ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа №2а-2839/08
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 листопада 2008 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Брильовського Р.М.,
при секретарі Лемеха Л.Я.
за участю:
представника прокуратури Чорнописки Н.Н.
представника позивача Кріля А.Ю. (дов. №41/1-8-186п від 12.01.2008 р.)
представника відповідача Віняра Ю.С. (дов. №1/2006 від 01.09.2006 р.)
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Львові справу за адміністративним позовом прокурора Шевченківського району м. Львова в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та її структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області до ТзОВ "Тема" про стягнення фінансових санкцій, -
в с т а н о в и в :
прокурор Шевченківського району м. Львова в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та її структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області звернувся до суду з вищезазначеним позовом про стягнення фінансових санкцій у розмірі 680 грн.
У судовому засіданні представник позивача свої позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні тим, які викладені у позовній заяві та просив суд задовольнити позов у повному обсязі. Представником відповідача подано заперечення, у якому відповідач просить відмовити в задоволенні позовних вимог, мотивуючи тим, що відповідач не одержував постанови про застосування фінансових санкцій та відповідного припису.
Заслухавши пояснення сторін, перевіривши інші докази, зібрані в справі, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до постанови від 22.01.2008 року № 029086 про застосування фінансових санкцій вбачається, що на ТзОВ "Тема" (водій ОСОБА_1, транспортний засіб ГАЗ державний номер НОМЕР_1) накладено фінансові санкції у розмірі 680 грн. за невиконання абз.12 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: невиконання перевізниками або їх представниками приписів органів державного контролю про усунення порушень, невиконання припису №011195. Відповідно до припису №011195 щодо усунення порушень законодавства про автомобільний транспорт за результатами проведеної 04.10.2007 р. перевірки виявлено, що в дорожньому листі відсутня відмітка про проходження водієм передрейсового медичного огляду та про проведення перед рейсового технічного огляду ТЗ (т/з Мерседес-Бенц 709, д.н. НОМЕР_2, водій ОСОБА_2.).
Відповідно до ст.6 Закону України "Про автомобільний транспорт" державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Відповідно до п.3 "Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі.
Відповідно до статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документами для регулярних пасажирських перевезень, необхідних водію автобуса є: посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.
Частиною 1 статті 34 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначено, що автомобільний перевізник повинен: виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів, зокрема забезпечувати контроль технічного і санітарного стану транспортних засобів перед виїздом на маршрут; забезпечувати проведення медичного контролю стану здоров'я водіїв.
Відповідно до п.5 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 р. №1190, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція) має право: перевіряти додержання суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів; розглядати у передбачених законом випадках і порядку справи про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт суб'єктами господарювання та притягувати до відповідальності винних осіб у порядку, встановленому Кодексом України про адміністративні правопорушення; вимагати від посадових осіб підприємств, установ та організацій усунення виявлених порушень законодавства про автомобільний транспорт.
Відповідно до пп. 21, 22 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" від 08.11.2006 р. №1567 у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3. У разі відмови уповноваженої особи суб'єкта господарювання або водія від підписання акта перевірки суб'єкта господарювання або акта перевірки транспортного засобу посадові особи, що провели перевірку, роблять про це запис.
Статтею 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовується санкція у вигляді штрафу.
Стаття 218 Господарського кодексу України встановлює підстави господарсько-правової відповідальності. Так, підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання. Учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.
Згідно ст. 239 Господарського кодексу України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання такі адміністративно-господарські санкції як адміністративно-господарський штраф.
Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів оплати штрафних санкцій відповідач суду не представив. Станом на день розгляду справи у суді борг залишається непогашеним.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 7, 14, 23, 71, 72, 86, 158-163, 167 КАС України, Законом України "Про автомобільний транспорт", Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті", Постановою Кабінету Міністрів України "Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті", суд,
п о с т а н о в и в :
Позов задовольнити.
Стягнути з ТзОВ"Тема" (код ЄДРПОУ 22334316), що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Ковельська, 109а, на користь державного бюджету фінансові санкції в розмірі 680 грн. 00 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: Брильовський Р.М.
Повний текст постанови виготовлено 02.12.2008 р.