У Х В А Л А
Справа № 817/4541/13-а
25 грудня 2013 року м. Рівне
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Дорошенко Н.О., перевіривши виконання вимог статті 106 КАС України за позовною заявою
Департамент з питань будівництва та архітектури Рівненської обласної державної адміністрації
до
Державної фінансової інспекції в Одеській області
про визнання дій неправомірними та часткове скасування вимоги
В С Т А Н О В И В:
Позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно зі ст.8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" мінімальна заробітна плата на 2013 рік у місячному розмірі з 1 січня становить 1147 грн.
За практикою Європейського Суду з прав людини вимога про скасування рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
З матеріалів адміністративного позову вбачається, що позивач просить визнати дії Державної фінансової інспекції в Одеській області щодо складання акта суб’єкта владних повноважень "Вимога про усунення виявлених ревізією порушень законодавства" від 08.11.2013 за № 840-61/2029 до департаменту з питань будівництва та архітектури Рівненської обласної державної адміністрації в частині твердження щодо необхідності стягнути кошти з ТОВ “ІБК Регіон” у сумі 210174,15 грн. по об’єкту “Школа III ступеня на 240 учнівських місць в с. Будереж Здолбунівського району - реконструкція незавершеного будівництва” та перерахувати їх до державного бюджету, твердження щодо необхідності скасування договорів, укладених з Рівненською міською радою щодо оренди земельних ділянок під частиною адміністративної будівлі в м. Рівне по вул. Кавказька, 9а та під складом за адресою м. Рівне вул. Кн. Володимира ,108 та твердження щодо завдання збитків державному бюджету в сумі 6833,37 грн. у зв’язку з проведенням видатків по сплаті орендної плати за цими договорами неправомірними, а відтак в цій частині акт суб’єкта владних повноважень скасувати. Окрім того, скасувати вимогу в частині зобов’язання перерахувати до бюджету зайво отримані кошти на утримання служби замовника (технагляд) в сумі 12361,69 грн. по коду бюджетної класифікації доходів 21080500 "Інші надходження" на реєстраційні рахунки, відкриті в головному управлінні Державного казначейства України в Рівненській області, МФО 833017,ЗКПО 38012714.
Отже, позовна заява містить вимоги як майнового, так і немайнового характеру.
Як передбачено ч. 3, ч. 6 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що розмір судового збору за подання адміністративного позову:
майнового характеру становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати - 1720,50 грн. та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати - 4588,00 грн.;
немайнового характеру становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати - 68,82 грн.
Відповідно до ч.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір" під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору.
Отже, за подання позовної заяви майнового характеру (щодо скасування вимоги про перерахування до бюджету коштів в сумі 12361,69 грн.) позивачу слід сплатити судовий збір в розмірі 172,05 грн.; за подання адміністративного позову немайнового характеру - в розмірі 68,82 грн., всього судовий збір в розмірі 240,87 грн.
З доданого до матеріалів справи платіжного доручення вбачається, що позивачем сплачено судовий збір в розмірі 34,41 грн., що є меншим ніж передбачено законом.
Крім того, відповідно до ч.3 ст.106 КАС України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Всупереч викладеному, позивачем не додано до позовної заяви доказу надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.
За таких обставин позовну заяву слід залишити без руху. Позивачу недоліки позовної заяви слід усунути шляхом подання до суду: документу про сплату судового збору загальною сумою 206,46 грн.; доказу надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів
Для усунення недоліків судом встановлюється строк до 08 січня 2014 року.
Керуючись частиною 1 статті 108 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Департаменту з питань будівництва та архітектури Рівненської обласної державної адміністрації до Державної фінансової інспекції в Одеській області про визнання дій неправомірними та часткове скасування вимоги - залишити без руху.
Встановити Департаменту з питань будівництва та архітектури Рівненської обласної державної адміністрації строк для усунення недоліків позовної заяви - до 08 січня 2014 року.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась з позовом.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Дорошенко Н.О.