Справа № 0511/1963/2012
Номер провадження 6-а/224/75/13
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
іменем України
20 серпня 2013 року Дебальцевський міський суд у складі:
головуючого: судді Кардашенко О.А.,
при секретарі: Сухоставець Т.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дебальцеве заяву ОСОБА_1 про зміну способу та порядку виконання постанови Дебальцевського міського суду від 08.08.2012 року, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про зміну порядку і способу виконання постанови Дебальцевського міського суду від 08.08.2012 року у справі № 2а/0511/65/2012 0511/1963/2012 з зобовязального та стягувальний, посилаючись на неможливість виконання судового рішення.
До судового засідання заявник не зявився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності, заявлені вимоги підтримав.
Представник УПСЗН Дебальцівської міської ради в судове засідання не зявився, будучи належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи, причини неявки суду не повідомив.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява про зміну порядку та способу виконання рішення суду підлягає задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до статті 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Зміна чи встановлення способу і порядку виконання рішення - це заміна одного виду виконання іншим або визначення чіткого логічного порядку вчинення дій, спрямованих на виконання припису рішення суду. Критерієм зміни чи встановлення способу і порядку виконання рішення є обставини, що утруднюють виконання рішення суду.
Судом встановлено, що постановою Дебальцевського міського суду від 08.08.2012 року позов ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Дебальцевської міської ради про визнання неправомірними дій та зобовязання провести нарахування і виплату компенсації був задоволений. Було зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Дебальцевської міської ради провести нарахування і виплату ОСОБА_1 одноразової компенсації в разі встановлення інвалідності в розмірі 30 мінімальних розмірів заробітної плати, встановленого законом з урахуванням фактично здійснених виплат.
Постанова суду була звернена до виконання.
Відповідно до відповіді УПСЗН Дебальцевської міської ради (а.с. 41) ОСОБА_1 на виконання постанови суду було нараховано 26450,40 грн.
Однак вказана сума не може бути виплачена заявнику через те, що в виконавчому документі не зазначена конкретна сума коштів, яка підлягає безспірному списанню з рахунків боржника.
Так з 01 січня 2013 року набрав чинності Закон України Про гарантії держави щодо виконання судових рішень від 5 червня 2012 року який встановлює гарантії держави щодо виконання судових рішень та виконавчих документів, визначених Законом України Про виконавче провадження, та особливості їх виконання.
За приписами ч. 1 ст. 2 Закон України Про гарантії держави щодо виконання судових рішень держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов'язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за яким є: державний орган; державні підприємство, установа, організація (далі - державне підприємство); юридична особа, примусова реалізація майна якої забороняється відповідно до законодавства (далі - юридична особа).
Примусова реалізація майна юридичних осіб - відчуження об'єктів нерухомого майна та інших основних засобів виробництва, з використанням яких юридичні особи провадять виробничу діяльність, а також акцій (часток, паїв), що належать державі та передані до їх статутного фонду.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закон України Про гарантії держави щодо виконання судових рішень виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється Державною казначейською службою України в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.
Вирішуючи питання щодо зміни чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення необхідно виходити з того, що під зміною способу і порядку виконання рішення слід розуміти вжиття адміністративним судом нових заходів для реалізації рішення. Ці заходи повинні забезпечити виконання конкретного судового рішення і не поширюватися на відносини, які виникли після його ухвалення.
У цій категорії справ зміна способу і порядку виконання рішення можлива шляхом зміни зобов'язання здійснити виплати на стягнення цих виплат. Така зміна можлива лише у разі виконання боржником зобов'язальної частини рішення про нарахування соціальних виплат. При цьому адміністративний суд повинен виходити з розміру заборгованості боржника перед стягувачем, що виникла під час виконання судового рішення.
Законом України Про гарантії держави щодо виконання судових рішень держава гарантує виконання рішення суду виключно про стягнення коштів, боржником за яким є державний орган. З огляду на те, що виконання постанови суду першої інстанції носить зобов'язальний характер, у виконавчому документі не зазначена сума коштів, яка підлягає безспірному списанню з рахунків боржника виконання постанови суду є неможливим.
Виходячи з положень Закон України Про гарантії держави щодо виконання судових рішень та приписів Порядку затвердженого на виконання цього Закону постановою Кабінету Міністрі України від 03 серпня 2011 року № 845, органи Казначейства на теперішній час не мають повноважень для зобов'язання іншого органу вчинити певні дії та можливості прийняти до виконання виконавчий документ без зазначення суми коштів.
Кінцевим результатом виконання судового рішення по цій справі є виплата позивачеві коштів державним органом, що підпадає під компетенцію Державної казначейської служби України.
Суд вважає, що оскільки у виконавчому документі не зазначена сума коштів, яка підлягає безспірному списанню з рахунків боржника, то з огляду на положення Закону України Про гарантії держави щодо виконання судових рішень виконання постанови суду є неможливим без зміни способу її виконання, оскільки відповідачем виконано зобов'язання нарахувати соціальну виплату.
З огляду на зазначене суд дійшов висновку про те, що виконання постанови Дебальцевського міського суду Донецької області від 08 серпня 2012 року у справі № 2а/0511/65/2012 0511/1963/2012 можливе на сьогодні шляхом зміни способу виконання із зобов'язання вчинення певних дій, які мають на меті виплату конкретної суми доплати на стягнення цієї суми, яка відповідно до довідки УПСЗН Дебальцевської міської ради складає 26450,40 грн. та не є спірною між сторонами.
Крім того, судом зясовано, що виконавчий лист не відповідає ст. 18 ЗУ «Про виконавче провадження». Тому виконавчий лист необхідно доповнити наступними відомостями- ЄДРПОУ боржника, Управління праці та соціального захисту населення Дебальцевської міської ради- "25954574", та РНОКПП стягувача ОСОБА_1- « НОМЕР_1». Також у виконавчому документі зазначено лише номер провадження, але не вказано номер справи- 0511/1963/2012. Виконавчий лист необхідно доповнити вказаними відомостями.
Враховуючи наведене та, керуючись ст. 185,259, 263 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Змінити спосіб та порядок виконання постанови Дебальцевського міського суду від 08 серпня 2012 року.
Визнати належним спосіб виконання постанови Дебальцевського міського суду від 08 серпня 2012 року у справі № 2а/0511/65/2012 0511/1963/2012 у справі за адміністративним позовом представника позивача ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Дебальцівської міської ради про визнання неправомірною відмови у виплаті недоотриманої суми компенсації та стягнення недоотриманої суми компенсації шляхом стягнення з Управління праці та соціального захисту населення Дебальцевської міської ради за рахунок коштів Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 26450 (двадцять шість тисяч шістсот чотириста пятдесят) грн. 40 коп.
Доповнити виконавчий лист, виданий на підставі постанови Дебальцевського міського суду від 08.08.2012 р., наступними відомостями- ЄДРПОУ боржника, Управління праці та соціального захисту населення Дебальцевської міської ради- "25954574", та РНОКПП стягувача ОСОБА_1- « НОМЕР_1»; номер справи- 0511/1963/2012.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Дебальцевського міського суду протягом 5 днів з дня отримання її копії.
Суддя Дебальцевського
міського суду
ОСОБА_3