ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
___________________________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"09" грудня 2013 р.Справа № 35/17-3277-2011
За позовом Одеського міжрайонного природоохоронного прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Виконавчого комітету Одеської міської ради
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Аркадія"
про визнання будівництва самочинно збудованим та зобов'язання знести самовільно збудовані об'єкти нерухомості
Суддя Гут С.Ф.
Представники:
Від прокурора: Вигнанюк Т.А., посвідчення №013414 від 03.12.12р.;
Від ВК ОМР: не з'явився;
Від відповідача: Присяжнюк В.Б., за довіреністю від 02.12.13р
В судовому засіданні 13.09.11р. по справі було оголошено перерву до 06.10.11р. о 10:00хв., в судовому засіданні 06.10.11р. по справі було оголошено перерву до 18.10.11р. о 14:10хв., в судовому засіданні 18.10.11р. по справі було оголошено перерву до 20.10.11р. о 12:30хв., в порядку ст.77 ГПК України.
СУТЬ СПОРУ: Одеський міжрайонний природоохоронний прокурор Одеської області в інтересах держави в особі Виконавчого комітету Одеської міської ради, звернувся до господарського суду Одеської області з позовною заявою до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Аркадія" про визнання будівництва об'єктів нерухомості, яке здійснено Товариством з обмеженою відповідальністю "Аркадія" на території м. Одеса, міський пляж "Аркадія" між траверсами 18-А та 19 під літерами(відповідно до технічного паспорту та акту перевірки від 25.07.2011р.)А -загальною площею 4,7кв.м, В-загальною площею 6,4кв.м, Г-загальною площею 66,8кв.м, та Б загальною площею 938кв.м -самочинним та зобов'язання Товариства з обмеженою відповідальністю "Аркадія" знести за власний рахунок самовільно збудовані об'єкти нерухомості, які знаходяться на території м. Одеса, міський пляж "Аркадія" між траверсами 18-А та 19 під літерами(відповідно до технічного паспорту та акту перевірки від 25.07.2011р.)А -загальною площею 4,7кв.м, В-загальною площею 6,4кв.м, Г-загальною площею 66,8кв.м, та Б загальною площею 938кв.м.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 19.08.2011р. порушено провадження у справі №35/17-3277-2011.
23.09.11р. від відповідача надійшло клопотання(вх.№33120/2011 від 23.09.2011р.), згідно якого просить суд залучити до матеріалів справи докази по справі.
Судом клопотання розглянуто та задоволено, та залучено до матеріалів справи надані докази по справі.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 18.10.2011р. строк вирішення спору по справі було продовжено до 02.11.2011р., в порядку ст.69 ГПК України.
18.10.11р. від Одеського міжрайонного природоохоронного прокурора Одеської області надійшло клопотання(вх.№35984/2011 від 18.10.2011р.), згідно якого просить суд залучити до матеріалів справи докази по справі, а саме: протест від 11.10.11р., та відповідь інспекції ДАБК в Одеській області на 3 арк.
Судом клопотання розглянуто та задоволено, та залучено до матеріалів справи надані докази по справі.
18.10.2011р. представник Одеського міжрайонного природоохоронного прокурора Одеської області подав у судовому засіданні клопотання №1534вих-11 від 17.10.11р.(вх.№35983/2011 від 18.10.11р.), відповідно до якого просить суд зупинити провадження у справі №35/17-3277-2011, оскільки в ході судового розгляду вказаної справи встановлено, що господарським судом Одеської області 12.06.2009р., винесено рішення по справі №30/69-09-1969 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Аркадія" до Селянського (фермерського) господарства „АЛЕКС", яким визнано за Товариством з обмеженою відповідальністю "Аркадія" право власності на об'єкти нерухомості, які розташовані на території м. Одеса, міський пляж "Аркадія" між траверсами 18-А та 19, а Одеським міжрайонним природоохоронним прокурором Одеської області внесено до Одеського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу, тому подальший, об'єктивний та неупереджений розгляд справи №35/17-3277-2011 неможливий до перегляду апеляційною інстанцією рішення господарського суду Одеської області по справі №30/69-09-1969.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 20.10.2011р. клопотання Одеського міжрайонного природоохоронного прокурора Одеської області про зупинення провадження у справі №35/17-3277-2011 -задоволено, та зупинено провадження у справі №35/17-3277-2011 до розгляду справи №30/69-09-1969.
01.12.11р. від відповідача надійшло клопотання(вх.№41302/2011 від 01.12.11р.), згідно якого просить суд залучити до матеріалів справи рішення Одеського окружного адміністративного суду від 14.11.11р. по справі №2а/1570/8574/2011.
Судом клопотання розглянуто та задоволено, та залучено до матеріалів справи наданий доказ по справі.
01.12.11р. від відповідача надійшло клопотання(вх№41303/2011 від 01.12.11р.) про поновлення провадження у справі, з огляду на усунення обставин, що зумовили зупинення провадження у справі, у зв'язку з тим, що 21.10.11р. Одеським апеляційним господарським судом винесено ухвалу про відмову у відновленні пропущеного процесуального строку на подання апеляційної скарги на рішення господарського суду Одеської області від 12.06.09р. по справі №30/69-09-1969, а також ухвалою Вищого господарського суду України від 16.11.11р. винесено ухвалу про повернення касаційної скарги без розгляду, якою було оскаржено ухвалу Одеського апеляційного господарського суду від 21.10.11р.
Приймаючи до уваги усунення обставин, що зумовили зупинення провадження у даній справі, ухвалою господарського суду Одеської області від 19.12.11р. клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Аркадія" про поновлення провадження у справі №35/17-3277-2011 -задоволено, та поновлено провадження у справі №35/17-3277-2011.
23.12.2011р. представник Одеського міжрайонного природоохоронного прокурора Одеської області подав у судовому засіданні клопотання №1974вих-11 від 22.12.11р.(вх.№44552/2011 від 23.12.11р.), відповідно до якого просить суд зупинити провадження у справі №35/17-3277-2011, оскільки Вищим спеціалізованим судом України розглядається касаційна скарга Одеського природоохоронного прокурора на рішення Приморського районного суду м. Одеси від 28.02.2011р., яким скасовано постанову про порушення кримінальної справи відносно директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Аркадія" Мельника В.Г., порушеної за ознаками злочинів передбачених ст.ст.364 ч.2, 197-1 ч.3 КК України, а саме здійснення самовільного будівництва на самовільно зайнятій земельній ділянці, що розташована на території міського пляжу "Аркадія" між траверсами 18-А та 19.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 23.12.2011р. клопотання Одеського міжрайонного природоохоронного прокурора Одеської області №1974вих-11 від 22.12.11р.(вх.№44552/2011 від 23.12.11р.)про зупинення провадження у справі №35/17-3277-2011 - задоволено, зупинено провадження у справі №35/17-3277-2011 до розгляду Вищим спеціалізованим судом України касаційної скарги Одеського природоохоронного прокурора на рішення Приморського районного суду м. Одеси від 28.02.2011р.
25.11.13р. від прокурора надійшло клопотання(вх№35968/13 від 25.11.13р.) про поновлення провадження у справі №35/17-3277-2011, з огляду на усунення обставин, що зумовили зупинення провадження у справі.
Приймаючи до уваги усунення обставин, що зумовили зупинення провадження у даній справі, ухвалою господарського суду Одеської області від 27.11.2013р. клопотання прокурора (вх№35968/13 від 25.11.13р.) про поновлення провадження у справі №35/17-3277-2011 - задоволено, та поновлено провадження у справі №35/17-3277-2011.
09.12.13р. від Приморського районного суду м. Одеси надійшов супровідний лист(вх.№37469/13 від 29.12.13р.), яким надіслано копію постанови Приморського районного суду м. Одеси від 12.06.2012р. по справі №1522/9014/12(пров.№4/1522/2315/12) за скаргою Мельника В.Г. на постанову заступника прокурора Одеської області Бебель А.А. від 29.11.2010р. за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.197-1, ч.2 ст.364 КК України.
Судом залучено до матеріалів справи супровідний лист з додатком.
09.12.13р. від прокурора надійшла заява (вх.№37530/13 від 09.12.13р.)про відмову від позову, згідно якої, в зв'язку з тим, що вважає недоцільним подальший розгляд справи за №35/17-3277-2011, оскільки ухвалою господарського суду Одеської області від 23.12.2011р. провадження у вказаній справі було зупинено у зв'язку з розглядом касаційної скарги Одеського природоохоронного прокурора на рішення Приморського районного суду м. Одеси від 28.02.2011р. та ухвалу Апеляційного суду Одеської області від 21.03.2011р., якими скасовано постанову про порушення кримінальної справи відносно директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Аркадія", порушеної за ознаками злочинів передбачених ч.2 ст. 364, ч.3 ст. 197-1 Кримінального кодексу України, а саме здійснення самовільного будівництва на самовільно зайнятій земельній ділянці, що розташована на території міського пляжу «Аркадія» між траверсами 18-А та 19. Так, ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 13.12.2011р. задоволено касаційну скаргу прокурора, скасовано рішення суду першої та апеляційної інстанції, а матеріали направлено на новий судовий розгляд. Приморським районним судом м. Одеси 14.03.2012р. винесено постанову, якою задоволено скаргу Мельника В.Г. та скасовано постанову про порушення кримінальної справи. Ухвалою апеляційного суду Одеської області від 04.04.2012р. скасовано постанову Приморського районного суду м. Одеси від 14.03.2012р. та матеріали за скаргою Мельника В.Г. направлено на новий судовий розгляд до суду першої інстанції. Приморським районним судом міста Одеси 12.06.2012р. винесено постанову, якою задоволено скаргу Мельника В.Г. та в черговий раз скасовано постанову про порушення кримінальної справи щодо останнього. В подальшому, постанова Приморського районного суду м. Одеси від 12.06.2012р. прокуратурою не оскаржувалась та у зв'язку з чим, відповідно, набрала законної сили. Крім того, рішенням господарського суду Одеської області від 12.06.2009р. у справі за позовом ТОВ "Аркадія" до СФГ «Алекс» про зобов'язання виконати умови договору підряду №СМР-1908 від 19.03.2008р. та визнання права власності, визнано право власності ТОВ "Аркадія" на об'єкти нерухомості, які є предметом розгляду даної справи №35/17-3277-2011. Міжрайонною прокуратурою на вказане рішення було внесено апеляційну скаргу, проте прокуратурі судами у відновленні строку на апеляційне оскарження було відмовлено. Враховуючи, викладене та керуючись ст.78, п.4 ч.1 ст.80 Господарського процесуального кодексу України відмовляється від позову та просить суд припинити провадження у справі.
Судом клопотання розглянуто та не задоволено, оскільки воно є безпідставним, а також суд не приймає відмову від позову, оскільки вона суперечить законодавству, з врахуванням вимог ч.6 ст.22 ГПК України, тому, що Одеський міжрайонний природоохоронний прокурор Одеської області звернувся до господарського суду Одеської області в інтересах держави в особі Виконавчого комітету Одеської міської ради, поряд з цим від прокурора надійшла заява (вх.№37530/13 від 09.12.13р.)про відмову від позову, згідно якої, вважає недоцільним подальший розгляд справи за №35/17-3277-2011, однак відсутня відмова від позову від Виконавчого комітету Одеської міської ради в інтересах яких прокурором було подано позовну заяву до суду. Крім того прокурором висловлено міркування щодо недоцільності подальшого розгляду справи за №35/17-3277-2011, однак з врахуванням того що було заявлено дві позовні вимоги, прокурор не зазначив від якої саме позовної вимоги від відмовляється.
Так, відповідно до Постанови Пленуму Вищого господарського суду України, від 26.12.2011р., №18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", якщо у справі заявлено кілька позовних вимог і позивач відмовився від деяких з них, провадження у справі на підставі пункту 4 частини першої статті 80 ГПК припиняється у частині тих вимог, від яких було заявлено відмову (за умови, що судом не буде застосовано припис частини шостої статті 22 ГПК щодо неприйняття відмови від позовних вимог), а розгляд решти позовних вимог здійснюється в загальному порядку. За наявності у справі кількох позивачів відмова одного з них від позову не є перешкодою для розгляду справи за участю інших позивачів.
Виконавчий комітет Одеської міської ради підтримує позовні вимоги прокурора.
Відповідач не погоджується з позовними вимогами, та просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі, з підстав викладених у відзиві на позов(вх.№32016/2011 від 13.09.2011р.). Так в обгрунтування відзиву зазначає про те, що 27.12.2006р. розпорядженням Міського Голови №1564-01р було дозволено передання Товариству з обмеженою відповідальністю "Аркадія" на умовах оренди для надання платних послуг оздоровчо-пляжного сервісу, терміном на 25 років, берегозахисну споруду першої черги ПЗС(протизсувних споруд), у вигляді частини штучного пляжу загальною площею 1190,0м.кв. траверсами №18-А та №19. Відповідний договір оренди було укладено 29 грудня 2006р. В подальшому, з метою впровадження надання населенню платних послуг оздоровчо-пляжного сервісу, в 2007 році за замовленням Товариства з обмеженою відповідальністю "Аркадія" було розроблено Паспорт некапітальних пунктів мілкороздрібної торговельної мережі та лікувальної зони відпочинку. Після розробки Паспорту, та з метою реалізації будівництва об'єктів відповідно до проекту ТОВ "Аркадія" звернулось до Приморської районної адміністрації за отриманням дозволу на будівництво. 23.03.2007р. ТОВ "Аркадія" було отримано лист Приморської районної адміністрації про погодження розміщення підприємством медичного пункту, рятувального посту, об'єктів торгівлі та громадського харчування за умови погодження розташування зазначених об'єктів із Управлінням архітектури та містобудування Одеської міської ради. Отже, ТОВ "Аркадія" звернулось до Управління Архітектури та містобудування Одеської міської Ради за отриманням висновку про можливість виконання будівельних робіт згідно розробленої документації. 01.02.2008р. Управлінням архітектури та містобудування Одеської міської Ради було розглянуто звернення ТОВ "Аркадія" та надано Висновок №30/08. Як вбачається із зазначеного висновку, Товариством з обмеженою відповідальністю "Аркадія" було надано для розгляду ескізні пропозиції, якими передбачено розташування на території пляжу Аркадія на ділянці між траверсами №18а та №19 об'єктів сезонного призначення - 2-рівневого кафе на 150 посадочних місць, адміністративного блоку, туалетів, душових та роздягалок, бесідок, дитячого та волейбольного майданчиків, благоустрою території. За результатами розгляду ескізних пропозицій, Управління архітектури та містобудування Одеської міської Ради дійшло висновку про можливість їх погодження, за умови, якщо об'єкти будуть побудовані без фундаментів та монолітних конструкцій. Зазначеним висновком, крім іншого, було зазначено про необхідність отримання погодження проекту укріплення пляжної тераси на ділянці між траверсами №18а та №19 Управлінням інженерного захисту території міста і розвитку узбережжя та інспекції з охорони Чорного моря. 06.02.2008р. Управлінням інженерного захисту території міста і розвитку узбережжя було надано позитивний висновок про погодження проекту укріплення пляжної тераси. 08.02.2008р. ТОВ "Аркадія" знову звернулось до Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради з питання отримання архітектурно-планувального завдання для розробки робочого проекту на об'єкти з надання послуг оздоровчого та розважального сервісу на пляжі «Плаза» на ділянці між траверсами 18-а - 19. Своїм листом від 03.03.2008р. №01-15/296г Управління повідомило, що відповідно до висновку Управління архітектури та містобудування від 01.02.2008р №30/08 ескізні пропозиції розташування вказаних об'єктів узгоджені, за умови що об'єкти будуть виконані без фундаментів та монолітних конструкцій з легкозбірних матеріалів. Враховуючі, що вказані об'єкти є тимчасовими, розробка робочої документації і видача архітектурно-планувального завдання не потребується. 29 травня 2008р. Інспекцією з благоустрою міста Одеської міської ради було надано ТОВ "Аркадія" ордер №149, відповідно до якого ТОВ "Аркадія" дозволяється виконання робіт з установки малих архітектурних форм, обладнанню майданчиків. Відповідно до Ордеру Інспекції з благоустрою міста Одеської міської ради №110 від 05 травня 2008р. Товариству з обмеженою відповідальністю "Аркадія" було надано дозвіл на укладку тротуарної плитки та асфальтуванню доріжок на території пляжу «Аркадія» на ділянці між траверсами №18А - №19. Також, 17 липня 2008р. Одеською обласною санітарно-епідеміологічною станцією було надано ТОВ "Аркадія" Висновок на проект будівництва №870. Згідно зазначеного висновку, було погоджено проект некапітальних об'єктів для надання послуг оздоровчого та розважального сервісу за адресою: м. Одеса, район пляжу «Аркадія», між траверсами №18А та №19. Як вбачається із викладеного вище, Товариством з обмеженою відповідальністю "Аркадія" на підставі завдання на проектування було розроблено Проект некапітальних об'єктів для надання послуг оздоровчого та розважального сервісу, отримано погоджувальний висновок Управління архітектури та містобудування м. Одеси від 03.03.2008р. №01-15/296г, отримано погодження приморської райадміністрації від 23.08.2007р. №01-08/1328 щодо розміщення об'єктів. На підставі отриманих дозвільних документів та Паспорту на розміщення об'єктів, ТОВ "Аркадія" здійснило розміщення об'єктів для надання послуг оздоровчого та розважального сервісу, розташованих в районі пляжу «Аркадія» між траверсами №18а та №19 в м. Одесі. Після завершення будівельно-монтажних та оздоблювальних робіт Товариство з обмеженою відповідальністю "Аркадія" звернулось до ТОВ «Галактида» (ліцензія серія АВ №407540) з метою отримання висновку про можливість збереження виконаного будівництва об'єктів для надання послуг оздоровчого та розважального сервісу розташованих в районі пляжу "Аркадія" між траверсами №18а та №19 в м. Одесі. Технічним висновком розробленим ТОВ «Галактида» встановлено, що було виконано благоустрій орендованого штучного пляжу, а також прилеглих до нього територій із розташуванням кафе на 100 місць, адміністративного блоку, рятувального пункту, медпункту, громадських туалетів та душових, роздягалок при пляжі, дитячого та волейбольного майданчиків, басейну з прісною водою. Будівлі та споруди, збудовані на території призначені для надання послуг морського відпочинку, громадського харчування і конструктивно виконані із елементів які легко демонтуються. Дані будівлі та споруди призначені для сезонної експлуатації в теплий період. Тому, враховуючи викладене вище, вбачається, що Товариством з обмеженою відповідальністю "Аркадія" було отримано необхідні дозвільні документи на розміщення об'єктів до початку їх будівництва, а Технічний висновок про можливість збереження виконаного будівництва об'єктів для надання послуг оздоровчого та розважального сервісу розташованих в пляжу «Аркадія» між траверсами №18а та №19 в м. Одесі свідчить про дотримання ТОВ"Аркадія" приписів щодо типу об'єктів, які підлягають розміщенню на вказаній території штучного пляжу.
03.10.11р. від відповідача надійшли письмові пояснення по справі(вх.№33990/2011 від 03.10.11р.), згідно яких додатково вважає за необхідно пояснити про те, що 15.09.2011р. ТОВ"Аркадія" було зареєстровано в Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області Декларацію про готовність об'єкта до експлуатації. Крім того, в своїй позовній заяві, позивач посилається на нормативно-правові акти, які вже втратили чинність на момент подання відповідного позову. Так, процедура та умови прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків І та II категорії складності, збудованих до 31.12.2009р. без дозволу на виконання будівельних робіт, заяви про прийняття в експлуатацію яких подано до 31.12.2012р., а також механізм проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій мереж визначені у Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків І та II категорії складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж, затвердженому Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства від 24.06.2011р. №91. Відповідно до Розділу III Порядку, прийняття в експлуатацію об'єктів здійснюється безоплатно Державною архітектурно-будівельною інспекцією України та її територіальними органами за результатами технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж та за наявності документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщений об'єкт, шляхом реєстрації поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації, яка складається за формою, наведеною у додатку 2 до цього Порядку. Замовник або його уповноважена особа подає особисто або надсилає рекомендованим листом з описом вкладення до Інспекції за місцезнаходженням об'єкта заяву про прийняття в експлуатацію об'єкта за формою, наведеною у додатку 3 до цього Порядку, до якої додаються: два примірники заповненої декларації; звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта з висновком про їх відповідність вимогам надійності і безпечної експлуатації; засвідчені в установленому порядку копії:документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об'єкт; технічного паспорта, виданого бюро технічної інвентаризації. Інспекція розглядає документи, зазначені у пункті 3.2 цього розділу, та приймає протягом тридцяти днів з дати їх подання рішення про реєстрацію декларації або її повернення. Датою прийняття в експлуатацію об'єкта є дата реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації. Враховуючи приписи Наказу, Товариством з обмеженою відповідальністю "Аркадія" було подано до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області заяву про прийняття об'єкту в експлуатацію разом із усіма необхідними документами. На підставі поданих до ДАБК документів, 15.09.2011р. Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області було зареєстровано Декларацію про готовність об'єкта до експлуатації (реєстр. № ОД 14211042553). Як вбачається із пункту 13 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011р. N461, зареєстрована декларація є підставою для укладення договорів про постачання на прийнятий в експлуатацію об'єкт необхідних для його функціонування ресурсів - води, газу, тепла, електроенергії, включення даних про такий об'єкт до державної статистичної звітності та оформлення права власності на нього. Таким чином, враховуючи втрату чинності Закону України «Про планування і забудову територій», на який посилається позивач, а також враховуючи наявність нового порядку введення в експлуатацію громадських будинків І та II категорії складності, збудованих до 31.12.2009р. без дозволу на виконання будівельних робіт та оформлення на них права власності, вимоги позивача про визнання будівництва об'єктів нерухомості самочинним та про зобов'язання знести за власний рахунок самовільно збудовані об'єкти є необгрунтованими та не ґрунтуються на чинному законодавстві України.
03.12.13р. від відповідача надійшли письмові пояснення по справі(вх.№36881/13 від 03.12.13р.), згідно яких додатково вважає за необхідно пояснити про те, що рішенням Господарського суду Одеській області від 12 червня 2009р. по справі №30/69-09-1969 визнано за ТОВ "Аркадія" право власності на об'єкти нерухомого та рухомого майна для надання оздоровчо-розважального сервісу розташованих на території пляжу «Аркадія» у м. Одесі між траверсами №18-А та №19 за адресою: м. Одеса, міський пляж «Аркадія», 32. Також, рішенням Господарського суду Одеської області встановлено, що згідно технічного висновку про можливість збереження будівництва об'єктів для надання послуг оздоровчо-розважального сервісу, а саме - двохповерхового кафе, адміністративної будівлі, басейну, розташованих за адресою: м. Одеса, пляж Аркадія» між траверсами №18-А та №19, виготовленого ТОВ «ГАЛАКТИДА», об'ємно-планувальне та конструктивне рішення приміщень об'єктів з урахуванням їх планування та їх відповідності по функціональному призначенню відповідають вимогам ДБН В.2.2-9-99 «Суспільні будівлі та споруди», а також вимогам норм пожаробезпеки ДБН В. 1.1-7-2002 «Пожежна безпека об'єктів будівництва» та не протирічать санітарно-гігієнічним вимогам. Приміщення об'єкта обстеження обладнані необхідними інженерними мережами та приборами згідно з вимогами діючих норм та правил. Якість виконаних будівельних робіт відповідає вимогам діючих будівельних норм та правил, зокрема СНиП 3.03.01-87 «Несучі та захисних конструкції». Стан основних несучих та захисних конструкцій об'єктів для надання послуг оздоровчого та розважального сервісу за адресою: м. Одеса, район пляжу «Аркадія»», між траверсами №18А та №19 не уявляє небезпеку для перебування та життєдіяльності людей. Ступінь готовності к експлуатації об'єкта обстеження складає 99%; технічний стан відповідно діючим нормам можливо охарактеризувати як «придатне до експлуатації». Відповідно до вимог ст. 39 Закону України «Про регулювання містобудівноїдіяльності» №3038-УІ від 17.02.2011р. прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, які належать до І-ІІ категорій складності, та об'єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта, здійснюється шляхом реєстрації відповідною інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації. Пунктом 10 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів №461 від 13.04.2011р. встановлено, що у разі коли на самочинно збудоване нерухоме майно визнано право власності за рішенням суду, воно приймається в експлуатацію згідно з цим порядком. На виконання зазначеного припису, встановленого Порядком прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів №461 ТОВ "Аркадія" було надано до Інспекції ДАБК в Одеській області копію рішення Господарського суду Одеської області №30/69-09-1969 від 12.06.2009р., яким визнано за ТОВ "Аркадія" право власності на об'єкти нерухомого майна та рухомого майна для надання послуг оздоровчо-розважального сервісу, а саме: каси, загальною площею 4,7кв.м; каси, загальною площею 6,4кв.м; цеху гарячих блюд, загальною площею 66,8кв.м; адміністративної будівлі, загальною площею 52,4кв.м; туалет-душова, загальною площею 22,5кв.м; кафе, загальною площею 938,2кв.м, склад; трансформаторна; вимощення, волейбольна площадка; дет. площадка; помост; басейн; емкость води; огорожу, розташованих на території пляжу „Аркадія" у м. Одесі між траверсами №18-А та №19 за адресою: пляж „Аркадія", 32. На підставі поданих до ДАБК документів, 15.09.2011р. Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області було зареєстровано Декларацію про готовність об'єкта до експлуатації (реєстр. № ОД 14211042553). Законність отримання Товариством з обмеженою відповідальністю "Аркадія" Декларації підтверджено судами (відповідно до Постанови Одеського окружного адміністративного суду від 14.11.2011р. та Ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду). Таким чином, враховуючи дотримання порядку введення в експлуатацію громадських будинків І та II категорії складності, збудованих до 31.12.2009р. без дозволу на виконання будівельних робіт та оформлення на них права власності, вимоги позивача про визнання будівництва об'єктів нерухомості самочинним та про зобов'язання знести за власний рахунок самовільно збудовані об'єкти є необгрунтованими та не ґрунтуються на чинному законодавстві України.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив.
Працівниками Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області було здійснено перевірку, та 25.07.2011р. складено акт перевірки з питань дотримання діючого законодавства при будівництві оздоровчо-розважального сервісу, ТОВ"Аркадія" за адресою: м.Одеса, пляж Аркадія №32, яким встановлено, що на об'єкті виконані будівельні роботи з будівництва оздоровчо-розважального комплексу без дозволу інспекції ДАБК в Одеській області на виконання будівельних робіт, що є порушенням ст.29 Закону України „Про планування та забудову території".
З'ясовано, що оздоровчо-розважальний сервіс, ТОВ"Аркадія" складається з капітальних будівель та зазначені в схемі розташування об'єктів до акту перевірки під літерами: А - загальною площею 4,7кв.м, В - загальною площею 6,4кв.м, Г - загальною площею 66,8кв.м, та Б загальною площею 938кв.м, та некапітальні будівлі: літ.Д - загальною площею - 22,5кв.м, літ.ЕІ загальною площею - 52,4кв.м, всього 1091,0кв.м.
В обґрунтування позову прокурор зазначає про те, що в порушення норм чинного законодавства України, Товариством з обмеженою відповідальністю "Аркадія" здійснено самовільне будівництво капітального об'єкту нерухомості без отримання відповідного дозволу, обов'язкове отримання якого передбачено чинним законодавством України, та враховуючи те, що будівництво оздоровчо-розважального комплексу здійснено відповідачем взагалі без погодження, дозволу інспекції ДАБК в Одеській області та затвердженого проекту, проведення перебудови з метою приведення будівництва у відповідність до проекту, як це зазначено у ч. 7 ст. 376 ЦК України - є неможливим, а також діями відповідача, які виразились в самовільному будівництві об'єкту оздоровчо-розважального комплексу, порушуються правові і організаційні основи планування, забудови та іншого використання територій м. Одеси, спрямовані на забезпечення сталого розвитку населених пунктів, що в цілому суперечить державній політиці в сфері містобудування.
Враховуючи вищевикладене, Одеський міжрайонний природоохоронний прокурор Одеської області в інтересах держави в особі Виконавчого комітету Одеської міської ради, звернувся до суду з даною позовною заявою до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Аркадія" згідно якої просить суд визнати будівництво об'єктів нерухомості, яке здійснено Товариством з обмеженою відповідальністю "Аркадія" на території м. Одеса, міський пляж "Аркадія" між траверсами 18-А та 19 під літерами(відповідно до технічного паспорту та акту перевірки від 25.07.2011р.)А -загальною площею 4,7кв.м, В-загальною площею 6,4кв.м, Г-загальною площею 66,8кв.м, та Б загальною площею 938кв.м -самочинним та зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Аркадія" знести за власний рахунок самовільно збудовані об'єкти нерухомості, які знаходяться на території м. Одеса, міський пляж "Аркадія" між траверсами 18-А та 19 під літерами(відповідно до технічного паспорту та акту перевірки від 25.07.2011р.)А -загальною площею 4,7кв.м, В-загальною площею 6,4кв.м, Г-загальною площею 66,8кв.м, та Б загальною площею 938кв.м.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін суд дійшов висновків, що заявлені позовні вимоги не підлягають задоволенню з огляду на наступне.
Статтею 29 Закону України „Про планування і забудову територій"(закон діяв на час проведення будівництва) встановлено, що дозвіл на виконання будівельних робіт - це документ, що засвідчує право замовника та підрядника на виконання будівельних робіт, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд, видачу ордерів на проведення земляних робіт. Дозвіл на виконання будівельних робіт надається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю, які ведуть реєстр наданих дозволів. Дозвіл на виконання будівельних робіт надається на підставі: проектної документації; документа, що засвідчує право власності чи користування (в тому числі на умовах оренди) земельною ділянкою; угоди про право забудови земельної ділянки; рішення виконавчого органу відповідної ради або місцевої державної адміністрації про дозвіл на будівництво об'єкта містобудування; комплексного висновку державної інвестиційної експертизи; документа про призначення відповідальних виконавців робіт. У разі здійснення реконструкції, реставрації, капітального ремонту об'єктів містобудування для отримання дозволу на виконання зазначених робіт додається копія документа, що посвідчує право власності на будинок чи споруду, або письмової згоди його власника на проведення зазначених робіт. Видача та реєстрація дозволу на виконання будівельних робіт здійснюється протягом одного місяця з дня подання заяви. Здійснення будівельних робіт на об'єктах містобудування без дозволу на виконання будівельних робіт або його перереєстрації, а також здійснення не зазначених у дозволі будівельних робіт вважається самовільним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно з законодавством.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 376 Цивільного кодексу України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил. Особа, яка здійснила або здійснює самочинне будівництво нерухомого майна, не набуває права власності на нього.
Частиною 7 ст. 376 Цивільного кодексу України встановлено, що у разі істотного відхилення від проекту, що суперечить суспільним інтересам або порушує права інших осіб, істотного порушення будівельних норм і правил суд за позовом відповідного органу державної влади або органу місцевого самоврядування може постановити рішення, яким зобов'язати особу, яка здійснила (здійснює) будівництво, провести відповідну перебудову. Якщо проведення такої перебудови є неможливим, або особа, яка здійснила (здійснює) будівництво, відмовляється від її проведення, таке нерухоме майно за рішенням суду підлягає знесенню за рахунок особи, яка здійснила (здійснює) будівництво. Особа, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво, зобов'язана відшкодувати втрати, пов'язані з приведенням земельної ділянки до попереднього стану.
Так судом встановлено, що в своїй позовній заяві, прокурор посилається на Закон України „Про планування і забудову територій", який на момент складання акту від 25.07.2011р. перевірки з питань дотримання діючого законодавства при будівництві оздоровчо-розважального сервісу так і на момент подання даного позову втратив чинність, а саме - 17.02.2011р.
Так з матеріалів справи вбачається, що 27.12.2006р. розпорядженням Міського Голови №1564-01р було дозволено передання Товариству з обмеженою відповідальністю "Аркадія" на умовах оренди для надання платних послуг оздоровчо-пляжного сервісу, терміном на 25 років, берегозахисну споруду першої черги ПЗС(протизсувних споруд), у вигляді частини штучного пляжу загальною площею 1190,0м.кв. траверсами №18-А та №19. 29 грудня 2006р. було укладено договір оренди. У 2007 році за замовленням Товариства з обмеженою відповідальністю "Аркадія" було розроблено Паспорт некапітальних пунктів мілкороздрібної торговельної мережі та лікувальної зони відпочинку. Після розробки Паспорту, ТОВ "Аркадія" звернулось до Приморської районної адміністрації за отриманням дозволу на будівництво. 23.03.2007р. ТОВ "Аркадія" було отримано лист Приморської районної адміністрації про погодження розміщення підприємством медичного пункту, рятувального посту, об'єктів торгівлі та громадського харчування за умови погодження розташування зазначених об'єктів із Управлінням архітектури та містобудування Одеської міської ради. 01.02.2008р. Управлінням архітектури та містобудування Одеської міської Ради було розглянуто звернення ТОВ "Аркадія" та надано Висновок №30/08. 06.02.2008р. Управлінням інженерного захисту території міста і розвитку узбережжя було надано позитивний висновок про погодження проекту укріплення пляжної тераси. 29 травня 2008р. Інспекцією з благоустрою міста Одеської міської ради було надано ТОВ "Аркадія" ордер №149, відповідно до якого ТОВ "Аркадія" дозволяється виконання робіт з установки малих архітектурних форм, обладнанню майданчиків. Відповідно до Ордеру Інспекції з благоустрою міста Одеської міської ради №110 від 05 травня 2008р. Товариству з обмеженою відповідальністю "Аркадія" було надано дозвіл на укладку тротуарної плитки та асфальтуванню доріжок на території пляжу «Аркадія» на ділянці між траверсами №18А - №19. Також, 17 липня 2008р. Одеською обласною санітарно-епідеміологічною станцією було надано ТОВ "Аркадія" Висновок на проект будівництва №870. Згідно зазначеного висновку, було погоджено проект некапітальних об'єктів для надання послуг оздоровчого та розважального сервісу за адресою: м. Одеса, район пляжу «Аркадія», між траверсами №18А та №19.
Так, на підставі отриманих дозвільних документів та Паспорту на розміщення об'єктів, ТОВ "Аркадія" здійснило розміщення об'єктів для надання послуг оздоровчого та розважального сервісу, розташованих в районі пляжу «Аркадія» між траверсами №18а та №19 в м. Одесі. Після завершення будівельно-монтажних та оздоблювальних робіт Товариство з обмеженою відповідальністю "Аркадія" звернулось до ТОВ «Галактида» (ліцензія серія АВ №407540) з метою отримання висновку про можливість збереження виконаного будівництва об'єктів для надання послуг оздоровчого та розважального сервісу розташованих в районі пляжу "Аркадія" між траверсами №18а та №19 в м. Одесі. Технічним висновком розробленим ТОВ «Галактида» встановлено, що було виконано благоустрій орендованого штучного пляжу, а також прилеглих до нього територій із розташуванням кафе на 100 місць, адміністративного блоку, рятувального пункту, медпункту, громадських туалетів та душових, роздягалок при пляжі, дитячого та волейбольного майданчиків, басейну з прісною водою. Будівлі та споруди, збудовані на території призначені для надання послуг морського відпочинку, громадського харчування і конструктивно виконані із елементів які легко демонтуються. Дані будівлі та споруди призначені для сезонної експлуатації в теплий період.
Крім того, 15.09.2011р. ТОВ"Аркадія" було зареєстровано в Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області Декларацію про готовність об'єкта до експлуатації (реєстр. № ОД 14211042553).
Рішенням Господарського суду Одеській області від 12 червня 2009р. по справі №30/69-09-1969 позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю „Аркадія" - задоволено повністю; зобов'язано Селянське (фермерське) господарство „АЛЕКС" виконати умови договору підряду № СМР-1908 від 19.03.2008 р. щодо передачі позивачу робіт з будівництва об'єктів для надання послуг оздоровчо-розважального сервісу, а саме: каси, загальною площею 4,7кв.м; каси, загальною площею 6,4кв.м; цеху гарячих блюд, загальною площею 66,8кв.м; адміністративної будівлі, загальною площею 52,4кв.м; туалет-душова, загальною площею 22,5кв.м; кафе, загальною площею 938,2кв.м, склад; трансформаторна; вимощення, волейбольна площадка; дет. площадка; помост; басейн; емкость води; огорожи, розташованих на території пляжу „Аркадія" у м. Одесі між траверсами №18-А та №19 за адресою: пляж „Аркадія", 32; визнано за Товариством з обмеженою відповідальністю "Аркадія" право власності на об'єкти нерухомого майна та рухомого майна для надання послуг оздоровчо - розважального сервісу, а саме: каси, загальною площею 4,7кв.м; каси, загальною площею 6,4кв.м; цеху гарячих блюд, загальною площею 66,8кв.м; адміністративної будівлі, загальною площею 52,4кв.м; туалет-душова, загальною площею 22,5кв.м; кафе, загальною площею 938,2кв.м, склад; трансформаторна; вимощення, волейбольна площадка; дет. площадка; помост; басейн; емкость води; огорожу, розташованих на території пляжу „Аркадія" у м. Одесі між траверсами №18-А та №19 за адресою: пляж „Аркадія", 32; стягнуто з Селянського (фермерське) господарства „АЛЕКС" витрати по сплаті державного мита у сумі 170грн. та витрати на ІТЗ судового процесу у сумі 118грн.
Також, рішенням Господарського суду Одеської області встановлено, що згідно технічного висновку про можливість збереження будівництва об'єктів для надання послуг оздоровчо-розважального сервісу, а саме - двохповерхового кафе, адміністративної будівлі, басейну, розташованих за адресою: м. Одеса, пляж Аркадія» між траверсами №18-А та №19, виготовленого ТОВ «ГАЛАКТИДА», об'ємно-планувальне та конструктивне рішення приміщень об'єктів з урахуванням їх планування та їх відповідності по функціональному призначенню відповідають вимогам ДБН В.2.2-9-99 «Суспільні будівлі та споруди», а також вимогам норм пожаробезпеки ДБН В. 1.1-7-2002 «Пожежна безпека об'єктів будівництва» та не протирічать санітарно-гігієнічним вимогам. Приміщення об'єкта обстеження обладнані необхідними інженерними мережами та приборами згідно з вимогами діючих норм та правил. Якість виконаних будівельних робіт відповідає вимогам діючих будівельних норм та правил, зокрема СНиП 3.03.01-87 «Несучі та захисних конструкції». Стан основних несучих та захисних конструкцій об'єктів для надання послуг оздоровчого та розважального сервісу за адресою: м. Одеса, район пляжу «Аркадія»», між траверсами №18А та №19 не уявляє небезпеку для перебування та життєдіяльності людей. Ступінь готовності к експлуатації об'єкта обстеження складає 99%; технічний стан відповідно діючим нормам можливо охарактеризувати як «придатне до експлуатації.
На підставі поданих до ДАБК документів, 15.09.2011р. Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області було зареєстровано Декларацію про готовність об'єкта до експлуатації (реєстр. № ОД 14211042553).
Відповідно до Постанови Одеського окружного адміністративного суду від 14.11.2011р. по справі №2а/1570/8574/2011, адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Аркадія" до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області, про визнання дій протиправними - задоволено повністю, визнано протиправними дії Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області щодо скасування реєстрації про готовність об'єкта до експлуатації під №ОД14211042553 від 15.09.2011р., що виражені в листі №05/1-1477 від 14.10.2011р.
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 23.04.2013р., апеляційну скаргу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області залишено без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 14.11.2011р. - без змін.
Крім того постановою Приморського районного суду м. Одеси від 12.06.2012р. по справі №1522/9014/12(4/1522/2315/12) скаргу Мельника В.Г. на постанову заступника прокурора Одеської області Бебель А.А. від 29.11.2010р. про порушення кримінальної справи відносно директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Аркадія" Мельник В.Г., порушеної за ознаками злочинів передбачених ч.3 ст. 197-1, ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України -задоволено, постанову заступника прокурора Одеської області Бебель А.А. від 29.11.2010р. про порушення кримінальної справи відносно директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Аркадія" Мельник В.Г., порушеної за ознаками злочинів передбачених ч.3 ст. 197-1, ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України -скасовано.
В подальшому, постанова Приморського районного суду м. Одеси від 12.06.2012р. прокуратурою не оскаржувалась та у зв'язку з чим, відповідно, набрала законної сили.
Враховуючи викладене вище, вбачається, що Товариством з обмеженою відповідальністю "Аркадія" було отримано необхідні дозвільні документи на розміщення об'єктів до початку їх будівництва, а Технічний висновок про можливість збереження виконаного будівництва об'єктів для надання послуг оздоровчого та розважального сервісу розташованих в пляжу «Аркадія» між траверсами №18а та №19 в м. Одесі свідчить про дотримання ТОВ"Аркадія" приписів щодо типу об'єктів, які підлягають розміщенню на вказаній території штучного пляжу
Таким чином, враховуючи дотримання порядку введення в експлуатацію громадських будинків І та II категорії складності, збудованих до 31.12.2009р. та оформленням права власності, позовні вимоги про визнання будівництва об'єктів нерухомості, яке здійснено Товариством з обмеженою відповідальністю "Аркадія" на території м. Одеса, міський пляж "Аркадія" між траверсами 18-А та 19 під літерами(відповідно до технічного паспорту та акту перевірки від 25.07.2011р.)А -загальною площею 4,7кв.м, В-загальною площею 6,4кв.м, Г-загальною площею 66,8кв.м, та Б загальною площею 938кв.м -самочинним та зобов'язання Товариства з обмеженою відповідальністю "Аркадія" знести за власний рахунок самовільно збудовані об'єкти нерухомості, які знаходяться на території м. Одеса, міський пляж "Аркадія" між траверсами 18-А та 19 під літерами(відповідно до технічного паспорту та акту перевірки від 25.07.2011р.)А -загальною площею 4,7кв.м, В-загальною площею 6,4кв.м, Г-загальною площею 66,8кв.м, та Б загальною площею 938кв.м, є необгрунтованими та не ґрунтуються на чинному законодавстві України.
Згідно ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом (ст. 43 ГПК України).
З огляду на вищевикладені обставини справи, суд вважає, що позовні вимоги Одеського міжрайонного природоохоронного прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Виконавчого комітету Одеської міської ради до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Аркадія" про визнання будівництва самочинно збудованим та зобов'язання знести самовільно збудовані об'єкти нерухомості не обґрунтовані, не підтверджені належними доказами та спростовуються матеріалами справи, та не підлягають задоволенню, у зв'язку з чим суд відмовляє у задоволенні позову повністю.
Відповідно до п. 4.6 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України, від 21.02.2013р., №7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України", приймаючи рішення зі справи, провадження в якій порушено за заявою прокурора, господарський суд у разі повного або часткового задоволення позову (скарги) стягує судовий збір з відповідача (повністю або пропорційно задоволеним вимогам), якщо він не звільнений від сплати судового збору; у разі ж повної або часткової відмови в позові судовий збір стягується з визначеного прокурором позивача (так само повністю або пропорційно задоволеним вимогам), за винятком випадків, коли останнього звільнено від сплати судового збору та коли позивачем у справі є сам прокурор. Стягнення відповідних сум судового збору здійснюється в доход державного бюджету України.
Крім того, згідно п. 2.11. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №7 від 21.02.2013р., якщо в позовній заяві об'єднано дві або більше вимог немайнового характеру, пов'язаних між собою підставами виникнення або поданими доказами, судовий збір сплачується окремо з кожної з таких вимог.
Відповідно до п.5 листа ВГСУ від 23.05.2012р. №01-06/704/2012 «Про деякі питання практики застосування Закону України «Про судовий збір»», якщо на час подання позову(поданого до набрання Законом чинності) позивач був звільнений від сплати державного мита згідно з Декретом Кабінету Міністрів України «Про державне мито», а за результатами розгляду справи господарським судом з нього мають бути стягнуті суми судових витрат, то до таких витрат належатиме саме судовий збір у розмірі, визначеному відповідно до частини першої та пункту 4 частини другої статті 4 Закону.
Враховуючи те, що Виконавчий комітет Одеської міської ради не звільнений від сплати судового збору, на підставі ст. ст. 44, 49 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору у розмірі 2294грн.(1147грн.+1147грн.) покладаються на Виконавчий комітет Одеської міської ради у повному обсязі.
Керуючись ст.ст.32, 33, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
1. У позові відмовити.
2. Стягнути з Виконавчого комітету Одеської міської ради (65000, м. Одеса, Думська площа, 1, код ЄДРПОУ 04056919) на користь Державного бюджету України (р/р 31210206783008, одержувач ГУ ДКСУ в Одеській області, код ЄДРПОУ 37607526, банк одержувача ГУ ДКСУ в Одеській області, МФО 828011, код бюджетної класифікації 22030001, символ звітності 206) витрати по сплаті судового збору у розмірі 2294(дві тисячі двісті дев'ятсот чотири)грн.
Рішення господарського суду Одеської області набирає чинності у порядку ст.85 ГПК України.
Наказ видати у порядку ст.116 ГПК України.
Повний текст рішення складено 16.12.2013р.
Суддя Гут С.Ф.