Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54001 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
18 листопада 2013 року Справа № 814/4495/13-а
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Зіньковський О. А., в порядку письмового провадження вирішив адміністративну справу
за позовомГоловне управління Міндоходів у Миколаївській області, вул. Лягіна, 6,Миколаїв,54001 доФізичної особи -підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1 простягнення фінансових санкцій в сумі 8500,00 грн.,
Головне управління Міндоходів у Миколаївській області звернулось до суду з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 8500 грн.
Представник позивача надав клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідач, про дату, час та місце слухання справи повідомлений належним чином, у судове засідання не з'явився, про причину неприбуття суд не повідомив. Правом, передбаченим статтею 49 КАС України не скористався, письмові заперечення проти позову та докази, які у нього є суду не надав.
Відповідно до ст. 122 та ст. 128 КАС України справа розглядається в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи суд, -
встановив:
Уповноваженими представниками УДСБЕЗ УМВС України в Миколаївській області було виявлено та зафіксовано факт продажу безпосередньо на території торгового приміщення, де здійснював свою господарську діяльність Відповідач, алкогольних напоїв особі, яка не досягла 18 років, без наявності ліцензії на такий вид діяльності.
Факт продажу алкогольних напоїв особі, яка не досягла 18 років, без наявності ліцензії на такий вид діяльності:
- протоколом про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 156 КУпАП МИ № 1307000245 від 11.06.2013;
- поясненнями ОСОБА_2 від 11.06.2013 (неповнолітня особа, яка придбала алкогольні напої);
- поясненнями ОСОБА_3 від 11.06.2013 (особа, яка здійснила продаж алкогольних напоїв неповнолітній особі);
- свідоцтвом про народження ОСОБА_2
Відповідно до ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (надалі за текстом - Закон), якою прямо заборонено продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років та продаж тютюнових виробів поштучно та ст. 15 Закону, відповідно до якої роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов'язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім слабоалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку.
Встановлюючи заборону здійснювати продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18-річного віку, Закон №481-95/ВР передбачає умови, які б забезпечували продавцю алкогольних та тютюнових виробів можливість дотримуватися цієї заборони та не порушувати її, наділяючи продавця правом вимагати від покупця пред'явлення документа, що засвідчує його вік.
Якщо реалізація продавцем такого права залежить від його суб'єктивного сприйняття, то заборона щодо продажу зазначених товарів особам, які не досягли 18-річного віку, є безумовною і не залежить від будь-яких обставин, в тому числі і від того, чи були у продавця підстави для виникнення сумнівів щодо віку покупця. Порушення продавцем цієї заборони є підставою до відповідальності продавця та суб'єкту господарювання, в якого він працює.
Таким чином, вказана норма законодавства є імперативною, а тому повинна використовуватися продавцями на практиці не на власний розсуд, а в обов'язковому порядку. Нехтування вказаними правилами і спричиняє визначену законодавством відповідальність як самого продавця, так і юридичної особи, від імені якої він виступає.
- ст. 17 Закону, відповідно до якої до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у вигляді штрафів у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700,00 гривень; у разі порушення вимог ст. 15-3 Закону у разі 6800,00 грн.
Таким чином, на підставі зазначених матеріалів перевірки та відповідно до Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 р. № 790, ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» 01.02.2013р. Позивачем було прийнято Рішення №000008/04-21 від 08.07.2013 про застосування фінансових санкцій до Відповідача в розмірі 8500 грн.
Таким чином Рішення №000008/04-21 від 08.07.2013р. залишилось чинним.
Відповідно до пп. 20.1.28. ст. 20 Податкового кодексу України податкові органи мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань.
За таких обставин позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 5 Закону України "Про судовий збір" позивач звільнений від сплати судового збору.
Керуючись статтями 158, 160-163 КАС України, адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ін.н. НОМЕР_2) до державного бюджету Заводського району, код 21081100, МФО 826013, ЄДРПОУ 37992781, р/р 31118106700003 Банк УДКСУ у Миколаївській області фінансові санкції в розмірі 8500 (шість тисяч п'ятсот) грн.
Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 254 КАС України.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанову може бути оскаржено в порядку передбаченому статтями 185, 186 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Одеського адміністративного апеляційного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О. А. Зіньковський