Постанова № 36083318, 17.12.2013, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.12.2013
Номер справи
2а-3834/10/2470
Номер документу
36083318
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 грудня 2013 року м. Чернівці Справа № 2а-3834/10/2470

Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді - Боднарюка О.В.;

розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Головного управління Міністерства доходів і зборів у Чернівецькій області до ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції,-

ВСТАНОВИВ :

Головне управління Міністерства доходів і зборів у Чернівецькій області (далі-позивач) звернувся з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі-відповідач), про стягнення заборгованості по сплаті фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 1700,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 21 травня 2010 року працівниками РУ Департаменту САТ ДПА України в Чернівецькій області під час проведення перевірки магазину продтоварів за адресою АДРЕСА_1, де господарську діяльність здійснює приватний підприємець ОСОБА_1, встановлено факт зберігання у підсобному приміщенні магазину роздрібної партії алкогольних напоїв, в той час коли підсобне приміщення не було внесене до Єдиного державного реєстру місць зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв, про що складено акт від 21.05.2010 року №225/32/НОМЕР_1.

За результатами розгляду матеріалів перевірки встановлено, що відповідачем порушено вимоги законодавства щодо здійснення господарської діяльності у сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

На підставі акту перевірки позивачем застосовано до ОСОБА_1 фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 1700,00 грн.(рішення від 31.05.2010 року №241035).

Відповідач заперечення на адміністративний позов не надав.

В судове засідання позивач не з'явився, подав до суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового засідання.

Відповідно до ч.6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає за можливе та доцільне розглянути дану адміністративну справу без участі сторін на підставі наявних в ній матеріалів в порядку письмового провадження, що відповідає вимогам ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України.

Розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов належить до задоволення, виходячи з наступного.

Судом встановлені такі обставини та відповідні їм правовідносини.

21 травня 2010 року працівниками РУ Департаменту САТ ДПА України в Чернівецькій області під час проведення перевірки магазину продтоварів за адресою АДРЕСА_1, де господарську діяльність здійснює приватний підприємець ОСОБА_1, встановлено факт зберігання у підсобному приміщенні магазину роздрібної партії алкогольних напоїв, в той час коли підсобне приміщення не було внесене до Єдиного державного реєстру місць зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв, про що складено акт від 21.05.2010 року №225/32/НОМЕР_1(а.с. 6-7).

За результатами перевірки винесено рішення про застосування фінансових санкцій №241035 від 31.05.2010 року у розмірі 1700,00 грн. (а.с.9), зазначене рішення відповідач отримав 16.06.2010 року (а.с.9 на звороті).

До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення законодавства.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до абз.11 ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995р. № 481/95-ВР (далі - Закон №481) (редакція Закону, діюча на момент проведення перевірки та застосування фінансових санкцій), зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.

Внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб'єкта господарювання з обов'язковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також: для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження, коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; для фізичних осіб - підприємців - прізвища, імені, по батькові, місця проживання, номера свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарювання.

До заяви додаються нотаріально засвідчена копія ліцензії на відповідний вид діяльності, виданої заявнику, та документ, що підтверджує право користування цим приміщенням.

Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.17 Закону № 481 за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

До суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: у випадку виявлення факту зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.

Судом також встановлено, що 31 серпня 2010 року Чернівецьким окружним адміністративним судом розглянуто справу за позовом ОСОБА_1 до регіонального управління Департаменту САТ ДПА України в Чернівецькій області про скасування рішення про застосування фінансових санкцій №241035 від 31 травня 2010 року.

За результатами розгляду справи позивачу відмовлено в задоволенні позову повністю.

Зазначена постанова набрала законної сили 30.10.2013 року, що підтверджується ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду.

Відповідно до ч.1 ст.72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Аналізуючи встановлені обставини справи та законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд приходить до висновку, про обґрунтованість позовних вимог позивача, які підлягають до задоволення повністю.

Згідно п.4 ч.3 ст.129 Конституції України та ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, проте відповідач не надав доказів по сплаті заборгованості.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 71, 76, 79, 86, 94, 128, 158-163, 167 КАС України, суд , -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (код ДРФО НОМЕР_1) до Державного бюджету України (р/р 31111106700002, одержувач УДК у м. Чернівці, банк одержувача ГУДКУ в Чернівецькій області, МФО 856135, код одержувача 23246436, код платежу 21081100) заборгованість по сплаті фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 1700,00 грн.

3. Копію постанови направити сторонам.

Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому та скороченому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя О.В. Боднарюк