Ухвала суду № 36248247, 23.12.2013, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.12.2013
Номер справи
812/10590/13-а
Номер документу
36248247
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

11.5

УХВАЛА

Про залишення позовної заяви без руху

23 грудня 2013 рокуСправа № 812/10590/13-а

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чернявська Т.І.,

розглянувши матеріали адміністративного позову

ОСОБА_1

до начальника відділу державної виконавчої служби Ровеньківського міського управління юстиції О.В. Шерстюка

про визнання неправомірними дій, зобов'язання вчинити певні дії та відшкодування заподіяної шкоди у розмірі 5986,18 грн.,

ВСТАНОВИВ:

18 грудня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до начальника відділу державної виконавчої служби Ровеньківського міського управління юстиції О.В. Шерстюка, в якому позивача просить:

- визнати неправомірними дії начальника відділу державної виконавчої служби Ровеньківського міського управління юстиції О.В. Шерстюка, який не вживає заходів дисциплінарного впливу на державних виконавців, а натомість цинічно і відкрито в своїх відповідях і додатках до них надає докази протиправної бездіяльності державних виконавців;

- зобов'язати відповідача надати постанову про відкриття виконавчого провадження від 25 червня 2013 року;

- відшкодувати з відповідача завдану позивачу шкоду у розмірі 5986,18 грн., у тому числі: 4805,00 грн. - за моральну шкоду, присуджену рішенням Ровеньківського міського суду Луганської області від 27 січня 2011 року на користь ОСОБА_1, внаслідок протиправної бездіяльності відділу державної виконавчої служби Ровеньківського міського управління юстиції; 1181,18 грн. - матеріальну шкоду, витрачену на ліки.

Частиною 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Частиною 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір».

Законом України від 19 вересня 2013 року № 590-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», який набув чинності 23 жовтня 2013 року, внесені зміни до Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір».

Згідно із частиною 1 статті 3 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно із частиною 3 статті 6 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VІ «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Статтею 8 Закону України від 06 грудня 2012 року № 5515-VI «Про Державний бюджет України на 2013 рік» установлено на 2013 рік мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня - 1147,00 гривні.

Згідно із частиною 2 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду після 23 жовтня 2013 року позовної заяви майнового характеру встановлена ставка судового збору у розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати, що на дату звернення з даним адміністративним позовом складає 1720,50 грн. та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат - 4588,00 грн., а за подання адміністративного позову немайнового характеру встановлена ставка судового збору у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, - 68,82 грн.

Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позивачем не сплачено судовий збір за подання позовної заяви, яка одночасно має як майновий, так і немайновий характер, у законодавчо визначеному розмірі, документів, на підставі яких позивач звільняється від сплати судового збору, суду також не надано.

З огляду на вищевикладене, позивачу у відповідності до вимог частини 1 та 3 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову, який одночасно має як майновий, так і не майновий характер, слід надати суду або документ, на підставі якого позивач звільняється від сплати судового збору, або документи про сплату судового збору у законодавчо визначеному розмірі в сумі 172,05 грн. та в сумі 68,82 грн. в доход Державного бюджету України за банківськими реквізитами:

Одержувач УДКСУ у м. Луганську

ЄДРПОУ 37991503

Банк одержувача ГУДКСУ у Луганській області

МФО 804013

Рахунок 31213206784006

Код платежу 22030001

Символ звiтностi банку 206.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно із пунктом 3 частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

При цьому, у разі якщо стороною у справі є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, орган місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи або інший суб'єкт при здійсненні ним владних функцій на основі законодавства, то вказується повне найменування цього органу (суб'єкта) відповідно до нормативно-правових актів, які регулюють його утворення, функціонування та повноваження. Найменування посадових і службових осіб, крім прізвища, імені та по батькові, повинні містити точне найменування посади.

З адміністративного позову вбачається, що ОСОБА_1 звернувся з позовними вимогами до посадової особи державної виконавчої служби без зазначення імені та по батькові цієї особи.

Відповідно до частини 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Згідно із частиною 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

До адміністративного позову позивачем не надано судове рішення Ровеньківського міського суду Луганської області, на підставі якого видано виконавчий лист від 02 квітня 2013 року № 2-195/11 (причини неможливості надати судове рішення не зазначені), та/або виконавчий лист від 02 квітня 2013 року № 2-195/11, що перешкоджає вирішенню питання, чи належить розглядати справу в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

На підставі викладеного, керуючись Законом України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» та статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до начальника відділу державної виконавчої служби Ровеньківського міського управління юстиції О.В. Шерстюка про визнання неправомірними дій, зобов'язання вчинити певні дії та відшкодування заподіяної шкоди у розмірі 5986,18 грн. залишити без руху.

Позивачу протягом п'яти календарних днів з дня отримання даної ухвали надати суду або документ, на підставі якого позивач звільняється від сплати судового збору, або документи про сплату судового збору в сумі 172,05 грн. та в сумі 68,82 грн., адміністративний позов, оформлений з дотриманням вимог частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України в частині зазначення ім'я та по батькові відповідача, з його копією для відповідача, копію судового рішення Ровеньківського міського суду Луганської області, на підставі якого видано виконавчий лист від 02 квітня 2013 року № 2-195/11, та/або копію виконавчого листа від 02 квітня 2013 року № 2-195/11. У разі ненадання вищевказаних документів позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.

Копію даної ухвали невідкладно надіслати позивачу.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

СуддяТ.І. Чернявська