ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
з питань залишення позовної заяви без розгляду
Справа №813/8916/13-а
13 грудня 2013 року Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - cудді Кузана Р.І.,
в присутності секретаря судового засідання Кончук Н.С.,
з участю:
представника позивача Захарчука І.В.,
представника відповідача Московича А.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові клопотання про залишення без розгляду адміністративного позову Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ніка-Захід» про стягнення адміністративно-господарських санкцій,-
в с т а н о в и в:
В провадженні Львівського окружного адміністративного суду перебуває справа за позовом Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відпоідальністю "Ніка-Захід" про стягнення заборгованості.
Представником відповідача подано клопотання про залишення позовної заяви без розгляду. Клопотання мотивоване тим, що позивачем пропущено строк звернення до суду, оскільки право на стягнення у судовому порядку несплачених підприємством сум у Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів виникло з 16.04.2013р. Даний позов подано в листопаді 2013 року, тобто з пропуском встановленого статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України строку.
Представник позивача в судовому засіданні заперечив проти задоволення клопотання та залишення адміністративного позову без розгляду.
Суд, заслухавши думку сторін, дослідивши матеріали справи дійшов висновку, що клопотання не підлягає до задоволення мотивуючи це наступним.
Строки звернення до адміністративного суду визначені статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України).
Згідно з частиною першою вказаної статті адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до частини другої статті 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно з пунктом 9 частини 1 статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України, пропуск встановленого законом строку звернення з позовною заявою до адміністративного суду є підставою для залишення такого позову без розгляду, якщо суд не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Судом встановлено, що Територіальною інспекцією з питань праці у Львівській області, на підставі листа Служби безпеки України у Львівській області 09.09.2013р., проведено позапланову перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "Ніка-Захід" щодо додержання законодавства про зайнятість та працевлаштування інвалідів.
Цією перевіркою встановлено, що відповідач не зареєстрований у Фонді соціального захисту інвалідів, відповідно не подає звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів, а також ним не виконується норматив робочих місць призначених для працевлаштування інвалідів. За таких обставин, позивачу станом на 16.04.2013р. не було відомо про порушення відповідачем вимог законодавства та наявність обов'язку в останнього сплатити адміністративно-господарські санкції.
Для усунення виявлених порушень та вжиття відповідних заходів Територіальною інспекцією з питань праці у Львівській області надіслано позивачу лист від 13.09.2013р. №02-4212/05. З адміністративним позовом Львівське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до суду 27.11.2013р.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про поважність причин пропуску позивачем строку звернення до суду за захистом порушених прав, оскільки про існуючі порушення Львівське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів дізналось з листа від 13.09.2013р. №02-4212/05.
Керуючись ст.ст. 99, 100, 155, 160, 165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
у х в а л и в:
в задоволенні клопотання про залишення адміністративного позову без розгляду - відмовити.
Визнати поважними причини пропуску строку звернення до адміністративного суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала не набрала законної сили.
Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня її отримання до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кузан Р.І.
Повний текст ухвали виготовлено та підписано 20 грудня 2013 року.