ass="fs115">
>ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 817/3218/13-а
28 листопада 2013 року
м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Нор У.М. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
ЗАТ "Завод "Технопривод"
до
Управління Пенсійного фонду України в Рівненському районі
="tslast"> th="12 %" >про визнання протиправним та скасування рішення , -
ВСТАНОВИВ :
ЗАТ "Завод "Технопривод" звернулося з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Рівненському районі (далі - Управління ПФУ в Рівненському районі) про визнання протиправним та скасування рішення №1029 від 10.05.2013 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату єдиного внеску в розмірі 16440,74 грн.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що штраф у розмірі 15975,48 грн. та пеня у розмірі 465,26 грн., нараховані на підставі рішення №1029 від 10.05.2013 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату єдиного внеску, підлягають списанню на підставі Закону України "Про внесення змін до розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо стимулювання сплати поточних платежів з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та погашення заборгованості до Пенсійного фонду України.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, на підставі ч.11 ст. 35 КАС України вважається повідомленим належним чином, що підтверджується телефонограмою від 21.11.2013 року, яка міститься в матеріалах справи.
Відповідач в судове засідання не з’явився, подав клопотання в якому просив розгляд справи провести без участі представника Управління ПФУ в Рівненському районі.
У відповідності до вимог ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому проваджені у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
За наведених обставин, суд вважає за можливе здійснити розгляд справи за відсутності представника відповідача в порядку письмового провадження.
Розглянувши позовну заяву по суті, дослідивши наявні у справі матеріали, оцінивши їх в сукупності, перевіривши їх дослідженими доказами, у відповідності до норм чинного законодавства, суд дійшов до висновку, що у задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що у ЗАТ "Завод "Технопривод" наявна заборгованість зі сплати страхових внесків у сумі 559012,82 грн.
Між ЗАТ "Завод "Технопривод" та Управлінням ПФУ в Рівненському районі укладено договір від 16.08.2012 року №1 (а.с.30-31). У відповідності до умов даного договору позивачу розстрочена заборгованість зі сплати страхових внесків у сумі 559012,82 грн. на період з 01.09.2012 року до 20.08.2014 року. Згідно даного договору платник сплачує зазначені суми не пізніше 20 числа кожного місяця рівними частинами починаючи з місяця, наступного за місяцем в якому укладений цей договір.
Рішенням Управління Пенсійного фонду України в Рівненському районі від 10.05.2013 року №1029 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, ЗАТ "Завод "Технопривод" нараховано 15975,48 грн. штрафу та 465,26 грн. пені за несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за березень 2013 року.
Дане рішення ЗАТ "Завод "Технопривод" оскаржене до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області.
Рішенням головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області від 05.06.2013 року №3286/10 скаргу ЗАТ "Завод "Технопривод" залишено без задоволення, а рішення управління Пенсійного фонду України в Рівненському районі від 10.05.2013 року № 1029 без змін (а.с.7-10).
Одночасно, рішенням Пенсійного фонду України від 13.08.2013 року №21250/09-10 рішення управління Пенсійного фонду України у Рівненському районі від 10.05.2013 року № 1029 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску та рішення головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області від 05.06.2013 року №3286/10 залишено без змін, а скаргу ЗАТ "Завод "Технопривод" без задоволення (а.с.11-13).
Відповідно до п.1 ч.2 ст.6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон №2464-VI) платники єдиного внеску зобов'язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Згідно п.1 ч. 1 ст. 4 Закону №2464-VI платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
У відповідності до п.1 ч.1 ст.7 Закону №2464-VI для вищевказаних платників єдиний внесок нараховується на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника у відповідності до ч.12 ст.9 Закону №2464-VI.
Згідно з ч. 8 ст. 9 Закону №2464-VI платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця.
Пунктом 2 ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Відповідно до частини 10 та частини 13 статті 25 Закону №2464-VI на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу згідно. Нарахування пені починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.
Згідно частини 2 статті 25 Закону № 2464 у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.
Аналіз наведених положень дає підстави для висновку про те, що законодавством закріплено обов'язок платника єдиного внеску своєчасно сплачувати єдиний внесок до Пенсійного фонду.
Згідно умов договору від 16.08.2012 року №1 укладеного між ЗАТ "Завод "Технопривод" та Управлінням ПФУ в Рівненському районі платник зобов'язаний сплачувати розстрочені суми не пізніше 20 числа кожного місяця рівними частинами. Проте, як вбачається з розрахунку фінансової санкції та пені по особовому рахунку ЗАТ "Завод "Технопривод", єдиний внесок за березень 2013 року позивачем сплачено повністю 25.04.2013 року (а.с.52-54), тобто з порушенням строку його сплати, який встановлено законодавством, до 3 днів.
Враховуючи наведене, суд дійшов до висновку, що рішення Управління Пенсійного фонду України в Рівненському районі від 10.05.2013 року №1029 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, яким ЗАТ "Завод "Технопривод" нараховано 15975,48 грн. штрафу та 465,26 грн. пені за несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за березень 2013 року, прийняте в межах повноважень та у спосіб, визначений Законом.
Крім того суд не бере до уваги твердження позивача про те, що штраф у розмірі 15975,48 грн. та пеня у розмірі 465,26 грн., нараховані на підставі рішення №1029 від 10.05.2013 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату єдиного внеску, підлягають списанню в порядку встановленому Пенсійним фондом України з огляду на наступне.
Згідно Закону України "Про внесення зміни до розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" від 22.05.2012 року платнику, який відповідно до укладеного договору в повному обсязі погасить заборгованість із страхових внесків і не допустить виникнення нової заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за період дії такого договору, штраф та пеня, пов’язані з цією заборгованістю, нараховані і не сплачені або ті, які підлягають нарахуванню відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" та Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування", списуються в порядку, встановленому Пенсійним фондом України".
Дослідженими доказами у справі встановлено, що ЗАТ "Завод "Технопривод" в повному обсязі не погашено заборгованість із страхових внесків, а тому рішення про списання сум штрафів та пені прийматиметься Управлінням ПФУ в Рівненському районі після повного виконання позивачем умов договору від 16.08.2013 року №1.
Відтак, у задоволенні адміністративного позову слід відмовити повністю.
Відповідно до вимог ст.94 КАС України понесені позивачем судові витрати не відшкодовуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позову ЗАТ "Завод "Технопривод" до Управління Пенсійного фонду України в Рівненському районі про визнання протиправним та скасування рішення №1029 від 10.05.2013 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату єдиного внеску - відмовити.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Нор У.М.