2010р. (сплачено 27.08.2010р.) на суму 915грн.;
- 30.09.2010р. (сплачено 17.11.2010р.) на суму 5933грн.07коп.
Внаслідок виявленого порушення податковим органом на підставі пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України №2181-ІІІ прийняті податкові повідомлення рішення від 13.12.2010р. №№0003531601/0, 0003541601/0, 0003551601/0, якими Луцька ОДПІ зобов’язала позивача сплатити штраф за несплату узгоджених сум податкового зобов’язання з податку на додану вартість протягом граничних строків в розмірі 3 756грн.52коп. (за затримку, що є більшою ніж 90 календарних днів в розмірі 50% від суми сплати), 3 616грн.45коп. (за затримку від 31 до 90 календарних днів включно в розмірі 20% від суми сплати) та 1 994грн.33коп. (за затримку до 30-ти календарних днів включно в розмірі 10% від суми сплати) відповідно.
Не погодившись з прийнятими Луцькою ОДПІ податковими повідомленнями-рішеннями, СМП АПБ “Луцькагробуд” оскаржило його в судовому порядку.
Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 08 лютого 2011 року, яка залишена без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 19 листопада 2013 року, у справі №2а-3506/10/0370 визнано протиправним та скасовано податкові повідомлення-рішення Луцької об’єднаної державної податкової інспекції від 13.12.2010р. №№0003531601/0, 0003541601/0, 0003551601/0, якими податковий орган зобов’язав позивача сплатити штраф за несплату узгоджених сум податкового зобов’язання з податку на додану вартість протягом граничних строків в розмірі 3 756грн.52коп., 3 616грн.45коп. та 1 994грн.33коп. відповідно.
Відповідно до частини другої статті 14 КАС України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов’язковими до виконання на всій території України.
Згідно із частиною першою статті 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Частиною третьою статті 254 КАС України встановлено, що у разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Оскільки постановою Волинського окружного адміністративного суду від 08 лютого 2011 року у справі №2а-3506/10/0370, яка набрала законної сили, скасовано податкові повідомлення - рішення Луцької ОДПІ від 13.12.2010р. №№0003531601/0, 0003541601/0, 0003551601/0, якими податковий орган зобов’язав позивача сплатити штраф за несплату узгоджених сум податкового зобов’язання з податку на додану вартість протягом граничних строків в розмірі 3 756грн.52коп., 3 616грн.45коп. та 1 994грн.33коп., та встановлено факт своєчасної і в повному розмірі сплати позивачем узгоджених податкових зобов’язань з ПДВ, що були самостійно визначені підприємством в поданих податкових деклараціях з ПДВ, тому суд приходить до висновку, що в задоволенні позовних вимог про стягнення з відповідача податкового боргу в сумі 14701 грн.14 коп. слід відмовити, оскільки позивачем не доведено як факт наявності податкового боргу, так і факт несвоєчасності оплати позивачем узгоджених податкових зобов’язань з ПДВ в спірний період.
Керуючись ст.ст.128, 158- 163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.В.Дмитрук