Постанова № 3629915, 20.05.2009, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.05.2009
Номер справи
2а-753/09/0970
Номер документу
3629915
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

  

18 травня 2009 року    Справа № 2а-753/09/0970

м.Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Лучко О.О.,

при секретарі Круглій О.М.,

за участю сторін:

прокурора - не з'явився,

представника позивача - ОСОБА_1,

представника відповідача - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Івано-Франківського транспортного прокурора в інтересах держави в особі територіального управління Головавтотрансінспекції   до ВАТ «Рогатинавто» про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

10 березня 2009 року Івано-Франківський транспортний прокурор в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та її територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області звернувся з адміністративним позовом до ВАТ «Рогатинавто» про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 грн.

Позовні вимоги мотивує тим, що працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області 30.01.2008 року складено акт №060623 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, під час якої виявлено відсутність ліцензійної картки. Начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області щодо ВАТ «Рогатинавто» 06.03.2008 року винесено постанову №048075 про застосування фінансових санкцій на суму 1700 грн. за порушення, передбачені абз.3 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Прокурор в судове засідання не з'явився, хоча був повідомлений належним чином про місце, дату та час проведення судового засідання.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала. Суду пояснила, що ВАТ «Рогатинавто» при зміні номерних знаків транспортного засобу марки ЛАЗ 697 з НОМЕР_1 на НОМЕР_2 не отримав ліцензійну картку. Документи на отримання ліцензійної картки відповідачем було здано 01.02.2008 року, а ліцензійну картку оформлено та видано в територіальному управлінні Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області 08.02.2008 року. Просила суд позов задовольнити.

Представник відповідача повторно в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про місце, дату та час проведення судового засідання.

Оцінивши досліджені докази, вислухавши представника позивача та розглянувши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підставний і підлягає задоволенню, виходячи із наступного.

Судом встановлено, що ВАТ «Рогатинавто» є автомобільним перевізником. В січні 2008 року надавало послуги з пасажирських перевезень по маршруту Львів - Івано-Франківськ транспортним засобом марки ЛАЗ н.з. НОМЕР_2 без наявності ліцензійної картки транспортного засобу, про що під час перевірки 30.01.2008 року було складено акт №060623.

Відповідно до п.1 постанови Кабінету Міністрів України № 1190 від 08.09.2004 року «Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті» урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується, є головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція). Згідно з п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим в містах Києві та Севастополі.

Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»   N 2344-III від 05.04.2001р. встановлено, що  у рядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює державний контроль за недопущенням надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільними перевізниками, які не одержали відповідної ліцензії та ліцензійних карток на транспортні засоби, що при цьому використовуються, який здійснюється на автостанціях, автобусних зупинках, у місцях посадки та висадки пасажирів, на стоянках таксі, у місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів.

Державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України . Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. Не частіше одного разу на квартал здійснюються рейдові перевірки дотримання автомобільними перевізниками вимог законодавчих і нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки пасажирських перевезень та безпеки дорожнього руху.

Постанова Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 визначає порядок здійснення державного контролю шляхом проведення посадовими особами органу державного контролю рейдових перевірок. Так, рейдова перевірка додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства та інших нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки перевезень автомобільним транспортом здійснюється на підставі щотижневого графіка, який складається з урахуванням проведення рейдових перевірок не частіше ніж один раз на квартал. Вона проводиться на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях вантаження та розвантаження вантажних автомобілів, контрольно-вагових комплексах, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, у пунктах пропуску через державний кордон за погодженням з начальником органу охорони державного кордону. Рейдова перевірка проводиться групою посадових осіб у кількості не менш як дві особи відповідно до завдання на перевірку.

У ст.1 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що автомобільний перевізник - це фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи вантажів транспортними засобами.

Автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Зокрема, в ст. 39 Закону України N 2344-III від 05.04.2001р. зазначено, що такими документами для регулярних пасажирських перевезень є: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.

Статтею 60 Закону України N 2344-III від 05.04.2001р. передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт, зокрема, за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

У відповідності до п. 28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

Відповідно до ч.2 ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають в державі. Відповідно до Рішення Конституційного Суду України №15-рп/2002 від 09.07.2002 року дане положення слід розуміти так, що право особи (громадянина України, іноземця, особи без громадянства, юридичної особи) на звернення до суду за вирішенням спору не може бути обмежене законом, іншими нормативно-правовими актами . Таким чином, право суб'єкта владних повноважень на звернення до суду визначено в ч.2 ст.124 Конституції України.

Як вбачається з матеріалів справи, 30.01.2008 року працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області, згідно завдання на перевірку № 024880 від 28.01.2008 року, під час здійснення рейдової перевірки виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час надання ВАТ «Рогатинавто» транспортним засобом марки ЛАЗ НОМЕР_2 послуг з перевезень пасажирів, а саме: виявлено відсутність ліцензійної картки. Згідно поданої територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області довідки, відповідач станом на момент складання акту не отримував ліцензійної картки, яка повинна містити реєстраційні дані ліцензії та транспортного засобу, а документи на видачу ліцензійної картки було подано для оформлення тільки 01.02.2008 року.

Таким чином, до відповідача правомірно застосовано штрафні (фінансові) санкції на суму 1700 грн. за порушення, передбачені абз.3 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» відповідно до постанови №048075 від 06.03.2008 року, винесеної начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області. А тому, оскільки відповідачем добровільно сума застосованих фінансових санкцій по постанові №048075 від 06.03.2008 року не сплачена, то вона підлягає стягненню в судовому порядку.

На підставі ст.124 Конституції України, керуючись ст.2, ст.ст. 8-14, ст.86, ст.ст.158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного   судочинства України, суд,  -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з ВАТ «Рогатинавто», ідентифікаційний номер НОМЕР_3, юр.адреса вул. Галицька,103, м.Рогатин, в доход Державного бюджету на р/р №31110106700002, УДК в м. Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО - 836014, код одержувача - 20568100 фінансові санкції по постанові № 048075 від 06 березня 2008 року в сумі 1700 грн.(одна тисяча сімсот гривень).

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня ухвалення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Суддя (підпис) О.О. Лучко

Помічник судді В.В.Лавренюк

Постанова в повному обсязі складена 19.05.2009 року.