8.1.1
ПОСТАНОВА
Іменем України
20 грудня 2013 року Справа № 812/9598/13-а
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Каюди А.М.,
при секретарі: Лисенко Є.М.
за участю
представника відповідача: Бухорського К.П. (довіреність від 04.07.2013 №2/9/10)
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Державного підприємство "Антрацит" до Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області про скасування вимоги від 07 листопада 2013 року,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Державне підприємство "Антрацит" звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області в якому позивачем заявлено вимогу про скасування вимоги від 07 листопада 2013 року про сплату боргу з єдиного внеску у сумі 538842,88грн.
На обґрунтування позову позивач зазначив, що 07.11.2013 відповідачем було сформовано вимогу №Ю відповідно до якої визначено відокремленому підрозділу "Автобаза" Державного підприємства "Антрацит" недоїмку зі сплати єдиного внеску в сумі 538842,88 грн. станом на 07.11.2013 (а.с. 8).
Позивачем надано суду звіти з нарахування єдиного внеску за 2013 рік та платіжні доручення про перерахування нарахованих сум внеску.
Посилаюсь на раніше прийняті судові рішення у справах №812/3864/13-а та №812/8087/13-а про скасування попередніх вимог про сплату єдиного внеску станом на 01.04.2013 та 01.08.2013відповідно, якими встановлено відсутність недоїмки зі сплати єдиного внеску на відповідні дати, та ухвалу господарського суду Луганської області від 09.01.2013 у справі №13б/913/124/13-г про порушення провадження про банкрутство ДП "Антрацит", якою введено мораторій за задоволення вимог кредиторів, позивач зазначає, що поточні нарахування з єдиного внеску за 2013 рік ним сплачені в повному обсязі, а дії відповідача по зарахуванню єдиного внеску в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення у разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені є стягненням у розумінні ст. 19 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та порушують встановлений мораторій.
Відповідач з позовом не погодився надав письмові заперечення, в яких зазначив, що відповідно п.п. 19-1.1.2 п. 19-1.1 ст. 19-1 Податкового кодексу України, контролюючі органи контролюють своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів.
Згідно п.п. 20.1.19 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право, зокрема, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Пунктом 3.1 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міндоходів від 09.09.13р. №454 передбачено, що страхувальники, крім зазначених у пунктах 3.5, 3.6 цього розділу, а також страхувальники, зазначені в пункті 3.2 цього розділу, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з ФО - підприємцем, якщо виконувані роботи (надані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у частині подання звіту за таких осіб зобов'язані формувати та подавати до органів доходів і зборів звіт протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду.
Звітним періодом є календарний місяць.
ВП «Автобаза» ДП «Антрацит» було подано до Антрацитівської ОДПТ звіти, яким визначено суму єдиного внеску, що підлягає сплаті: за липень 2013 року - на суму 307 238,84 грн., за серпень 2013 року - на суму 292 470,05 грн., за вересень 2013 року -на суму 281 953,32 грн.
Згідно ч. 12 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).
Відповідно до ч. 4 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Враховуючи вказану норму Закону, Антрацитівською ОДПТ була надіслано платнику єдиного внеску - ВП «Автобаза» ДП «Антрацит» вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 07.11.13р. №Ю- на суму 538 842,88 грн.
Пунктом 87.9 ст. 87 Податкового кодексу України передбачено, що у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків.
Згідно ч. 6 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.
Таким чином, незалежно від напряму сплати та зазначення «призначення платежу», кошти ВП «Автобаза» ДП «Антрацит», сплачені в рахунок погашення зобов'язань з єдиного внеску, зараховуються в рахунок погашення боргу у порядку календарної черговості.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», мораторій на задоволення вимог кредиторів -зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію.
Відповідно до п. 5 ст. 19 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», дія мораторію на задоволення вимог кредиторів не поширюється на вимоги поточних кредиторів.
Антрацитівською ОДПІ було направлено ВП «Автобаза» ДП «Антрацит» вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 07.11.13р. №Ю- на суму 538 842,88 грн., до якої включено суму боргу з єдиного внеску, що виникла після порушення справи про банкрутство ДП «Антрацит».
Таким чином, сума боргу з єдиного внеску у розмірі 538 842,88 грн. є сумою поточних грошових вимог, на які, відповідно до ст. 19 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», не поширюється дія мораторію на задоволення вимог кредиторів.
За таких обставин відповідач просив відмовити у задоволенні позову.
Дослідивши матеріали справи суд встановив наступне.
9 січня 2013 року ухвалою господарського суду Луганської області по справі №913/124/13-г було порушено провадження у справі про банкрутство відносно державного підприємства "Антрацит". Зазначеною ухвалою господарського суду Луганської області введено мораторій на задоволення вимог кредиторів (а.с. 29).
12 листопада 2013 року ВП «Автобаза» ДП "Антрацит" було отримано вимогу Антрацитівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Луганській області № Ю- від 07 листопада 2013 року про сплату боргу (недоїмки) з єдиного внеску у сумі 538842,88 грн., що рахується за ВП "Автобаза" ДП "Антрацит" станом на 07.11.2013 (а.с. 8).
Позивачем надано суду звіти про суми нарахованого єдиного внеску та платіжні доручення про його сплату за 2013 рік та судові рішення на підтвердження відсутності заборгованості зі сплати поточних платежів з єдиного внеску, які нараховані після порушення справи про банкрутство.
Відповідно до звіту за січень 2013 року ВП "Автобаза" ДП "Антрацит" нараховано до сплати у січні 2013 року єдиний внесок у розмірі 278404,68 грн.
Платіжними дорученнями № 22, 26, 52 від 14.02.2013р., № 29 від 28.02.2013р. на загальну суму 278399,10 грн. ВП "Автобаза" ДП "Антрацит" був сплачений єдиний внесок за січень 2013 року, про що зазначено у розділі: "Призначення платежу" платіжних доручень.
Відповідно до звіту за лютий 2013 року ДП "Антрацит" нараховано до сплати у лютому 2013 року єдиний внесок у розмірі 256896,54 грн.
Платіжними дорученнями № 44 від 14.03.2013р., №№ 46, 59 від 21.03.2013р., № 48 від 29.03.2013р. на загальну суму 256896,54 грн. Державним підприємством "Антрацит" був сплачений єдиний внесок за лютий 2013 року, про що зазначено у розділі: "Призначення платежу" платіжних доручень.
Таким чином, станом на 01.04.2013 року заборгованість ВП "Автобаза" ДП "Антрацит" перед управлінням Пенсійного фонду України в м. Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області зі сплати єдиного внеску була відсутня. Це також підтверджується постановою Луганського окружного адміністративного суду від 04.09.2013 р. № 812/3864/13-а яка була залишена без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 13.11.2013 року (а.с. 54-57, 113-114).
Відповідно до звіту за березень 2013 року ВП "Автобаза" ДП "Антрацит" нараховано до сплати у березні 2013 року єдиний внесок у розмірі 288723,96 грн.
Платіжними дорученнями №№ 13, 59 від 24.04.2013р., № 61 від 29.04.2013р. на загальну суму 288912,73 грн. ВП "Автобаза" ДП "Антрацит" був сплачений єдиний внесок за березень 2013 року, про що зазначено у розділі: "Призначення платежу" платіжних доручень.
Відповідно до звіту за квітень 2013 року ВП "Автобаза" ДП "Антрацит" нараховано до сплати у квітні 2013 року єдиний внесок у розмірі 278769,70 грн.
Платіжними дорученнями № № 18, 377 від 18.05.2013р., № 79 від 20.05.2013р., № 84 від 31.05.2013р. на загальну суму 278586,58 грн. ВП "Автобаза" ДП "Антрацит" був сплачений єдиний внесок за квітень 2013 року, про що зазначено у розділі: "Призначення платежу" платіжних доручень. Різниця між нарахованою і сплаченою сумою єдиного внеску у розмірі 183,12 грн. була надмірно сплачена у березні 2013 року і відповідно до ч. 13 ст. 9 Закону № 2464 як сума помилково сплаченого єдиного внеску повинна бути зарахована в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску, тобто за квітень 2013 року.
Відповідно до звіту за травень 2013 року ВП "Автобаза" ДП "Антрацит" нараховано до сплати у травні 2013 року єдиний внесок у розмірі 283280,19 грн.
Платіжними дорученнями № 100 від 14.06.2013р., №№ 23, 102 від 27.06.2013р. на загальну суму 283280,19 грн. ДП "Антрацит" був сплачений єдиний внесок за травень 2013 року, про що зазначено у розділі: "Призначення платежу" платіжних доручень.
Відповідно до звіту за червень 2013 року ВП "Автобаза" ДП "Антрацит" нараховано до сплати у червні 2013 року єдиний внесок у розмірі 282490,87 грн.
Платіжними дорученнями №№ 115, 116 від 22.07.2013р., № 25 від 26.07.2013р, № 118 від 29.07.2013р.. на загальну суму 282490,86 грн. ДП "Антрацит" був сплачений єдиний внесок за червень 2013 року, про що зазначено у розділі: "Призначення платежу" платіжних доручень.
Таким чином, станом на 01.08.2013 року заборгованість ВП "Автобаза" ДП "Антрацит" перед управлінням Пенсійного фонду України в м. Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області зі сплати єдиного внеску була відсутня. Це також підтверджується постановою Луганського окружного адміністративного суду від 25.11.2013 р. № 812/8087/13-а (а.с. 49-53).
ВП "Автобаза" ДП "Антрацит" було надано до органу доходів і зборів звіти про суми нарахованого єдиного внеску 13.08.2013р. - за липень 2013 року, 66.09.2013р. - за серпень 2013 року, 11.10.2013р. - за вересень 2013 року.
Відповідно до звіту за липень 2013 року ВП "Автобаза" ДП "Антрацит" нараховано до сплати єдиний внесок у розмірі 307238,84 грн.
Платіжними дорученнями за № 132 від 21.08.2013р. на загальну суму 307082,11 грн. ДП "Антрацит" був сплачений єдиний внесок за липень 2013 року, про що зазначено у розділі: "Призначення платежу" платіжних доручень.
Відповідно до звіту за серпень 2013 року ВП "Автобаза" ДП "Антрацит" нараховано до сплати єдиний внесок у розмірі 292470,05 грн.
Платіжними дорученнями за № 30 від 10.09.2013р., № 155 від 13.09.2013р., № 159 від 27.09.2013р. на загальну суму 292489,91 грн. ДП "Антрацит" був сплачений єдиний внесок за серпень 2013 року, про що зазначено у розділі: "Призначення платежу" платіжних доручень.
Відповідно до звіту за вересень 2013 року ВП "Автобаза" ДП "Антрацит" нараховано до сплати єдиний внесок у розмірі 281953,32 грн.
Платіжними дорученнями за №№ 175-177 від 31.10.2013р. на загальну суму 282090,24 грн. ДП "Антрацит" був сплачений єдиний внесок за вересень 2013 року, про що зазначено у розділі: "Призначення платежу" платіжних доручень.
Вирішуючи даний спір суд виходить з наступного.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначаються Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464-VI).
Відповідно до статті 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 04 вересня 2013 року по справі №812/3864/13-а встановлено відсутність заборгованості за сплати єдиного внеску ДП «Антрацит» за січень, лютий 2013 року та скасовано вимогу управління Пенсійного фонду України в м. Антрациті та Антрацитівському районі №Ю-575 від 04 квітня 2013 року щодо сплати недоїмки та штрафу. Дана постанова 13 листопада 2013 року залишена без змін Донецьким апеляційним адміністративним судом.
Згідно п.2 ч.1 ст.1 вищезазначеного Закону єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
У відповідності до п.1 ч.1 ст.4 Закону № 2464-VI платниками єдиного внеску є: роботодавці - підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами. Однією з обов'язків Платника єдиного внеску, згідно Закону, являється своєчасність, повність нараховування, обчислення та сплата єдиного внеску. Єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
У відповідності до ч.8 ст.9 Закону № 2464 платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
Відповідно до положень частини першої статті 19 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» від 14.05.1992 № 2343-ХІІ (далі-Закон № 2343) мораторій на задоволення вимог кредиторів - зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію.
Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів: забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі звернення стягнення на заставлене майно та виконання рішень у немайнових спорах; забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій; не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій; зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію; не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов'язання, три проценти річних від простроченої суми тощо (частина третя статті 19 Закону № 2343).
Згідно ст.1 Закону № 2343 грошове зобов'язання - зобов'язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов'язань відносяться також зобов'язання щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов'язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов'язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов'язань боржника, в тому числі зобов'язань щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов'язання, які виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров'ю громадян, зобов'язання з виплати авторської винагороди, зобов'язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов'язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов'язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Законом.
Статтею 115 Господарсько-процесуального кодексу України передбачено, що рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».
Враховуючи наявні судові рішення, якими встановлена відсутність заборгованості зі сплати поточних платежів за єдиним внеском та надані позивачем докази фактичної сплати у повному обсязі зобов'язань з єдиного внеску за період січень-вересень 2013 року суд дійшов висновку, що у позивача відсутній борг зі сплати єдиного внеску, визначений у вимозі від 07.11.2013, а вимога складена у порушення норм чинного законодавства, без урахування порушення щодо позивача справи про банкрутство та введення мораторію на задоволення вимог кредиторів та без урахування фактичної сплати всіх поточних зобов'язань з єдиного внеску, що виникли після порушення справи про банкрутство.
Таким чином, виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.
Відповідно до статті 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
Керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державного підприємство "Антрацит" до Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області про скасування вимоги від 07 листопада 2013 року задовольнити повністю.
Скасувати вимогу Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області №Ю- від 07 листопада 2013 року.
Стягнути з державного бюджету України на користь Державного підприємства "Антрацит", ід. код 32226065, м. Антрацит, вул. Ростовська, 38 витрати зі сплати судового збору в сумі 458 грн. 80 коп. (чотириста п'ятдесят вісім гривень 80 коп.).
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Постанова у повному обсязі складена та підписана 25.12.2013.
Суддя А.М. Каюда