Постанова № 3618449, 12.05.2008, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.05.2008
Номер справи
2-а-1044/08
Номер документу
3618449
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

  

 

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

  ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Категорія статобліку-68

Справа № 2а-1044/08

12 травня 2008 року м. Дніпропетровськ

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Шлай А.В.,

при секретарі Агаркові Є.Ю.,

за участю

представника

позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сен-Пі» про звернення стягнення на активи, -

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом обґрунтовуючи свої вимоги тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Сен-Пі» зареєстроване Виконкомом Нікопольської міської ради 01.02.1995 року. Відповідно до вимог чинного законодавства ТОВ «Сен-Пі» є платником податків, зборів (обов'язкових платежів) і перебуває на податковому обліку в Нікопольській ОДПІ.

Станом на 25.02.2008 р. за Відповідачем лічиться податковий борг по комунальному платежу та податку на прибуток підприємств у сумі 501,04 грн.

Просить суд звернути стягнення на активи Товариства з обмеженою відповідальністю «Сен-Пі» (код ЄДРПОУ 21889561, м. Нікополь, вул. Кріпака, 8-Б, р/р 26008050214863 КП «Приватбанк» м. Дніпропетровськ МФО 305299) в рахунок погашення податкового боргу з комунального податку у розмірі 161,50 грн. (р/р 33217828700029 код платежу 16010200 отримувач відділення ДКУ у м. Нікополь банк УДКУ у Дніпропетровській області МФО 805012) та з податку на прибуток підприємств у розмірі 339,54 грн. (р/р 31113009700029 код платежу 11021000 отримувач відділення ДКУ у м. Нікополь банк УДКУ у Дніпропетровській області МФО 805012) - всього у розмірі 501,04 грн. на користь держави.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, та просив їх задовольнити.

Належним чином повідомлений відповідач не прибув у судове засідання, про причини неявки не повідомив, заяви про розгляд справи за його відсутності до суду не надійшло.

Судом у судовому засіданні були досліджені наступні письмові докази: розрахунок заборгованості TOB «Сен-Пі» перед бюджетом станом на 25.02.2008 р.; копія листа Дніпропетровського обласного управління статистики №18/11-346 від 29.01.2008 р.; копія Витягу з СДР серія АБ № 962494; Копія реєстраційної картки про внесення змін до місцезнаходження TOB «Сен-Пі»; копія статуту Відповідача; копія Змін та доповнень № 1 до Статуту Відповідача; копія Положення про комунальний податок, затвердженого Рішенням Нікопольської міської ради №119-7/ХХІУ від 11.07.2003 р.; копія акту Нікопольської ОДПІ № 1618,21889561/153 від 20.07.2007 р.; копія акту про неявку посадових осіб № 76/153 від 20 07.2007 р. (з доказами вручення); копія корінця податкового повідомлення-рішення № 0003751530/0/30239 від 31.07.2007 р.; копія акту Нікопольської ОДПІ № 64/153 від 07.08.2007 р. про розміщення податкового повідомлення-рішення на дошці податкових оголошень; копія запрошення Нікопольської ОДПІ № 310 від 15.08.2007 р.; копія Акту Нікопольської ОДПІ № 1870/151.21889561 від 30.08.2007 р.; копія акту про неявку посадових осіб № 96 від 30.08.2007 р.; копія листа Нікопольської ОДПІ про вручення акту перевірки № 35448/10/15-114 від 31.08.2007 р.; копія поштового повідомлення про вручення 328056; копія акту Нікопольської ОДПІ № 4/151 від 05.09.2007 року про неможливість вручення акту перевірки; копія корінця податкового повідомлення-рішення № 0003311510/0/36545 від 07.09.2007 р.; копія акту Нікопольської ОДПІ № 73/151 від 07.09.2007 р. про розміщення податкового повідомлення-рішення на дошці податкових оголошень; копія корінця першої податкової вимоги № 1/405/34782 від 27.08.2007 р.; копія акту Нікопольської ОДПІ № 75/240 від 14.09.2007 р. про розміщення податкової вимоги на дошці податкових оголошень; копія корінця другої податкової вимоги № 2/454/40890 від 02.10.2007 р.; копія акту Нікопольської ОДПІ № 81/240 від 16.10.2007 р. про розміщення податкової вимоги на дошці податкових оголошень.

Судом у судовому засіданні встановлено, що відповідно до ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 р. № 1251-XII (зі змінами та доповненнями) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, у зв'язку з чим повинні по давати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про систему оподаткування» до переліку місцевих податків належить комунальний податок.

Згідно зі ст.15 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» від 20.05.1993 р. № 56-93 (зі змінами та доповненнями) комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій. планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Статтею 18 Декрету КМУ «Про місцеві податки і збори» передбачено, що органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.

Відповідно до п.3 Положення про комунальний податок, затвердженого Рішенням Нікопольської міської ради №119-7/ХХІУ від 11.07.2003р., платники комунального податку самостійно визначають суму податку, яку вказують у податковому розрахунку. Розрахунок комунального податку надається до податкової інспекції за базовий (звітний) період, який дорівнює календарному кварталу - на протязі 40 календарних днів, слідуючих за останнім календарним днем звітного (додаткового) кварталу.

Відповідно до абз. «б» п.4.1.4 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Таким чином, граничний термін подання податкового розрахунку комунального податку за 1 квартал 2007 року - 10.05.2007 р. Проте Відповідач не надав до Нікопольської ОДПІ податковий розрахунок комунального податку за 1 квартал 2007 року, чим порушив ст.15 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори», п.3 Положення про комунальний податок, затвердженого Рішенням Нікопольської міської ради №119-7/ХХІУ від 11.07.2003 р.

Вказане порушення норм податкового законодавства з боку TOB «Сен-Пі» було зафіксовано фахівцями Нікопольської ОДПІ у Акті № 1618.21889561/153 від 20.07.2007 р.

Відповідно до пп.17.1.1 п.17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Таким чином, за результатами перевірки Нікопольською ОДПІ до Відповідача були застосовані штрафні санкції у сумі 1І70 три. податковим повідомленням-рішенням № 0003751530/0/30239 від 31.07.2007 р. За рахунок існуючої переплати у сумі 8,50 грн. сума податкового боргу з комунального податку була зменшена і складає 161,50 грн.

Відповідно до п.16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду.

Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну. Форми декларацій з цього податку встановлюються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики.

Граничний термін подання декларації з податку на прибуток підприємств за 1 квартал 2007 року - 10.05.2007 р., за 1 півріччя 2007 року - 09.08.2007 р.

Проте Відповідач не надав до Нікопольської ОДПІ декларації з податку на прибуток підприємств за 1 квартал та 1 півріччя 200'7 року, чим порушив п.16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», абз. «б» п.4.1.4 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Вказане порушення норм податкового законодавства з боку TOB «Сен-Пі» було зафіксовано фахівцями Нікопольської ОДНІ у Акті № 1870/151.21889561 від 30.08.2007 р.

За результатами перевірки Нікопольською ОДНІ до Відповідача були застосовані штрафні санкції у сумі 340 грн. податковим повідомленням-рішенням № 0003311510/0/36545 від 07.08.2007 р.

За рахунок існуючої переплати у сумі 0,46 грн. сума податкового боргу з податку на прибуток підприємств була зменшена і складає 339,54 грн.

Абзацом 3 п.5.3.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставам, зазначеними у підпунктах «а» - «в» підпункту 4.2.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десята календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Згідно з вимогами ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» Нікопольського ОДПІ на адресу Відповідача були виставлені перша і друга податкові вимоги, але податковий борг Відповідачем сплачений не був.

Згідно з п.3.1.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Вирішуючи спір по суті суд приходить до висновку, що вимоги позивача підлягають задоволенню, так як відповідачем порушені вимоги Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у зв'язку з несплатою податкового боргу зі сплати комунального податку та податку на прибуток підприємств.

Керуючись ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст.ст. 2, 8-12, 69, 71, 158-164 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Позов Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції - задовольнити.

Звернути стягнення на активи Товариства з обмеженою відповідальністю «Сен-Пі» (код ЄДРПОУ 21889561, м. Нікополь, вул. Кріпака, 8-Б, р/р 26008050214863 КБ «Приватбанк» м. Дніпропетровськ МФО 305299) в рахунок погашення податкового боргу з комунального податку у розмірі 161,50 грн. (р/р 33217828700029 код платежу 16010200 отримувач відділення ДКУ у м. Нікополь банк УДКУ у Дніпропетровській області МФО 805012) та податку на прибуток підприємств у розмірі 339,54 грн. (р/р 31113009700029 код платежу 11021000 отримувач відділення ДКУ у м. Нікополь банк УДКУ у Дніпропетровській області МФО 805012) - всього у розмірі 501 (п'ятсот одна) грн. 04 коп. на користь держави.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подачі протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі,заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги або в порядку, встановленому ч.5 ст. 186 КАС України без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

  

Суддя А.В. Шлай