П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 116/7006/13-п
Провадження № 3/116/1827/13
12.12.2013 року м.. Сімферополь
Суддя Сімферопольського районного суду Автономної Республіки Крим Тімофеєва Г.О., розглянувши адміністративний матеріал щодо громадянина ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працюючого системним адміністратором в ТОВ Асоціація ТАІР, що зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АБ2 № 352948 громадянин ОСОБА_1 07.11.2013 року о 08:40 годині на автодорозі Сімферополь-Феодосія 11 км, керував транспортним засобом автомобілем ЗАЗ 110308, державний номер НОМЕР_1 з ознаками наркотичного спяніння (дуже розширені зіниці, які не реагують на світло, неприродна блідніть), був доставлений для проходження огляду на стан спяніння до медичного закладу м. Сімферополя, де у присутності двох свідків від проходження огляду на стан спяніння відмовився, порушивши встановлені Правила дорожнього руху (2.5), чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Також відмовився від дачі пояснень та підпису у адміністративному матеріалі у присутності двох свідків.
Громадянин ОСОБА_1 в суд з'явився, вину у вчиненні зазначеного правопорушення не визнав та пояснив, що не відмовлявся від проходження огляду на стан спяніння, але фізично не міг пройти огляд. Крім того, він самостійно пройшов медичний огляд у той же день та було встановлено, що він ані у наркотичному, ані у алкогольному спянінні не знаходиться.
Дослідивши повно, всебічно і неупереджено усі докази, які є в адміністративному матеріалі, приходжу до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 в інкримінованому правопорушенні підтверджується наявними доказами адміністративної справи, дослідженими судом в їх сукупності, а саме: даними протоколу про адміністративне правопорушення; письмовими поясненнями ОСОБА_2 та ОСОБА_3, які підвердили факт відмови ОСОБА_1 від проходження медичного огляду.
Обставин, що помякшують чи обтяжують відповідальність громадянина ОСОБА_1 не встановлено.
Відповідно до роз'яснень, які містяться в п. 28 постанови Пленуму Верховного Суду України №14 "Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті" від 23.12.2005 р. стягнення слід застосовувати з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, його наслідків, особи порушника, ступеня його вини, майнового стану, обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Дотримуючись вимог ст. 33 КУпАП при визначенні ОСОБА_1 виду адміністративного стягнення, враховую характер вчиненого ним адміністративного правопорушення, ступень вини правопорушника, особу правопорушника, і, оцінивши всі зібрані у справі докази в їх сукупності, вважаю необхідним призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції частини 1 статті 130 КУпАП у вигляді позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів, яке буде достатнім та необхідним для запобігання вчинення ним у подальшому порушень.
Призначене стягнення повязане з обовязковою перевіркою знань правопорушника у сфері регулювання дорожнього руху, дозволить у повній мірі реалізувати мету адміністративного стягнення, передбачену статтею 23 КУпАП України, тобто виховання правопорушника у дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинення нових правопорушень.
Керуючись статтями 24, 33, 34, 130, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати громадянина ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення і притягнути його до адміністративної відповідальності з накладенням адміністративного стягнення у вигляді позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів строком на 1 (один) рік.
Строк позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів обчислювати з дня вилучення посвідчення водія.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (рахунок 31216206700002, отримувач Державний бюджет м. Сімферополь, код класифікації 22030001, код ЄДРПОУ 38040558, банк отримувача ГУ ДКСУ в АРК, м. Сімферополь, МФО 824026, при значення платежу - судовий збір за постановою суду в справі про адміністративне правопорушення, п. 5, код суду 02897247) судовий збір у розмірі 34,41 грн.
Постанова може бути оскаржено в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим шляхом подачі в 10-денний строк з дня винесення постанови, апеляційної скарги.
Суддя