Ухвала суду № 36140568, 18.12.2013, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.12.2013
Номер справи
821/3354/13-а
Номер документу
36140568
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Херсонський окружний адміністративний суд

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_______________

УХВАЛА

18 грудня 2013 р.Справа № 821/3354/13-а

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді: Пекного А.С., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Асоціація дитячого харчування" до Державної екологічної інспекції у Херсонській області про визнання недійсними акту перевірки та рішень,

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Асоціація дитячого харчування» (далі - Позивач, ТОВ «Асоціація дитячого харчування») звернулось до суду з вказаним адміністративним позовом до Державної екологічної інспекції у Херсонській області (далі - відповідач), у якому просить визнати недійсними акт перевірки від 23-26.07.2013 р., рішення про тимчасову заборону (зупинення) експлуатації обладнання від 07.08.2013 р. №01-33-44, №01-33-45, №01-33-46, №01-33-47, №01-33-48.

Сторони у судове засідання не з'явились, будучі належним чином повідомлені про дату і час розгляду справи, надали до суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Відповідно до ч.4 ст. 122 КАС України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Враховуючи наведене, суд вважає можливим розглянути справу в порядку письмового провадження.

nt-size:12pt;">Розглянувши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність закриття провадження у справі в частині позовних вимог про визнання недійсними акту перевірки від 23-26.07.2013 р.

Відповідно до ч. 1. ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Як встановлено ч.2 ст.4 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

У відповідності до п.1 ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

y:Times New Roman CYR;font-size:12pt;">Обов'язковою ознакою нормативно-правового акта чи правового акта індивідуальної дії, а також відповідних дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень є створення ними юридичних наслідків у формі прав, обов'язків, їх зміни чи припинення.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач, звернувшись до відповідача із вимогою про визнання недійсним акту перевірки від 23-26.07.2013 р. фактично оскаржує у такий спосіб зміст зазначеного акту.

Повноваження Державної екологічної інспекції України, в тому числі і щодо здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням центральними органами виконавчої влади та їх територіальними органами, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами вимог законодавства, визначені Указом Президента України від 13.04.2011р. № 454/2011 "Про Положення про Державну екологічну інспекцію України".

y:Times New Roman CYR;font-size:12pt;">Відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" заходи державного нагляду (контролю) - це планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.

Згідно з ст. 7 вказаного Закону за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю), у разі виявлення порушень вимог законодавства, складає акт. Посадова особа органу державного нагляду (контролю) зазначає в акті стан виконання вимог законодавства суб'єктом господарювання, а в разі невиконання - детальний опис виявленого порушення з посиланням на відповідну вимогу законодавства. В останній день перевірки два примірники акта підписуються посадовими особами органу державного нагляду (контролю), які здійснювали захід, та суб'єктом господарювання або уповноваженою ним особою, якщо інше не передбачено законом. Якщо суб'єкт господарювання не погоджується з актом, він підписує акт із зауваженнями. Зауваження суб'єкта господарювання щодо здійснення державного нагляду (контролю) є невід'ємною частиною акта органу державного нагляду (контролю).

Відповідно до п. 4.13 Наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 10.09.2008, № 464 "Про затвердження Порядку організації та проведення перевірок суб'єктів господарювання щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства" за результатами проведеної планової або позапланової перевірки, в тому числі спільно з іншими органами державного нагляду (контролю), державним інспектором складається уніфікований акт перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства, що містить перелік питань для здійснення планових заходів державного нагляду (контролю), залежно від ресурсу, що перевірявся.

Пунктом 1.4 Наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 10.09.2008, № 464 "Про затвердження Порядку організації та проведення перевірок суб'єктів господарювання щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства" визначено, що акт перевірки це документ, який фіксує факт проведення планових, позапланових перевірок суб'єктів господарювання і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища та його дотримання.

Таким чином, оскільки оспорюваний акт перевірки лише фіксує факт правопорушення та не є актом індивідуальної дії, обов'язковим до виконання, а також таким, що не породжує юридичні обов'язки для позивача, тому він не є рішенням суб'єкта владних повноважень у розумінні пункту 1 частини другої статті 17 КАС України і не може бути предметом судового розгляду за правилами адміністративного судочинства.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст.157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Отже, враховуючи вищевикладене суд вважає, що провадження у справі в частині позовних вимог щодо скасування акта перевірки від 23-26.07.2013 р. підлягає закриттю.

Керуючись ст. 157 КАС України, суд

ухвалив:

Закрити провадження у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Асоціація дитячого харчування" до Державної екологічної інспекції у Херсонській області про визнання недійсними акту перевірки та рішень в частині позовних вимог про визнання недійсним акту перевірки Державної екологічної інспекції у Херсонській області від 23-26 липня 2013 року.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня її проголошення.

Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Пекний А.С.