У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження
03 жовтня 2013 року Справа № 806/6731/13-a
Категорія 2.1
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Лавренчук О.В., розглядаючи позовну заяву ОСОБА_1 до Малинського міжрайонного управління Головного управління держсанепідслужби у Житомирській області, Головного управління Держсанепідслужби в Житомирській області про визнання протиправною відмову та зобов'язання вчинити дії, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, у якому просить визнати листи за №468 від 16.07.2013 р. підписаного ОСОБА_2 і №6/00-1589 від 19.07.2013 р. підписаного ОСОБА_3, головного спеціаліста Малинського міжрайонного управління ГУ ДСЕС у Житомирській оласті Хрущ А.А. за №554 від 19.08.2013 р. протиправною необгрунтованою відмовою і ухиленням в наданні інформації на запит від 10.07.2013 р.з проханням надіслати на поштову адресу: 12201, АДРЕСА_1, ОСОБА_1, копію акта обстеження від 23.08.2012 р. складеного фахівцем Радомишльської районної СЕ Посвистаком О.С.
Вирішуючи питання про можливість розгляду позовних вимог щодо визнання протиправним вказаних листів, судом встановлено.
Відповідно п. ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Пунктом 1 частини 2 статті 17 КАС України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Предметом оскарження в порядку судочинства можуть бути рішення, дія або бездіяльність суб"єктів владних повноважень, які мають юридичне значення, тобто впливати на коло прав, свобод, законних інтересів чи обов'язків, а також встановлені законом умови їх реалізації.
Частиною 2 статті 2 КАС України встановлено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Із наведених норм права вбачається, що позивач на власний розсуд визначає чи порушені його права рішеннями, дією або бездіяльністю суб'єкта владних повноважень. Проте, ці рішення, дія або бездіяльність повинні бути такими, які породжують, змінюють або припиняють права та обов'язки у сфері публічно-правових відносин.
У свою чергу, зі змісту позовної заяви ОСОБА_1 вбачається, що позивач просить визнати листи за №468 від 16.07.2013 р., №6/00-1589 від 19.07.2013 р., №554 від 19.08.2013 р. протиправними.
Суд вважає, що вищевказані листи не є тими рішеннями суб'єкта владних повноважень, які би породжували певні правові наслідки, були спрямовані на регулювання тих чи інших відносин і мали обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин, а тому не являються актами індивідуальної дії в розумінні п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України та, відповідно, не можуть бути предметом розгляду судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
З огляду на викладене, позовні вимоги про визнання листів протиправними не містить ознак публічно - правового спору, тому і не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Згідно зі п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись п.1 ч.1 ст. 109, ст. ст. 165, 186, 254 КАС України, суддя, -
у х в а л и в :
Відмовити у відкритті провадження у справі ОСОБА_1 до Малинського міжрайонного управління Головного управління держсанепідслужби у Житомирській області, Головног управління Держсанепідслужби в Житомирській області в частині визнання протиправними листів за №468 від 16.07.2013 р., №6/00-1589 від 19.07.2013 р., №554 від 19.08.2013 р.
Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу .
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Суддя О.В. Лавренчук