Ухвала суду № 36036253, 11.12.2013, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.12.2013
Номер справи
806/6322/13-а
Номер документу
36036253
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-602, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Токарева М.С.

Суддя-доповідач:Зарудяна Л.О.

УХВАЛА

іменем України

"11" грудня 2013 р. Справа № 806/6322/13-а

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Зарудяної Л.О.

суддів: Іваненко Т.В.

Моніча Б.С.,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Фізичної особи - підприємця ОСОБА_4 на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "21" жовтня 2013 р. у справі за позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_4 до Управління Пенсійного фонду України в Коростишівському районі Житомирської області про скасування вимоги ,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 21.10.2013 року в задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись з винесеною постановою, Фізична особа - підприємець ОСОБА_4 звернулась до суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову та прийняти нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити.

В апеляційній скарзі позивач зазначила, що спір не підсудний Житомирському окружному адміністративному суду, оскільки відповідач не є органом державної влади й суб"єктом владних повноважень.

Вказала, що Пенсійний фонд України не утворював СПД "УПФУ в Коростишівському районі Житомирської області", будь-які розпорядчі документи або положення про СПД "УПФУ в Коростишівському районі Житомирської області" відсутні.

Сторони в судове засідання не з"явились, хоч були повідомлені належним чином про дату, час і місце апеляційного розгляду, про що свідчать повідомлення про вручення рекомендованих поштових відправлень.

Згідно ч.4 ст.196 КАС України неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.197 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.

З врахуванням приписів вищевказаних статей, розгляд апеляційної скарги здійснюється судовою колегією в порядку письмового провадження.

Перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду першої інстанції, колегія суддів приходить до висновку про те, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, 07.05.2013 року Управлінням Пенсійного фонду України в Коростишівському районі Житомирської області винесено вимогу за №Ф-1576 про сплату фізичною особою-підприємцем ОСОБА_4 недоїмки з єдиного внеску у сумі 9776,75 грн. (а.с. 11).

Не погоджуючись з вказаною вимогою, фізична особа-підприємець ОСОБА_4 звернулась до відповідача зі скаргою про її скасування (а.с. 18-22).

Рішеннями Управління Пенсійного фонду України в Коростишівському районі від 07.06.2013 року № 4398/03, від 16 липня 2013 року №5831/12 та від 05 серпня 2013 року №20455/09-10 позивачу відмовлено у задоволенні вищевказаної скарги (а.с. 12-17, 23-25).

Вважаючи, що вимогу №Ф-1576 від 07.06.2013 року винесено особою, яка не зареєстрована в єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб-підприємців, тобто якої не існує, фізична особа-підприємець ОСОБА_4 звернулась до суду про її скасування.

Колегія суддів, погоджуючись з судом першої інстанції, приходить до висновку про необгрунтованість заявленого позову з огляду на таке.

Пунктом 1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства визначено, що справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Суб'єктом владних повноважень, відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України, є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Указом Президента України №384/2011 від 06.04.2011 року затверджено Положення про Пенсійний фонд України, згідно якого Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики України.

Пенсійний фонд України входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань пенсійного забезпечення та ведення персоніфікованого обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування

Пунктом 3 цього Положення встановлено основні завдання Пенсійного фонду України. Так, зокрема, основними завданнями Пенсійного фонду України є:

- реалізація державної політики з питань пенсійного забезпечення та ведення персоніфікованого обліку надходжень від сплати єдиного внеску; внесення пропозицій Міністру щодо формування державної політики з питань пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню;

- керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування;

- призначення (перерахунок) пенсій, щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці та підготовка документів для їх виплати;

- забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання, інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України та інших джерел, визначених законодавством;

- ефективне та цільове використання коштів, удосконалення методів фінансового планування, звітності та системи контролю за витрачанням коштів;

- забезпечення надходжень від сплати збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, ведення обліку цих надходжень, інших коштів відповідно до законодавства та здійснення контролю за їх сплатою, забезпечення ведення реєстру застрахованих осіб;

- виконання інших завдань, визначених законами України та покладених на Пенсійний фонд України Президентом України.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 року за №8-2 затверджено Положення про управління Пенсійного фонду України" в районах, містах, районах у містах, а також у містах та районах".

Пунктом 1.1 розділу 1 цього положення встановлено, що Управління Пенсійного фонду України у районах, містах, районах у містах, а також у містах та районах є органами Пенсійного Фонду України, підпорядкованими відповідно головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему територіальних органів Фонду.

Відповідно до п. 2.1 розділу 2 Положення, основними завданнями Управління є:

1) облік платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - платники єдиного внеску) та збору на обов'язкове державне пенсійне страхування;

2) збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) та інших коштів, призначених для пенсійного забезпечення;

3) призначення (перерахунок) пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці та підготовка документів для їх виплати;

4) забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством;

5) ефективне та цільове використання коштів Фонду, інших коштів, призначених для виплати пенсій та щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці, удосконалення методів фінансового планування, звітності та системи контролю за витрачанням коштів, призначених для пенсійного забезпечення;

6) забезпечення функціонування в районі (місті) Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Враховуючи вищевикладене, Пенсійний фонд України (в тому числі його управління), як суб"єкт владних повноважень, здатен нав"язувати волю, підкоряти собі та наділений сукупністю прав і обов"язків державного органу, закріплених за ним у встановленому законом порядку для здійснення покладених на нього функцій.

Крім того, Пенсійний фонд України (в тому числі його управління), як орган державної влади, наділений юридично визначеними державно-владними повноваженнями та необхідними засобами і механізмами для виконання функцій і завдань держави.

Отже, здійснюючи заходи до стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску, відповідач здійснює свої владні управлінські функції.

Таким чином, доводи апеляційної скарги про те, що відповідач не є органом державної влади й суб"єктом владних повноважень, є необгрунтованими й спростовуються вищевикладеним.

Слід також зазначити, що в матеріалах справи наявний витяг з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців серії АГ №168363, згідно якого Управління Пенсійного фонду України в Коростишівському районі Житомирської області зареєстровано як юридична особа. Будь-які докази, які б свідчили про протилежне, в матеріалах справи відсутні.

Враховуючи викладене вище, суд першої інстанції обгрунтовано прийшов до висновку про відмову в задоволенні позову.

На думку апеляційного суду, оскаржена постанова законна і обґрунтована, відповідає матеріалам справи та вимогам чинного законодавства.

Доводи апеляційної скарги не є переконливими, не спростовують висновків суду першої інстанції.

Підстави для скасування постанови відсутні, а тому її слід залишити без змін.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Фізичної особи - підприємця ОСОБА_4 залишити без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "21" жовтня 2013 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя Л.О. Зарудяна

судді: Т.В. Іваненко

Б.С. Моніч

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: Фізична особа - підприємець ОСОБА_4 АДРЕСА_1

3- відповідачу/відповідачам: Управління Пенсійного фонду України в Коростишівському районі Житомирської області вул.Гагаріна,2,м.Коростишів,Житомирська область,12504