Постанова № 36154963, 01.10.2013, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.10.2013
Номер справи
804/8505/13-а
Номер документу
36154963
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

копія

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 жовтня 2013 р. Справа № 804/8505/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі: судді Дєєва М.В., при секретарі судового засідання - Пополітові І.М., за участю представників: позивача - Акімової Т.С., відповідача - Ваховської Г.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ОКЕАНМАШ -БУДМАТЕРІАЛИ»

до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська

Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області

про скасування податкового повідомлення - рішення,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ОКЕАНМАШ - БУДМАТЕРІАЛИ» звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби про скасування податкового повідомлення - рішення № 0000231503 від 11.06.2013 року.

Під час судового розгляду справи відповідача замінено на його правонаступника - Державну податкову інспекцію у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що посадовими особами Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області проведено камеральну перевірку позивача щодо даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість, за результатами якої складено акт перевірки № 2683/15-3/30816124 від 18.05.2013 року, на підставі якого винесено оскаржуване податкове повідомлення-рішення. Зазначене податкове повідомлення - рішення позивач вважає протиправним та таким, що підлягає скасуванню, оскільки воно було прийняте всупереч нормам діючого законодавства. Крім того, позивач зазначає, що висновки, зазначені у акті перевірки є суб'єктивною думкою податкового органу і не ґрунтуються на вимогах закону. З огляду на вищевикладене, позивач просив суд позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити у повному обсязі, посилаючись при цьому на обставини, викладені у позовній заяві.

Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував, посилаючись на надані суду письмові заперечення, у яких зазначено, що відповідачем була проведена перевірка позивача в ході якої встановлені порушення вимог діючого законодавства, а саме, п.п. 54.3.2 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України, до зменшення підлягає залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду по податковій декларації з податку на додану вартість за березень 2013 року у розмірі 39392 грн. За наслідками встановлених порушень відповідачем складено акт перевірки та винесено оскаржуване податкове повідомлення - рішення. Відповідач вважає податкове повідомлення - рішення правомірним, та таким, що винесено відповідно до вимог діючого законодавства, у зв'язку з чим відповідач вважає, що підстави для його скасування відсутні.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши доводи сторін, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно до п.п. 20.1.4. п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом.

Згідно з п. 75.1. ст. 75 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Документальною невиїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні органу державної податкової служби.

Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків.

З матеріалів справи вбачається, що в порядку ст. 76 Податкового кодексу України, 18.05.2013 року податковим органом проведено камеральну перевірку позивача щодо декларування залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включаються до складу податкового кредиту наступного податкового періоду по податковій декларації з податку на додану вартість за березень 2013 року за № 901877195 від 09.04.2013 року, за результатами якої складено акт перевірки № 2683/15-3/30816124 від 18.05.2013 року.

Згідно висновків акту перевірки, позивачем порушено вимоги:

-п.п. 54.3.2 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України, а саме, завищено залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду на суму 39392 грн.

Позивач не погодившись з висновками, викладеними у акті перевірки № 2683/15-3/30816124 від 18.05.2013 року подав заперечення за вих. № 8 від 31.05.2013 року. 06.06.2013 року листом за № 21830/10/15-315 Державна податкова інспекція у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області залишила без змін висновки, викладені в акті камеральної перевірки № 2683/15-3/30816124 від 18.05.2013 року.

11.06.2013 року на підставі висновків перевірки податковим органом винесено податкове повідомлення - рішення:

- № 0000231503, яким зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість на суму 39392 грн.

Суд вважає вищевказане податкове повідомлення - рішення протиправним та таким, що підлягає скасуванню, з огляду на наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «ОКЕАНМАШ - БУДМАТЕРІАЛИ» зареєстроване рішенням Виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради 30.03.2010 року та перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області як платник податків.

Судом встановлено, що в лютому 2009 року ТОВ «ОКЕАНМАШ - БУДМАТЕРІАЛИ» отримувало послуги від ТОВ «Міцар» за договором № 01/04-13 від 01.04.2008 року, від ПП «Техноцентр Маяк» згідно рахунку № 4122, від ТОВ «Безпека, охорона, гарантія» за договором №058/2006-К від 03.07.2006 року, ВАТ «Мода-Сервіс» за договором №629 від 01.07.2007 року.

Постачальниками послуг ТОВ «ОКЕАНМАШ - БУДМАТЕРАЛИ» були надані податкові накладні: № 426 від 31.01.2008 року на суму 3553 грн., в т.ч. ПДВ 592 грн. 17 коп., №434 від 31.01.2009 року на суму 18000 грн., в т.ч. ПДВ 3000 грн., № 3560 від 31.08.2008 року на суму 14758 грн., в т.ч. ПДВ 2459 грн. 67 коп., №3985 від 30.09.2008 року на суму 14758 грн., в т.ч. ПДВ 2459 грн. 67 коп., № 4497 від 31.08.2008 року на суму 14758 грн., в т.ч. ПДВ 2459 грн. 67 коп., №1869 від 25.04.2008 року на суму 240 грн., в т.ч. ПДВ 40 грн., № 44 від 29.09.2008 року на суму 660 грн., в т.ч. ПДВ 110 грн. Всього в лютому 2009 року буди отримані послуги на загальну суму 66727 грн., в т.ч. ПДВ 11121 грн. 18 коп.

Крім того, в квітні 2009 року ТОВ «ОКЕАНМАШ-БУДМАТЕРІАЛИ» отримувало послуги від ТОВ «Міцар» за договором № 01/04-13 від 01.04.2008 року, від ТОВ Видавництво «Україна» згідно з рахунком №1651/м22 від 22.12.2008 року, від ПП «Техноцентр Маяк» згідно рахунку № 12247, ВАТ «Енергопостачальна компанія «Дніпрообленерго» за договором від 12.10.2006 року № 6010/15-204.

Постачальниками послуг ТОВ «ОКЕАНМАШ-БУДМАТЕРАЛИ» були надані податкові накладні: № 49 від 31.12.2008 року на суму 660 грн., в т.ч. ПДВ 110 грн., № 1293 від 27.11.2008 року на суму 121 грн. 88 коп., в т.ч. ПДВ 20 грн. 23 коп., №4903 від 06.11.2008 року на суму 540 грн., в т.ч. ПДВ 90 грн., № 1169 від 23.10.2008 року на суму 318 грн. 12 коп., в т.ч. 52 грн. 80 коп., №63720/5401/1 від 30.09.2008 року на суму 545 грн. 82 коп., в т.ч. ПДВ 90 грн. 97 коп., №55822/5404/1 від 31.08.2008 року на суму 357 грн. 78 коп., в т.ч. ПДВ 59 грн. 63 коп., №48793/5404/1 від 31.07.2008 року на суму 251 грн. 84 коп.,в т.ч. ПДВ 41 грн. 98 коп., №1406 від 26.12.2008 року на суму 110 грн. 86 коп., в т.ч. ПДВ 18 грн. 40 коп. Всього в квітні 2009 року були отримані послуги на загальну суму 2904 грн. 01 коп., в т.ч. ПДВ 484 грн.

Також, в травні 2009 року ТОВ «ОКЕАНМАШ-БУДМАТЕРІАЛИ» отримувало послуги від ВАТ «Енергопостачальна компанія «Дніпрообленерго» за договором від 12.10.2006 року № 6010/15-204 та ТОВ «Центросталь».

Постачальниками послуг ТОВ «ОКЕАНМАШ-БУДМАТЕРАЛИ» були надані податкові накладні: №1 від 15.05.2009 року на суму 1482 грн. 40 коп. в т.ч. ПДВ 247 грн. 07 коп., № 1 від

13.05. 2009 року на суму 1302 грн. 40 коп., в т.ч. ПДВ 217 грн. 07 коп., №70862/5404/1 від 31.10.2008 року на суму 825 грн. 48 коп., в т.ч. ПДВ 137 грн. 58 коп., №78982/5404/1 від 30.11.2008 року на суму 1111 грн. 07 коп., в т.ч. ПДВ 185 грн. 18 коп., №88306/5404/1 від 31.12.2008 року на суму 870 грн. 79 коп., в т.ч. ПДВ 145 грн. 13 коп. Всього в травні 2009 року ТОВ «ОКЕАНМАШ - БУДМАТЕРІАЛИ» були отримані послуги на загальну суму 4109 грн. 74 коп., в т.ч. ПДВ 684 грн. 96 коп.

В липні 2009 року ТОВ «ОКЕАНМАШ-БУДМАТЕРІАЛИ» отримувало послуги від ВАТ «Енергопостачальна компанія «Дніпрообленерго» за договором від 12.10.2006 року №6010/15-204 та ТОВ «фірма «МАХОМ ЛТД» за рахунком №4022663 від 23.06.2009 року.

Постачальниками послуг ТОВ «ОКЕАНМАШ-БУДМАТЕРАЛИ» були надані податкові накладні: №46555/5404/1 від 31.07.2009 року на суму 187 грн. 31 коп., в т.ч. ПДВ 31 грн. 22 коп., № 885 від 28.07.2009 року на суму 106 грн. 02 коп., в т.ч. ПДВ 17 грн. 60 коп., №753 від 24.06.2009 року на суму 132 грн. 02 коп., в т.ч. ПДВ 21 грн. 91 коп., 342993/5404/1 від 30.06.2009 року на суму 114 грн. 35 коп. в т.ч. ПДВ 19 грн. 06 коп. Всього в липні 2009 року ТОВ «ОКЕАНМАШ - БУДМАТЕРІАЛИ» були отримані послуги на загальну суму 539 грн. 70 коп., в т.ч. ПДВ 89 грн. 79 коп.

Крім того, в листопаді 2009 року ТОВ «ОКЕАНМАШ-БУДМАТЕРІАЛИ» отримувало послуги від ТОВ «Земля+» за договором 03/11 від 03.11.2009 року, ПП «Техноцентр маяк» згідно рахунку №4122, від ТОВ «Безпека, охорона, гарантія» за договором №058/2006-К від 03.07.2006 року, ВАТ «Енергопостачальна компанія «Дніпрообленерго» за договором від 12.10.2006року №6010/15-204.

Постачальниками послуг ТОВ «ОКЕАНМАШ-БУДМАТЕРАЛИ» були надані податкові накладні: №76 від 05.11.2009 року на суму 14700 грн., в т.ч. ПДВ 2450 грн., № 7800 від 18.11.2009 року на суму 630 грн., в т.ч. ПДВ 105 грн., №9364 від 30.11.2009 року на суму 18000 грн., в т.ч. ПДВ 3000 грн., №80458/5404/1 від 30.11.2009 року на суму 840 грн. 54 коп., в т.ч. ПДВ 140 грн. 09 коп.

В грудні 2009 року ТОВ «ОКЕАНМАШ-БУДМАТЕРІАЛИ» отримувало послуги від ТОВ «Безпека, охорона, гарантія» за договором №058/2006-К від 03.07.2006 року, ВАТ «Енергопостачальна компанія «Дніпрообленерго» за договором від 12.10.2006 року №6010/15-204.

Постачальниками послуг ТОВ «ОКЕАНМАШ-БУДМАТЕРАЛИ» були надані податкові накладні: №10268 від 31.12.2009 року на суму 18000 грн., в т.ч. ПДВ 3000 грн., №88376/5404/1 від 31.12.2009 року на суму 946 грн. 62 коп., в т.ч. ПДВ 157 грн. 77 коп. Всього в листопаді 2009 року та грудні 2009 року ТОВ «ОКЕАНМАШ-БУДМАТЕРІАЛИ» були отримані послуги на загальну суму 53117 грн. 16 коп., в т.ч. ПДВ 8852 грн. 86 коп.

В січні 2010 року ТОВ «ОКЕАНМАШ-БУДМАТЕРІАЛИ» отримувало послуги від ТОВ «Безпека, охорона, гарантія» за договором №058/2006-К від 03.07.2006 року, ВАТ «Енергопостачальна компанія «Дніпрообленерго» за договором від 12.10.2006року №6010/15-204.

Постачальниками послуг ТОВ «ОКЕАНМАШ-БУДМАТЕРАЛИ» були надані податкові накладні: №576 від 31.01.2010 року на суму 18000 грн., в т.ч. ПДВ 3000 грн., №5504/5404/1 від 31.01.2010 року на суму 1020 грн. 54 коп., в т.ч. ПДВ 170 грн. 09 коп. Всього в січні 2010 року ТОВ «ОКЕАНМАШ-БУДМАТЕРІАЛИ» були отримані послуги на загальну суму 19020 грн. 54 коп., в т.ч. ПДВ 3170 грн. 09 коп.

Також, в лютому 2010 року ТОВ «ОКЕАНМАШ-БУДМАТЕРІАЛИ» отримувало послуги від ТОВ «фірма «Махом ЛТД» згідно рахунку №4025350 від 25.01.2010 року, ВАТ «Енергопостачальна компанія «Дніпрообленерго» за договором від 12.10.2006 року № 6010/15-204.

Постачальниками послуг ТОВ «ОКЕАНМАШ-БУДМАТЕРІАЛИ» були надані податкові накладні: №77 від 11.02.2010 року на суму 44 грн., в т.ч. ПДВ 7 грн. 30 коп., № 1672 від 28.02.2013 року на суму 18000 грн., в т.ч. 3000 грн. №1152/5404/1 від 28.02.2010 року на суму 111 грн. 38 коп., в т.ч. 18 грн. 56 коп., №13276/5404/1 від 28.02.2010 року на суму 1283 грн.93 коп., в т.ч. ПДВ 213 грн. 99 коп. Всього в лютому 2010 року ТОВ «ОКЕАНМАШ-БУДМАТЕРІАЛИ» були отримані послуги на загальну суму 19439 грн. 13 коп. в т.ч. ПДВ 3239 грн. 85 коп.

Також, в березні 2010 року ТОВ «ОКЕАНМАШ - БУДМАТЕРІАЛИ» отримувало послуги від ТОВ «фірма «Махом ЛТД» згідно рахунку 4025878 від 25.02.2010 року, ТOB «Безпека, охорона, гарантія» за договором №058/2006-К від 03.07.2006 року, ВАТ «Енергопостачальна компанія «Дніпрообленерго» за договором від 12.10.2006 року №6010/15-204.

Постачальниками послуг ТОВ «ОКЕАНМАШ-БУДМАТЕРАЛИ» були надані податкові накладні: №123 від 02.03.2010 року на суму 88 грн. 02 коп., в т.ч. ПДВ 14 грн. 61 коп., №180 від 25.03.2010 року на суму 88 грн. 02 коп., в т.ч. ПДВ 14 грн. 61 коп., №2782 від 31.03.2010 року на суму 18000 грн., в т.ч. 3000 грн., №22862/5404/1 від 31.03.2010 року на суму 819 грн. 18 коп., в т.ч. 136 грн. 53 коп.

Всього в березні 2010 року ТОВ «ОКЕАНМАШ - БУДМАТЕРІАЛИ» були отримані послуги на загальну суму 18994 грн. 48 коп., в т.ч. ПДВ 3165 грн. 75 коп.

В травні 2010 року ТОВ «ОКЕАНМАШ - БУДМАТЕРІАЛИ» отримувало послуги від ТОВ «фірма «Махом ЛТД» згідно рахунку від 28.04.2010 року № 4026621, ТОВ «Безпека, охорона, гарантія» за договором №058/2006-К від 03.07.2006 року, ВАТ «Енергопостачальна компанія «Дніпрообленерго» за договором від 12.10.2006року №6010/15-204.

Постачальниками послуг ТОВ «ОКЕАНМАШ - БУДМАТЕРАЛИ» були надані податкові накладні: №3577 від 30.04.2010 року на суму 18000 грн., в т.ч. ПДВ 3000 грн., №29158/5404/1 від 30.04.2010 року на суму 628 грн. 65 коп., в т.ч. ПДВ 104 грн. 77 коп., №4572 від 31.05.2010 року на суму 18000 грн., в т.ч. 3000 грн., №299 від 29.04.2010 року на суму 66 грн. 01 коп., в т.ч. 10 грн. 96 коп. Всього в травні 2010 року ТОВ «ОКЕАНМАШ-БУДМАТЕРІАЛИ» були отримані послуги на загальну суму 36694 грн. 39 коп., в т.ч. ПДВ 6115 грн. 73 коп.

Послуги отримані ТОВ «ОКЕАНМАШ-БУДМАТЕРІАЛИ» в результаті яких утворилось від'ємне значення є фактично оплаченими позивачем та пов'язані з утриманням об'єкту будівництва та який, буде в подальшому використовуватися у господарській діяльності.

Згідно з підпункту 14.1.181. пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.

Пунктом 198.1. статті 198 Податкового кодексу України встановлено право суб'єкта підприємницької діяльності на віднесення сум сплаченого податку на додану вартість до податкового кредиту у разі здійснення операцій з:

а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг;

б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності);

в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України;

г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.

Пункт 198.6 статті 198 Податкового кодексу України передбачає, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу).

Як вбачається зі змісту акту перевірки № 2683/15-3/30816124 від 18.05.2013 року, за результатами позапланової виїзної перевірки ТОВ «ОКЕАНМАШ - БУДМАТЕРАЛИ» з питань дотримання податкового та валютного законодавства за період з 01.12.2012 року по 31.12.2012 року, іншого законодавства за період з 01.11.2012 року по 30.11.2012 року (акт № 918/1503/30816124 від 23.02.2013 року) винесено податкове повідомлення рішення форми «В 4» (про зменшення суми від'ємного значення (ряд.24 декларації) від 15.03.2013 року № 0000101503 та податкове повідомлення - рішення форми «Р» (суми грошового зобов'язання) від 15.03.2013 року № 0000111503, які є предметом розгляду в адміністративній справі № 804/4520/13-а, рішення по якій не набрало законної сили.

Відповідач, заперечуючи проти адміністративного позову, вказує, що актом перевірки № 918/1503/30816124 від 23.02.2013 року було встановлено завищення залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду, про що було прийнято податкові повідомлення - рішення від 15.03.2013 року № 0000111503 та № 0000101503, які оскаржені платником податку в судовому порядку та прийнято рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22.05.2013 року по справі № 804/4520/13-а, яке на момент розгляду даної справи не набрало законної сили. Проте, на думку податкового органу, незалежно від судового оскарження зазначених податкових повідомлень - рішень, права та обов'язати як платника податків щодо використання цієї суми у наступних податкових періодах, так і податкового органу щодо зменшення даної суми в особовій картці платника податків виникають лише після набрання законної сили судовим рішенням.

Суд вважає вищевказані твердження відповідача помилковими, з огляду на наступне.

Згідно п. 56.2 ст. 56 Податкового кодексу України у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення.

Відповідно до ст. 56.15 ст. 56 Кодексу скарга, подана із дотриманням строку, зупиняє виконання платником податків грошових зобов'язань (10 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення), визначених у податковому повідомленні-рішенні (рішенні), на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження. Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума грошового зобов'язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.

За приписами п.56.18 ст.56 Податкового кодексу України з урахуванням строків давності платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов'язання у будь-який момент після отримання такого рішення. При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу податкове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

Відповідно до пп. 4.4 розділу 4 Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень - рішень платникам податків, затвердженого наказом ДПА України від 28.12.2012 року №1236 (далі - Порядок № 1236), у разі звернення платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним податкового повідомлення-рішення за умови надходження до органу державної податкової служби ухвали суду про порушення провадження у справі за позовом платника податків не пізніше настання граничного строку сплати, зазначеного в податковому повідомленні-рішенні, структурний підрозділ, який склав таке податкове повідомлення-рішення, у день отримання ухвали вносить відповідні дані до реєстру податкових повідомлень-рішень.

При цьому сума грошового зобов'язання в той самий день виводиться з реєстру податкових повідомлень-рішень та обліковується в окремому реєстрі до дня набрання рішенням суду законної сили.

Після прийняття судом рішення по суті, яке набрало законної сили, структурний підрозділ, який склав податкове повідомлення-рішення, що оскаржувалося, в день отримання відповідного рішення органом державної податкової служби вносить інформацію про таке рішення до зазначеного в попередньому абзаці окремого реєстру та підшиває копію рішення до матеріалів перевірки або безпосередньо до справи платника податків.

Аналогічні дії здійснюються у разі оскарження платником податків рішення суду в апеляційному порядку (за умови прийняття апеляційної скарги апеляційним адміністративним судом до провадження).

У разі надходження до органу державної податкової служби ухвали суду про порушення провадження у справі за позовом платника податків після закінчення граничного строку сплати сума грошового зобов'язання, нарахована в картці особового рахунка платника податків, підлягає виведенню з неї до окремого реєстру, де вона міститься, до дня набрання судовим рішенням законної сили.

Після закінчення процедури адміністративного оскарження та/або судового оскарження та набрання судовим рішенням законної сили суми узгодженого грошового зобов'язання та/або зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування, та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість в автоматичному режимі переносяться з реєстру податкових повідомлень-рішень (окремого реєстру, передбаченого пунктом 4.4 цього розділу) до автоматизованої інформаційної облікової системи органів державної податкової служби. Одночасно структурному підрозділу, що забезпечує адміністрування облікових показників та звітності, передаються паперові виписки з реєстру податкових повідомлень-рішень за день, до яких включається інформація щодо сум узгоджених грошових зобов'язань та інших показників, які переносяться до карток особових рахунків. Зазначені виписки передаються окремо від кожного структурного підрозділу, що складає податкові повідомлення-рішення, за підписом керівника такого структурного підрозділу.

Відповідно до п.4.6.7 Порядку заповнення та подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.11.2011 року № 1492, рядок 21.3 декларації передбачає відображення збільшення або зменшення залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 24) за результатами камеральної чи документальної перевірки, проведеної органом державної податкової служби.

Враховуючи вищевказані норми податкового законодавства, суд доходить висновку, що платник податків вносить до рядка 21.3 декларації показники, визначені результатами камеральної чи документальної перевірки лише у разі їх погодження або за наслідками набуття узгодженості податкових зобов'язань, визначених результатами камеральної чи документальної перевірки, у відповідності з положеннями ст. 56 Податкового кодексу України, в даному випадку це набрання законної сили судового рішення.

Таким чином, ТОВ «ОКЕАНМАШ - БУДМАТЕРАЛИ» правомірно відобразило в декларації з податку на додану вартість за березень 2013 року суму залишку від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів, та включило до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду (рядок 24) декларації в сумі 39392 грн., а тому висновки перевірки № 2683/15-3/30816124 від 18.05.2013 року щодо завищення ТОВ «ОКЕАНМАШ - БУДМАТЕРАЛИ» суми від'ємного значення податку на додану вартість та заниження податкового зобов'язання, що підлягає сплаті до бюджету є протиправними.

Надані сторонами докази та обґрунтованість їх доводів свідчать про те, що податковий орган при встановленні порушень позивача щодо зменшення розміру від'ємного значення з податку на додану вартість керувалась виключно висновком акту попередньої позапланової виїзної перевірки № 918/1503/30816124 від 23.02.2013 року, на підставі якого були прийняті податкові повідомлення - рішення та в подальшому оскаржені позивачем в судовому порядку.

Таким чином, суд доходить висновку щодо протиправності прийнятого податкового повідомлення - рішення № 0000231503 від 11.06.2013 року

Відповідно до частини 1, 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Доказів, які б спростували доводи позивача, відповідач суду не надав. З огляду на вищевикладене, суд доходить висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова особа чи службова особа).

Як підтверджується матеріалами справи, судові витрати позивача складають 395 грн. 92 коп.

З огляду на викладене, суд доходить висновку про необхідність присудження з Державного бюджету України позивачу документально підтверджених судових витрат в сумі 395 грн. 92 коп.

Керуючись ст.ст. 71, 72, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ОКЕАНМАШ - БУДМАТЕРІАЛИ» - задовольнити.

Визнати незаконним та скасувати податкове повідомлення - рішення № 0000231503 від 11.06.2013 року.

Судові витрати в розмірі 395 грн. 92 коп. (триста дев'яносто п'ять гривень дев'яносто дві копійки) присудити на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ОКЕАНМАШ - БУДМАТЕРІАЛИ» з Державного бюджету України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги в порядку, встановленому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлений 07.10.2013 року.

Суддя (підпис) З оригіналом згідно Постанова не набрала законної сили станом на 07.10.2013 року Суддя М.В. Дєєв М.В.Дєєв