Справа №: 486/2374/13-а
Провадження №2-а/486/118/2013 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 грудня 2013 року Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
у складі: головуючого судді Падалка В.О.
при секретарі Асєєвій А.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Южноукраїнська Миколаївської області адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради Миколаївської області про визнання незаконними та неправомірними дій по виключенню з Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги та зобовязання включення до зазначеного реєстру,
В С Т А Н О В И В:
16.10.2013 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради Миколаївської області про визнання незаконними та неправомірними дій по виключенню з Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги та зобовязання включення до зазначеного реєстру.
Свої вимоги мотивує тим, що він є пенсіонером Міністерства надзвичайних ситуацій України. Відповідно до ст. 22 ЗУ "Про пожежну безпеку" йому було надано право на 50-відсоткову знижку оплати за жилу площу, комунальні послуги, а також паливо, згідно довідки управління МНС України в Миколаївській області від 09.08.2011 року №40.
25.09.2013 року він отримав листа від ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради Миколаївської області за №4946/07, у якому йому повідомлялося про те, що у зв'язку з втратою чинності Законів України "Про пожежну безпеку" та він втратив право на пільги щодо 50-відсоткової знижки оплати за жилу площу, комунальні послуги та паливо, а тому його було виключено з Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою згідно ст. 22 Закону України від 17.12.1993 року № 3745-ХІІ "Про пожежну безпеку".
Вважає, що вищезазначені дії ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради Миколаївської області є незаконними та неправомірними, та такими, що позбавляють його права на соціальні гарантії, які поширюються на працівників служби цивільного захисту, що звільнилися зі служби за віком, через хворобу або за вислугою років.
На підставі викладеного, просив суд визнати дії ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради Миколаївської області незаконними та неправомірними по виключенню його з Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою згідно ст. 22 Закону України від 17.12.1993 року № 3745-ХІІ "Про пожежну безпеку", зобовязати ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради Миколаївської області включити його до вказаного реєстру.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 свої позовні вимоги підтримав в повному обсязі, посилаючись на викладені в адміністративному позові обставини справи просив суд позов задовольнити.
Представник відповідача ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради Миколаївської області за довіреністю ОСОБА_3 в судовому засіданні позовні вимоги не визнав в повному обсязі.
Суду пояснив, що пільги, на які мав право ОСОБА_1, відповідно до Закону України "Про пожежну безпеку" з 01.07.2013 року, втратили чинність разом з введенням в дію Кодексу цивільного захисту населення України. ОСОБА_1 не відноситься до категорії осіб, звільнених із служби цивільного захисту за віком, через хворобу або за вислугою років, та які стали інвалідами під час виконання службових обов'язків. На підставі викладеного, просив суд в задоволені позову відмовити.
Суд, вислухавши позивача, представника відповідача, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, вважає за необхідне в задоволені позову відмовити, виходячи з наступного.
В ході судового засідання встановлено, що згідно посвідчення № 82 виданого Головним ОСОБА_2 МНС України в Миколаївській області 14.01.2005 року, ОСОБА_1 з 27.12.2004 року призначена пенсія за вислугу років згідно ЗУ "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ" ( а.с. 11 ).
З 27.12.2004 року ОСОБА_1 перебував на обліку в ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради Миколаївської області в Єдиному державному реєстрі пільговиків (ЄДАРП) як пенсіонер МНС України.
Згідно довідки управління МНС України в Миколаївській області від 09.08.2011 № 40 ОСОБА_1 та члени його сімї мали право на пільги та знижки в межах визначених ст. 22 Закону України "Про пожежну безпеку". Довідка дійсна на весь час дії ст. 22 вищевказаного Закону України ( а.с. 8 ).
Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
З 01.07.2013 року введено в дію Кодекс цивільного захисту населення України. Відповідно до прикінцевих та перехідних положень Кодексу цивільного захисту України втратили чинність закони України "Про пожежну безпеку" та "Про правові засади цивільного захисту". Таким чином особи, які мали право на пільги відповідно до зазначеного закону, втратили таке право з 01.07.2013 року.
Згідно з Рішенням Конституційного суду України від 09.02.1999 року № 1-рп/99 закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у ч. 1 ст. 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.
Відповідно до ст. 120 Кодексу цивільного захисту України знижка у розмірі 50 відсотків плати за користування житлом (квартирна плата) та комунальними послугами (водопостачання, газ, електрична, теплова енергія та інші послуги) у жилих будинках незалежно від форми власності у межах норм споживання, передбачених законодавством, та вартості палива, у тому числі рідкого, у межах встановлених норм для осіб, які проживають у будинках, що не мають централізованого опалення, надається, зокрема, особам, звільненим із служби цивільного захисту за віком, через хворобу або за вислугою років, та які стали інвалідами під час виконання службових обов'язків, та членам їхніх сімей. Позивач не відноситься до даної категорії.
Відповідно до ч. 2 ст. 120 Кодексу цивільного захисту України зазначені пільги надаються у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України на відповідний рік.
Перелік осіб, яким за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам надаються пільги з оплати житлово-комунальних послуг встановлюється ст. 102 Бюджетного кодексу України. В даному переліку відсутні особи, зазначені в ч. 1 ст. 120 Кодексу цивільного захисту України.
У зв'язку з введенням в дію Кодексу цивільного захисту України за дорученням міністерства соціальної політики України державним підприємством "Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України" доопрацьовано програмне забезпечення ЄДАРП, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 р. N 117 "Про затвердження Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги". Після доопрацювання даним програмним забезпеченням було виконане автоматичне закриття електронних карток пільговиків даної категорії кодом причини зняття 14 "Втрата статусу".
Таким чином, відповідачем не здійснювалось виключення позивача з ЄДАРП на власний розсуд. Закриття електронних карток пільговиків даної категорії було здійснено автоматично Єдиним державним автоматизованим реєстром пільговиків за завданням Мінсоцполітики України від 11.07.2013 року №855/5/75-13.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про визнання дії ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради Миколаївської області незаконними та неправомірними по виключенню ОСОБА_1 з Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою згідно ст. 22 Закону України від 17.12.1993 року № 3745-ХІІ "Про пожежну безпеку" та зобовязання ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради Миколаївської області включити його до вказаного реєстру, задоволенню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 11, 12, 71, 158-163, 167 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В :
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради Миколаївської області про визнання незаконними та неправомірними дій по виключенню з Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги та зобовязання включення до зазначеного реєстру відмовити повністю.
Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду через Южноукраїнський міський суд Миколаївської області протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, з подачею її копії до апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Южноукраїнського міського суду
ОСОБА_4