ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.12.2013 р. Справа № 914/4400/13
За позовом: Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м. Львів
до відповідача: Пустомитівської міської ради в особі виконавчого комітету, м. Пустомити
про зобов'язання виконати рішення.
Суддя П. Манюк
при секретарі І. Альховська
за участю представників:
від позивача: Оленюк С.Л. - представник
від відповідача: Федорчук О.І. - заст. міського голови
Фостій І.С. - представник
Зміст ст. 22 ГПК України представникам сторін роз'яснено.
Розглядається справа за позовом Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України до Пустомитівської міської ради в особі виконавчого комітету про зобов'язання виконати рішення.
Ухвалою господарського суду Львівської області від 21.11.2013 року порушено провадження у справі та призначено до розгляду в судовому засіданні на 02.12.2013 року.
Розгляд справи було відкладено з підстав, викладених у відповідній ухвалі.
В судовому засіданні, яке відбулося 16.12.2013 року представник позивача позовні вимоги підтримав, просив їх задоволити з підстав, наведених у позовній заяві та письмових поясненнях.
Представники відповідача в судове засідання 16.12.2013 року з'явилися, позовні вимоги заперечили, просили відмовити у їх задоволенні, а також подали клопотання про відстрочення виконання рішення терміном на шість місяців.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне:
Львівське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (надалі - позивач) звернулося з позовом до Пустомитівської міської ради в особі виконавчого комітету (надалі - відповідач) про зобов'язання виконавчого комітету Пустомитівської міської ради виконати рішення адміністративної колегії Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 06.03.2012 р. № 14, щодо вжиття відповідних заходів щодо затвердженню тарифу на послугу водовідведення для споживачів, які обслуговуються ТзОВ «ГОЛС» відповідно до вимог Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 р. № 869.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що рішенням адміністративної колегії Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 06.03.2012 року № 14 визнано, що відповідач вчинив порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене ст. 17 та п. 7 ст. 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» (надалі - Закон), у вигляді бездіяльності органу місцевого самоврядування, щодо відсутності контролю за проведенням розрахунку тарифу на послугу з водовідведення, відповідно до вимог Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 р. № 869, що в свою чергу створило умови для вчинення таких порушень ТзОВ «ГОЛС». Зобов'язано відповідача вжити відповідних заходів щодо затвердження тарифу на послугу з водовідведення для споживачів, які обслуговуються ТзОВ «ГОЛС», строк виконання зобов'язання - 16.07.2012 року.
Вказане рішення від 06.03.2012 року № 14, отримане відповідачем 19.03.2012 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Законом встановлено спеціальний порядок виконання та оскарження рішень органів Антимонопольного комітету України, тобто, під час виконання та оскарження рішення адміністративної колегії ЛОТВ АМК України необхідно дотримуватись наступного порядку щодо:
- виконання рішення - частина 2 статті 56 Закону - рішення органів Антимонопольного комітету України є обов"язковими до виконання;
- оскарження рішення - частина 1 статті 60 Закону - рішення може бути оскаржене до господарського суду у двомісячний строк з дня одержання рішення, цей строк не може бути відновлений;
- обчислення строків - частина 2 статті 62 Закону - перебіг строку, який обчислюється місяцями починається наступного дня після настання події, якою визначено його початок, у разі, коли останній день припадає на неробочий день, днем закінчення строку вважається перший наступний за ним робочий день.
На підставі вищенаведених норм Закону, останнім днем строку виконання рішення адміністративної колегії ЛОТВ АМК України від 06.03.2012 р. № 14 було 16.07.2012 р., а двомісячний строк оскарження відповідачем рішення до господарського суду закінчився 21.05.2012 р.
У свою чергу, відповідач у встановлений строк з 06.03.2012 р. по 16.07.2012 р. не виконав зобов'язань, що встановлені у рішенні адміністративної колегії ЛОТВ АМК України від 06.03.2012 р. № 14 та не оскаржив вказане рішення до господарського суду, що стало підставою для звернення позивача з відповідним позовом до суду.
В представленому відзиві на позовну заяву та в усних поясненнях наданих в судовому засіданні представники відповідача позовні вимоги заперечили з підстав, що розрахунки економічно обгрунтованих витрат на виробництво житлово-комунальних послуг здійснюють їх виконавці, виробники і подають їх на затвердження органам місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку. Враховуючи те, що розрахунки тарифу ТзОВ «ГОЛС» не передавалися на затвердження відповідачу, останній не мав можливості прийняти рішення про затвердження тарифу на послугу з водовідведення для споживачів, які обслуговуються ТзОВ «ГОЛС». Таким чином, прийняттю рішення щодо затвердження тарифу на послугу з водовідведення для споживачів, які обслуговуються ТзОВ «ГОЛС» мало передувати надходження на розгляд відповідачу належно обгрунтованого звернення ТзОВ «ГОЛС» про розгляд нових тарифів на вищевказані послуги. Розрахунки, які були подані ТзОВ «ГОЛС» на розгляд відповідачу не відповідали вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 р. № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» та постанови національної комісії регулювання електроенергетики України від 17.02.2011 р. № 243 «Про затвердження порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення».
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення виходячи із наступних мотивів:
Згідно з ч. 1 ст. 5 Закону України «Про антимонопольний комітет України», антимонопольний комітет України здійснює свою діяльність відповідно до Конституції України, законів України "Про захист економічної конкуренції", "Про захист від недобросовісної конкуренції", цього Закону, інших законів та нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до цих законів.
Відповідно до ч. 1 ст. 48 Закону України „Про захист економічної конкуренції", за результатами розгляду справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції органи Антимонопольного комітету України приймають рішення, в тому числі про: припинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції.
Відповідно до ч. 2 ст. 56 Закону, рішення та розпорядження органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень є обов'язковими до виконання.
Судом встановлено, що рішенням адміністративної колегії Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 06.03.2012 р. № 14 визнано, що відповідач вчинив порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене ст. 17 та п. 7 ст. 50 Закону, у вигляді бездіяльності органу місцевого самоврядування, щодо відсутності контролю за проведенням розрахунку тарифу на послугу з водовідведення, відповідно до вимог Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 р. № 869, що в свою чергу створило умови для вчинення таких порушень ТзОВ «ГОЛС». Зобов'язано відповідача вжити відповідних заходів щодо затвердження тарифу на послугу з водовідведення для споживачів, які обслуговуються ТзОВ «ГОЛС», строк виконання зобов'язання - 16.07.2012 року.
13.02.2013 р. Господарським судом Львівської області прийнято рішення у справі 5015/4907/12 за позовом Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України до ТзОВ «ГОЛС» про зобов'язання виконати рішення та стягнення штрафів та пені. Вказаним рішенням зобов'язано ТзОВ «ГОЛС» здійснити відповідний розрахунок тарифу на послугу з централізованого водовідведення у відповідності до Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення та подати на затвердження до органу місцевого самоврядування м. Пустомити.
ТзОВ «ГОЛС» зверталося до Пустомитівської міської ради про розгляд тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення, однак рішенням виконавчого комітету Пустомитівської міської ради від 22.08.2013 р. № 02-03/68 товариству рекомендовано доопрацювати розрахунки тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».
Суд не погоджується з доводами відповідача про те, що ТзОВ «ГОЛС» не передавалися на затвердження виконавчому комітету Пустомитівської міської ради Львівської області розрахунки тарифу, який в свою чергу не мав можливості прийняти рішення про затвердження тарифу на послугу з водовідведення для споживачів, які обслуговуються ТзОВ «ГОЛС» з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи ТзОВ «ГОЛС» 24.09.2013 р. повторно зверталося до відповідача про розгляд нових тарифів на послуги водопостачання та водовідведення, однак питання щодо їх затвердження не було винесено та розглянуте на засіданні виконавчого комітету Пустомитівської міської ради, а лише листом від 30.10.2013 р. № 02-08/1892 відповідач повідомив ТзОВ «ГОЛС» про те, що питання про затвердження тарифів не може бути вирішено, так як розрахунки тарифів не відповідали вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 р. № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» та постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України від 17.02.2011 р. № 243 «Про затвердження порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення» .
Таким чином, суд приходить до висновку, що станом на 16.07.2012 р. та на час розгляду справи в суді відповідач не вжив відповідних заходів щодо затвердження тарифу на послугу з водовідведення для споживачів, які обслуговуються ТзОВ «ГОЛС».
Зважаючи на те, що відповідач не вжив належних заходів щодо затвердження тарифу на послугу з водовідведення для споживачів, які обслуговуються ТзОВ «ГОЛС», суд вважає що позовні вимоги позивача є обґрунтованими, підтверджені наявними матеріалами справи та підлягають задоволенню.
Оскільки, позивач звільнений від сплати судового збору, тому задовольняючи позов, суд стягує судовий збір в дохід Державного бюджету України з відповідача.
Відповідно до п. 6 ст. 83 ГПК України господарський суд приймаючи рішення має право відстрочити або розстрочити виконання рішення.
Заслухавши думку представників сторін щодо клопотання представників відповідача про відстрочення виконання рішення на 6 місяців, суд вважає за необхідне задоволити його, відстрочивши виконання рішення на 6 місяців до 01.06.2014 року.
Враховуючи вищезазначене, керуючись ст.ст 33, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
вирішив:
1. Позовні вимоги задоволити повністю.
2. Зобов'язати Пустомитівську міську раду в особі виконавчого комітету (81100, м. Пустомити Львівської області, вул. Грушевського, 60, код ЄДРПОУ 04372187) виконати рішення адміністративної колегії Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (79005, м. Львів, вул. І. Франка, 61, код ЄДРПОУ 20812013) від 06.03.2012 року № 14, а саме: вжити відповідних заходів щодо затвердження тарифу на послугу з водовідведення для споживачів, які обслуговуються Товариством з обмеженою відповідальністю «ГОЛС» відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 р. № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».
3. Виконання судового рішення відстрочити до 01.06.2014 року.
4. Стягнути з Пустомитівської міської ради в особі виконавчого комітету (81100, м. Пустомити Львівської області, вул. Грушевського, 60, код ЄДРПОУ 04372187) в дохід Державного бюджету України 1 147, 00 грн. судового збору.
5. Накази видати відповідно до ст. 116 ГПК України.
Повне рішення складено 19.12.2013 року.
Суддя Манюк П.Т.