Рішення № 36136424, 16.12.2013, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
16.12.2013
Номер справи
914/4558/13
Номер документу
36136424
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.12.2013 р. Справа № 914/4558/13

За позовом:Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, м. Львів;до відповідача:Суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, м. Львів;за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Львівською міської ради, м. Львів;про:демонтаж літнього майданчика Суддя - Крупник Р.В. Секретар - Яслик Н.М.Представники сторін: від позивача:Дмитрасевич Р.В. - пров. спеціаліст, юрист відділу соц. - економ. розвитку Галицької РА Львівської міської ради (довіреність № 4/31-524 від 02.04.2013р.);від відповідача:не з'явився;від третьої особи:не з'явився.

Представнику позивача роз'яснено права та обов'язки, передбачені ст.ст. 20, 22 ГПК України. Заяв про відвід судді та здійснення технічної фіксації судового засідання не надходило.

СУТЬ СПОРУ:

03.12.2013р. на розгляд господарського суду Львівської області поступила позовна заява Галицької районної адміністрації Львівської міської ради до СПД ФОП ОСОБА_2 про демонтаж літнього майданчика.

Ухвалою суду від 03.12.2013р. порушено провадження по справі, розгляд справи призначено на 16.12.2013р. Цією ж ухвалою, суд залучив до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Львівську міську раду.

В судове засідання 16.12.2013р. представник позивача з'явився, позовні вимоги підтримав, просить суд позов задоволити повністю.

Позовні вимоги мотивує тим, що 04.11.2013р. в результаті проведення обстеження на предмет наявності літніх майданчиків, працівниками Галицької РА було виявлено, що ФОП ОСОБА_2 всупереч приписам «Порядку отримання дозволів (паспортів) на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності» не демонтовано літній майданчик по АДРЕСА_1 у м. Львові по закінченні дії дозволу (31.10.2013р.). У зв'язку з цим, позивачем 05.11.2013р. було винесено припис, відповідно до якого відповідача зобов'язано до 15.11.2013р., крім цього, 21.11.13р. Галицькою РА видано розпорядження про зобов'язання ФОП ОСОБА_2 демонтувати літній майданчик до 29.11.2013р. Як пояснив представник позивача, станом на день розгляду справи, розпорядження відповідачем не виконане, літній майданчик не демонтований.

Відповідач явки повноважного представника в судове засідання 16.12.2013р. не забезпечив, вимог ухвали суду від 03.12.2013р. не виконав. Причин неявки представника в судове засідання та невиконання вимог ухвали, суду не повідомив, хоча належним чином був повідомлений про час, дату та місце судового розгляду, що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленням про вручення поштового відправлення (з яким відповідачу надсилалася ухвала суду про порушення провадження у справі від 03.12.2013р.) за № 7904406586300, вручено - 06.12.2013р. Станом на день розгляду справи судом, від відповідача відзив на позовну заяву та витребувані документи на адресу суду не надходили.

Третя особа явки повноважного представника в судове засідання 16.12.2013р. не забезпечила, вимог ухвали суду від 03.12.2013р. не виконала, хоча належним чином була повідомлена про час, дату та місце судового розгляду.

Відповідно до п. 3.9.2. постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. № 18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції», у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.

Враховуючи зазначене, суд прийшов до висновку, що неявка представника відповідача та третьої особи не перешкоджає вирішенню спору, оскільки, дослідивши наявні матеріали справи, суд визнав їх достатніми для того, щоб розглянути спір за цими матеріалами.

Заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

29.07.2013р. Управлінням архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради (на підставі рішення комісії зі встановлення літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності від 15.07.2013р.) Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2 (надалі - Відповідач) було видано паспорт відкритого літнього майданчика № 287 (надалі - паспорт).

Згідно Паспорту, місцезнаходження літнього майданчика АДРЕСА_1. Термін дії паспорту з 01.04.2013р. до 31.10.2013р.

04.11.2013р. працівниками Галицької РА на виконання вимог ухвали ЛМР № 2452 від 05.03.2009р. «Про затвердження Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності» та ухвали ЛМР № 376 від 21.04.2011р. «Про Правила благоустрою м. Львова» було проведено обстеження на предмет наявності літніх майданчиків, які не демонтовано після закінчення терміну дії паспортів на їх розміщення на території Галицького р-ну м. Львова. За результатами обстеження складено Акт проведення обстеження від 04.11.2013р. в якому встановлено, що літній майданчик по АДРЕСА_1 ФОП ОСОБА_2 не демонтовано.

З матеріалів справи вбачається, що 05.11.2013р. позивачем винесено припис про демонтаж вказаного літнього майданчика в термін до 15.11.2013р.

Як пояснив в судовому засіданні представник позивача, вищезазначений припис було вручено відповідачу особисто, за місцем знаходження літнього майданчика. Однак, докази, які б підтверджували факт одержання такого припису відповідачем, в матеріалах справи відсутні.

18.11.2013р. працівниками Галицької РА було проведено повторне обстеження на предмет наявності літніх майданчиків, які не демонтовані після закінчення дії паспортів. За результатами обстеження складено Акт проведення обстеження від 18.11.2013р., в якому зазначено, що літній майданчик по АДРЕСА_1 відповідачем не демонтовано.

21.11.2013р. головою Галицької РА винесено розпорядження «Про демонтаж відкритого літнього майданчика після закінчення терміну дії паспорту (дозволу) на АДРЕСА_1» № 497, яким зобов'язано відповідача демонтувати відкритий літній майданчик на АДРЕСА_1 до 29.11.2013р.

Дане розпорядження було скероване Галицькою РА відповідачу, що підтверджується копією поштової квитанції (фіскального чеку), яка знаходиться в матеріалах справи.

Незважаючи на винесене розпорядження, відкритий літній майданчик відповідачем демонтовано не було, що в свою чергу підтверджується Актом проведення обстеження від 05.12.2013р., який був складений та підписаний працівниками Галицької РА.

В судовому засіданні представник позивача зазначив, що станом на день розгляду справи, літній майданчик по АДРЕСА_1, (дія паспорту якого закінчилася ще 31.10.2013р.) відповідачем демонтовано не було.

Встановивши наведені обставини справи, проаналізувавши наявні в матеріалах справи документи, суд вважає позовні вимоги про демонтаж відкритого літнього майданчика такими, що підлягають до задоволення повністю, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 1 ЗУ «Про благоустрій населених пунктів» та п. 1.10. «Правил благоустрою» затв. ухвалою Львівської міської ради № 376 від 21.04.2011р. благоустрій населених пунктів - комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.

Положеннями ч.ч. 1, 4 ст. 20 ЗУ «Про благоустрій населених пунктів» встановлено, що організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом. Рішення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо благоустрою території певного населеного пункту є обов'язковим для виконання розміщеними на цій території підприємствами, установами, організаціями та громадянами, які на ній проживають.

Згідно п. 10. «Правил благоустрою» затв. Ухвалою Львівської міської ради № 376 від 21.04.2011р. відкритий літній майданчик - стаціонарний або тимчасовий (щоденного демонтажу) пункт ресторанного господарства, який розташовується виключно біля стаціонарного закладу (ресторану, кафе, бару, їдальні) у теплий період року з 1 квітня по 1 листопада і не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей.

Аналогічне поняття відкритого літнього майданчика закріплене в п. 1.2. «Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності» затв. Ухвалою Львівської міської ради № 2452 від 05.03.2009р. (надалі - Порядок).

Пунктами 3.1., 3.2. Порядку визначено, що дозвіл надається терміном на 5 років з правом розміщення літніх майданчиків виключно у межах сезонного періоду, з 1 квітня до 1 листопада поточного року. Дія дозволу починається з 1 квітня поточного року (або з дати, вказаної у заяві) і закінчується 1 листопада.

Як вбачається з паспорта відкритого майданчика № 287 від 29.07.2013р., який був виданий відповідачу, термін дії такого встановлений з 01.04.2013р. до 31.10.2013р.

Відповідно до п. 3.4. Порядку після закінчення сезонного періоду суб'єкт підприємницької діяльності зобов'язаний забезпечити демонтаж літнього майданчика власними силами та за власний рахунок.

Такий же обов'язок закріплений за відповідачем в паспорті відкритого майданчика № 287 від 29.07.2013р.

Приписами пункту 4.1. Порядку передбачено, що контроль за дотриманням цього Порядку здійснюють районні адміністрації за місцем знаходження літнього майданчика.

Судом встановлено, що у зв'язку з невиконанням відповідачем вимог закону щодо демонтажу відкритого літнього майданчика, головою Галицької РА 21.11.2013р. було винесено розпорядження «Про демонтаж відкритого літнього майданчика після закінчення терміну дії паспорту (дозволу) на АДРЕСА_1» № 497, яким зобов'язано відповідача демонтувати відкритий літній майданчик на АДРЕСА_1 до 29.11.2013р.

Однак, вказане розпорядження відповідачем виконано не було, що підтверджується Актом проведення обстеження від 05.12.2013р. та долученою до нього фотофіксацією майданчика, що скріплена підписами голови Галицької РА, провідного спеціаліста, юриста відділу соціально - економічного розвитку Галицької РА та завідувача сектору благоустрою ЛКП ШРП Галицького району.

Акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради, прийняті в межах своїх повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території (ч. 1 ст. 73 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні»).

У разі невиконання у зазначений термін вимог припису про усунення виявлених порушень цього Порядку районні адміністрації звертаються до суду з позовом про примусовий демонтаж літнього майданчика, зазначено в п. 6.2. Порядку.

В пункті 6.4. Порядку закріплено, що демонтажу підлягають літні майданчики, на розміщення яких закінчився термін дії дозволів або термін дії договорів на оренду конструктивних елементів благоустрою.

Районні адміністрації забезпечують демонтаж літніх майданчиків на підставі рішення суду (п. 4.2.3. Порядку).

Оскільки, відповідач не виконує вимоги розпорядження голови Галицької РА щодо демонтажу майданчика та продовжує використовувати відкритий літній майданчик, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, після закінчення терміну дії паспорту (сезону), суд прийшов до висновку, що позовні вимоги позивача про його демонтаж є обґрунтованими, нормативно і документально підтвердженими, відповідачем не спростовані, а відтак, підлягають задоволенню повністю.

Судовий збір відповідно до ст. 49 ГПК України слід покласти на відповідача, як сторони, внаслідок неправильних дій якої, виник спір.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 4-3, 27, 33, 34, 43, 49, 75, 82-85, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позов задоволити повністю.

2. Зобов'язати Фізичну особу-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_2; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) демонтувати відкритий літній майданчик, який розташований за адресою: АДРЕСА_1.

3. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_2; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Галицької районної адміністрації Львівської міської ради (79000, м. Львів, вул. Ф. Ліста, код ЄДРПОУ 20847537) 1 147,00 грн. судового збору.

4. Наказ видати після набрання рішенням законної сили відповідно до ст. 116 ГПК України.

5. Рішення набирає законної сили відповідно до ст. 85 ГПК України та може бути оскаржене до Львівського апеляційного господарського суду в порядку і строки, передбачені ст.ст. 91-93 ГПК України.

В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення. Повний текст рішення складено та підписано 19.12.2013 р.

Суддя Крупник Р.В.