Постанова № 3615160, 23.03.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.03.2009
Номер справи
2а-18166/09/1270
Номер документу
3615160
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

                                                                  Категорія 6.6.4

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

23 березня 2009 року                                                                         Справа № 2а – 18166/09/1270

            Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді:              Солоніченко О. В.

            при  секретарі:                       Псоміаді С.І.,

            за участю

            прокурора:                             Майбороди О.О.

            представника позивача:       Вишнякової З.М. (довіреність № 291/8/10 від 15.01.2009 р.)

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Старобільської міжрайонної державної податкової інспекції в Луганській області доСільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Лиман» про стягнення сум податкового боргу,-

                                                                    В С Т А Н О В И В :

            12 січня 2009 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до СТОВ «Лиман», в якому вказав, що відповідач має заборгованість перед бюджетом в розмірі 8811,95 грн., яка складається з основного платежу у сумі 7231,23 грн. та пені у сумі 1580,72 грн. Тому просить стягнути з відповідача вказані суми.

Прокурор надав суду заяву про вступ до справи. У судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав, просив задовольнити позов у повному обсязі.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив суд їх задовольнити, дав пояснення щодо суті позовних вимог.

Представник відповідач у судове засідання не з’явився. В матеріалах справи є заява, в якій відповідач визнає позовні вимоги та просить справу розглядати без участі представника відповідача.

Суд, вислухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

              В судовому засіданні встановлено, що СТОВ «Лиман» зареєстроване Старобільською райдержадміністрацією 09.03.2000 року за № 04051632Ю0070068 та внесене до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій 13.03.2000 року.Товариство знаходиться на податковому обліку в Старобільській МДПІ з 15.03.2000 року за № 341.

Відповідач здійснює свою діяльність відповідно до Статуту, який було затверджено 06.03.2000 року загальними зборами Засновників товариства.

Відповідно до п. 1.5 Статуту товариство має право від свого імені укладати угоди, придбувати майнові і не майнові права, виконувати зобов’язання, пов’язані з його діяльністю, бути позивачем та відповідачем у суді, арбітражному і третейському судах.

              Згідно постанови Кабінету Міністрів України № 1003 від 11.09.1997р. «Про фінансову допомогу на проведення комплексу робіт в осінньо-зимовий період 1997-1998 року» відповідач уклав з відділенням Державного казначейства України в Старобільському районі договори на фінансову допомогу від 29.09.1997 року на суму 10000 грн. та від 28.10.1997 року на суму 8000 грн.

 Згідно постанови Кабінету Міністрів України № 220 від 26.02.1998 року «Про фінансове забезпечення підготовки сільськогосподарської техніки до проведення весняно-польових робіт у 1998 році» відповідач уклав з відділенням Державного казначейства України в Старобільському районі договір на фінансову допомогу від 29.06.1998р. на суму 1000 грн.

              Відповідно до п.п. 3.1 вказаних договорів СТОВ «Лиман» зобов’язувалось забезпечити повне повернення фінансової допомоги не пізніше 1 жовтня 1998 року але частково не сплатило вказані суми.

Згідно п.п. 5.2 договорів несвоєчасне повернення фінансової допомоги тягне за собою застосування санкцій, передбачених чинним законодавством. У зв’язку з цим до відповідача були застосовані штрафні санкції у сумі 1580,72 грн.

             Відповідно до п. 1 ст. 20 Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рікта про внесення змін до деяких законодавчих актів України» органи державної податкової служби Українивизначеноорганами стягнення заборгованості юридичних осіб перед державою за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою, наданою на поворотній основі.

               П. 11 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

               Згідно ст.174 Господарського кодексу України підставою для виникнення майново -господарських зобов’язань є укладення договору.

     В силу ст.193 Господарського кодексу Українисуб’єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов’язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору.

     Крім того, до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

     Відповідно до ст. 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов’язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

     Зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог— відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

               Згідно ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов’язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов’язання (неналежне виконання).

    У разі порушення зобов’язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

              В силу ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов’язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

             Згідно ст.216 Господарського кодексу України учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.

Станом на 11.12.2008 року відповідач мав заборгованість перед бюджетом в розмірі 8811,95 грн. – прострочену заборгованість за кредитами, залученими під державні гарантії, та бюджетні позички, що складається з основного платежу у сумі 7231,23 грн. та пені у сумі 1580,72 грн.

               Крім того відповідач визнав позовну заяву у повному обсязі, що зазначено представником відповідача у письмовій заяві.

             На підставі вищевикладеного у суду не має підстав для неприйняття визнання адміністративного позову, так як дії відповідача не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст. ст. 17, 87, 94, 98, 112, 136, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України,   суд,  

П О С Т А Н О В И В:

             Позовні вимоги Старобільської міжрайонної державної податкової інспекції в Луганській області задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з  Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Лиман»на користь державного бюджету суму боргу в сумі 8811,95 (вісім тисяч вісімсот одинадцять гривень дев’яносто п’ять копійок) грн., перерахувавши 6877,03 (шість тисяч вісімсот сімдесят сім гривень три копійки) грн. на розрахунковий рахунок 31139404700331 код 00261300; 354,20 (триста п’ятдесят чотири гривні двадцять копійок) грн. на розрахунковий рахунок 31138405700331 код 00261300; 1580,72 (одна тисяча п’ятсот вісімдесят гривень сімдесят дві копійки) грн. на розрахунковий рахунок 31116115700331 код 24060300 в ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

            Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу— з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СУДДЯ