Постанова № 3610101, 25.03.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
25.03.2009
Номер справи
2а-7848/08/8
Номер документу
3610101
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

25.03.09Справа №2а-7848/08/8 (12:30) Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О. , при секретарі Кудіновій О.М., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в м. Керчі АР Крим

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Прайд"

про стягнення 1219,82 грн.

за участю представників:

від позивача не зявився.

від відповідача не зявився.

Суть спору: Державна податкова інспекція в м. Керчі АР Кримзвернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Прайд»про стягнення 1219,82грн. заборгованості з яких: 1179грн. - заборгованість по штрафним санкціям, 40,82грн. заборгованість з пені.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем у порушення п.п. 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» не своєчасно подані декларації з податку на прибуток за 1 півріччя 2005р., 9 місяців 2005р., 11 місяців 2005р., 2005р., 1 квартал 2006р., 11 місяців 2006р., 11 місяців 2007р. у звязку з чим до нього застосовані штрафні (фінансові) санкції.

У судове засідання, що відбулося 25.03.09р., сторони явку представників не забезпечили, про день, час та місце слухання справи повідомлені належним чином: рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення.

24.03.09р. до Окружного адміністративного суду АР Крим від позивача надійшло клопотання (№3498/10/10-0 від 23.03.09р.) про розгляд справи у відсутність його представника, також у наведеному клопотанні позивач повідомляє суду що наполягає на задоволенні позовних вимог у повному обсязі, а також про те, що у виконання вимог суду позивач надав оголошення про виклик відповідач до суду.

Враховуючи те, що відповідач не зявився у судове засідання без повідомлення ним про причини неприбуття, хоча про день, час та місце судового розгляду справи сповіщався належним чином та завчасно рекомендованою кореспонденцію, крім того оголошення про виклик до суду було надруковано у газеті «Керченський робітник», приймаючи до уваги клопотання позивача про розгляд справи у його відсутність, та те, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим розглядати справу у відсутності представників сторін.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Прайд» зареєстровано як субєкт підприємницької діяльності юридична особа, що підтверджується довідками ГУ статистики АРК, свідоцтвом про державну реєстрацію (а.с.13,14,29).

Товариство з обмеженою відповідальністю «Прайд» 27.12.02р. взято на облік як платник податків у Державній податковій інспекції в м. Керчі АР Крим, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків (а.с.27).

07.08.2008р. Державною податковою інспекцією в м. Керчі АР Крим проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності, в ході якої виявлені порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі Закон № 2181) а саме: несвоєчасне подання відповідачем декларацій з податку на прибуток за 1 півріччя 2005р., 9 місяців 2005р., 11 місяців 2005р., 2005р., 1 квартал 2006р., 11 місяців 2006р., 11 місяців 2007р.

Результати перевірки знайшли своє відображення в акті №1246/15-1/22183968 від 07.08.2008р. (а.с.40).

За порушення податкового законодавства на підставі зазначеного акту перевірки відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення № 0000901501/0 від 08.08.2008р. про застосування штрафних санкцій за не своєчасне подання декларацій відповідно до п.п. 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» на суму 1190грн. (а.с.39).

Крім того, судом встановлено, що відповідно до акту перевірки надання звітності ТОВ «Прайд» від 10.11.08р. № 330/28-2 останній звіт наданий 04.08.08р. (декларація по податку на прибуток).

Відповідно до п. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

Згідно з п.11 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону № 2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до п.п. 1.2 ст. 1 Закону № 2181 податкове зобовязання - це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 ст. 5 Закону № 2181 передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, зокрема, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Судом встановлено, що податкове повідомлення-рішення №0000901501/0 від 08.08.2008р. отримане відповідачем 08.08.08р., про що свідчить відмітка на корінці цього податкового повідомлення-рішення (аркуш справи 39).

У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що податкове повідомлення-рішення прийнято з порушенням вимог діючого законодавства.

З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку, що відповідачем узгоджене податкове зобовязання, нараховане контролюючим органом, в сумі 1190грн.

Зазначені санкції застосовані в порядку ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та на підставі ст. 5 цього Закону підлягають сплаті в десятиденний строк від дня отримання вищевказаного податкового повідомлення-рішення.

Однак, судом встановлено, що відповідач за актом №1246/15-1/22183968 від 07.08.2008р. сплатив лише 11грн. з загальної суми в розмірі 1190грн., таким чином за станом на час розгляду спору заборгованість відповідача за вищенаведеними податковим повідомленням рішенням склала 1179грн. (1190грн.-11грн.), що підтверджується матеріалами справи, а саме розрахунком заборгованості та витягом з картки особового рахунку (а.с.6-8).

Відповідно до п.п.1.4. ст.1 Закону № 2181 пеня - плата у вигляді процентів, нарахованих на суму податкового боргу (без урахування пені), що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання.

Відповідно до п.п.1.10. ст.1 Закону № 2181 податкова вимога - письмова вимога податкового органу до платника податків погасити суму податкового боргу.

У разі коли платник податків не сплачує суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до п.п. 6.2.3. п.6.2. ст. 6 Закону № 2181 податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Відповідно до п.п. 6.2.4. п.6.2. ст. 6 Закону № 2181 податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Відповідно до п.п. 6.2.5. п.6.2. ст. 6 Закону № 2181 у разі коли сума податкового боргу, визначена у першій податковій вимозі, самостійно погашається платником податків до виставлення другої податкової вимоги, друга податкова вимога не надсилається.

Відповідно до п.п. 6.3.2. п.6.3. ст. 6 Закону № 2181 у разі коли у платника податків, якому було надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу. При цьому окрема податкова вимога щодо такого нового податкового боргу не виставляється.

Консолідованим вважається борг, визначений у першій податковій вимозі, збільшений на суму нового податкового боргу, що виник до виставлення другої податкової вимоги.

Відповідно до п.16.1. ст. 16 Закону № 2181 після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Нарахування пені розпочинається:

а) при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом;

б) при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону.

Відповідно до п.п. 16.3.1. п.16.3. ст. 16 Закону № 2181 нарахування пені закінчується у день прийняття банком, обслуговуючим платника податків, платіжного доручення на сплату суми податкового боргу. У разі часткової сплати суми податкового боргу нарахування пені зупиняється на таку сплачену частку.

Наказом ДПА України № 290 від 11.06.2003р. затверджено Інструкцію про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби (далі Інструкція № 290).

Інструкцією № 290 встановлюється порядок ведення органами державної податкової служби обліку нарахування та погашення пені, що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням узгодженого податкового зобов'язання.

Відповідно до п. 3.4. Інструкції № 290 нарахування пені здійснюється на день фактичного погашення податкового боргу (частини податкового боргу) за кожний календарний день прострочення платежу, включаючи день такого погашення.

Відповідно до п. 3.9. Інструкції № 290 пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, при цьому для розрахунку використовується більша із зазначених ставок.

Зазначений розмір пені діє щодо всіх видів податків і зборів (обов'язкових платежів), крім пені щодо порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється окремим законодавством.

Відповідно до п. 1 ст. 8 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" та з метою забезпечення оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби згідно з чинними нормативно-правовими актами України наказом ДПА України від 18 липня 2005 року № 276 затверджено Інструкцію про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України (далі Інструкція № 276).

Відповідно до п. 1.4. Інструкції № 276 облік, контроль і складання звітності щодо платежів, що надходять до бюджету, здійснюється органами державної податкової служби з використанням автоматизованої інформаційної системи (далі - АІС), що забезпечує єдиний технологічний процес уведення, контролю інформації обробки документів.

Відповідно до п. 3.1. Інструкції № 276 з метою обліку нарахованих і сплачених сум платежів до бюджету органами державної податкової служби на кожний поточний рік відкриваються особові рахунки за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.

Відповідно до п. 4.1. Інструкції № 276 нарахуванню в особових рахунках платників підлягають:

-податкові зобов'язання, штрафні санкції та пеня, самостійно визначені платником;

-податкові зобов'язання, штрафні санкції та пеня, нараховані органом державної податкової служби та узгоджені платником відповідно до чинного законодавства;

-пеня за порушення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання;

-відсотки за користування розстроченням (відстроченням) податкових зобов'язань;

-непогашені суми векселя, що видається суб'єктом господарювання при здійсненні операцій з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах.

Відповідно до п. 4.2.3. Інструкції № 276 нарахування пені за порушення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання здійснюється в особових рахунках платників податків у розділі "Нарахування сум пені".

Нарахування пені в картках особових рахунків платників податків здійснюється засобами програмного забезпечення у день фактичного погашення податкового боргу (його частини) у порядку, установленому наказом ДПА України від 11.06.2003 N 290 "Про затвердження Інструкції про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.06.2003 за N 522/7843 ( абз. “б”п.4.2.3. Інструкції № 276).

Відповідно до п. 11.1. Інструкції № 276 податковий борг платника податків, зборів (обов'язкових платежів) обліковується в картках особових рахунків, що ведуться підрозділом адміністрування облікових показників та звітності органу державної податкової служби у порядку, визначеному цією Інструкцією.

Відповідно до п. 11.3. Інструкції № 276 на суми податкового боргу підрозділом забезпечення податкових зобов'язань органами державної податкової служби формуються податкові вимоги за формою та в порядку, затвердженими наказом ДПА України від 03.07.2001 №266 "Про затвердження Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових вимог платникам податків", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16.07.2001 за №595/5786 (із змінами та доповненнями). Податкові вимоги формуються засобами програмного забезпечення на підставі облікових даних карток особових рахунків платників податків та реєструються у реєстрі виданих податкових вимог за кожним боржником окремо.

З метою забезпечення впровадження ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" наказом ДПА України від 3 липня 2001 року №266 затверджено Порядок направлення органами державної податкової служби України податкових вимог платникам податків (далі Порядок №266).

Відповідно до п. 1.2. Порядку № 266 органи державної податкової служби України направляють платникам податків податкові вимоги.

Відповідно до п. 4.1. Порядку № 266 податкові вимоги формуються:

а) в автоматичному режимі на підставі облікових даних з карток особових рахунків платників податків, які ведуться в органах державної податкової служби згідно з Інструкцією про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів та до державних цільових фондів, затвердженою наказом Державної податкової адміністрації України від 2 квітня 1999 року N 174 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 13 травня 1999 року за N 304/3597;

б) на підставі подання іншого контролюючого органу про здійснення заходів з погашення податкового боргу, а також розрахунку його розміру, які надсилаються таким контролюючим органом до відповідного податкового органу.

Судом встановлено, що про необхідність погашення податкового боргу в розмірі 1179грн. ДПІ в м. Керчі АР Кримна адресу відповідача було направлено першу податкову вимогу від 22.08.08р. № 1/236 (а.с.36).

30.09.08р. ДПІ в м. Керчі АР Кримбуло виставлено другу податкову вимогу №2/274 про сплату податкового боргу в розмірі 1179грн.(а.с.38).

Згідно з п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181 у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

З матеріалів справи вбачається, що інспекторами ДПІ в м. Керчі АРК 28.08.08р. та 02.10.2008р. складені Акти про неможливість вручення першої та другої податкових вимог (а.с.35,37) у звязку із чим згідно з вимогами Закону № 2181 зазначені податкові вимоги розміщені на дошці податкових оголошень відповідно 28.08.08р. та 02.10.08р.

З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку, що відповідачем узгоджене податкове зобовязання, нараховане контролюючим органом, в сумі 1179 грн.

Згідно відомостей картки особового рахунку за відповідачем за станом на 14.11.08р. склалася заборгованість з пені нарахована на суму недоїмки 1179грн. за період з 19.08.08р. по 14.11.08р. в розмірі 40,82грн.

У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати заборгованості з пені в розмірі 40,82грн. та недоїмки в розмірі 1179грн., або оскарження зазначених податковових вимог.

Таким чином, судом встановлено, що станом на день розгляду справи заборгованість відповідача перед бюджетом становить 1219,82грн. (1179грн. (заборгованість по штрафним санкціям )+ 40,82грн. (заборгованість з пені)), що підтверджується розрахунком суми пені (а.с. 16), довідкою про стан розрахунків відповідача з бюджетом (а.с. 6).

При таких обставинах вимоги позивача підлягають задоволенню у повному обсязі, тому що не суперечать чинному законодавству та підтверджуються матеріалами справи.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач не здійснював судових витрат по справі, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Товариства з обмеженоювідповідальністю «Прайд» (98300, АРК, м. Керч, вул. Горького, 24, кв. 21; код ЄДРПОУ 32183968, р/р 26006386987001) на користь Державного бюджету м. Керчі (р/р 31116009700019, код платежу 11021000, банк одержувач: Головне управління Державного казначейства України в АРК, МФО 824026, код ЄДРПОУ 34740946) 1219,82грн. заборгованості.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).

Суддя Кушнова А.О.