Постанова № 36219795, 20.12.2013, Феодосійський міський суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
20.12.2013
Номер справи
119/9331/13-а
Номер документу
36219795
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 119/9331/13-а

2-а/119/219/13

ПОСТАНОВА

Іменем України

20 грудня 2013 року м. Феодосія

Феодосійський міський суд Автономної Республіки Крим у складі: головуючого судді - Микитюк О.А., при секретарі Касянюк Т.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Феодосійської міської ради про визнання дій протиправними та зобов,язання здійснити перерахунок суми соціальної допомоги по догляду за дитиною,

встановив:

Позивач звернулася до суду із адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Феодосійської міської ради провищнання дій відповідача протиправними в частині не нарахування їй соціальної допомоги у розмірі вищому ніж мінімальна сума 130 грн. та зобов'язання провести перерахунок розміру щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 31 липня 2013 року. Вимоги обґрунтовані тим, що позивачка є матір'ю доньки ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, має право на отримання щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. 31 липня 2013 року вона звернулася до відповідача з документами і просила нарахувати їй допомогу виходячи з сукупного доходу сім,ї, але їй було відмовлено в нарахування вказаної допомоги з тих підстав, що нею не наданий увесь пакет документів, а саме довідка форми 204 з місяць проживання чоловіка. Однак п. 20 Порядку призначення соціальної допомоги вказаний вичерпний перелік документів і вимагати додаткові документи заборонено законом. Про те що їй необхідно додати якісь додаткові документи її ніхто не повідомляв. Вона знову звернулася до відповідача із вказаними документами 28 жовтня 2013 року і стала отримувати допомогу, але не з 31 липня 2013 року.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі з підстав, що зазначені у позові, уточнивши, що вважають протиправною діяльність відповідача стосовно не проведення перерахунку розміру допомоги по догляду за дитиною, а також просять зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити на користь позивачки недоплачену суму допомоги за догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 31 липня 2013 року, оскільки позивач не отримувала будь-якої інформації щодо надання довідки з місця проживання чоловіка.

Представник відповідача, що діє на підставі належнім чином оформленої довіреності, позов не визнав, надав заперечення до позову, пояснивши, що дійсно позивачка має право на виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі, встановленому законом, однак для нарахування допомоги більш ніж 130 грн. кожні 6 місяців позивач повинна надавати пакет документів. Позивач дійсно звернулася до них 31 липня 2013 року, однак як з,ясувалося що в довідці про склад її сім,ї не вказаний чоловік, а декларації про доходи він зазначений. Тому позивачу було надано термін до 30 серпня 2013 року і запропоновано надати довідку з місця проживання чоловіка, про що мається підпис позивача у заяві. Позивач у встановлений термін довідку не надала, тому 02 вересня 2013 року їй було відмовлено у призначення допомоги.

Суд, вислухавши пояснення сторін, всебічно з'ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, підтверджених доказами, які були досліджені у судовому засіданні, прийшов до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч.2 ст.11 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до КАС України, і не може виходити за межі позовних вимог.

Відповідно ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір.

Згідно з ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Покриття витрат на виплату державної допомоги сім'ям з дітьми здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України у вигляді субвенцій до місцевих бюджетів. Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається з дня звернення за її призначенням, але не раніше ніж з дня, що настає після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами для непрацюючих осіб та осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, а для працюючих осіб - з дня настання відпустки по догляду за дитиною по день її закінчення.

Згідно ч.1 ст.5, 13 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" всі види державної допомоги сім'ям з дітьми, крім допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами жінкам, зазначеним у частині другій статті 4 цього Закону, призначають і виплачують органи соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновлювачів, опікуна, піклувальника).

Право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за цим Законом має особа (один з батьків дитини, усиновлювач, опікун, баба, дід або інший родич), яка фактично здійснює догляд за дитиною. В силу ст.15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень.

У відповідності до вимог Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми . затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1751, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується щомісяця з дня призначення зазначеної допомоги по день досягнення дитиною вказаного віку включно.

Виплата допомоги в розмірі, що перевищує мінімальний, здійснюється протягом шести календарних місяців. Якщо особа, якій призначена допомога, після закінчення зазначеного строку не підтвердила право на призначення допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, допомога виплачується у мінімальному розмірі.

Для одержання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку органам праці та соціального захисту населення подаються такі документи:

1) заява матері (батька, усиновлювача, опікуна, дідуся, бабусі або іншого родича, який фактично здійснює догляд за дитиною), що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

2) копія або витяг з наказу (розпорядження) роботодавця про надання відпустки;

3) копія свідоцтва про народження дитини;

5) копія трудової книжки матері (батька, усиновлювача, опікуна, дідуся, бабусі або іншого родича), яка (який) здійснює догляд за дитиною;

6) довідка з місця навчання - для осіб, які навчаються;

7) довідка про те, що виплата допомоги по безробіттю або матеріальної допомоги по безробіттю не проводиться, - для непрацюючих осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості;

Органам праці та соціального захисту населення забороняється вимагати для одержання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку інші документи, крім зазначених у цьому пункті.

До складу сім'ї особи, що звернулася за призначенням допомоги, включаються чоловік (дружина)

Документи, необхідні для призначення державної допомоги сім'ям з дітьми, подаються особою, яка претендує на призначення допомоги, особисто. Документи, необхідні для призначення державної допомоги сім'ям з дітьми, розглядаються органом, що призначає і виплачує державну допомогу, протягом десяти днів з дня подання заяви. ( п. 43)

У разі коли до заяви не додані всі необхідні документи, орган праці та соціального захисту населення повідомляє заявника, які документи мають бути подані додатково. Якщо вони будуть подані не пізніше ніж протягом одного місяця з дня одержання зазначеного повідомлення, днем (місяцем) звернення за призначенням допомоги вважається день (місяць) прийняття або відправлення заяви. (п.44)

У відповідності до вимог Порядку призначення і виплати допомоги при народженні дитини та допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку особам, застрахованим в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2007 р. N 13 встановлено, що для призначення допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, подається в установленому порядку довідка про середньомісячний сукупний дохід сім'ї, визначений згідно з методикою обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги на підставі довідки про доходи і декларації про доходи та майновий стан усіх членів сім'ї; до складу сім'ї особи, що звернулася за призначенням допомоги, включаються чоловік (дружина).

Судом встановлено, та визнано сторонами, що позивачка є матір'ю ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2. Позивач разом з доньками зареєстрована АДРЕСА_1, а її чоловік зареєстрований АДРЕСА_2.

31 липня 2013 року позивач звернулася до відповідача із заявою про призначення соціальної допомоги виходячи з вимог ст. 15 вищевказаного закону.

До заяви позивач додала довідку про склад сім,ї ,в якій не вказаний чоловік, а також, надала декларацію про доходи, в якій зазначено, що вона проживає з чоловіком, який зареєстрований за іншою адресою.

Вказана заява зареєстрована за № 2657. З особової справи вбачається, що позивач була повідомлена про необхідність додати довідку з місяця проживання чоловіка в термін до 30 серпня 2013 року, що підтверджується записом в заяві та особистим підписом позивача у справі.

Суд не приймає до уваги доводи представника позивача про неотримання вказаної інформації, оскільки це спростовується даними особової справи та заяви від 31 липня 2013 року.

Що стосується строків розгляду заяви, на думку суду, десятиденний строк відповідачем не порушений, оскільки позивачу був встановлений строк для надання додаткових документів в строк до 30 серпня, а рішення про відмову у призначення допомоги прийнято 2 вересня 2013 року, отже десятиденний строк не порушено.

Отже, на думку суду, вимоги про надання довідки з місяця проживання чоловіка є законною, повідомлення про необхідність її надання позивач отримала, строк розгляду заяви не порушений, а тому не має підстав для задоволення позову.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9,11,17,69,71,94,99,100,159,161-163,186 КАС України, ст.ст.1,5,13,15,23 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", суд,-

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_1 відмовити в повному обсязі.

На постанову може бути подана апеляція до Севастопольського апеляційного адміністративного суду АР Крим через Феодосійський міський суд у порядку ст. 186 КАС України. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий (підпис) О.А. Микитюк

копія вірна: суддя- секретар-