ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34
ПОСТАНОВА
іменем України
про визнання боржника банкрутом
04.12.2013 справа № 46/126-бЗа заявою Товариство з обмеженою відповідальністю "Тріон"
до Державне підприємство "Українські спеціальні системи зв"язку"
про визнання банкрутом
Суддя Омельченко Л.В.
Представники:
Від боржника не з'явився Арбітражний керуючий Мирутенко М.М. - розпорядник майна Від кредиторів1. Товариства з обмеженою відповідальністю "Тріон"- Сомова І.В. (довіреність ); 2. Національного комплексу "Експоцентр України" - не з'явився; 3. Управління Пенсійного Фонду України в Шевченківському районі м. Києва - не з'явивсяВід органу, уповноваженого управляти майном боржника Лябах О.О. - представник Міністерства надзвичайних ситуацій України за довіреністю від 08.01.2013 р. Від державного органу з питань банкрутства не з'явився ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
У провадженні Господарського суду міста Києва знаходиться справа № 46/126-б про банкрутство Державного підприємства "Українські спеціальні системи зв'язку" на стадії розпорядження майном боржника.
Провадження у вказаній справі було порушено ухвалою Господарського суду міста Києва від 14.06.2011 р. № 46/126-б відповідно до приписів Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14.05.1992 р. у редакції від 30.06.1999 р. зі змінами та доповненнями.
29.07.2011 р. у справі № 46/126-б винесено ухвалу підготовчого засідання з відповідними процесуальними наслідками.
12.12.2011 р. відбулося попереднє судове засідання, в якому було затверджено реєстр вимог кредиторів Державного підприємства "Українські спеціальні системи зв'язку".
У листопаді 2013 року від розпорядника майна боржника до суду надійшов супровідний лист № 17/48 від 01.11.2013 р., до якого приєднано, серед іншого, протокол зборів комітету кредиторів Державного підприємства "Українські спеціальні системи зв'язку" від 22.10.2013 р. № 9, з якого слідує ухвалення комітетом кредиторів рішення про перехід до ліквідаційної процедури боржника.
У зв'язку з надходженням до суду рішення комітету кредиторів про перехід до іншої судової процедури банкрутства Державного підприємства "Українські спеціальні системи зв'язку" судом було ухвалено призначити у справі № 46/126-б судове засідання на 04.12.2013 р.
У судове засідання, призначене на 04.12.2013 р., з'явилися розпорядник майна боржника, представник голови комітету кредиторів та представник органу, уповноваженого управляти майном боржника.
Представник голови комітету кредиторів клопотав перед судом про відкладення розгляду справи, посилаючись на ведення з боржником переговорів щодо укладення мирової угоди.
Арбітражний керуючий Мирутенко М.М. подав заяву про призначення ліквідатором боржника та надав звіт про виконану роботу.
Представник Міністерства надзвичайних ситуацій України на виконання вимог ухвали від 20.11.2013 р. надав суду письмові пояснення щодо рішення комітету кредиторів про включення всього майна Державного підприємства "Українські спеціальні системи зв'язку" до ліквідаційної маси.
Розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Тріон" про відкладення розгляду справи з мотивів ведення переговорів з боржником про укладення мирової угоди, суд не вбачає підстав для її задоволення, оскільки доказів на підтвердження мотивів заявлення вимог про відкладення розгляду справи суду не подано, а перехід до іншої судової процедури у справі про банкрутство Державного підприємства "Українські спеціальні системи зв'язку" не унеможливить у подальшому реалізації права боржника і кредиторів на укладення мирової угоди, адже така процесуальна дія можлива на будь-якій стадії провадження у справі.
Крім того, суд враховує тривалість судових процедур у справі про банкрутство Державного підприємства "Українські спеціальні системи зв'язку" саме на стадії розпорядження майном, а тому відкладення розгляду справи матиме наслідком лише затягування її розгляду.
Також, суд зважає на те, що спірним питанням між розпорядником майна та головою комітету кредиторів є формування ліквідаційної маси боржника, а саме: включення чи не включення до неї майна, яке за своїм функціональним призначенням та технічними властивостями має входити до відомчої мережі супутникового зв'язку Міністерства надзвичайних ситуацій України. Разом з тим, оскільки питання про формування ліквідаційної маси банкрута є похідним від питання щодо переходу до ліквідаційної процедури боржника, суд не вбачає у описаному спірному питанні перешкод для відкриття ліквідаційної процедури, адже наявні всі передбачені законодавством передумови для вчинення відповідної процесуальної дії з винесення постави про визнання боржника банкрутом.
Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення розпорядника майна та присутніх у засіданні осіб, суд вважає заявлені вимоги щодо визнання боржника банкрутом та відкриття відносно нього ліквідаційної процедури правомірними та такими, що підлягають задоволенню, зважаючи на таке.
Виходячи з приписів ч. 9 ст. 13 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", обов'язок скликання зборів кредиторів боржника, а також проведення аналізу його фінансової, господарської та інвестиційної діяльності покладено на розпорядника майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" протягом десяти днів після винесення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду розпорядник майна повідомляє кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів та уповноважену особу акціонерів або учасників товариства з обмеженою чи додатковою відповідальністю про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення.
Згідно з ч. 5 ст. 16 Закону України Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" рішення про вибори членів комітету кредиторів відноситься до компетенції зборів кредиторів.
Рішення про створення та склад комітету кредиторів направляється до господарського суду (ч. 7 ст. 16) .
Відповідно до ч. 8 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення, зокрема, про внесення пропозицій господарському суду щодо продовження або скоро чення строку процедур розпорядження майном боржника чи санації боржника, звернення до суду з клопо танням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, про припинення повно важень арбітражного керуючого (розпорядника майна) та про призначення нового арбітражного керуючо го тощо.
Рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори, кількість голосів яких визначається від повідно до частини четвертої цієї статті (ч. 9 ст. 16).
Як слідує з матеріалів справи, 23.12.2011 р. відбулися збори кредиторів Державного підприємства "Українські спеціальні системи зв'язку", якими прийнято рішення про обрання комітету кредиторів у складі трьох кредиторів, а саме: Товариства з обмеженою відповідальністю "Тріон", Національного комплексу "Експоцентр України" та Управління Пенсійного Фонду України у Шевченківському районі м. Києва, а також про обрання головою комітету кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Тріон".
На засіданні комітету кредиторів, що відбулося 22.10.2013 р. за участі двох з трьох членів комітету кредиторів, було ухвалено рішення про внесення пропозиції до Господарського суду міста Києва щодо переводу процедури банкрутства Державного підприємства "Українські спеціальні системи зв'язку" у стадію ліквідації та включення до ліквідаційної маси всього майна підприємства.
Як вбачається з матеріалів справи, прийняття комітетом кредиторів рішення про необхідність визнання боржника банкрутом стало наслідком заслуховування інформації розпорядника майна щодо проведеної роботи та проведеної інвентаризації майна Державного підприємства "Українські спеціальні системи зв'язку".
У ході судового засідання судом встановлено, що станом на 04.12.2013 р. повідомлень про виконання боржником грошових зобов'язань не поступало, не надходило заяв від потенційних інвесторів щодо оздоровлення фінансового становища боржника, а також письмових вимог від комітету кредиторів боржника щодо санації Державного підприємства "Українські спеціальні системи зв'язку" чи припинення провадження у справі № 46/126-б з інших, передбачених законодавством підстав.
У ч. 1 ст. 22 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що господарський суд приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру у випадках, передбачених цим Законом.
За таких обставин, оскільки вимоги комітету кредиторів є обґрунтованими та заявленими у рамках приписів Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", процедура розпорядження майном Державного підприємства "Українські спеціальні системи зв'язку" підлягає припиненню, а підприємство-боржник - визнанню банкрутом з відповідними процесуальними наслідками.
Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у постанові про визнання боржника банкрутом господарський суд відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора у порядку, передбаченому для призначення керуючого санацією.
Згідно зі ст. 3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатором може бути призначено фізичну особу - суб'єкта підприємницької діяльності, яка має вищу юридичну або економічну освіту, володіє спеціальними знаннями та не є зацікавленою особою щодо боржника і кредиторів.
Судом встановлено, що комітет кредиторів не вніс на розгляд суду пропозицій щодо кандидатури ліквідатора боржника, тоді як арбітражний керуючий Мирутенко М.М., який виконував функції розпорядника майна Державного підприємства "Українські спеціальні системи зв'язку" подав заяву про призначення його ліквідатором.
Заявлена з власної ініціативи арбітражним керуючим Мирутенком М.М. кандидатура ліквідатора узгоджується з приписами Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", обмежень, описаних у ч. 3 ст. 3-1 щодо нього встановлено не було, інших заяв від арбітражних керуючих для призначення ліквідатором боржника станом на 04.12.2013 р. до суду не надходило.
За наведених обставин, суд вважає за належне призначити ліквідатором боржника арбітражного керуючого Мирутенка М.М.
Згідно зі ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
У п. 1-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14.05.1992 р. в редакції від 22.12.2011 р. встановлено, що положення цього Закону, що регулюють продаж майна в провадженні у справі про банкрутство, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом. Положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Зважаючи на викладені положення чинного законодавства та з огляду на те, що провадження у справі № 46/126-б було порушено до набрання чинності нової редакції Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", положення нової редакції Закону підлягають застосуванню у межах провадження у справі про банкрутство Державного підприємства "Українські спеціальні системи зв'язку" у частині здійснення ліквідаційної процедури та продажу майна боржника.
Керуючись Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та ст.ст. 32, 86 Господарським процесуальним кодексом України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Припинити процедуру розпорядження майном Державного підприємства "Українські спеціальні системи зв'язку" (01054, м. Київ, вул. Воровського, 32, ідентифікаційний код 33349326).
2. Припинити повноваження розпорядника майна Державного підприємства "Українські спеціальні системи зв'язку" - арбітражного керуючого Мирутенка Миколи Миколайовича.
3. Визнати банкрутом Державне підприємство "Українські спеціальні системи зв'язку" (01054, м. Київ, вул. Воровського, 32, ідентифікаційний код 33349326).
4. Скасувати арешти, накладені на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
5. Відкрити ліквідаційну процедуру Державного підприємства "Українські спеціальні системи зв'язку" (01054, м. Київ, вул. Воровського, 32, ідентифікаційний код 33349326).
6. Призначити ліквідатором Державного підприємства "Українські спеціальні системи зв'язку" арбітражного керуючого Мирутенка Миколу Миколайовича (свідоцтво про право здійснення діяльності арбітражного керуючого НОМЕР_2 від 13.11.2013 р., місце проживання: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1).
7. Зобов'язати ліквідатора банкрута у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом подати до офіційного друкованого органу Верховної Ради України чи Кабінету Міністрів України оголошення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, яке повинно містити: найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом, найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство, дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, відомості про ліквідатора.
8. Зобов'язати ліквідатора надати суду докази публікації оголошення у офіційному друкованому органі про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури протягом двох тижнів з моменту опублікування (оригінал примірника газети).
9. Зобов'язати ліквідатора у разі отримання ним заяв з вимогами до банкрута письмово повідомити про це суд та надати докази їх визнання або ж відхилення у встановленому порядку.
10. Підприємницьку діяльність банкрута завершити.
11. Строк виконання усіх грошових зобов'язань вважати таким, що настав з 04.12.2013 р.
12. Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по усіх видах заборгованості банкрута з 04.12.2013 р.
13. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном з 04.12.2013 р.
14. Зобов'язати ліквідатора проводити ліквідаційну процедуру банкрута відповідно до положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14.05.1992 р. у редакції від 22.12.2011 р., а також надати суду ліквідаційний баланс банкрута та звіт ліквідатора у строк до 04.11.2014 р.
15. Копію постанови направити боржнику, відсутнім у засіданні кредиторам і державному реєстратору за місцем його знаходження для виконання.
Суддя Л.В. Омельченко