Постанова № 36248899, 18.12.2013, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.12.2013
Номер справи
818/8556/13-а
Номер документу
36248899
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 грудня 2013 р. 11:09 Справа №818/8556/13-a

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Кравченка Є.Д.,

за участю секретаря судового засідання - Сахно М.В.,

прокурора - Кулинич Л.С.,

представника позивача - Сліпухова В.М.,

представників відповідача: Кравцова Д.В., Остапенко Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом прокурора м. Суми в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Комунальної установи "Сумський пологовий будинок №1" про стягнення штрафу,-

В С Т А Н О В И В:

Прокурор м. Суми, який діє в інтересах держави в особі державного підприємства "Національна енергетична компанія Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні", звернувся до суду з адміністративним позовом до Комунальної установи "Сумський пологовий будинок №1" про стягнення заборгованості зі сплати штрафу в сумі 3 400, 00 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Сумській області було проведено захід з державного енергетичного нагляду на енергетичних об'єктах Комунальної установи "Сумський пологовий будинок №1". За результатами обстеження відповідачу був виданий обов'язковий до виконання припис про усунення виявлених порушень, які відповідач у встановлений термін не виконав, у зв'язку з чим до відповідача була застосована штрафна санкція, яка не була сплачена в добровільному порядку.

Прокурор та представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили суд позов задовольнити.

Представники відповідача у судовому засіданні проти позовних вимог заперечували, наполягаючи, що штраф за несвоєчасне виконання вимог припису накладений неправомірно.

У письмовому запереченні та письмових поясненнях відповідача зазначено, що Комунальна установа "Сумський пологовий будинок № 1" фінансується виключно за рахунок коштів місцевого бюджету. Адміністрація установи в проект кошторису неодноразово вносила пропозиції щодо включення в кошторис КУ «Сумський пологовий будинок №1» на 2009-2013 роки видатків на виготовлення проектної документації, придбання та монтажу автономного джерела живлення для приведення внутрішніх схем електропостачання електроприймачів операційних, пологових блоків, відділення реанімації, аварійного освітлення до І категорії, зверталася до головного розпорядника коштів Відділу охорони здоров'я СМР з листами щодо виділення додаткових цільових коштів на згадані цілі, але кошти виділено не було. Внаслідок цього відповідач позбавлений можливості виконати припис Державної інспекції з енергетичного нагляду. Крім того, на думку відповідача, інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Сумській області порушено строки застосування адміністративно-господарських санкцій.

Заслухавши пояснення прокурора та представників сторін, вивчивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, суд вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Сумській області, яка є структурним підрозділом відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго", з 12 липня 2012 року по 16 липня 2012 року проведено захід з державного енергетичного нагляду на енергетичних об'єктах Комунальної установи "Сумський пологовий будинок №1", про що складено акт від 16 липня 2012 року № 07/30-06-0369 (а.с. 83-89).

Згідно ч. 7 ст. 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" на підставі акта, який складено за результатами здійснення планового заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, протягом п'яти робочих днів з дня завершення заходу складається припис, розпорядження або інший розпорядчий документ про усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

За результатами обстеження відповідачеві було видано обов'язковий до виконання припис від 16 липня 2012 року № 07/30-06-0369/2 про усунення виявлених порушень (а.с. 82). Про виконання припису в цілому відповідач зобов'язаний був повідомити позивача до 21 січня 2013 року.

03.01.2013 відповідач надіслав до Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Сумській області лист № 01-09/15/42, в якому просить перенести термін перевірки виконання припису до повного закінчення реконструкції (а.с. 180).

Листом Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Сумській області від 11.01.2013 № 62/40-24 перенос перевірки виконання вимог припису узгоджено до 30.06.2013 (а.с. 181).

27.05.2013 відповідач надіслав до Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Сумській області лист № 01-09/15/928, в якому просить перенести термін перевірки виконання припису до повного закінчення реконструкції (а.с. 182).

Листом Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Сумській області від 18.06.2013 № 845/40-24 перенос перевірки виконання вимог припису не узгоджено (а.с. 183).

Відповідач у встановлений термін вимоги припису в повному обсязі не виконав, що підтверджується актом перевірки (протоколом) від 04 липня 2013 року № 07/30-06-0305 (а.с. 42-43).

Згідно ч. 3 ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці у вигляді штрафу в розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Частиною 4 статті 27 Закону України "Про електроенергетику" передбачено, що національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.

На виконання вказаної норми Закону, старшим державним інспектором України з енергонагляду у Сумській області за результатами перевірки Комунальної установи "Сумський пологовий будинок №1" винесена постанова від 16.07.2013 № 07/30-06-ОС 57/13 про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання в розмірі 3 400, 00 грн. (а.с. 44).

Згідно ч.ч. 5, 6 ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" оскарження дій щодо накладення штрафів провадиться у судовому порядку.

Суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.

Відповідно до п.10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 №1312 (далі Положення №1312), суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.

У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

З матеріалів справи встановлено, що постанова від 16.07.2013 № 07/30-06-ОС 57/13 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику була отримана відповідачем 24.07.2013 (а.с. 46).

Станом на момент розгляду справи постанова про накладення штрафу не оскаржена, штраф в добровільному порядку в установлений строк не сплачений.

Стосовно посилань відповідача на порушення позивачем строків застосування адміністративно-господарських санкцій, суд зазначає наступне.

Згідно із статтею 250 Господарського кодексу України адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.

Постанова про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій прийнята 16.07.2013. Правопорушення у вигляді невиконання припису від 16.07.2012 № 07/30-06-0369/2 вчинені відповідачем 22.01.2013, оскільки у приписі вказаний термін його виконання до 21.01.2013. Вказані правопорушення виявлені 04.07.2013 згідно акту перевірки від 04.07.2013 № 07/30-06-0305.

Отже, позивач застосував до відповідача адміністративно-господарські санкції у межах строків, встановлених законодавством. Заперечення відповідача не спростовують доводів позивача.

За таких обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до частини четвертої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов прокурора м. Суми в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Комунальної установи "Сумський пологовий будинок №1" про стягнення штрафу - задовольнити.

Стягнути з Комунальної установи "Сумський пологовий будинок №1" (40022, м. Суми, вул. Троїцька, 20, код 02000323, розрахунковий рахунок № 35417001003450 в ГУДКСУ у Сумській області) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок № 31119106700002, отримувач УК у м. Суми 21081100, код отримувача 37970593, МФО 837013, банк ГУДКСУ у Сумській області) штраф у розмірі 3 400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) Є.Д. Кравченко

З оригіналом згідно

Суддя Є.Д. Кравченко

Повний текст постанови складений та підписаний 23.12.2013.