ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 жовтня 2013 р. Справа № 804/12433/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Турлакової Н.В.
за участі секретаря Мединської А.О.
пред-ка позивача Шатько Д.С.
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Криворізького міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Криворізький міський центр зайнятості м.Дніпропетровська звернувся до суду із адміністративним позовом до ОСОБА_2 із позовними вимогами про стягнення з гр.. ОСОБА_2 на користь Криворізького міського центру зайнятості (р/р 37173001002770 в УДКУ Дніпропетровської області, ОКПО 21908407, МФО 805012) кошти у сумі 3573 (три тисячі п'ятсот сімдесят три) гривні 95 копійок.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що відповідач перебуваючи у трудових відносинах з Криворізьким відділом Державної служби охорони УДСО при ГУМВС України в Дніпропетровській області та отримував заробітну плату, подав недостовірні відомості стосовно свого статусу і був зареєстрований у Криворізькому міському центрі зайнятості як безробітний, в результаті чого отримав допомогу по безробіттю на суму 3573,95 грн., чим заподіяв значної шкоди інтересам держави.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримував та просив позов задовольнити.
Відповідач правом на подання письмових пояснення, доводів та заперечень не скористався, проти задоволення позовних вимог заперечував, в усній формі пояснив, що не знав дати фактичного звільнення з Криворізького відділу Державної служби охорони УДСО при ГУМВС України в Дніпропетровській області, трудової книжки не отримував, крім того зазначав, що сума коштів, що підлягають поверненню, є завеликою з огляду на його скрутне матеріальне становище, у зв'язку з наявністю сім'ї.
Заслухавши доводи представника позивача, відповідача, дослідивши чинне законодавство та матеріали справи, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до заяви ОСОБА_2 від 04.07.2012р., останній просить надати йому статус безробітного з виплатою допомоги по безробіттю та зазначає, що він не зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається, пенсію не отримує, не має права на пенсію за віком, в т.ч. на пільгових умовах та пенсію за вислугу років.
Відповідно до персональної картки №047012062700039 ОСОБА_2 з 27.06.2012р. по 18.10.2012р. перебував у Криворізькому міському центрі зайнятості як безробітний.
Між робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та гр.. ОСОБА_2 був укладений договір щодо направлення останнього на підготовку, під конкретне замовлення роботодавця в ТОВ «ЦТОР» за професією, спеціальністю, навчальною програмою водій трамвая, оброблення даних, бухгалтер зі строком навчання з 21.07.2012р. до 10.10.2012р. з метою сприяння подальшому працевлаштуванню, копія Договору №047012070900011 від 09.07.2012р. разом із додатком до ПК№4 Проходження профнавчання наявна в матеріалах справи.
Також відповідно до Заяви від 09.07.2012р. ОСОБА_2 звернувся до Директора Криворізького міського центру зайнятості із проханням про призначення матеріальної допомоги на період професійного навчання згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
Згідно із Даними про виконані платежі ОСОБА_2 у період з 04.07.2012р. по 10.10.2012р. отримував грошову допомогу по безробіттю.
Відповідно до Витягу з наказу від 16.08.2004р. №85о.с. Криворіжського відділу державної служби охорони ОСОБА_2 було призначено міліціонером взводу міліції по охороні об'єктів роти міліції Дзержинського відділу Державної служби охорони в м. Кривий Ріг УДСО при УМВС України в Дніпропетровській області.
Згідно Наказу Криворіжського відділу державної служби охорони Управління державної служби охорони від 19.07.2012р. №85о.с. ОСОБА_2 було звільнено з посади водія взводу спеціального підрозділу міліціонером взводу міліції по охороні об'єктів роти міліції Дзержинського відділу Державної служби охорони в м. Кривий Ріг УДСО при УМВС України в Дніпропетровській області.
Як вбачається із висновку Акта №310 розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 27.03.2013р. було встановлено, що ОСОБА_2 працевлаштований у Криворіжському відділі Державної служби охорони УДСО при ГУМВС України в Дніпропетровській області з 12.08.2004р. згідно наказу №85о.с. від 16.08.2004р., звільнений 19.07.2012р., згідно наказу №85 о.с. від 19.07.2012р.
Відповідно до Додатку до протоколу №12 від 10.04.2013р. Висновок по особі ОСОБА_2, кошти, які підлягають поверненню: допомога по безробіттю - 263,23 грн., матеріальна допомога в період проходження професійного навчання - 1614,45 грн., вартість навчання - 1696,27 грн.
15.04.2013р. ОСОБА_2 за №07-07/1198 Листом «про відшкодування коштів» був направлений витяг із наказу Криворізького міського центру зайнятості від 11.04.2013р. №69 щодо відшкодування коштів, виплачених відповідачу як допомога по безробіттю у сумі 3573,95 грн. за прийнятим рішенням щодо коштів, що підлягають поверненню у зв'язку з прихованням під час реєстрації в центрі зайнятості факту перебування у трудових відносинах із Криворізьким відділом Державної служби охорони УДСО при ГУМВС України в Дніпропетровській області.
Судом також досліджено Додаток №4 до договору №047012062700117 від 27.06.12р. Остаточний кошторис; Додаток №1 до кошторису №047012062700117 від 27.06.12р..
Відповідно до пп. "б" п.3 ст.1 Закону України "Про зайнятість населення", до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах, громадяни, які самостійне забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю, члени кооперативів, фермери та члени їх сімей, що беруть участь у виробництві, а також члени особистих селянських господарств, діяльність яких здійснюється відповідно до Закону України «Про особисте селянське господарство».
Згідно до ст.2 Закону України "Про зайнятість населення", безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.
Відповідно до чч.2, 3 ст.36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Згідно п.12 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого Постановою Кабінетом Міністрів України № 219 від 14.02.2007р., для одержання статусу безробітного громадянин особисто подає у день, що настає після закінчення встановленого строку для пошуку підходящої роботи, до центру зайнятості заяву із зазначенням у ній інформації про те, що він не зареєстрований як фізична особа - підприємець та не займається видами діяльності, що визначені частиною третьою статті 1 Закону України "Про зайнятість населення", і не отримує пенсію на пільгових умовах.
Абзацем 14 пп.1 п.20 вказаного Порядку передбачено, що, громадяни, зареєстровані як такі, що шукають роботу, та безробітні, знімаються з обліку з дня виявлення факту подання недостовірних даних, що мав місце під час перебування особи на обліку як безробітної або неповідомлення державної служби зайнятості про виїзд за межі України з метою працевлаштування чи провадження іншої діяльності, спрямованої на отримання прибутку.
Відповідно до ст.39 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", спори, що виникають із правовідносин за цим Законом вирішуються в судовому порядку.
Частина 2 ст.19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Доводи відповідача з посиланням на те, що йому не була відома дата звільнення з місця роботи судом не приймаються, оскільки факт перебування у трудових відносинах із Криворізьким відділом Державної служби охорони УДСО при ГУМВС України в Дніпропетровській області під час звернення до центру зайнятості із заявою про надання йому статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю позивачем доведено та підтверджено письмовими доказами.
На підставі викладеного та з врахуванням встановлення факту перебування відповідача на момент звернення із заявою до позивача про надання статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю у трудових відносинах з Криворізьким відділом Державної служби охорони УДСО при ГУМВС України в Дніпропетровській області, суд доходить висновку, що позов Криворізького міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Криворізького міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Криворізького міського центру зайнятості р/р 37173001002770 в УДКУ Дніпропетровської області, ОКПО 21908407, МФО 805012) кошти у сумі 3573,95 грн. (три тисячі п'ятсот сімдесят три гривні дев'яносто п'ять копійок).
Постанова суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку, визначеному ст.254 КАС України.
Відповідно до ст.186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови складено 11 жовтня 2013 року
Суддя Н.В. Турлакова