Постанова № 36182803, 16.12.2013, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
16.12.2013
Номер справи
760/25274/13-а
Номер документу
36182803
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Провадження № 2-а-818/13

Справа № 760/25274/13-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 грудня 2013 року суддя Солом»янського районного суду м. Києва Букіна О.М., розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Солом»янської районної в м. Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Головного управління соціального захисту - виконавчий орган Київської міської ради про визнання дій протиправними та зобов»язання вчинити певні дії , -

В С Т А Н О В И В :

18.11.2013 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення Солом»янської районної в м. Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Головного управління соціального захисту - виконавчий орган Київської міської ради про визнання дій протиправними та зобов»язання вчинити певні дії, в якому просить суд :

- визнати незаконною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації (код ЄДРПОУ - 37485511) та Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Головного управління соціального захисту - виконавчий орган Київської міської Ради (Київської міської державної адміністрації (код ЄДРПОУ - 22886300) щодо відмови ОСОБА_2 провести перерахунок щорічної допомоги на оздоровлення за 2012-2013 роки, з розрахунку 5-ти мінімальних заробітних плат;

- зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації (код ЄДРПОУ - 37485511) провести ОСОБА_2, як особі, котра постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, перерахунок щорічної допомоги на оздоровлення за 2012-2013 роки, передбаченої ст. 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи з розміру 5 (п'яти) мінімальних заробітних плат на момент виплати з урахуванням проведених виплат.;

- на підставі перерахунку, проведеного Управлінням праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації стягнути на користь ОСОБА_2 з Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Головного управління соціального захисту - виконавчого органу Київської міської Ради (Київської міської державної адміністрації (код ЄДРПОУ - 22886300) нараховану суму недоотриманої щорічної допомоги на оздоровлення за 2012-2013 роки.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що він має статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії, інвалідом ІІ групи та згідно ст. 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" має право на щорічну допомогу на оздоровлення, проте, зазначена допомога була виплачена йому в значно меншому розмірі.

Вважає, що його права при нарахуванні та виплаті щорічної грошової допомоги на оздоровлення були порушенні відповідачами, а тому просив позов задовольнити.

Ухвалою суду від 19.11.2013 року позовні вимоги позивача в частині здійснення перерахунку за 2012 р. залишено без розгляду, в іншій частині позову було відкрито скорочене провадження.

Відповідачам у передбаченому законом порядку було направлено позовну заяву та надано строк для подачі письмових заперечень проти позову.

З письмових заперечень представника відповідача Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації вбачається, що проти задоволення позову він заперечує, посилаючись на те, що позивачу, як постраждалому внаслідок Чорнобильської катастрофи І категорії, інваліду 2 групи здійснюється призначення та виплата щорічної допомоги на оздоровлення згідно діючого законодавства України. Вважає, що підстави для здійснення перерахунку позивачу, згідно заявлених вимог, відсутні та необґрунтовані.

На підставі вищевикладеного просив у задоволенні позову відмовити.

Із заперечень представника Київського міського центру по нарахування та здійсненню соціальних виплат вбачається, що проти задоволення позову він заперечує посилаючись на те, що центр на період виплати не допустив порушення законодавства, оскільки діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України, а також постановою Кабінету міністрів України №562 від 12.07.2005 року.

Згідно ч. 4 ст. 183-2 КАС України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення. У разі недостатності повідомлених позивачем обставин або якщо за результатами розгляду поданого відповідачем заперечення суд прийде до висновку про неможливість ухвалення законного і обґрунтованого судового рішення без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, суд розглядає справу за загальними правилами цього Кодексу, про що постановляє ухвалу, яка не підлягає оскарженню.

Оскільки розгляд справи відбувається в порядку скороченого провадження, судове засідання в справі не проводилось та особи, які беруть участь у справі не викликались.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд приходить до наступного.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок по доказуванню правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З огляду на положення наведеної процесуальної норми, виходячи із суті позовних вимог, під час розгляду даної справи стороні відповідачів необхідно довести правомірність своїх дій та бездіяльності.

Встановлено, що позивач ОСОБА_2 є особою, постраждалою внаслідок Чорнобильської катастрофи І категорії, інвалідом 2 групи, що підтверджується наявним в матеріалах справи посвідченням серії НОМЕР_1.

Позивач перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації та отримує щорічну допомогу на оздоровлення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №562 від 17.07.2005 року "Про щорічну допомогу на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Згідно з положеннями ст.48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" одноразова компенсація учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, та сім'ям, які втратили годувальника із числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, щорічна допомога на оздоровлення виплачується в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

На виконання положень зазначеного Закону Кабінетом Міністрів України 12.07.2005 року була видана постанова №562 "Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", відповідно до якої інвалідам 2 групи встановлена разова щорічна допомога на оздоровлення в розмірі 120 гривень.

Встановлено, що за 2013 рік позивачу була нарахована і виплачена щорічна разова допомога на оздоровлення у розмірі, передбаченому постановою Кабінету Міністрів України №562.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею ст. 71 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", чітко встановлено, що дія положень цього Закону не може зупинятися іншими законами, крім законів про внесення змін до цього Закону.

Згідно з ст. 63 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" фінансування витрат, здійснюється за рахунок державного бюджету.

Статтею 87 Бюджетного кодексу України визначено, що до видатків, які здійснюються з Державного бюджету України, належать, зокрема, видатки на державні програми з ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Рішенням Конституційного суду України від 25.01.2012 року №3-рп/2012 зазначено, що суди під час вирішення справ про соціальний захист громадян керуються, зокрема, принципом законності. Цей принцип передбачає застосування судами законів України, а також нормативно-правових актів відповідних органів державної влади, виданих на підставі, у межах та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, в тому числі нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, виданих у межах його компетенції, на основі і на виконання Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюджет України на відповідний рік та інших законів України.

Постанова Кабінету Міністрів України №562 від 12.07.2005 року на момент нарахування позивачу разової щорічної допомоги на оздоровлення була чинною, а отже підлягала застосуванню Управлінням праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації.

Пунктом 4 розділу "Прикінцеві положення" Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" визначено, що у 2013 році норми і положення статей 20,21, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51,52 та 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2013 рік.

Враховуючи викладене, дії Управління соціального захисту населення Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації та Київського міського центру по нарахуванню і здійсненню соціальних виплат в частині нарахування і виплати щорічної допомоги на оздоровлення за 2013 рік в розмірі, передбаченому постановою Кабінету Міністрів України № 562 були правомірними, а тому вимоги ОСОБА_2 не підлягають задоволенню.

З огляду на викладене, в позові ОСОБА_2 слід відмовити в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 94,159,161,162,163, 186 КАС України, рішенням Конституційного Суду України від 25.01.2012 року за № 1-11/2012, Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Постановою КМУ № 562 від 12.07.2005 року "Про щорічну допомогу на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_2, відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови.

Суддя: