Постанова № 3615171, 08.12.2008, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.12.2008
Номер справи
2а-2939/08
Номер документу
3615171
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа №2а-2939/08

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

8 грудня 2008 року                                                                                                                           

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Брильовського Р.М.,

при секретарі Лемеха Л.Я.

за участю:

представника позивача – Грицак О.О. (дов. №20-2499 від 01.07.2008 р.)

представника відповідача  – директора Кішика М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Львові справу за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області до Комунального підприємства "Старий Самбіртеплокомуненерго" про стягнення економічних санкцій,-

В С Т А Н О В И В :

               Державна інспекція з контролю за цінами у Львівській областізвернулась до суду з вищезазначеним позовом про стягнення з Комунального підприємства "Старий Самбіртеплокомуненерго" економічних санкцій в розмірі 40571,61 грн. 

               Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в ході проведення позивачем перевірки порядку встановлення, формування та застосування відповідачем тарифів на послуги з теплопостачання, виявлено порушення державної дисципліни цін та прийнято рішення про застосування економічних санкцій. За результатами перевірки складено акт №416 від 30.05.2008 р. Застосування протягом 1-28 січня 2008 р. завищеного розміру тарифів, встановлених на послуги з теплопостачання, призвело до отримання відповідачем необґрунтованої виручки, яка становить 13523,87 грн.

Відповідно до ст. 14 Закону України "Про ціни та ціноутворення", пп. 1.2, 1.3, 2.1, 3.1 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої спільним наказом Міністерства економіки України та Міністерства фінансів України від 03.12.2001 р. №298/519, Державною інспекцією з контролю за цінами у Львівській області було прийнято рішення №164 від 06.06.2008 р. про застосування до КП "Старий Самбіртеплокомуненерго" економічних санкцій на суму 40571,61 грн.

В судове засідання з’явився представник позивача, надав пояснення аналогічні змісту позовної заяви. В судовому засіданні представник проти позову заперечив мотивуючи тим, що з 2004 р. підприємство перебуває у складному фінансовому становищі, що зумовлено не відшкодуванням підприємству різниці в тарифах на суму 218,5 тис. грн. за період 2005 р. - червень 2008 р.; виникненням заборгованості по платежах до бюджету, розрахунках за енергоносії, відсутністю матеріальної бази для відновлення енергозберігаючих ресурсів; прийняттям Старосамбірською міською радою тарифів на послуги з теплопостачання по заниженій собівартості.

               Заслухавши думку сторін, з'ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень та дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд вважає, що позов підлягає до  задоволення, мотивуючи це наступним.

                З матеріалів справи, акту перевірки вбачається, що Рішенням виконавчого комітету Старосамбірської міської ради від 18.10.2007 р. №235 "Про затвердження тарифів на послуги з теплопостачання в м. Старому Самборі" затверджено тарифи на послуги з теплопостачання: для бюджетних установ і організацій у розмірі 11,97 грн. за кв.м. та 402,36 грн. за 1 Гкал.; для інших споживачів у розмірі 11,97 грн. за кв.м. та 402,44 грн. за 1 Гкал. Відповідач в період з 01.01.2008 р. до 28.01.2008 р. здійснював нарахування плати за послуги з теплопостачання бюджетним та іншим споживачам м. Старий Самбір (крім населення) у більшому розмірі – 13,63 грн. за кв.м. та 471,96 грн за          1 Гкал., який був встановлений рішенням Старосамбірської міської ради від 22.01.2008 р. №344 "Про затвердження тарифів на послуги з теплопостачання в м. Старому Самборі". При перевірці позивачем встановлено, що вказане рішення не було офіційно оприлюднене, не набрало законної сили, а отже його застосування відповідачем було передчасним і до офіційного оприлюднення нових тарифів, підприємство повинно було надавати послуги з теплопостачання за чинними тарифами, затвердженими раніше рішенням виконавчого комітету Старосамбірської міської ради від 18.10.2007 р. №235.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Згідно ст.ст. 11, 51 Закону виконавчий комітет є виконавчим органом сільських, селищних, міських, районних у містах рад, який утворюється відповідною радою на строк її повноважень у складі голови ради, його заступника, керуючого справами секретаря виконавчого комітету, а також керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, інших осіб. До складу виконавчого комітету входить також за посадою секретар відповідної ради. Очолює виконавчий комітет - голова ради.

Згідно з ч. 6 ст. 59 Закону виконавчий комітету межах своїх повноважень приймає рішення, яке підписує голова відповідної ради. За п. 11 ст. 59 Закону акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування доводяться до відома населення.

Крім того, відповідно до ст. 57 Конституції України Закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов'язки громадян, не введені до відома населення у порядку, встановленому законом, є нечинними. Згідно зі ст. 22 Закону України "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації" рішення органів місцевого  самоврядування публікуються  в друкованих засобах масової інформації відповідних органів місцевого самоврядування.

Частиною 5 ст. 12 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності"  встановлено порядок офіційного оприлюднення нормативних актів не пізніш як у десятиденний строк після їх прийняття та підписання. Рішення органів місцевої влади щодо тарифів на житлово-комунальні послуги є регуляторними актами у сфері господарської діяльності.

Як встановлено перевіркою, рішення Старосамбірської міської ради від 22.01.2008 р. №344 було опубліковане в газеті "Голос Прикарпаття" від 29.01.2008 р. та набуло чинності з моменту опублікування.

Таким чином КП "Старий Самбіртеплокомуненерго", застосовуючи нечинні тарифи, порушило рішення виконавчого комітету Старосамбірської міської ради від 18.10.2007 р. №235 "Про затвердження тарифів на послуги з теплопостачання в м. Старому Самборі".

Відповідно до ст. 14 Закону України "Про ціни та ціноутворення" вся необгрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.

                Керуючись Законом України "Про ціни та ціноутворення", ст. ст. 51, 71, 86, 94, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд - 

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з Комунального підприємства "Старий Самбіртеплокомуненерго" (ЄДРПОУ 30171004) в дохід державного бюджету економічні санкції в розмірі 40571,61  грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                                                                    Р.  Брильовський

Повний текст постанови виготовлено 16.12.2008 р.