ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 грудня 2013 р. м. Чернівці Справа № 824/2716/13-а
Чернівецький окружний адміністративний суд в складі головуючого –судді Ковтюк В.О., розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом прокурора Садгірського району м.Чернівці в інтересах держави в особі Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Чернівецьке АТП 17755» про стягнення санкцій, –
В С Т А Н О В И В :
Прокурор Садгірського району м. Чернівці в інтересах держави в особі Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (позивач) звернувся з адміністративним позовом до відкритого акціонерного товариства «Чернівецьке АТП 17755» (відповідач) про стягнення заборгованості по сплаті фінансових санкцій в розмірі 51000,00 грн.
У відповідності до вимог ч.3 ст.183-2 КАС України, на адресу відповідача було направлено ухвалу про відкриття скороченого провадження та запропоновано подати заперечення на позов або заяву про визнання позову, однак відповідач зазначеним правом не скористався.
Судом встановлено, що 16 липня 2013 року відповідачем складено акти про правопорушення на ринку цінних паперів:
- №97-ПР-4-Е яким встановлено, що відповідачем не розміщено в загальнодоступній інформаційній базі даних НКЦПФР річний звіт за 2012 рік, чим порушено вимоги 39, 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23.02.06р. №3480-ІV (далі – Закон №3480) та п. 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затверджено рішенням ДКЦПФР (органом виконавчої влади – попередником щодо здійснення повноважень та виконання функцій державного регулювання ринку цінних паперів в України) від 19.12.06р. №1591 (далі – Положення №1591). Також зазначено, що протягом 2012 року відповідач притягувався до відповідальності за вчинення аналогічного правопорушення (а.с.9);
- №99-ПР-4-Е яким встановлено, що відповідачем не надано річний звіт за 2012 рік, чим порушено вимоги 39, 40 Закону №3480т та п. 1 глави 7 розділу V Положення №1591. Також зазначено, що протягом 2012 року відповідач притягувався до відповідальності за вчинення аналогічного правопорушення (а.с.10);
- №98-ПР-4-Е яким встановлено, що відповідачем не опубліковано річний звіт за 2012 рік, чим порушено вимоги 39, 40 Закону №3480 та п. 1 глави 7 розділу V Положення №1591. Також зазначено, що протягом 2012 року відповідач притягувався до відповідальності за вчинення аналогічного правопорушення (а.с.11).
За наслідками розгляду справи про правопорушення відносно відповідача 26 липня 2013р. були прийняті постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів:
- №124-ПР-4-Е якою за повторно вчинені протягом року дії – не подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулярної річної інформації за 2012 рік застосовано у відношенні відповідача санкцію у вигляді накладення штрафу у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або 17000,00 грн. (а.с.14);
- №123-ПР-4-Е якою за повторно вчинені протягом року дії – не опублікування в офіційному друкованому виданні регулярної річної інформації за 2012 рік застосовано у відношенні відповідача санкцію у вигляді накладення штрафу у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або 17000,00 грн.(а.с.15);
- №122-ПР-4-Е якою за повторно вчинені протягом року дії – не розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії х цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів регулярної річної інформації за 2012 рік застосовано у відношенні відповідача санкцію у вигляді накладення штрафу у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або 17000,00 грн.(а.с.16).
Відповідно до вимог ч.1. ст.39 Закону №3480 розкриття інформації на фондовому ринку здійснюється емітентами цінних паперів шляхом: розміщення її в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; подання її до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати інформацію відповідно до вимог, в обсязі та строки, встановлені цим Законом та нормативно-правовими актами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Згідно із ч. 6 ст. 40 Закону №3480 строки, порядок і форми розкриття регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) і додаткових відомостей, що містяться у такій інформації, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Публічні акціонерні товариства додатково розкривають інформацію про свою діяльність на основі міжнародних стандартів бухгалтерського обліку в порядку, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Пункт 1 глави 7 Положення №1591 передбачає, що розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії.
Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Пункти 5, 6, 7 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30 жовтня 1996 року №448/96-ВР (далі – Закон №448) передбачають, що національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за:
5) неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
6) нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
7) неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч. 3 ст.11 Закону №448 у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Згідно п.4 ч.3 ст.129 Конституції України та ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Позивачем надано достатньо доказів на підтвердження вчинення відповідачем порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 11, 71, 79, 86, 94, 158-162, 183-2 КАС України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з відкритого акціонерного товариства “Чернівецьке АТП 17755” (58007, вул. М.Тореза, 62, м.Чернівці, код ЄДРПОУ 05482386) на користь Державного бюджету – 51 000 (п’ятдесят одну тисячу) грн. 00 коп.
3. Постанова підлягає негайному виконанню.
Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 183-2, 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку сторонами, а також іншими особами, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Ковтюк В.О.