Ухвала суду № 36120113, 21.05.2013, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.05.2013
Номер справи
1870/2а-9560/12
Номер документу
36120113
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 травня 2013 р.Справа № 1870/2а-9560/12Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Григорова А.М.

Суддів: Мельнікової Л.В. , Подобайло З.Г.

за участю секретаря судового засідання Співак О.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Сумської обласної державної адміністрації на постанову Сумського окружного адміністративного суду від 07.03.2013р. по справі № 1870/2а-9560/12

за позовом ОСОБА_1

до Управління праці та соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації, Комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства праці та соціальної політики України, Сумської обласної державної адміністрації

про зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИЛА:

Позивач, ОСОБА_1, звернувся до суду з адміністративним позовом до управління праці та соціального захисту Кролевецької районної державної адміністрації, комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України, Сумської обласної державної адміністрації про визнання протиправним рішення комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС при Міністерстві соціальної політики України №52 від 04 жовтня 2012року в частині визнання безпідставною видачу ОСОБА_1 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2; визнання протиправними дій Управління праці та соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації Сумської області по вилученню посвідчення серії НОМЕР_1 від 18.12.1992 року, припиненню надання пільг і компенсацій, та повідомленню про це керівництва підприємств та організацій, що надають послуги, та органів Пенсійного фонду України; зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації Сумської області внести до Сумської обласної державної адміністрації подання для видачі ОСОБА_1 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2 встановленого зразка, замість посвідчення серії НОМЕР_1 від 18.12.1992р.; зобов'язання Сумської обласної державної адміністрації видати ОСОБА_1 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2 встановленого зразка, замість посвідчення серії НОМЕР_1 від 18.12.1992р.; зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації Сумської області відкликати повідомлення керівництву підприємств та організацій, що надають послуги, та органу Пенсійного фонду України про припинення надання пільг і компенсацій ОСОБА_1 Обґрунтовуючи позовні вимоги зазначає, що його участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у складі 960 відділу військової торгівлі Міністерства оборони СРСР у період з 27 листопада 1986 року по 06 січня 1987 року підтверджується: військовим квитком НУ 7802566; карткою обліку доз радіоактивного опромінення; архівною довідкою галузевого державного архіву Міністерства оборони України від 05.01.2012 № 60451; подякою командира військової частини № 43187 від 27.12.1986 р. Проте комісія зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України в супереч чинному законодавству визнала безпідставною видачу йому посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2.

Постановою Сумського окружного адміністративного суду від 07.03.2013р. позов задоволено частково: визнано протиправним та скасовано рішення комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС при Міністерстві соціальної політики України, оформлене протоколом №52 від 04 жовтня 2012року в частині визнання безпідставною видачу ОСОБА_1 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2; зобов'язано Сумську обласну державну адміністрацію (м. Суми, пл.Незалежності, 2, код ЄДРПОУ 14005581) розглянути питання щодо видачі ОСОБА_1 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2 встановленого зразка, замість посвідчення серії НОМЕР_1 від 18.12.1992 року; в іншій частині позовних вимог відмовлено.

Сумська обласна державна адміністрація, не погоджуючись з вказаним рішенням суду, в апеляційній скарзі вказує, що рішення є необґрунтованим та незаконним, прийнято з порушенням норм матеріального та процесуального права, просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову Сумського окружного адміністративного суду від 07.03.2013р. та прийняти нову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог.

Представник відповідача в судовому засіданні підтримав доводи викладені в апеляційній скарзі.

Позивач проти апеляційної скарги заперечував, просив залишити її без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.

Заслухавши суддю-доповідача, представників сторін, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, правильність застосування судом першої інстанції норм чинного законодавства, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.

Задовольняючи частково позов суд першої інстанції виходив з того, що позовні вимоги є частково обґрунтованими, доведеними, а тому підлягають задоволенню частково.

Колегія суддів погоджується з вказаним висновком суду першої інстанції виходячи з таких підстав.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено судом апеляційної інстанції, що 18.12.1992р. Сумською обласною державною адміністрацією ОСОБА_1 було видане посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році категорії 2 серія НОМЕР_1.

При зверненні позивача до Управління Пенсійного фонду України за оформленням пенсії йому було повідомлено про необхідність заміни посвідчення серії НОМЕР_1, оскільки в ньому допущена помилка у написанні прізвища, а саме: замість "ОСОБА_1" у посвідченні вказано "ОСОБА_1".

У зв'язку з такими обставинами ОСОБА_1 звернувся до Управління праці та соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації Сумської області із заявою про заміну посвідчення.

Управлінням праці та соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації Сумської області заява ОСОБА_1 разом з відповідними документами була направлена на розгляд комісії з розгляду документів для видачі посвідчень громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи при Сумській обласній державній адміністрації.

При розгляді вищевказаних документів комісією ОДА у документах позивача виявлено невідповідність даних, зазначених у наданій позивачем довідці про підвищену оплату праці в зоні відчуження та даних, зазначених у архівній довідці Міноборони України. Тому Сумська обласна державна адміністрація направила документи позивача на розгляд Комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України (а.с.87).

Рішенням зазначеної комісії від 04.10.2012р. визнано безпідставною видачу ОСОБА_1 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2.

01.11.2012р. позивач отримав лист від 31.10.2012р. №2011 від управління праці та соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації Сумської області у якому зазначено, що відповідно до рішення Комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України протоколом № 52 від 04.10.2012 року визнано безпідставною визначення позивачу статусу учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС другої категорії. Також у цьому листі повідомлено, що з 04.10.2012 року припинено надання позивачу пільг і компенсацій, про що повідомлено керівництво підприємств та організацій, що надають послуги, та органи Пенсійного фонду України, а посвідчення НОМЕР_1 від 18.12.1992 року, видане Сумською обласною державною адміністрацією, підлягає вилученню.

Колегія погоджуючись з висновком суду першої інстанції щодо помилковості висновків комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України щодо прийняття рішення про безпідставну видачу ОСОБА_1 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС категорії 2 вважає за необхідне зазначити наступне, та зазначає на помилковості висновків комісіі ОДА.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За приписами п.п. 1, 2 ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою повноваження надано.

Крім того, відповідно до ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно витягу з протоколу засідання комісії №52 від 04.10.2012р., приймаючи рішення про безпідставну видачу ОСОБА_1 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС категорії 2, комісія зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України виходила з того, що позивачем не підтверджено факт виконання робіт у зоні відчуження у 1986 - 1987 роках.

Колегія суддів зазначає, що спірні питання визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, вирішуються комісією при Мінпраці, до складу якої, крім спеціалістів зазначеного Міністерства включаються спеціалісти МОЗ, МНС, Мінюсту, Міноборони, Держкомгідромету та Київської облдержадміністрації за поданням Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

Згідно п.п. 1.1 п.1, п.п. 5.1 п.5 Положення про Комісію зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, Комісія зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - це постійно діючий колегіальний орган, що створюється при Міністерстві праці та соціальної політики України для розгляду спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Рішення Комісії приймаються колегіально і є обов'язковими для виконання Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями щодо визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і видачі відповідного посвідчення або його вилучення як такого, що видане безпідставно.

Порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, визначено Постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 1997р. №51 "Про затвердження Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Згідно п.2 Постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 1997 р. №51 "Про затвердження Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" посвідчення є документом, що підтверджує статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надає право користуватися пільгами й компенсаціями, встановленими Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", іншими актами законодавства.

Відповідно до п.10 Постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 1997 р. № 51 "Про затвердження Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" посвідчення видаються учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС на підставі одного з таких документів:

а) посвідчення про відрядження в зону відчуження;

б) військового квитка і довідки командира військової частини або архіву про участь у ліквідації наслідків аварії у зоні відчуження;

в) довідки про підвищену оплату праці в зоні відчуження (із зазначенням кількості днів і населеного пункту).

Відповідно до ч.1 та ч.3 ст. 15 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є періоди роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами. Видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами).

Як вбачається з матеріалів справи Державним підприємством "Кролевецьке лісомисливське господарство" у свій час - 04.11.1998р., надано довідку про те, що ОСОБА_1 за роботу в населених пунктах: м.Чернобиль, с.Терехов, с.Копачі за період з 27.11.1986р. по 06.01.1987р. виплачена заробітна плата в сумі 341крб. з урахуванням коефіцієнта 3 (три) (а.с.57).

Згідно військового квитка ОСОБА_1 приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з 27.11.1986р. по 06.01.1987р. та має право на відповідні пільги (а.с.8).

З довідок інспектора відділу кадрів 960 відділу військової торгівлі від 06.01.1987 р. за №20 та №21 вбачається, що ОСОБА_1 приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з 27.11.1986р. по 06.01.1987р. та має право на відповідні пільги (а.с.101, 102).

Відповідно до директиви начальника Генштабу Військових Сил України від 14.04.1993 року № ДГШ-63, особовий склад військової частини 960 військ.торг. приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з 22.07.1986р. по 31.12.1990р.(а.с.29-36).

Крім того, за період з 27.11.1986р. по 06.01.1987р. ОСОБА_1 отримав дози радіоактивного опромінення, що підтверджується копією картки обліку доз радіоактивного опромінення (а.с.9).

На підставі зазначених документів Сумською обласною державною адміністрацією 18.12.1992 року ОСОБА_1 було видано посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС категорії 2, серія НОМЕР_1 (а.с.7).

Посилання комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України на те, що довідка Державного підприємства "Кролевецьке лісомисливське господарство" від 04.11.1998р. про роботу ОСОБА_1 в населених пунктах: м.Чернобиль, с.Терехов, с.Копачі за період з 27.11.1986р. по 06.01.1987р. та виплату заробітної плати в сумі 341крб. з урахуванням коефіцієнта 3 (три) видана незаконно та суперечить архівній довідці Міністерства Оборони є безпідставними з огляду на таке.

Відповідачами не надано суду жодних доказів, щодо скасування зазначеної довідки або визнання її незаконною.

Вищевказана довідка не суперечить архівній довідці галузевого державного архіву Міністерства оборони України, оскільки в архівній довідці від 05.01.2012р. зазначається, що ОСОБА_1 приймав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у період з 27.11.1986р. по 06.01.1987р. Дні виїзду в зони не відображені (а.с.10).

Той факт, що в архівній довідці від 05.01.2012р. (через 25 років після аварії) зазначається, що дні виїзду в зони не відображені не означає, що ОСОБА_1 безпідставно був наданий статус учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та безпідставно було видано посвідчення.

Згідно ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

Тому, проаналізувавши надані докази у їх сукупності, відомості, відображені у зазначених письмових доказах, не є суперечливими з огляду на специфіку діяльності позивача, умови праці, процедуру її обліку в зоні Чорнобильсколї катастрофи. Відповідачі(ОДА та комісія) не надали належної оцінки зазначеним документам.

Також колегія суддів зазначає, що, позивач позивач звернувся до державних органів не за отриманням посвідчення, не за видачою дублікату, а зап заміною посвідчення в якому не з йогог вини є помилка в прізвище. Тобто фактично позивач просив належним чином виканати попередні рішення про надання статусу особи яка брала участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи.

Крім того, п. 11 порядку передбачено видачу дублікату посвідчення, яка передбачає його видачу на підставі раніш наданих документів.

Отже, рішення комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України про визнання безпідставною видачу ОСОБА_1 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС категорії 2 є не обґрунтованим.

Що стосується позовних вимог про визнання протиправними дій Управління праці та соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації Сумської області по вилученню посвідчення серії НОМЕР_1 від 18.12.1992року, припиненню надання пільг і компенсацій, та повідомленню про це керівництва підприємств та організацій, що надають послуги, та органів Пенсійного фонду України; зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації Сумської області внести до Сумської обласної державної адміністрації подання для видачі ОСОБА_1 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2 встановленого зразка, замість посвідчення серії НОМЕР_1 від 18.12.1992р.; зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації Сумської області відкликати повідомлення керівництву підприємств та організацій, що надають послуги, та органу Пенсійного фонду України про припинення надання пільг і компенсацій ОСОБА_1, то вони є не обґрунтованими і колегія суддів вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових чи службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

За змістом п.1 ст.3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є суб'єкт владних повноважень.

Згідно п.8 ст.3 Кодексу адміністративного судочинства України позивач по адміністративній справі - це особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду.

З матеріалів справи вбачається, що позивач звернувся до суду з позовом про визнання протиправними дій Управління праці та соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації Сумської області по вилученню посвідчення серії НОМЕР_1 від 18.12.1992 року, припиненню надання пільг і компенсацій, та повідомленню про це керівництва підприємств та організацій, що надають послуги, та органів Пенсійного фонду України, проте жодних обґрунтувань позову про неправомірність дій відповідача не зазначив.

Вказані дії відповідача були правомірними, так як на той час відповідачем було отримано рішення комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України про визнання безпідставною видачу ОСОБА_1 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС категорії 2.

Тому відсутні підстави для зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації Сумської області внести до Сумської обласної державної адміністрації подання для видачі ОСОБА_1 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2 встановленого зразка, замість посвідчення серії НОМЕР_1 від 18.12.1992р.; зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації Сумської області відкликати повідомлення керівництву підприємств та організацій, що надають послуги, та органу Пенсійного фонду України про припинення надання пільг і компенсацій ОСОБА_1

В той же час, позовні вимоги про зобов'язання Сумської обласної державної адміністрації видати ОСОБА_1 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2 встановленого зразка, замість посвідчення серії НОМЕР_1 від 18.12.1992р. необхідно задовольнити частково, з огляду на таке.

Видача посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є дискреційним повноваженням обласної державної адміністрації, яке реалізується нею самостійно у відповідності до вимог чинного законодавства.

Проте, враховуючи протиправність рішення комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС при Міністерстві соціальної політики України про визнання безпідставною видачу ОСОБА_1 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2, є необхідним зобов'язати Сумську обласну державну адміністрацію, як орган наділений повноваженнями видавати посвідчення, розглянути питання щодо видачі ОСОБА_1 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2 встановленого зразка, замість посвідчення серії НОМЕР_1 від 18.12.1992 року.

Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Комісія зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС при Міністерстві соціальної політики України, як суб'єкт владних повноважень, не довела правомірності свого рішення №52 від 04 жовтня 2012року в частині визнання безпідставною видачу ОСОБА_1 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2.

Таким чином, є необхідним визнати протиправним та скасувати рішення комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС при Міністерстві соціальної політики України, оформлене протоколом №52 від 04 жовтня 2012року в частині визнання безпідставною видачу ОСОБА_1 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2, та зобов'язати Сумську обласну державну адміністрацію розглянути питання щодо видачі ОСОБА_1 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2 встановленого зразка, замість посвідчення серії НОМЕР_1 від 18.12.1992 року.

При цьому колегія суддів зазначає, що судом першої інстанції не покладено обов'язок на комісію прийняти конкретне рішення, та не обмежані її права при рогляді та вирішенні заяви позивача.

За таких обставин, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо часткового задоволення позову та зазначає, що доводи апеляційної скарги не впливають на правомірність висновків суду. Підстави для скасування рішення суду першої інстанції відсутні.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу залишити без задоволення.

Постанову Сумського окружного адміністративного суду від 07.03.2013р. по справі № 1870/2а-9560/12 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис)Григоров А.М.Судді(підпис) (підпис) Мельнікова Л.В. Подобайло З.Г. ЗГІДНО З ОРИГІНАЛОМ: Григоров А.М.

Повний текст ухвали виготовлений 27.05.2013 р.