h
справа № 2-а-4740/08
категорія 6.6.4
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 березня 2009 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Щавінському В.Р. ,
при секретарі - Любась Т.М. ,
за участю представника позивача,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Новоград - Волинської об'єднаної державної податкової інспекції
до Приватного сільськогосподарського підприємства "Хміль"
про стягнення 1905,31 грн.,-
встановив:
Новоград-Волинська об'єднана державна податкова інспекція звернулася до суду з позовом про стягнення з Приватного сільськогосподарського підприємства "Хміль" заборгованості перед бюджетом за рахунок активів в сумі 1905,31грн., в якому зазначає, що відповідач всупереч вимог чинного законодавства не своєчасно та не в повному обсязі сплачував податки та збори (обов’язкові платежі) в зв’язку з чим за ним утворилася заборгованість.
Представник позивача в судовому засіданні подав заяву про збільшення позовних вимог, просив стягнути на користь ДПІ 10643,77грн. податкового боргу.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився. На адресу суд повернувся конверт, який направлявся відповідачу з відміткою про вручення: "причина повернення: відмова адресата від одержання".
Дослідивши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Приватне сільськогосподарське підприємство "Хміль" зареєстроване на приватній власності та включене до ЄДРПОУ. Статут підприємства зареєстровано Новоград-Волинською районною державною адміністрацією 10.03.2000р.
На момент вирішення спору по суті відповідач є платником податків і зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” і на даний час є боржником перед бюджетом.
Як вбачається з матеріалів справи, заборгованість відповідача виникла з податків фіксованому сільськогосподарському податку, по податку на додану вартість - на загальну суму 10643,77грн., зокрема:
- по фіксованому сільськогосподарському податку - 7181,60грн.
На день подання позову до суду за відповідачем рахувалася заборгованість по податковим розрахункам в сумі 773,58грн. та пені за несвоєчасну сплату податку в сумі 1176,73грн. На час подання уточнених позовних вимог заборгованість відповідача зросла на 6055,42грн. Із них 6745,17грн. штрафна санкція за несвоєчасну сплату податку (акти перевірок своєчасності сплати фіксованого сільськогосподарського податку№847/05-53/15-2 від 18.10.2007р. та №1222/05-53/15-2 від 10.09.2008р., на основі даних актів винесено податкові повідомлення-рішення №0004481503/0 від 18.10.2007р. на суму 6455,94грн. та №0012221504/0 від 10.09.2008р. на суму 289,23грн.);
16.05.2008р. платником податку частково сплачено заборгованість в сумі 850,00грн. (податок в сумі 337,15грн. та пеня в сумі 512,85грн.).
За несвоєчасну сплату податку по фіксованому сільськогосподарському податку відповідачу була нарахована пеня в сумі 779,13грн.
- по податку на додану вартість - 2683,04грн.
У зв"язку з несвоєчасною сплатою вказаного податку підприємству нараховано штрафні санкції, про що складено акт перевірки про несвоєчасні розрахунки з бюджетом по податку на додану вартість №982/15-2/00846104 від 04.09.2008 р. на підставі якого винесено податкові повідомлення-рішення №0001141502/0 від 04.09.2008 р. на суму 258,48грн., №0001131502/0 від 04.09.2008 р. на суму 523,56грн., №0001121502/0 від 04.09.2008 р. на суму 1903,20грн.
31.12.20008 платником було частково сплачено заборгованість в сумі 2,20грн.
Загальна сума заборгованості ПСП "Хміль" на час розгляду справи становить 10643,77грн.
Зазначена сума боргу є узгодженою та відповідачем не оскаржувалась.
Дані щодо погашення відповідачем податкової заборгованості в сумі 10643,77грн. в матеріалах справи відсутні.
Вказані правовідносини регулюються Законом України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-ІІІ від 21 грудня 2000 року (далі - Закон).
Згідно ст.1 Закону, платники податків це юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції; податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону, податкове зобов"язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається угодженим у день отримання платником податків повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту. Узгоджена сума податкового зобов"язання, не сплачена платником у строки, визначені цією статтею, визначаються сумою податкового боргу платника податків.
Підпунктом 3.1.1. п.3.1. ст.3 Закону, передбачено, що виключно за рішенням суду в рахунок погашення податкових зобов’язань можуть бути примусово стягнені активи платника податків, що належать юридичній чи фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
З огляду на викладене, позов обґрунтований та підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись Законом України „ Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами”, ст. ст. 94, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Приватного сільськогосподарського підприємства "Хміль" на користь Новоград-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції 10643,77грн. податкового боргу за рахунок активів платника.
Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови протягом 10 днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.Р.Щавінський