ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а-109/10/1970
"15" лютого 2010 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:
головуючої судді Крапівницької Н.Л.
при секретарі судових засідань Винник І.В.,
за участю:
представника позивача - Кріль О.А.
представника прокуратури Свачій М.І.,
представника відповідача - Вітушинського В.П..
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі адміністративну справу за позовною заявою державної інспекції з контролю за цінами в Тернопільській області до товариства з обмеженою відповідальністю «СОВР-1»(м. Тернопіль), суд, -
В С Т А Н О В И В :
Державна інспекція з контролю за цінами в Тернопільській області звернулась до суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «СОВР-1»про стягнення економічних (штрафних) санкцій за порушення державної дисципліни цін в сумі 28 397,94 грн.
В ході судового розгляду справи на підставі ст. 60 КАС України у справу вступив прокурор для представництва інтересів держави на стороні Державної інспекції з контролю за цінами в Тернопільській області.
В судовому засіданні представник прокуратури, представник позивача позовні вимоги підтримали та надали пояснення, що державною інспекцією з контролю за цінами в Тернопільській області проведено планову перевірку ТзОВ "СОВР-1" з питань додержання державної дисципліни цін на житлово-комунальні послуги згідно Закону України «Про ціни і ціноутворення», Закону України «Про житлово-комунальні послуги»та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Перевіркою встановлено включення у вартість послуг, тарифи на які регулюються, виконаних не в повному обсязі послуг (робіт) та застосування вільних тарифів на послуги, за умови запровадження для них режиму державного регулювання. В зв'язку з цим порушенням, за період з 01.09.2008р. по 01.07.2009р необґрунтовано одержано виручку на загальну суму 9465,98 грн. Таким чином відповідачем було порушено вимоги Закону України «Про ціни і ціноутворення», рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 05.05.2008 р. № 803 "Про встановлення та погодження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та на інші комунальні послуги"
Представник позивача, зазначає, що згідно ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення»вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки.
Отже, за порушення державної дисципліни товариством, загальна сума економічних санкцій складає 28397,94 грн.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав з мотивів викладених в письмовому запереченні та наданих поясненнях в судовому засіданні. Вважає, що позовні вимоги не підлягають до задоволення, виходячи з наступного:
при проведені перевірки не було взято до уваги факт наявності наказу № 20 від 02.09.2009 року про проведені перерахунки з мешканцями на загальну суму 8933,05 грн. (додаток №1), що підтверджується зведеними відомостями по нарахуванні квартирної плати за вересень місяць 2009 року (додаток №2), а при підписанні акту перевірки № 5.1/74 від 16.09.2009 року посадові особи ТзОВ «СОВР-1»впевнені в повному проведені перерахунків, підписали даний акт перевірки не звернувши уваги на відсутність у ньому наказу № 20 від 02.09.2009 року про проведені перерахунки з мешканцями, оскільки, інспектором не було його витребувано і твердження, позивача, що перерахунки були зроблені в кінці вересня 2009р є безпідставними, оскільки факт проведння перерахунків до початку перевірки засвідчується наказом №20 від 02.09.2009 року.
Представник відповідача зазначає, що ТзОВ «СОВР-1»постійно проводить перерахунки населенню за недодані послуги, що засвідчується зведеними відомостями по нарахуванні квартирної плати за 2009 рік, що становить загальну суму 31627,24 грн.
Станом на 01.01.2010 року ТзОВ «СОВР-1»являється збитковим підприємством зі збитками в 85,9 тис. грн., про що засвідчують фінансові звіти суб'єкта малого підприємництва за І-ІІ-ІІІ-ІV квартали 2009 року, а також, заборгованість населення за надані послуги перед підприємством становить 3 місяці на загальну суму 208,9 тис. грн.
Враховуючи факт того, що суми необґрунтованої отриманої виручки повернуті споживачам до початку перевірки, а саме 02.09.2009р., та важке фінансове становище підприємства, ТзОВ «СОВР-1»просить скасувати рішення № 103 від 21.09.2009року про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника прокуратури, представників сторін, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю, з наступних підстав.
Судом встановлено, що ТзОВ "СОВР-1" (далі - підприємство) здійснює свою діяльність на підставі Статуту, зареєстрованого 15.11.2002р. за № 26197425ю0020211 та свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи від 08.08.2008р № 440937 АОІ. Підприємство здійснює свою діяльність на основі спрощеної системи оподаткування зі сплатою єдиного податку 10%.
03 вересня по 06 вересня 2009 року державною інспекцією з контролю за цінами в Тернопільській області проведено планову перевірку ТзОВ "СОВР-1" з питань додержання державної дисципліни цін на житлово-комунальні послуги згідно Закону України «Про ціни і ціноутворення», Закону України «Про житлово-комунальні послуги»та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Результати перевірки було відображено в акті від 06.09.2009 року № 5.1/74.
Зокрема, в ході перевірки встановлено, що при нарахуванні плати за житлові послуги для більшості мешканців підприємством з 07.05.2008р. застосовувалися тарифи, затверджені рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 05.05.2008 р. № 803 "Про встановлення та погодження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та на інші комунальні послуги". Вказане рішення міськвиконкомом прийнято з урахуванням вимог статті 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».
Проте, для мешканців, які проживають на 1 поверсі будинків, обладнаних ліфтами, в порушення вимог зазначеного рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради підприємством застосовувався щомісячний тариф-1.09 грн. за кв. м, з урахуванням суми єдиного податку, замість встановленого 1.08 грн. за кв. м. У період з 01.09.08р по 01.07. О9.р сума необґрунтовано одержаної виручки склала (1.09- 1.08) *5900,0 м. кв.*10 міс. = 590 грн.
Також, ТзОВ «СОВР-1»у період з 01.01.2009р. по 01.07.2009р. неправомірно одержано виручку, в результаті не проведення перерахунків та порушення державної дисципліни цін шляхом включення у вартість послуг, тарифи на які регулюються, фактично не виконаних або виконаних не в повному обсязі послуг (робіт) на загальну суму 8875.98 грн.
Таким чином, ТзОВ „СОВР-1" було порушено вимоги рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 05.05.2008 р. № 803 «Про встановлення та погодження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і на інші житлово-комунальні послуги», прийнятого у відповідності до повноважень, наданих органам місцевого самоврядування статтею 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».
Загальна сума необґрунтовано одержаної підприємством виручки склала 9465,98 грн.
Згідно до ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення»вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того в позабюджетні фонди місцевих рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки.
Внаслідок вказаних порушень відповідачем у період з 01.09.2008р. по 01.07.2009р року необґрунтовано одержало виручку в сумі 28397,94 грн.
За вищевказані порушення державною інспекцію з контролю за цінами в Тернопільській області винесено рішення № 103 від 21.09.2009 року, яким до відповідача застосовано економічні (штрафні) санкції на суму 9465,98 грн. та штраф в сумі 18931,96 грн.
Керуючись вимогами розділу 2 Господарського процесуального кодексу України, держінспекцією цін до відповідача надіслано претензію № 103 від 21.09.2009р з вимогою добровільного виконання рішення від 21.09.2009р. № 103. Однак, ТзОВ „СОВР-1 не виконало у добровільному порядку вимогу претензії.
Суд вважає, що твердження представника відповідача, що при проведенні перевірки не було взято до уваги факт наявності наказу №20 від 02.09.2009р. про проведені перерахунки з мешканцями на загальну суму 8933,05 грн., який підтверджує, що суми необґрунтованої виручки були повернуті споживачам до початку перевірки, а саме 02.09.2009р., є безпідставними, оскільки пунктом 3 рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 05.05.2008р. № 803 затверджено Порядок нарахування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Пунктом 6 та 7 вказаного Порядку передбачено, що у разі невиконання робіт або виконання їх не в повному обсязі Виконавцем до тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій застосовуються знижки згідно з розділом III додатку 2 даного рішення. При цьому, Виконавець, що обслуговує житловий фонд міської ради, щоквартально (до 25 числа наступного за звітним кварталом місяця) здійснює перерахунок розміру тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, виходячи з фактично понесених за квартал витрат, але в межах затвердженої структури.
Отже, суд вважає, що відповідач мав провести з мешканцями перерахунки за неякісні послуги за І квартал 2009р. по 25 квітня 2009р., а за II квартал 3009р. до 25 липня 2009р., що ним не було зроблено.
Також відповідач мав провести з мешканцями перерахунки за неякісні послуги за І квартал 2009р. до 25 квітня 2009р., а за II квартал 2009р. до 25 липня 2009р., що ним не було зроблено.
Відповідно до ч.1 ст.14 Закону №507 вся необґрунтовано одержана підприємством сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та штраф списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
За наведених обставин, суд приходить до переконання, що позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «СОВР-1»( код ЄДРПОУ 32219990; м. Тернопіль, вул. 15-го Квітня, 10) економічні санкції за порушення державної дисципліни цін:
- в дохід державного бюджету код класифікації доходів бюджету 21081100 -9465,98 грн. , перерахувавши на рахунок 31118106700002 УДК у м. Тернополі, МФО 838012, інд код. 23599119 -Адміністративні санкції та інші санкції;
- в дохід державного бюджету код класифікації доходів бюджету 21081100 -штраф 18931,96 грн., перерахувавши на рахунок 31118106700002 УДК у м. Тернополі, МФО 838012, інд код. 23599119 -Адміністративні санкції та інші санкції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі -з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя Крапiвницька Н.Л.
копія вірна
Суддя Крапiвницька Н.Л.