Постанова № 36369100, 12.12.2013, Немишлянський районний суд міста Харкова (до 25.04.2025 - Фрунзенський районний суд м. Харкова)

Дата ухвалення
12.12.2013
Номер справи
645/7219/13-а
Номер документу
36369100
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 645/7219/13-а

Провадження № 2-а/645/147/13

Постанова

іменем України

12 грудня 2013 року Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі :

головуючого судді - Сілантьєвої Е.Є.,

секретаря судових засідань - Курбатовій А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення Адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради до ОСОБА_3 про зобов'язання повернути надміру виплачені кошти за призначеною державною допомогою, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач Управління праці та соціального захисту населення Адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради звернулось до суду з позовом до ОСОБА_3 про зобов'язання повернути надміру виплачені кошти за призначеною державною допомогою.

Позивач в обґрунтування своїх вимог за позовом зазначила, що Управлінням праці та соціального захисту населення Адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради була призначена субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг ОСОБА_3, на період:

- з 01.10.2006 по 31.10.2006 у сумі 38,32 грн.;

- з 01.11.2006 по 31.12.2006 у сумі 220,36 грн.;

- з 01.01.2007 по 30.06.2007 у сумі 1020,54 грн.;

- з 01.07.2007 по 31.10.2007 у сумі 116,56 грн.;

- з 01.11.2007 по 31.12.2007 у сумі 331,54 грн.;

- з 01.01.2008 по 30.04.2008 у сумі 436,08 грн.;

- з 01.04.2008 по 30.04.2008 у сумі 64,36 грн.;

- з 01.05.2008 по 30.06.2008 у сумі 128,72 грн.;

- з 01.08.2010 по 30.09.2010 у сумі 89,84 грн.;

- з 01.10.2010 по 31.10.2010 у сумі 138,20 грн.;

- з 01.11.2010 по 31.01.2011 у сумі 645,06 грн.;

- з 01.02.2011 по 28.02.2011 у сумі 232,43 грн.;

- з 01.03.2011 по 31.03.2011 у сумі 274,84 грн.;

- з 01.04.2011 по 30.04.2011 у сумі 194,32 грн;

- з 01.05.2011 по 30.09.2011 у сумі 259,60 грн;

- з 01.10.2011 по 31.10.2011 у сумі 159,52 грн;

- з 01.11.2011 по 31.12.2011 у сумі 507,18 грн;

- з 01.01.2012 по 31.03.2012 у сумі 803,52 грн;

- з 01.04.2012 по 30.04.2012 у сумі 128,20 грн;

- з 01.05.2012 по 30.09.2012 у сумі 368,05 грн;

- з 01.10.2012 по 31.10.2012 у сумі 187,84 грн;

- з 01.11.2012 по 31.03.2012 у сумі 1252,10 грн.;

Всього: 7597,18 грн.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг

гр. ОСОБА_3 було призначено згідно з його заявами від 24.11.2006, 22.01.2007, 16.07.2007, 16.01.2008, 10.02.2011, 24.05.2011, 28.09.2011, 13.04.2012, 07.05.2012, 01.11.2012, в яких заявник дає згоду на отримання будь-якої інформації, пов'язаної з ним та членами його сім'ї. До заяв гр. ОСОБА_3 заповнював Декларації і підписував попередження про відповідальність за надання неточних чи неповних відомостей про доходи та майновий стан зареєстрованих членів сім'ї.

У квітні 2013 року державним соціальним інспектором управління праці та у квітні 2013 року державним соціальним інспектором управління праці та соціального захисту населення, була проведена перевірка достовірності та повноти інформації, наданої гр. ОСОБА_3 Перевірка проводилась за інформацією КП "Харківське МіськБТІ", у ході якої було встановлено, що право власності на квартиру АДРЕСА_1 зареєстровано на ім'я ОСОБА_4 (сина заявника) на підставі договору дарування від 08.12.2004 року, посвідченого приватним нотаріусом ХМНО ОСОБА_5 За результатами проведеної перевірки 08.04.2013 було складено акт перевірки повноти інформації про майновий стан. Встановлений факт позбавляє права гр. ОСОБА_3 на отримання житлової субсидії на загальних засадах. Згідно з Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово- комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.1997 № 1050 зі змінами та доповненнями, субсидія призначається власнику (співвласнику) житла. Спеціалістами Управління гр. ОСОБА_3 у зв'язку з наданням недостовірної інформації про майновий стан було припинено надання житлової субсидії та зроблено розрахунок надміру виплачених коштів, згідно якого відшкодуванню підлягають надміру виплачені субсидії у сумі 7033,40 грн.

Гр. ОСОБА_3 05.06.2013 гр. одержав повідомлення про необхідність повернення надміру виплачених бюджетних коштів за призначеними субсидіями у сумі 7033,40 грн, але борг на теперішній час не відшкодовано.Відшкодуванню до бюджету підлягають надміру виплачені субсидії у сумі 3058,88 грн.

У судове засідання представник позивача не з`явилась, повідомлялась про дату та час слухання справи своєчасно та належним чином, надала суду заяву, з якої вбачається, що вона просить розглядати справу за її відсутності, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений своєчасно та належним чином, про що в матеріалах справи міститься зворотні поштові повідомлення про отримання судової повістки, поважність причин неявки суд не повідомив, заперечень проти позову не надав.

Враховуючи, що всі особи, які беруть участь у справі, не з'явилися у судове засідання, відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Суд, дослідивши надані докази у їх сукупності, вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Управління праці та соціального захисту населення Адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради є органом місцевого самоврядування, відповідно до ч.1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування.

Відповідно до п. 1 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Судом встановлено, що згідно із Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848, в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.97 № 1050, зі змінами та доповненнями ОСОБА_6 Управлінням праці та соціального захисту населення Адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради була призначена субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Державна допомого - субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг гр. ОСОБА_3 було призначено згідно з його заявами від 24.11.2006, 22.01.2007, 16.07.2007, 16.01.2008, 10.02.2011, 24.05.2011, 28.09.2011, 13.04.2012, 07.05.2012, 01.11.2012, в яких заявник дає згоду на отримання будь-якої інформації, пов'язаної з ним та членами його сім'ї.

Відповідачем заповнена декларація та підписано попередження про відповідальність за надання неповних чи недостовірних відомостей про доходи та майновий стан зареєстрованих членів сім'ї.

Згідно акту про проведення перевірки інформації про наявність особистого автотранспорту, що надається заявниками для призначення державної соціальної допомоги, житлової субсидії від 08.04.2013р. за інформацією КП "Харківське МіськБТІ" (№ 11656 від 19.12.2012), встановлено, що право власності на квартиру АДРЕСА_1 зареєстровано на ім'я ОСОБА_4 (сина заявника) на підставі договору дарування від 08.12.2004 року, посвідченого приватним нотаріусом ХМНО ОСОБА_5

Згідно з Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово- комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.1997 № 1050 зі змінами та доповненнями, субсидія призначається власнику (співвласнику) житла.

Таким чином, зазначені обставини не дають відповідачу права на отримання субсидії на загальних засадах, оскільки інформація, що надана у декларації про майновий стан, не є достовірною.

Згідно розрахунку надміру виплачених коштів, відшкодуванню до бюджету підлягають надміру виплачені субсидії у сумі 7033,40 грн.

Згідно із п. 20 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848, в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.97 № 1050, зі змінами та доповненнями, яким врегульовано порядок призначення населенню субсидії, встановлено, що надміру виплачені кошти за призначеними субсидіями, не повернуті до державного бюджету добровільно, стягуються управлінням у судовому порядку.

Як вбачається з матеріалів справи, 05.06.2013р. гр. ОСОБА_3 було отримано повідомлення з попередженням про необхідність повернення бюджетних коштів та попередженням про надання позовної заяви до суду щодо відшкодування надміру виплаченої субсидії.

Попередження позивача залишено без відповіді та задоволення, погашення надміру виплаченої допомоги гр. ОСОБА_3 не проводилось.

Субвенції згідно із ст. 2 Бюджетного кодексу України це міжбюджетні трансфери для використання на певну мету в порядку, визначеному, тим органом, який прийняв рішення про надання бюджетних коштів. Витрачання бюджетних коштів на цілі, що не відповідають бюджетним призначенням, встановленим законом про Державний бюджет України, є нецільовим використанням цих коштів.

За таких обставин, позовні вимоги підлягають задоволенню, як підтверджені належними доказами, та такі, що грунтуються на нормах чинного законодавства.

Судові витрати - судовий збір, що становить 114,70 грн. згідно Закону України «Про судовий збір», суд стягує з відповідача згідно з вимогами ст. 94 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ч.8 ст.7, ч.1 ст.21, 23, 119 Бюджетного кодексу України, Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848, в редакції постанови Кабінету міністрів України від 22 вересня 1997 року №1050ст. ст. 9, 10, 11,99 -100, 160-162 , 167 КАС України суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення Адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради до ОСОБА_3 про зобов'язання повернути надміру виплачені кошти за призначеною державною допомогою - задовольнити.

Зобов*язати ОСОБА_3 (Ідентифікаційний номер НОМЕР_1) повернути надміру виплачену субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у сумі 7033 (сім тисяч тридцять три) грн.. 40 коп. на рахунок управління праці та соціального захисту населення Адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради (розрахунковий рахунок 35410019001182, ГУДКУ у Харківській області м. Харкова, МФО 851011, ОКПО 03196653, призначення платежу: повернення надміру виплаченої субсидії ОСОБА_3 КФК 090405 КЕКВ 0000)

Стягнути з ОСОБА_3 (Ідентифікаційний номер НОМЕР_1) судовий збір на користь державного бюджету України у розмірі 114,70 гривень.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Фрунзенський районний суд м. Харкова шляхом подачі апеляційної скарги.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий-суддя: