Постанова № 36312763, 25.12.2013, Фортечний районний суд міста Кропивницького (до 25.04.2025 - Кіровський районний суд м. Кіровограда)

Дата ухвалення
25.12.2013
Номер справи
404/9907/13-а
Номер документу
36312763
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 404/9907/13-а

Номер провадження 2-а/404/729/13

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 грудня 2013 року Кіровський районний суд м. Кіровограда

в складі:

головуючого судді - Панфілової А.В

при секретарі - Палій М. М.

розглянувши справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора ДПС РДПС ДАІ КМУ ОСОБА_2 про визнання дій протиправними та скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в суд з адміністративним позовом до відповідача про визнання дій протиправними та скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення. На обґрунтування зазначено, що згідно постанови АА2 № 244908 від 14.10.2013 року на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 425 грн. за порушення п. 11.6 ПДР України, за що передбачена адміністративна відповідальність по ч.2 ст. 122 КУпАП. Відповідно до постанови та протоколу про адміністративне правопорушення 14. 10.13 року, о 12-00 год., керуючи автомобілем НОМЕР_1, по вул.. Дніпровській в м. Кривий Ріг, рухався по дорозі, що має три смуги для руху в одному напрямку, рухався в крайній лівій смузі. Пояснення та заперечення не були взяті до уваги, свою незгоду зазначив в протоколі про адміністративне правопорушення. Тому, посилаючись на вказані обставини, просить суд визнати дії інспектора протиправними, скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення, а провадження по справі про адміністративне правопорушення закрити, в звязку із відсутністю в його діях складу адмінправопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 122 КУпАП.

До судового засідання позивач надав заяву про розгляд справи у його відсутність та повне підтримання позовних вимог ( а.с. 26).

Відповідач надав заяву про розгляд справи у його відсутність , заперечення проти позову та відеозапис вчинення порушення. В запереченнях зазначив , що діяв в межах повноважень та відповідно до чинного законодавства.

Судом встановлено наступні факти і відповідні їм правовідносини.

Згідно постанови АА2 № 244908 від 14.10.2013 року на позивача накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 425 грн. за порушення п. 11.6 ПДР України, за що передбачена адміністративна відповідальність по ч.2 ст. 122 КУпАП. Відповідно до постанови та протоколу про адміністративне правопорушення 14. 10.13 року, о 12-00 год., керуючи автомобілем НОМЕР_1, по вул.. Дніпровській в м. Кривий Ріг, рухався по дорозі, що має три смуги для руху в одному напрямку, рухався в крайній лівій смузі.

Згідно поснень у позові і протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що рухався по дорозі, що має три смуги, крайня права була зайнята маршрутними таксі, а на середній смузі стояв автомобіля з увімкненою аварійною сигналізацією .

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Позивач ( особа, до якої було застосовано адміністративне стягнення посадовою особою ДАЇ, ОВС, в компетенції яких було вирішення питання щодо накладення адмінстягнення) має можливість звернутися з адміністративним позовом до цієї особи про визнання неправомірним притягнення до адмінвідповідальності, який повинен розглядатися за нормами КАС України.

Статтею 289 КУпАП передбачено, що скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суд вважає, що оскаржувана постанова прийнята вз порушеннями порядку, передбаченого Законами України « Про міліцію», « Про дорожній рух», ПДР України, КУпАП, Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС, а тому підлягає скасуванню.

Згідно ч.2 ст. 122 КУпАП порушення водіями транспортних засобів правил проїзду перехрестя, зупинок транспортних засобів загального користування, проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника ….., - тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти п»яти до тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Відповідно до п.11.6 ПДР України на дорогах, які мають три і більше смуги для руху в одному напрямку, вантажним автомобілям з дозволеною максимальною масою понад 3,5 т, тракторам, самохідним машинам і механізмам дозволяється виїжджати на крайню ліву смугу лише для повороту ліворуч та розвороту, а у населених пунктах на дорогах з одностороннім рухом, крім цього, - для зупинки зліва, в дозволених випадках, з метою завантаження чи розвантаження.

Згідно ст.55 Конституції України, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Згідно ч.1, 3 ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, прокурорським наглядом, правом оскарження, іншими встановленими законом способами. Згідно ч.2 ст.33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, що встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Згідно ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно п.1.11. Розпорядження МВС України № 466 від 21.05.2009р. «Про організацію роботи підрозділів ДАІ з профілактики правопорушень із застосуванням засобів фото- і кінозйомки, відеозапису» передбачено, що працівники Державтоінспекції під час винесення постанови про накладення стягнення за адміністративне правопорушення повинні неухильно дотримуватися вимог статей 33, 34 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Таким чином, судом достовірно встановлено, що при складанні постанови про адміністративне правопорушення стосовно позивача суб'єктом владних повноважень - інспектором ДПС - вчинено низку порушень, а саме , в порушення вимог ст. 280 КУпАП не з'ясовані всі обставини, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення, не встановлено винність позивача у вчиненні порушення, на підтвердження порушення позивачем ПДР, який не визнавав себе винним у скоєнні правопорушення і про що зазначив інспектору у протоколі , надано відео правопорушення, відповідно до якого дійсно видно, що крайня права смуга зайнята маршрутними таксі для відстою і перед транспортним засобом позивача зупинився автомобіль опель білого кольору з увімкненою аварійною сигналізацією, якого об»їхав позивач шляхом виїзду на крайню ліву смугу руху.

З огляду на встановлені в судовому засіданні обставини та визначені відповідно до них правовідносини, приймаючи до уваги той факт, що зазначені позивачем обставини знайшли своє підтвердження в суді , будь-які докази, які б спростовували зазначені позивачем обставини до суду відповідачем надані не були, надане відео правопорушення лише підтверджує зазначені обставини у позові, суд приходить до висновку, що задоволення позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а тому вимоги позивача є обгрунтованими і підлягають задоволенню.

Згідно із п.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності складу адміністративного правопорушення.

На підставі вищевикладеного та керуючись ч. 2 ст.122, п.1 ст. 247, ст. 288, 289 , 293 КУпАП, ст. ст.10-11, 71, 86, 100, 160-164 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ :

Адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора ДПС РДПС ДАІ КМУ ОСОБА_2 про визнання дій протиправними та скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, задовольнити повністю.

Визнати дії інспектора ДПС РДПС ДАІ КМУ ОСОБА_2 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст.122 КУпАП протиправними.

Визнати незаконною та скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення серії АА2 № 244908 від 14.10.2013 року відносно ОСОБА_1 , винесену інспектором ДПС РДПС ДАІ КМУ ОСОБА_2 про накладення стягнення у вигляді штрафу в сумі 425 грн., а провадження закрити, в звязку із відсутністю в діях складу адмінправопорушення, передбаченого ч.2 ст. 122 КУпАП.

Постанова є остаточною та оскарженню не підлягає.

Суддя Кіровського

районного суду

м.Кіровограда

ОСОБА_3